Jump to content

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Photo

Debreceniek ide! #2

* * * * * 2 votes

  • Please log in to reply
34283 replies to this topic

#30961
nefraz

nefraz

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 821 posts
Hali all.
Én ehhez annyit szólok hozzá hogy nincs szükségem autóra még(20 éves vagyok) mindent meg tudok oldani keróval vagy tömegközlekedéssel.Nagyon útálom a buszt személy szerint, mert 4 évig jártam távolsági busszal minden és nap nem egy leányálom. Sajnos viszont muszáj igénybe vennem mivel a városi keró nem teljesen alkalmas a mindennapos józsáról való bejárásra. Így marad a busz és tûrök.Még olcsóbb mint az autó és gazdaságosabb is nekem, és inkább tûrök mint még jobban ártsak a környezetemnek.Najó elég ebbõl.


Mivel elég jó idõ van mostanság ki szeretne hétvégén mondjuk szombaton olyan 1 körül menni egy panoráma kört?

A tapasztalat az az iskola, ahol megtanuljuk, hogy milyen hülyék vagyunk .
A monti
A városi


#30962
nagybub

nagybub

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,615 posts

általában eggyel nagyobbat és minél újabbat.


Halihó

Akkor én már megint különc vagyok.. ;)

Fél kézzel megállítom a vonatot!!! :)
Pókmalac
Fixi


#30963
enté

enté

    titanium freak

  • fórumtag
  • 7,605 posts

Akkor már jóval olcsóbb lesz a közösségi közlekedés. És azok is meggondolják a dolgot, akik státuszszimbólumként használják az autót.

Olcsóbb nem lesz, legfejebb többet keresel. Az autót kényelembõl használják, státuszszimbólumból csak birtokolják, általában eggyel nagyobbat és minél újabbat.

"Some people say I'm a titanium freak - it's okay... I am."

"The titanium is the nicest way to reducing the carbon bikeprint."
[ˈeərəspeɪs tekˈnɒlədʒi]


#30964
tody

tody

    vendég

  • fórumtag
  • 62 posts

A választás most is adott. Ha váltani akar, vált.


Szerintem többen ülnének buszra, ha igazán minõségi lenne a szolgáltatás. De lehet h ezzel a véleményemmel magamra maradok. :(

Hiába lesz 1000 forint a benzin, nem fognak kevesebben autóba ülni.


Akkor már jóval olcsóbb lesz a közösségi közlekedés. És azok is meggondolják a dolgot, akik státuszszimbólumként használják az autót.

Én nem a belvárosban szoktam sétálni, hanem a Nagyerdõn.


Kinek a pap, ... :)

Röff, csak a kedvedért: Tody vagyok, 20 éves, fixim van, és totál alkoholista :)
Amúgy személyesen is ismerjük egymást. Mindegy.

#30965
Kkrisz

Kkrisz

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,236 posts

Hogy amikor odáig eljut, hogy váltani akar, tudja, hogy van busz/villamos/troli, és bringára is nyugodtan felpattanhat.


A választás most is adott. Ha váltani akar, vált. Hiába lesz 1000 forint a benzin, nem fognak kevesebben autóba ülni.
Én nem a belvárosban szoktam sétálni, hanem a Nagyerdõn.

#30966
Röfike

Röfike

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4,950 posts

Nagyon rég utaztam Debrecenben csúcsidõben buszon, de a legutóbbi emlékeim lehangolóak.

Téma részemrõl lezárva, Szerintem se baj a forgalomkorlátozás, terelés. Tody, én nem is ismerlek, visszanéztem az üziket, de te be se mutatkoztál...
Kerékpárúton parkolás 4 az az négy büntetõpont!!!!!!
De egy záróvonal csak 2 ;-)


#30967
nagybub

nagybub

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,615 posts
Halihó

Két autóm van,meg 6és fél bici a lakásban... :)
Szeretek autóval is járni.A várossal az a baj,ha reggel kiállsz egy keresztezõdésbe legtöbben egyedül ülnek a kocsiban,mert megteheti.Van hitel,ingyér Suzuki....
Na de félre a hülyeséggel.
Pár éve még a 2-es körgyûrû volt a fõ csapásvonal(mint látszik egykét belvárosi tömbön is a Miklós utca és környéke..)
De nem ezek a legnagyobb gondok,csak ti sem jó helyen keresgéltek,keseregtek.
Szerintem az igazi gond a 4-es fõút városon keresztülvezetése!
Rég körgyûrû kellene már ide is.
A mekihez is el lehet jutni,hiába változtatják idõnként a behaladás irányát:),
meg haza is fogtok találni ha egyirányúsítások lesznek akkor is. ;)
Ez az óóriási város..... hmmmmm

Fél kézzel megállítom a vonatot!!! :)
Pókmalac
Fixi


#30968
tody

tody

    vendég

  • fórumtag
  • 62 posts

Tody:Látod, te sem ülsz tömegközlekedésre, de mást rákényszerítenél? Sokan nem tudnak bringával járni (ezért, vagy azért) azok számolnak, és rájönnek, hogy ilyen bérletárak mellet,megpótolja egy kicsit és simán vehet egy autót, fõleg ha a peremkerületekbõl jár be...


Azt Te honnan szûrted le, hogy nem ülök tömegközlekedésre? Ilyet nem írtam sehol.

A helyes út természetesen az lenne, hogy a közösségi közlekedést olyan színvonalúra felfejleszteni, hogy azt tényleges alternatívaként lehessen azoknak ajánlani, akik hajlandóak a váltásra. Márpedig egyre többen fognak váltani, közeleg ugyanis az ezer forint körüli benzinár.
Ha már színvonalasan lehet közlekedni trolival/busszal/villamossal a városban, akkor lehet meglépni a belváros radikális lezárását.

Az ilyen olyan okokat most ne tárjuk fel a bringát nem használóknál, Debrecennek nagyon jó adottságai vannak e téren, mégis szinte 0 a kerékpárhasználat, egy sokkal nagyobb nyugati városhoz képest. Igen, kellene infrastruktúra... Lobbizzunk érte!

Na ebbe az - amúgy nyugati példákat követõ és legtöbb helyen elfogadott, követendõ példaként mutogatott- városrendezési folyamatba nem illik bele a városvezetés által meglépni kívánt ökörség.

Mai hír, Budapest is ki akarja tiltani a környezetszennyezõ autókat a belvárosból. A kerékpárellenes, BKV-visszafejlesztõ, szmoggal telített Budapest. Ehhez képest Debrecen a belvárosba akar még több forgalmat. Gratulálok.

#30969
Röfike

Röfike

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4,950 posts
Tody:Látod, te sem ülsz tömegközlekedésre, de mást rákényszerítenél? Sokan nem tudnak bringával járni (ezért, vagy azért) azok számolnak, és rájönnek, hogy ilyen bérletárak mellet,megpótolja egy kicsit és simán vehet egy autót, fõleg ha a peremkerületekbõl jár be...


#30970
tody

tody

    vendég

  • fórumtag
  • 62 posts

Tody, van autód?


Nem, nincsen. Mint ahogy a debreceniek többségének sincsen.
Amennyi szükség van az autóra nálunk, annál olcsóbban kijövünk, ha taxizunk.

#30971
Kkrisz

Kkrisz

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,236 posts
Tody, van autód?

#30972
tody

tody

    vendég

  • fórumtag
  • 62 posts

http://mtv.hu/videotar/?id=15607


Igen ez kimaradt az elõbb, köszi :)

#30973
Nitr-O

Nitr-O

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,122 posts
http://mtv.hu/videotar/?id=15607

"De én most megiszom a sörömet és vidám leszek!!"
/Fabian Cancellara/


#30974
tody

tody

    vendég

  • fórumtag
  • 62 posts

Leragadtam ott, hogy ha két irányúból egy irányút csinálnak, akkor esetleg nem lesz dugó, ahol az autók pöfögnek.
Meg, hogy aki eddig arra akart menni, az eddig is arra ment.
Bár lehet csak felületesen futottam át a cikket.


Közlekedési aranyszabály: a forgalom mindig kitölti a rendelkezésére álló teret.
Ez annyit jelent, hogy újabb és újabb utak megnyitásával egyre nagyobb forgalom lesz azokon. Ha most ezeket az utcákat bõvítik, 3-4 év múlva ugyanúgy pöfögni fognak az autósok, mert sokan lesznek és nem férnek el. Akkor majd a házakat bontják le??

Ha szûkíted a keresztmetszet, akkor másfelé fognak menni. Ha drasztikusan szûkíted, elgondolkodnak azon, hogy kipróbáljanak más közlekedési eszközt. Itt jön be a kommunikáció és a média hatalmas szerepe. Hogy amikor odáig eljut, hogy váltani akar, tudja, hogy van busz/villamos/troli, és bringára is nyugodtan felpattanhat.
Emellett szükséges a közösségi közlekedés és a bringaúthálózat fejlesztése,
hogy a fent említett váltáskor legyen alternatíva a Volán/DKV/bicikli. Mert most nem az. Nagyon rég utaztam Debrecenben csúcsidõben buszon, de a legutóbbi emlékeim lehangolóak.

Ezeken kell változtatni és nem újabb utakat nyitni.

#30975
burce

burce

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8,694 posts
Leragadtam ott, hogy ha két irányúból egy irányút csinálnak, akkor esetleg nem lesz dugó, ahol az autók pöfögnek.
Meg, hogy aki eddig arra akart menni, az eddig is arra ment.
Bár lehet csak felületesen futottam át a cikket.

"Milyen állat, aki bennem él?
Aki helyettem élvez, helyettem fél
Aki helyettem fázik, ha hideg a tél"


#30976
tody

tody

    vendég

  • fórumtag
  • 62 posts

Kövezzetek meg, nem tudom, miért lenne baj.
Persze pár busszal gond lesz, arra kíváncsi leszek, hogy oldják meg.


Pont Te hirdeted az aláírásodban, hogy Tiszta levegõt mindenkinek. Nem értem, mit nem értesz. Mmint h ez miért nagy probléma.

#30977
tody

tody

    vendég

  • fórumtag
  • 62 posts
Azért gáz, mert amit akarnak, az felér egy belvárosi gyorsforgalmi úttal. Sokkal nagyobb forgalom fog a Kossuth/ Szent Anna tengelyen átfolyni, mint eddig, mivel pl a 4-esrõl egyszerûbb lesz egyenesen a Miklós utcán, mint körbe a Nagyállomás felé. Talán nem pont az lenne a cél, hogy minimálisra csökkentsük a belváros autóforgalmát? Ehelyett 2x3 sávos utat nyitnak...

#30978
Gyalogkakukk

Gyalogkakukk

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1,739 posts
és akkor ezzel együtt kellene még megtenni két dolgot, kiváncsi lennék hogyan válna be:
- sétálóutca folytatása a Szent Annáig
- Erzsébet utcáról kiindulva a Bethlen felé megcsinálni végre azt a négysávos utat, ami miatt a fél belvárost lebontották, de még nem építettek semmit meg belõle - ez összekötné a két nagy egyirányút is, így nem lenne szükség a Piac utcára

#30979
nkarcsik

nkarcsik

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,226 posts
http://criticalmass....ani-debrecenben

Mindenféleképpen kellene egy biciklút mind a két úton végig!
Ez az egyirányúsítás több utat is érint. Szechenyi - Kossuth, illetve velük párhuzamos Miklós - Szentanna.
Tervezik, hogy a felszini parkolást ezeken az utakon megszüntetik. Talaán lessz egy kis hely kerékpárútnak is.

#30980
tittyman

tittyman

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1,950 posts
szerintem se gáz....
:) Tittyman kongashow!! :bananadan:cheers: