Jump to content

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Photo

Debreceniek ide! #2

* * * * * 2 votes

  • Please log in to reply
34283 replies to this topic

#30921
Röfike

Röfike

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4,950 posts
http://www.matraberc...info.php?id=136
Nekem jó a szereda is!
Számom szerintem tudod, de ha nem, akkor elküldöm priviben.


#30922
hyperr

hyperr

    vendég

  • fórumtag
  • 111 posts
Szerdan tudok fel öt körul elõállni biciklizéshez, ha valakinek az jo (rajtam kivul :-) )

Galogolni is mehetunk nyugodtan, a helyiiparrol tenyleg szép emlékek vannak.
Azóta mindig van iránytû a télikabát belsõzsebében :-D

A Téli mátráról nem hallottam, az is gyalogtúra? mikor van?

#30923
Röfike

Röfike

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4,950 posts
Nekem az késõ....
Hyperr mehetünk majd valamikor gyalogolni is, van egy nagyon kafa lámpám! ;-)
Téli mátrára valaki?


#30924
hyperr

hyperr

    vendég

  • fórumtag
  • 111 posts
Attol függ mikor indultok, en kedden csak 6-ra tudok a vamospercsi vegere menni.

#30925
Röfike

Röfike

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4,950 posts
Szijja Sanyiiiiii!

Majd nézd a phorumot és gyere tekerni, Hyperr téged is szívesen látunk! Holnap du. tekerés??? Nagybubi is jön!


#30926
nagybub

nagybub

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,615 posts

egy normális biciklit épp most építek, ami majd egy fixi lesz ha sikerül :)


Halihó

Üdv nállunk!
Építsed és rakd nékiiiii!!!!!!!!!

Fél kézzel megállítom a vonatot!!! :)
Pókmalac
Fixi


#30927
Jenessanyi

Jenessanyi

    vendég

  • fórumtag
  • 178 posts
Üdv minden debreceninek! :)

Jenes Sándor vagyok (Sanyiiiii), 18 éves Fazékba járok. Tavaly júliusban kezdtem el biciklizni, azóta idõvel függõvé váltam :) A mostani bringám az amolyan szedett vedett strapabringa, egy normális biciklit épp most építek, ami majd egy fixi lesz ha sikerül :) Sajnálom hogy ezt a fórumot még csak most találtam meg, de jobb késõn mint soha. Nagyon szivesen járnék majd el túrázgatni meg bringázni kisebb-nagyobb társaságban mivel most nem nagyon van kivel menni, csak ne nézzetek rám csúnyán amiért még puhány vagyok :)

#30928
hyperr

hyperr

    vendég

  • fórumtag
  • 111 posts

Hyperr: Te még bringázol? Paranoia már régen is volt nállad, de közel sem ilyen mértékben! ;-)


Rendületlenül bringázok minden nap munkába meg vissza :)
A hegyekben sajnos õsszel voltam utoljára, azota csak a Panoramara mentem ki néha, vagy a fancsika jegén bringáztam.
De ha majd mentek egy hasonló Panorámás tekerésre szivesen csatlakoznék. Majd figyelem a forumot.

Egyebkent a sokat emlitett lehajtót én is láttam, meg is lepõdtem, miért van stop tábla ott, amikor mindenütt máshol nekünk van elsõbbségünk.
Gondolom a gazdagabb embereknek epult az a park, es hát õk nehogymár megálljanak holmi kerékpárút miatt.
Nem semmi puccos lakópark lesz, minde kresztábla aszfaltút kinn van... Elöször hirtelen azt hittem valami rutinpálya...

#30929
Röfike

Röfike

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4,950 posts
Értem én, de nem szabályos így sem...


#30930
epyc

epyc

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,317 posts

Ezt szépen kifejtetted, de akkor mi a helyzet a Veres Péternél, ott MIÉRT nekünk van elsõbbségünk???
Egyébbként utánnajártam és ez már így marad, de egy-két év múlva lehet kérvényezni és akkor valószínüleg nekünk lesz elsõbbségünk minden téren.
Egyébiránt a fõúttal párhuzamosan közlekedõ kerékpárútnak MINDIG elsõbbsége van... Az illetékes is ezt mondta.


Az a gond, hogy a Veres Péternél a kerékpárút és a vasúti átkelõ között van 1-2 méter, így ott 1 stop táblával megoldható volt, hogy a vasút is, meg a kerékpáros is kapjon elsõbbséget. A lakópark bejáratnál meg sokkal nagyobb a táv a kerékpárút és a sínek között, így ha a kerékpár út kapna elsõbbséget (magyarul a STOP vonalat a kerépárút elé teszik), akkor utána kéne még 1 stop tábla a vasút miatt. Az meg 10-20 méteren belül 2 stop lenne. Gondolom emiatt oldották meg úgy, ahogy most van.

"Télen nagyon hideg van, nyáron nagyon meleg van, soha sincs jó idõ, mindig esik az esõ!"


#30931
tittyman

tittyman

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1,950 posts

Egyébiránt a fõúttal párhuzamosan közlekedõ kerékpárútnak MINDIG elsõbbsége van...

Ez az a kivétel ami erõsíti a szabályt ! :)
Pesze Epic neked baráti áron van minden! :)
:) Tittyman kongashow!! :bananadan:cheers:

#30932
Röfike

Röfike

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4,950 posts
Hyperr: Te még bringázol? Paranoia már régen is volt nállad, de közel sem ilyen mértékben! ;-)


#30933
Röfike

Röfike

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4,950 posts

No, úgy látom mire írtatok én már akkor úton voltam:) Legközelebb leszervezzük konkrétabban!

Röfike: megnéztem a lakóparkos csomópontot. Eddig vagy nem voltak a sávok felfestve, vagy nem figyeltem, de ami a lényeg, hogy az autók felállási sávja miatt kellett megszakítani a kerékpár utat. A vasúti átkelõ miatt is kellett az autósoknak a stop tábla és ha a kerékpár út elé (a telek belseje felé) teszik az autósoknak a stop táblát és a stop vonalat (hogy a kerósoknak meglegyen az elsõbbségük), akkor utána a vasúti átkelõ miatt megint ismételni kellene a stop táblát és ha kijön egyszerre 2-3 autó, akkor az egyik már tuti keresztben fog állni a kerépárúton (arról nem beszélve, hogy 10 méteren belül lenne 2 stop tábla). Elég szerencsétlen egy csomópont az és talán ez a mostani kialakítás tûnik a leg elfogadhatóbbnak.

Ezt szépen kifejtetted, de akkor mi a helyzet a Veres Péternél, ott MIÉRT nekünk van elsõbbségünk???
Egyébbként utánnajártam és ez már így marad, de egy-két év múlva lehet kérvényezni és akkor valószínüleg nekünk lesz elsõbbségünk minden téren.
Egyébiránt a fõúttal párhuzamosan közlekedõ kerékpárútnak MINDIG elsõbbsége van... Az illetékes is ezt mondta.


#30934
epyc

epyc

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,317 posts

Epyc köszi a új képet ez nem félemeletes! :)


Szívesen, kapok kedvezményt? :D

"Télen nagyon hideg van, nyáron nagyon meleg van, soha sincs jó idõ, mindig esik az esõ!"


#30935
tittyman

tittyman

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1,950 posts
Epyc köszi a új képet ez nem félemeletes! :)
:) Tittyman kongashow!! :bananadan:cheers:

#30936
epyc

epyc

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,317 posts
Ja igen, más is találkozott a rendõrség-határõrség kombóval?

"Télen nagyon hideg van, nyáron nagyon meleg van, soha sincs jó idõ, mindig esik az esõ!"


#30937
epyc

epyc

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,317 posts
No, úgy látom mire írtatok én már akkor úton voltam:) Legközelebb leszervezzük konkrétabban!

Röfike: megnéztem a lakóparkos csomópontot. Eddig vagy nem voltak a sávok felfestve, vagy nem figyeltem, de ami a lényeg, hogy az autók felállási sávja miatt kellett megszakítani a kerékpár utat. A vasúti átkelõ miatt is kellett az autósoknak a stop tábla és ha a kerékpár út elé (a telek belseje felé) teszik az autósoknak a stop táblát és a stop vonalat (hogy a kerósoknak meglegyen az elsõbbségük), akkor utána a vasúti átkelõ miatt megint ismételni kellene a stop táblát és ha kijön egyszerre 2-3 autó, akkor az egyik már tuti keresztben fog állni a kerépárúton (arról nem beszélve, hogy 10 méteren belül lenne 2 stop tábla). Elég szerencsétlen egy csomópont az és talán ez a mostani kialakítás tûnik a leg elfogadhatóbbnak.

"Télen nagyon hideg van, nyáron nagyon meleg van, soha sincs jó idõ, mindig esik az esõ!"


#30938
wody21

wody21

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 390 posts
Mindenki: 14? : )
irjatok le mikor mert én is szivesen gurulnék!

#30939
Nitr-O

Nitr-O

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,122 posts
Epyc: 14?

"De én most megiszom a sörömet és vidám leszek!!"
/Fabian Cancellara/


#30940
epyc

epyc

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,317 posts
No, nekem extenzív zónás edzés van ma (alacsonyabb pulzus tartomány, magasabb pedálfordulat, 2.5h tekerés), ami nem éppen a tempósabb kerózásról szól, de ha úgy gondolod, akkor mehetünk együtt. Veres Péterrõl indulok, mit szólnál egy 13:30-hoz a Veres Péter-Vámospércsi sarkon?

"Télen nagyon hideg van, nyáron nagyon meleg van, soha sincs jó idõ, mindig esik az esõ!"