Jump to content

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Photo

Debreceniek ide! #2

* * * * * 2 votes

  • Please log in to reply
34283 replies to this topic

#30161
Kkrisz

Kkrisz

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,236 posts

Krisz:megvan a gyerekbicó?


Meg van, szuper. Én is kipróbáltam már:)

Én a szakmámat szeretem, mert változatos. Nem olyan érzésem van, hogy munkahelyre megyek, hanem megyek bulizni. Sok barát látogat meg itt a studióban, mindig megy a móka. Hivatalosan van fõnököm, de én döntöm el hogy mikor, mit, miért, hogyan csinálok. Magam ura vagyok. Egyetlen hátránya van ennek a szakmának, hogy le kell szokni az alvásról. Fõleg mióta családom van. Tehát buli, móka, kacagás:)

#30162
hyperr

hyperr

    vendég

  • fórumtag
  • 111 posts
Nagybub: Én sose voltam keróboltos, de teljesen átérzem minden részletét annak amit mondasz.
Eloszõr én is lelkesen, na majd mijen jó kis progikat írok majd, szeretek alkotni, új jó dolgokat létrehozni, gondolkodni, hogy mi hogyan lenne jó. És akkor a munkahelyen szembesül az ember azzal (is sajnos) hogy jaj windowsom ujraindul, virus ment ra telepitsed ujra hatodjara.
Kollega jon regi 333 as gepevel, hgy csinald mar meg hogy gyorsabb legyen, hiaba mondod hogy ez egy regi vacak gep ki kellene dobni, az embereknek nincs penze ujat venni, nekem meg nincs pofam azt mondani hogy nem killodok egy regi vacak geppel. De a legujabb messenger activesinc meg blútúsz menjen már rajta mert azért az csak kell, de akkor mért lassabb a gép most, amikor ez 5 éve gyors volt akkor most se kellene lassabbnak legyen!!!... stb...
Ez kb olyan lehet mint neked a vacak tescos biciklin feketbeallitani ;)

De ezt nem azert mondtam hogy sirjak neked, csak annyira nagy hasonlóságot láttam a kéd dolog közt hogy nem tudtam megállni a beszólást :D

És bocs az :offtopic: ért

#30163
nagybub

nagybub

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,615 posts
Halihó

Krisz:megvan a gyerekbicó?

Szakma:dolgoztam jó pár évet keróboltban...elõször azt mondtam kánaán,mindennap biciklikkel foglalkozol,azzal jársz be dolgozni,érdekes emberek,stb..Ahogy múltak az évek és a vásárlók többsége sem jó kerót vett magának,beleunsz hogy mindennap a gagyi szar kerókat szereled,papolsz hogy a 8-as,meg a bowdenszakadás nem garancia(fõleg nem a defekt)megy a harc oda-vissza,akkor már õ is belátja hogy jobb lett volna egy normális bicó,de már késõ,családi kassza üres,nállunk meg az a szokás hogy 1 bicó 1 élet,amit meg a kínai nem ért meg(minõség),úgyhogy kialakul egyfajta monotonitás.
Bár ez szerintem a legtöbb helyen így van,ha csak nem vagy egy 007-es emberke.
Mozdonyvezetõsdi is azért jó valahol,mert egy bizonyos szinten csak magad vagy,no fõnök mögötted,na meg kimozdulsz azért a négy fal közül,bár amikor "hajnal" 1 re megyek ezt nem mindig értékelem...
Ennyi a sírásom a szakmákkal kapcsolatban,no meg hogy pénzbõl él az ember és ez egy kötelezõ rossz.
(bár most veszünk egy új nyomtatót ;) )

Fél kézzel megállítom a vonatot!!! :)
Pókmalac
Fixi


#30164
hyperr

hyperr

    vendég

  • fórumtag
  • 111 posts
Ha vigasztal,én sem ajánlom senkinek sem ezt a ("hülye számítógépes") szakmát. Regebben mikor meg kezdtem legenda volt, hogy ez jo szakma meg megfizetik stb, de mara mar elegge megvaltozott a helyezt. Sokan vagyunk egy keleti regioban levõ varoskaban...
Annyibol nem szamit, hogy annakidejen en is azert valasztottam mert erdekelt a dolog es szerettem csinalni. És habár kicsit kopott a fénye még mindig szeretem csinálni, és valóban jobb olyan szakmaban dolgozni ami erdekel is.

#30165
Jenessanyi

Jenessanyi

    vendég

  • fórumtag
  • 178 posts

JenesSanyi:Még válthatsz, ne legyél orvos, én lebeszéllek rólla! Belelátok ebbe a nehezen gördülõ és rozsdás gépezetbe...


Igazából már nem választhatok, mivel már leadtam a jelentkezésemet és se visszavonni, se változtatni nem lehet. Nõvérem orvos, úgyhogy általa tudom hogy bátornak nem nagyon, inkább hülyének lehetne nevezni hogy orvosnak megyek. Csak hát engem ez érdekel, 10 év múlva mire én végzek akkorára akár változhat is valami :) Még picivel mindig jobb egy olyan szakmában szopni amit szeretsz, vagy érdekel, mint egy olyanban amit utálsz. (bár csak kicsivel)

#30166
Lecsa

Lecsa

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 888 posts
Nitta:Melyik vezetõ tanárnál vagy hallgató? És melyik 9. osztályban?

Biking may be hard, but it's easier than growing up!

http://porcsinbros.aminus3.com


#30167
Kkrisz

Kkrisz

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,236 posts
Vagyonosodási vizsgálat

Menekül a csiga az erdõbõl. Találkozik a rókával.
- Mi van csiga, belõttél, hogy így tepersz?
- Á, dehogy! Itt az APEH, vagyonvizsgálat lesz.
- Na és?
- Hát tudod, nekem is saját házam van, az asszonynak is saját háza van, meg a gyereknek is. Sürgõsen le kell innen lépnünk.
A csiga odaszól valamit neki, mire elgondolkodik a róka, majd õ is futni kezd. Találkoznak a gólyával. Megszólítja a kissé lemaradó ravaszdit:
- Mi van róka, hova futsz ilyen gyorsan?
- Nem hallottad? Kiszállt az APEH az erdõbe, vagyonvizsgálatra.
- És akkor mi van?
- Hát nekem is drága bundám van, az asszonynak is, a gyerekeknek is. Ezek minket lecsuknak!
A gólya nagyon csodálkozik, majd kis gondolkodás után magbiztosan rákezd:
- Hát fiúk nekünk ezen a ronda fészken kívül aztán igazán semmink sincs. Az is mindig össze van szarva, tehát csúnya is - szóra sem érdemes.
A csiga természetesen megint más véleményen van, és loholás közben kárörvendõen visszaszól:
Nana gólya! Félév itthon, félév külföldön?!!

#30168
Cickond

Cickond

    vendég

  • fórumtag
  • 90 posts

Jani egy évig csavarog...

Lehet, hogy lesz ez még több is, ha jólérzik magukat...

#30169
Röfike

Röfike

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4,950 posts
;-DDDDDDDDDDD
Zsolti mi lesz velünk, Jani egy évig csavarog...


#30170
Cickond

Cickond

    vendég

  • fórumtag
  • 90 posts
Én sem akarok lemaradni a bemutatkozási dömpingrõl, szóval jöjjenek a paraméterek:

Márka: Alexa
Modell: Zsolt
Modellév: 1968
Váz mérete: 180
Váz súlya: 92
Váz anyaga: 68-as csont
Hajtómû: 43-as
Agy: brilliáns

Ezzel a szemre tetszetõs :), ám korszerûnek nem mondható modellel elsõsorban a Debrecen környéki erdõkben és a zempléni hegyekben találkozhatunk. Elmondható még róla, hogy ilyen súlyú váz még ekkora vázméret esetén sem nevezhetõ éppen könnyûnek, de ezt betudhatjuk a más célokra történt kialakításnak, valamint nem mellékesen a negyvenéves alapanyagoknak.

A korábbi évtizedekben elõször tájfutó- és futóversenyeken, késõbb – többek között – kajakpóló-, vízilabda- és gyalogtúra-rendezvényeken láthattuk. A 90-es évek elsõ felében rendszeresen felbukkant az olimpiai ötpróba eseményein, ahol a triatlonversenyeken és hosszútávú bicajos teljesítménytúrákon megpróbálták országúti kerékpárként használni.

Ennek sikerérõl mi sem mond el többet, hogy ezek után legközelebb 2005-ben találkozhatunk vele két keréken, viszont ekkor már mountain bike kinézetében. Az önálló fejlesztés a rövid, de hajmeresztõ bukásokkal tarkított 2005-ös év után 2006-ban, az elsõ maratonokon már eredményeket hozott, igaz, azok meglehetõsen elkeserítõ eredmények voltak, és a 2007-es év sem a nagy kiugrás éve volt :D

#30171
Röfike

Röfike

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4,950 posts

Röfi: Kattints a képekre http://www.lovarda.h...photos&photo=g1


Ahogy hazajöttem megnéztem, de sajnos tankot nem láttam rajtuk. De te is szerepelsz az egyiken ;-)


#30172
Kkrisz

Kkrisz

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,236 posts
Melegebb biztos nem lesz. Majd iszunk elõtte pálinkát.

#30173
Nitr-O

Nitr-O

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,122 posts
Holnap ha kicsit melegebb lesz, gurulhatunk egy kicsit.

"De én most megiszom a sörömet és vidám leszek!!"
/Fabian Cancellara/


#30174
Kkrisz

Kkrisz

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,236 posts

régen voltam tekerni a Pyxissel.


Mikor menjünk a pyxisekkel? Holnap, holnapután, azután.
Szolj.

#30175
Nitta

Nitta

    vendég

  • fórumtag
  • 19 posts
Hogy én se maradjak ki a sorból: :-)

László Anitának hívnak, történelem-pedagógia szakos hallgató vagyok, és máj/jún-ban államvizsgázok. (Ha nem töröm magam össze a Szilvásmaratonon:-) ) Közkapcsolati szakértõi képesítésem van, illetve folyamatban van egy irodavezetõi is. Most a Kossuth Lajos Gyakorló Gimnáziumban töltöm a történelem tudományát a 9.-esek fejébe:-)
Kerékpározni (pontosabban a hegyekben) 3 éve kezdtem el, võlegényemnek köszönhetõen:-), tehát nekem úgymond "személyi edzõm "van tekerés közben.
2006-ban volt az elsõ maratonom, legjobb eredményem a tavalyi zemplénmaratonon volt(4. helyezés), igaz csak rövidtáv, de egy nõnek ennyi elég szerintem, pláne meg hobby szinten.

hyperr: nem is olyan ritka a cheyenne váz, nekem is ilyen van :-) :-)

A szalonnasütés nekem is tetszik:-)

#30176
Nitr-O

Nitr-O

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,122 posts
Hátsó fertájam érinteteln, csak azért szomorkodtam, mert régen voltam tekerni a Pyxissel. Jah és szexuális beállítottságom is normális.

"De én most megiszom a sörömet és vidám leszek!!"
/Fabian Cancellara/


#30177
Kkrisz

Kkrisz

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,236 posts
Röfi: Kattints a képekre http://www.lovarda.h...photos&photo=g1

#30178
Kkrisz

Kkrisz

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,236 posts

Lehet az is a Kkriszé volt merthát akkor még...


Nem csak volt, hanem van. Az a városi bicó.
Irtam neked cd-t, gyakorolhatsz rá kongázni.

#30179
tittyman

tittyman

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1,950 posts
Enté! Igen az a váz az ami a Kósa Petié volt.
:) Tittyman kongashow!! :bananadan:cheers:

#30180
földlakó

földlakó

    vendég

  • fórumtag
  • 182 posts

4 éve országútizgatok, jobbára Debrecen környékén, bár idén tervben van egy Debrecen-Franciaország-Debrecen kör.


errõl írhatnál kicsit bõvebben is, érdekelne mit terveltél ki.


Tegnap voltam spinyón (Ynga köszi hogy felírtál!), király volt, bár az elején 2x elhagytam magam és majdnem kirepültem, aztán már nem mertem nem tekerni :)
Tanulság, hogy érdemes piszok sokat gyúrni tricepszre is.
Ami meglepett, hogy mennyire nem pörgött az emberek lába, 3-4 kivételtõl eltekintve.