Jump to content

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Photo

János hegyi pályák #2

- - - - -

  • Please log in to reply
4052 replies to this topic

#2961
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26,354 posts
én modnom hogy nemtudom mi van fent, ezért is megyek. semmi sincs túlmisztifikálva.
én továbbra is azt kérdem hogy ki mikor megy.

#2962
Dig

Dig

    maximus

  • fórumtag
  • 10,884 posts
Miért lol, az összes verseny itthon szinte sáros, mindig esik.
Ebben mi a lol?:chin:
Vedd be a piros kapszulát, és kitágul az univerzum.

#2963
málna

málna

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,117 posts
dig beszél a versenyekrõl, thez meg arról, hogy mi van a hegyen...
lol

szó sincs araszolásról.. mint írtam, van egy csomó pálya, amin jól lehet, menni
ez pont olyan sár, ami max fejleszti a technikádat, mert csak kicsit csúszósabb, nem lassul számottevõen az ember, max a téli punnyadás miatt..
néha meg egy nagy hófolt/sártócsa, de annyit ki lehet bírni....

#2964
Dig

Dig

    maximus

  • fórumtag
  • 10,884 posts
Hát én ma Andrew Wolfékkal is mentem egy kört és ha õk nem mentek gyorsan akkor csak káprázott a szemem, pedig olyan durva sár van hogy ihaj.
De épp ez a jó, csak picit jobban csúszik a kanyarokban.
És ha majd idnulsz versenyeken akkor 70% full sárban lesz, mint eddig mindig, és ott kamatoztathatod a sáros tudásod.
Vedd be a piros kapszulát, és kitágul az univerzum.

#2965
kalaius

kalaius

    maximus

  • fórumtag
  • 11,904 posts
akkor kockáztasd meg a tuti esést, máris dupla akkora sebességgel mehetsz ;)

hááát
hirtelen így az jut eszembe, h amikor kiértünk, Dóri elsõnek folyamatosan elkapart még síkon is, szal pl. a hajtástechnikádat tuti fejleszti a sima tekerés
lejtõzés is fun a hóba, sokkal jobban kell koncentrálnod a kis sebesség ellenére is
sár meg... szerintem DH-ban is van 1-2 saras verseny, ha tényleg szeretnél nyerni párat, akkor ki kell próbálnod, milyen ilyenkor menni

mondjuk a szememben még 1 hatalmas elõny volt, h nyugis a fogas, és max 3-4 ember van ilyenkor

#2966
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26,354 posts

hát, mi hétfõ/kedd/szerda napokon voltunk
amikor kb úgy nézett ki a dolog, h vagy jeges hókása, ami vizes volt kicsit,ha elcsúsztál
vagy faleves sár, ami viszont nem volt annyira híg, sõt, inkább az a tapadós, nyerstészta-szerû :)
meg persze a száraz részek
de a lényeg az, h nem volt olyan "átázol meg mindened kukázható lesz" tipusú híg,felcsapódós sár
csak móka és kacagás
mondjuk SPD párszor telement jéggel, azt száksz vakarni kifelé, célszerû taposót feltenni

de ilyen terepen a tuti esés megkockáztatása nélkül max fele olyan tempóval sem lehet menni, mintha már nyár lenne, max értelmesen saras pályával. aki erre azt meri rámondnai hogy ez fejlõdésre kiváló lehetõség, azon mosolyogni fogok csak:) ez max gyúrás jövõ télre. mert ilyen szituba akkro kerül az ember legközelebb.

#2967
daci

daci

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,383 posts
spd jólehet ilyenkor..
nekem is lecsúszott a lábam vagy 5x a pedálról... máskor nem fordult ilyen elõ
de lehet én vagyok béna

#2968
kalaius

kalaius

    maximus

  • fórumtag
  • 11,904 posts
hát, mi hétfõ/kedd/szerda napokon voltunk
amikor kb úgy nézett ki a dolog, h vagy jeges hókása, ami vizes volt kicsit,ha elcsúsztál
vagy faleves sár, ami viszont nem volt annyira híg, sõt, inkább az a tapadós, nyerstészta-szerû :)
meg persze a száraz részek
de a lényeg az, h nem volt olyan "átázol meg mindened kukázható lesz" tipusú híg,felcsapódós sár
csak móka és kacagás
mondjuk SPD párszor telement jéggel, azt száksz vakarni kifelé, célszerû taposót feltenni

#2969
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26,354 posts

Héten mentünk párszor oldalbordával a hegyre
és arra jutottunk, h pár ilyen havas-jeges-saras csúszkálással többet lehet fejlõdni, mint 1 hét intenzív száraz gurulgatással ugyanitt

csak kell hozzá egy gumiruha, meg egy ablaktörlõs szemüveg:p

#2970
daci

daci

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,383 posts
jó szárazon is csak már kissé uncsi..
fél év gyakorlás után szinte fék nélkül megyek le.. kezdõként

hóban élveztem a legjobban.. igaz akkor ugratni nem lehet..

ezt a fejlõdõs dolgot én is tapasztaltam, alig voltam kinn télen a tündért már simán lenyomom.. még õsszel ez nem ment

#2971
kalaius

kalaius

    maximus

  • fórumtag
  • 11,904 posts
Héten mentünk párszor oldalbordával a hegyre
és arra jutottunk, h pár ilyen havas-jeges-saras csúszkálással többet lehet fejlõdni, mint 1 hét intenzív száraz gurulgatással ugyanitt

#2972
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26,354 posts
de buli lassan araszolni lefelé a sáron, de sokkal nagyobb buli értelmes talajon menni;)
de má' megint én szenvedek:) holnap letesztelem mert van aki asondja jó a hegy van aki meg az ellenkezõjét..:) kiváncsi lettem.

#2973
Dig

Dig

    maximus

  • fórumtag
  • 10,884 posts
Miért a bringázás nem buli?:chin:
Vedd be a piros kapszulát, és kitágul az univerzum.

#2974
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26,354 posts
katlan szárazon a legjobb. úgy haladni is lehet. móka a havas jegezés, csak a tempó meg sem közelíti egy rendes nyári bringázást. pótlásnak jó, de rendesnek nem.
viszont pont ebbõl a bulibringázásból lett elegem most.tudom hogy hülyén hangzik, de ezért van a t*köm már ki ezzel az idõvel.


holanp ki hányra megy?

#2975
daci

daci

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,383 posts
ez egyénfüggõ
ma is 1 órán keresztül mostam a cuccaimat bicó után és már kösz de elég volt abból h az arcomra fröcsög

egyedül azt sajnálom h a katlanon elolvadt a hó, sokkal izgibb mint ez a sár..katlan hóval a legjobb

#2976
Dig

Dig

    maximus

  • fórumtag
  • 10,884 posts
ki hogy húzza a féket..;)
Vedd be a piros kapszulát, és kitágul az univerzum.

#2977
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26,354 posts
ja hogy satuzva csorogjunk lefelé;)
az aztán igzi:p

na holnap meglátom énis mi ez a nagy s(z)a(')r

#2978
Dig

Dig

    maximus

  • fórumtag
  • 10,884 posts
a sár a legjobb BASSZAMEG A SÁR KIRÁLY.
Vedd be a piros kapszulát, és kitágul az univerzum.

#2979
daci

daci

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,383 posts
érdekes a hegy..
ma voltam pár kört..
tündér az tökéletes, az alja már porzik a szárazságtól.
a többi pálya meg egy rakás szar még sajnos.. kápoolna környéke, katlan, disznófõ stb
ami szar volt még h nem nagyon lehetett még ugrálgatni.. bónusz környéke is sárkupac

jóvolt csak azért nem megyek holnap mert nincs kedvem újra nyakig saraznim magam és jól odabasztam a kezem egy elbaszott ugrásnál..
1 jó pályáért nem sarazom össze magam.. kibírok még egy hetet
de amuyg alig van már hó... jövõhétre sztem tökéletes lesssz!!!!

#2980
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26,354 posts
:( sajnos ez hülyén jön ki. el kéne koldulnom cimbi motorját:) azzal én hamar kintlennék, a bringa meg már kitn lenne....
ó na sebaj. készlesz a motorgenerál, egybõl kijárás oda. meg kéne nyerni tokodot:D