Jump to content

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Photo

János hegyi pályák #2

- - - - -

  • Please log in to reply
4052 replies to this topic

#2721
Dig

Dig

    maximus

  • fórumtag
  • 10,884 posts

A verekedés nem megoldás semmire, ez csak szájtépés, a fejekben kell rendettenni amit nem lehet.


Idézem magam tegnapról.
Sajnos megoldás nincs, amíg nem fizetnek a szolgáltatásért, addig foglalkozni sem fognak velünk, maximum letiltani.
Ezért írtam, hogy autó, busz, más helyek, vagy szerencse, de ez nem állapot ami most volt, és mi lesz majd nyáron, vagy ugye most verseny volt, egy rakás ember itt sem volt, de így is tömegnyomor volt a peronon, és a fogason egyaránt, minden egyes tahó, nemtörõdöm, beszólós, kötekedõs, turistaleszarós bringás, az egész kerékpárostársadalmat járatja le.
Vedd be a piros kapszulát, és kitágul az univerzum.

#2722
Olee

Olee

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4,364 posts
Ahogy már elõttem írták, az, hogy vihetünk bicót a fogason, egy gesztus a BKV részérõl. senki sem kötelezi õket erre a szolgáltatásra. Ráadásul még ráfizetéses is, mert a köcsögök jegyet nem veszenek viszont a cég javítási meg felújítási költségei nem kicsik az ilyen "biciklisek" után.

#2723
Andrew Wolf

Andrew Wolf

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,844 posts
mert amit te nem láttál, az nincs?

#2724
daci

daci

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,383 posts
mért is? leestek már? én még nem láttam ilyet

#2725
Andrew Wolf

Andrew Wolf

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,844 posts
Ahogy a buszok kigyulladnak vagy akármi... én attól hülyét kapok, ha felakasztják a gépeket...

#2726
daci

daci

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,383 posts
de azt se engedik, h felakasszák a bicókat, akkor még beférne egy pár.
kéne ilyen akasztásos módszer
és tûzeset hányszor fordult elõ?
illetve át lehet mászni a bicókon legrosszabb esetben
én meg bicóval együtt 75 kiló alatt vagyok, mégse engednek fel:)
ezekkel a free arcokkal kéne valamit kezdeni akkor eggyel kevesebb probléma

#2727
Endroo

Endroo

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7,030 posts
1 kerékpár az ~15 kg + ~70 kg ;) esetemben 125 :)

a kijelölt helyen, tehát hátul mondjuk összesen elfér 10-15 bicó és akkor oda már nem ül be senki. a peronon ugye nem lehet bicót szállítani, gondolom erre is megvan, hogy a le-felszállást ne akadályozza, meg menekülési útvonal, meg egyéb munka-, baleset- és életvédelmi rendelkezések. ;) (mondjuk kiváncsi vagyok, hogy amikor csurig van pakolva a fogas bicóval, akkor az a három arc akik bent ülnek hátul hogy lépne meg egy tûzesetnél ...)

#2728
Andrew Wolf

Andrew Wolf

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,844 posts
a hosszútávú érdekek azok lennének, hogy ne kelljen már minden tavasszal eljátszani ezt a színjátékot, mikor a télen begubózott freearcok elõször kijönnek a napra, akkor rögtön anyázás legyen meg tiltás.. A BKV pont leszarja, hogy te eddzeni akarsz, ha mások összebasszák a vonat belsejét, zavarják a turistákat, akik jóval nagyobb arányban vesznek jegyet, tehát van bevételük is. Normálisnak kellene lenni, de ez nagyon nehezen megy egyes egyedeknek, ez a baj.

#2729
daci

daci

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,383 posts
ne értsétek félre nem vagyok ordibálós, beszólogatós szemetelõ tahó a fogasnál, csak egyszerûen az egész rendszert nem tartom jónak.

nekem meg szerintem minden normális bringásnak úgy gondolom az lenne az érdeke hogy minél többet minél gyorsabban feljuthassunk.
mivel nincs más lehetõség bp környékén dh-ra és egyenlõre felszállítás sincs máshol, ezért marad a fogas, legalábbis az olyan csóróknak mint nekem.
felmászni meg lehet, csak mondjuk 5-6 kör után, mikor dh-zni szeretnél..

a hosszútávú érdekeink mik lennének? az hogy az egyre növekvõ bringás társadalom mellett ne lehessen csak 8 bicót felszállítani?
én nem pizzázni akarok hanem nyomni ezerrel
a köcsögözés kicsit megalapozatlan volt úgy vélem, de kicsit az az érzésem, h a bkv szivat minket, lehet h jogosan, de én úgy érzem, semmit nem tettem ellene, mint egyszerû bringás ember, aki nem balhézni hanem edzeni jár a hegyre.

a 8 kerékpáros súlyhatárhoz annyit h egy átlag kerékpár kb 15 kiló egy átlag ember meg 75 és elvileg állóhelyek vannak + ülõhelyek is, tehát sok ember beférne még.
egy emberibb korlátozás jogos lenne, de nem ez a merev, 8 kerékpáros.

#2730
Andrew Wolf

Andrew Wolf

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,844 posts
Egyetértek Jorussal.. Daci, te most kicsit gondold végig, hogy neked mi az érdeked, és azt hosszú távon hogyan lehet fenntartani.. a köcsögösködéssel semmiképpen sem, se azzal, hogy itt kelted a feszkót..

#2731
Olee

Olee

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4,364 posts
Mellesleg Daci neked nem kurvára mindegy, hogy miért lehet csak 8 bicót felvinni? Senkinek semmi köze hozzá. Egyikõtök sincs abban a helyzetben, hogy ilyenért reklamáljon. Van szabály, be kell tartani! Akinek nem tetszik, ne menjen oda. Aki mégis odamegy balhézni, azt ell kell ásni. Majd legközelebb azért reklamáltok, mert a moziban kevés az ülõhely és nem fértek be a Vizipók premierjére. És?? Kit érdekel?

#2732
Jorus

Jorus

    ALFAHÍM

  • globális moderátor
  • 11,799 posts
Lehet, hogy 8 kerékpárra van kiszámolva a biztonságos súlyhatár?

Szerinted miért kellene a BKV-nak támogatni bárkit is? Nem elég támogatás az, hogy a HÉV kivételével minden más jármûvén tiltott bringaszállítást engedélyezi a fogason? Vigyázz Daci, a megnyilvánulásaiddal kezdesz afelé sodródni, hogy páran hõbörgõ, fogasos k*csögnek nézzenek. ;)

"...hogy tudsz-e kegyelmezni, Úgy ahogy neked soha soha senki
S ha igen, hát jó leszel annak, Aki hagyja magát, mások is hagynak
Majd mindig, s Te ott állsz szelíden Hajnalban az utcán, és jól esik minden"



#2733
Endroo

Endroo

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7,030 posts
pl azért nem mert a menetrend miatt nem tud visszafelé elindulni a fogas mire mindenki kipakol (bár ez inkább nyáron van, mikor sûrûbben jár és még 5 bicó fent van de már csönget, hogy menne lefelé). meg a bkv minek strapálja magát? ha 8 bicó van bent, ha 40 ugyanannyi a bevétel - 0 ;)

#2734
daci

daci

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,383 posts
de mi értelme ennek a korlátozásnak? mért nem férhet fel annyi bringa amennyit elbír a fogas illetve befér?
szabad hely van bõven ha kell én átadom a helyem a turistáknak
szerintem a bkvból hiányzik a kompromisszumkészség.. támogatni kéne a sportolni vágyó fiatalokat füvezés meg kocsmázás helyett

#2735
Andrew Wolf

Andrew Wolf

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,844 posts
Én nem védem az ellenõröket, mert nem a legbarátságosabb egyedeket rakják oda, meg igen, tanult volna tovább az istenadta, de most õk miért is köcsögök? Mert próbálják szabályozni a tömeget?

Ha valaki engem fel tud idegesíteni, akkor azok a kiscsírák, és nem a kaller, a securitis, a sofõr, akik a munkájukat végzik...

Nem értem mi a p*csáért kell itt hõbörögni.. úgyis az lesz a vége, hogy erõsen korlátozni fogják a lehetõségeket, de ha meg nem, akkor kinek van kedve abban a qrva tömegben a sok kis köcsög között várakozni, meg egész uton elviselni, hogy úgy viselkednek mint egy csapat retardált kanári? Más városokban egyébként is nagyon jól megvannak fogas nélkül is, mint például Pécsen... mintha a fogas nélkül nem lenne élet... vicc..

#2736
Endroo

Endroo

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7,030 posts
akkor mondjuk jegykezelõ masin a peronra, felszállni csak két jegy vagy jegy + bérlet kombóval lehet (mert bringást leszállítani sose fognak tudni menet közben) és akkor a gyalogok meg az éhes bringások is ellehetnének az állomás területén. securiti meg menne két állomást és lefelé menetben nem lehetne felszállni bicóval azon a két állomáson. ehez nem kell plusz szabályozás, csak az ott lévõ emberek foglalkoztatása + két jegykezelõbe beruházás.

én inkognitóban voltam :)

#2737
daci

daci

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,383 posts
tegnap jó lett volna minden ha nem lettek volna bunkó bicósok és köcsög ellenõrök
megjegyeztem h délután 1-4-5ig nem fogok arrajárni mert az egész életemet várakozással töltöm el
az orrom elõtt zárta le az ellenõr a bicósokat.. mondjuk ordibálni nem ordítottam mert nem akartam égetni magamat és a többi bringást bár ezt sajnos megtették helyettem is:(
ilyen csúcsidõben egyébként érdemesebb inkább elmenni a hüvibe, hármashatárheygre letöréseket ugrálni, esetleg 5után menni egy pár kört
amugy jó az a hármashatárhegyi letöréses rész, ismeritek?

amugy mintha láttam volna pár fórumos arcot is, asszem Dig, Endroo volt köztük, ha jól feltételezem..

#2738
Jorus

Jorus

    ALFAHÍM

  • globális moderátor
  • 11,799 posts
Én szombaton voltam, nem kifejezetten bringázni mentem, csak Borihoz bringával. Elõször nem fértem fel, aztán a másik már lefelé tele volt, úgyhogy feltekertem Déli-Kékgolyó-Sasadi útvonalon. Végülis jó volt, de Zsötike még mindig nem az a mászásra kihegyezett kúszóbab.

A BKV-nak ugyan nem áll jogában kitiltania a bringásokat a fogasról, ezt a pontot a Fõvárosi Közgyûlés veheti ki az SzMSz-ükbõl. A BKV annyit tehet, hogy a rendelkezésre álló eszközeivel betartatja a szabályokat. Viszont ha így folytatódik, nem csodálkoznék azon sem, ha bemutatnának ottlakónak, csicskának, meg pronak egyaránt.

"...hogy tudsz-e kegyelmezni, Úgy ahogy neked soha soha senki
S ha igen, hát jó leszel annak, Aki hagyja magát, mások is hagynak
Majd mindig, s Te ott állsz szelíden Hajnalban az utcán, és jól esik minden"



#2739
adamkg

adamkg

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1,715 posts
Endroo: hát ebben igazad van. Ezt már nehéz megoldani. Állandó kaller/security a kocsiban.

#2740
adamkg

adamkg

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1,715 posts
Hát érdekes, hogy páran mennyire egyszerûek.

Akkor is a peronjegy lenne a jó megoldás: a Fogas területére eleve csak az tudna belépni, aki jegyet vesz (persze a pizzériára ki kellene találni valami megoldást), bent meg továbbra is lennének biztonságiak, akik leemelnék a bringázókat.

Ha önszervezõdõleg próbálnánk a bkv-val tárgyalni ezügyben, lehet, hogy el lehetne érni valamit. A kaput kellene bezárni, és bringást csak jegyváltással engednének be a peronra, és mondjuk egyszerre csak annyit, amennyi fel tud menni egy szerelvénnyel.