Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

János hegyi pályák #2

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
4052 hozzászólás a témában

#2681
daci

daci

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.383 hozzászólás

mindenki vegyen jegyet akinek meg nincs az húzzon fel gyalog és kész.
ha telik több százezres bicajra akkor a jegy sem lehet akadály. vagy az nem trendi????ilyen eccerû kispajtik


nem akarok újra vitát nyitni de nekem úgy lett polar x-em hogy dolgoztam érte, meg spóroltam ezerrel, ráadásul a telót is unokatesótól sírtam ki így volt 107e
ne általánosíts nem cska milliárdosok járnak fel
én most azt csinálom h van bérletem és lyukasztottam jegyet, arra ráírtam a fogas számát [ 3 jármû van ] ahol meg már az a modern szar jegylyukasztó van ott meg figyelek ezerrel.

#2682
scottraider

scottraider

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 405 hozzászólás

mindenki vegyen jegyet akinek meg nincs az húzzon fel gyalog és kész.
ha telik több százezres bicajra akkor a jegy sem lehet akadály. vagy az nem trendi????ilyen eccerû kispajtik

Ez rágalom én igenis vettem tavaly két jegyet,igaz automatábol és icaka hogy ne lássa senki mert az nem trendi.Egy kis foliatasakban õrzöm nehogy szétázzon mint a tavalyelötti.Mindig nálam vannak már szinte le se merek menni nélkülük a J.Hegyrõl.Fölfele meg aztán végképp.Pontossan erröl van szó miután kiadtam a többszázezret,egy vasam se maradt nemhogy jegyre de parizerre se.Gondoltam is hogy befalom a tengerimalackáimat,ugyis folyton visítanak.

#2683
kotomi007

kotomi007

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 557 hozzászólás
mindenki vegyen jegyet akinek meg nincs az húzzon fel gyalog és kész.
ha telik több százezres bicajra akkor a jegy sem lehet akadály. vagy az nem trendi????ilyen eccerû kispajtik
"Ne adj igazat.
Neked túl sokba kerül;
nekem meg épp van."

#2684
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás
ezért szállnak fel minden ajtón. le kéne szállni a vesszõparipáról, majd ha ellenõr leszel meg fogod tudni hgoy melyik a hatásosabb.
addig meg kár errõl vitatkozni. egyik sem eredményes mert kevesen vannak.

és legyen ON a topic.

#2685
kalaius

kalaius

    maximus

  • fórumtag
  • 11.904 hozzászólás
?!?!
használd kicsit az eszed
van 10 kaller, az hol kap el több bliccelõt, a mozgólépcsõ tetejénél, ahol max lefelé indulhatsz vissza, ha még meg tudod tenni, vagy a villamoson, ahol mindenki leszáll 20 másodperc múlva a következõnél, ha a kocsi két végén elõkerül a karszalag?

#2686
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás

valszeg azért nem ellenõriznek a felszínen, mert sokkal hatásosabbak a föld alatt...

ja mikor "bocs sietek" felkiáltással elsietek mellettük. ez aztán eredményes

mi lenne ha nem akarnátok belefolyni a bkv kulisszatitkaiba? ha õk nem adnak ki adatot akkor ti honnan a rákból akartok mindent tudni?


kéne ellenõr mindnehova, vagy megveszik a bérletet, vagy kocsival járnak. nekem tökmind1.

#2687
Vole

Vole

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.561 hozzászólás

valszeg azért nem ellenõriznek a felszínen, mert sokkal hatásosabbak a föld alatt...


Ez egy ujabb nagy baromsag.
Ride fast or be last!
I`m as fast as nobody!

#2688
kalaius

kalaius

    maximus

  • fórumtag
  • 11.904 hozzászólás
valszeg azért nem ellenõriznek a felszínen, mert sokkal hatásosabbak a föld alatt...

#2689
Vole

Vole

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.561 hozzászólás
"a metrózók 99%-a (tuti nem túlzok) bérlettel jár"

LOL. Szvsz jo ha az 50% -nak van berlete, de akkor mar lehet hogy sokat mondtam.

Maradjunk annyiban, hogy ha lennenek rendes/allando ellenorzesek a BKV -n, akkor joval nagyobb lenne a bevetel.

Oszinten szolva megfordult a fejemben az is, hogy a bkv direkt nem ellenoriz a villamoson / buszon / trolin, hogy ezzel is arra "biztassak" az embereket hogy ne kocsival jarjanak.
4-6 -oson kiprobalnek azert egyszer egy teljes utasellenorzest ;)
Ride fast or be last!
I`m as fast as nobody!

#2690
conor1326

conor1326

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.055 hozzászólás
ha lesz bicóm akkor én tuti

le kell vezetni a feszkót
Autist Team:)



#2691
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás
túl is van az egész hajszolva... civilek ugyanígy veszekednek az ellenõrökkel mint a "nagyszájú szemetelõ idióta biciklisek" csak ott nem egy ajtónál történik ez mind, hanem ajtónként legalább 3(de nem 20)

hétvégén ki jön?

#2692
kalaius

kalaius

    maximus

  • fórumtag
  • 11.904 hozzászólás
1-2 éve az volt a BKV-s duma, h 10 emberbõl 8 bliccel, de ez sztem már akkor is kamu volt, a jelenlegi helyzetet illetõen pedig sztem a fenti post helytálló

#2693
McPherson

McPherson

    vendég

  • fórumtag
  • 135 hozzászólás
Ez amúgy nem feltétlen így van. a metrózók 99%-a (tuti nem túlzok) bérlettel jár(õk havonta tuti 5x összekaadnak az ellenõrökkel, uh megveszik), ami azt jelenti, hogy 7000ft, köztük sok diák, az 4000, és ez a pár(tíz)ezer ember tömi tele a metrót naponta. és akkor nem beszéltem az összes felszíni járatról, amit éjjel is üzemeltetni kell, hiába veszteséges, ez közszolgálat. Az, hogy tele a busz, még nem lejenti azt, h nagyot kaszálnak. És a fele meg bliccel ahol lehet, szal... persze, ez törvényszerû. De igazából az a legnagyobb gáz, h a tömegközlekedés részvétele a közlekedésben igen alacsony. ezt kéne feltornászni, elsõ sorban úgy, hogy a színvonalat emelnék, akkor jönne több ember, kevesebb autó, gyorsabb az egész. de elrõl szólt eleget az autómentes nap, inkább a fogas: ha beállítanak pár ellenõrt a fogasra... hát jó. amúgy ti szoktatok jegyet venni rá? és bérletet lehet váltani rá? diákbérletet(mer az vagyok)?
Minden esetre kijelenthetjük, hogy a bkv nem ebbe gebed bele, sztem az Aba Botond évi 20millás jutalma + fizetése + térítései sokkal többe fájnak
...And Justice For All

#2694
Vole

Vole

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.561 hozzászólás
A megnovekedett bevetelek nem tesznek jot a cegnek ;) :D
Ride fast or be last!
I`m as fast as nobody!

#2695
iljicS

iljicS

    zsonglõr

  • fórumtag
  • 6.613 hozzászólás

"Sajnos megoldás nincs, amíg nem fizetnek a szolgáltatásért, addig foglalkozni sem fognak velünk, maximum letiltani."

Ez hulye felfogas. A fogas nem ingyenes. Bringasnak ket jegyet kell lukasztani. Pont ketszer annyit mint egy atlag utasnak. Az, hogy a bkv baszik ra, es nincs ellenor, az nem a bringasok hibaja.
Ha a boltban kasszas helyett kitesznek egy dobozt, amibe bele kene dobni a vasarolt aru erteket, es a kutya nem ellenorizne hogy ki fizet es ki nem, akkor szerinted mennyi ido alatt menne csodbe a bolt?
Baromi egyszeru a dolog, dobjanak fel ket - harom ellenort a fogasra legalabb hetvegente amikor tomeg van, es maris mindenki fizetne, kulonben jol megb.ssak oket.

Ha csak szaz ember jarna a fogashoz rendszeresen, azok csak napi 5 kort mennenek, minden korben ket jegyet lyukasztva, akkor boven ki tudnak fizetni az ellenoroket + meg fejleszteni / ujitani is lehetne a penzbol. Csak a bkv -nek pont nem az az erdeke hogy nyereseges legyen. Sajnos ilyenek magyarorszagon az allami cegek.


Erre szoktam mondani, hogyha a metrora nem lehetne jegy nélkül felszállni a BKV nem tudná mire költeni a pénzét.

Mer' egy állat vagyok !

Three attributes of a good mountaineer are high pain threshold, bad memory, and ... I forget the third.


#2696
Vole

Vole

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.561 hozzászólás
"Sajnos megoldás nincs, amíg nem fizetnek a szolgáltatásért, addig foglalkozni sem fognak velünk, maximum letiltani."

Ez hulye felfogas. A fogas nem ingyenes. Bringasnak ket jegyet kell lukasztani. Pont ketszer annyit mint egy atlag utasnak. Az, hogy a bkv baszik ra, es nincs ellenor, az nem a bringasok hibaja.
Ha a boltban kasszas helyett kitesznek egy dobozt, amibe bele kene dobni a vasarolt aru erteket, es a kutya nem ellenorizne hogy ki fizet es ki nem, akkor szerinted mennyi ido alatt menne csodbe a bolt?
Baromi egyszeru a dolog, dobjanak fel ket - harom ellenort a fogasra legalabb hetvegente amikor tomeg van, es maris mindenki fizetne, kulonben jol megb.ssak oket.

Ha csak szaz ember jarna a fogashoz rendszeresen, azok csak napi 5 kort mennenek, minden korben ket jegyet lyukasztva, akkor boven ki tudnak fizetni az ellenoroket + meg fejleszteni / ujitani is lehetne a penzbol. Csak a bkv -nek pont nem az az erdeke hogy nyereseges legyen. Sajnos ilyenek magyarorszagon az allami cegek.
Ride fast or be last!
I`m as fast as nobody!

#2697
kotomi007

kotomi007

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 557 hozzászólás
úgy látszik ezzel a témával eléggé felkavartam az állóvizet :)
egyébként én akkor is feljártam amikor a fogas csak a svábhegyig járt,azok voltak a szép idõk 1-2 bicossal találkoztunk a többiek hol voltak???
"Ne adj igazat.
Neked túl sokba kerül;
nekem meg épp van."

#2698
daci

daci

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.383 hozzászólás

Nem arról beszélünk, hogy más mit, és hogyan csinál, hanem arról, hogy TE mit csinálsz. Felejtsd már el ezt a másra mutogatást. Tiszta népbetegség ez is.


most azthiszitek akkor én is egy rongáló kis paraszt vagyok, aki azon élvezi ki magát hogy ha odafirkálhat valamit?
vagy én értek félre nagyon valamit vagy ti.
én úgy gondolom, nem csináltam semmi rosszat, azon kívül hogy kifejtettem hogy lehetne jobb is a rendszer.
én már rég lezártam volna a dolgot amugy, nem mintha nem tudnék értelmes érveket felhozni, csak nem értenénk egyet és már nem lenne értelme a vitának.
ennyi

#2699
kalaius

kalaius

    maximus

  • fórumtag
  • 11.904 hozzászólás
mindentõl függetlenül a felakasztás nem tûnik rossz megoldásnak, máshol is alkalmazzák
az, h hivatalosan nem szabad, még nem jelenti azt, h rossz ötlet is, spec. én sem láttam még h leesett volna így keró
én még annak is tudnék örülni, ha nem lenne fogas, legalább megindulna vmi szelekció, és kiválasztódnának azok, akik nem csak bohóckodni járnak

#2700
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.267 hozzászólás
1ébként azok a jóemberek a hegyen is ilyen hozzá állással adják elõ a dolgokat ? mert ha igen, elõbb útóbb esetleg lehet sikerül elérniük hogy a DINP, meg a Pilisi parkerdõ mondja azt hogy elég volt és akkor végülis tök mindegy hogy a fogasra hány bicikli nem fér fel......
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való