Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Társadalmi Sörözés

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
31 hozzászólás a témában

#1
Stiggs73

Stiggs73

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 335 hozzászólás
Helyszin: Az egér út melletti bringaút

Irány: még egy lépés elõre

Kategória: Sõvénynyírás

Leírás: Vasárnap (31-én) 17:00 kor találkozunk, a Szerémi - Prielle sarkon. Ott ahol a tönkrevágott bringaút van, az oszloppal. Ha összegyûltünk, kicsit odébb csorgunk és nekilátunk


A levágott zõld hulladék elszállításáról, a XI. kerületi önkormányzat gondoskodik!

Egyéb kellék: metszõolló, zsák, esetleg akksis, vagy benzines sövénnyíró!, lelkesedés, hideg itóka!

Jön a Pedál magazin is, fotózni, interjúzni! Valamint a Budapest magazin fotósa is képviselteti magát az eseményen!

Gyertek!

Stiggs

"I have wept in the night for the shortness of sight

that to somebody's need made me blind; But I never

have yet felt a tinge of regret for being a little too kind"

http://bringaut.freeblog.hu


#2
Oo_TurBO_Atti_oO

Oo_TurBO_Atti_oO

    vendég

  • fórumtag
  • 107 hozzászólás
Stiggs! Egy bibi van csak a dologgal az, hogy 30-án du.3-kor indul a vonatunk splitbe :(

Azért egy páran megrakjuk, mert nem tudnék elaludni, ha nyargalás elõtt nem nyírhatnék bozótot.
:klony: Mégtöbb bringát a buliba!:klony:

#3
Stiggs73

Stiggs73

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 335 hozzászólás

Olléj!

05|07|24|vasárnap du. 4 és 5 között gyülekezõ a BPSportAréna-parkjában

Mindenki érkezzen nyakig felszerelkezve, jórészt SÖRREL, ollóval, zacsival, fûrésszel, kapával, vagy dömperrel,
-mert a budapesti bringautak állapota hagy maga után némi kivánnivalót,

no nem kell megijedni csak sövény-nyírás lesz ismét, meg némi SERELÉS, Kõbányai út mentén fogunk tevékenykedni mert ott is ráfér
ha marad enrgiánk, illetve munkaerõ több jön mint a multkori 12 fõ, akkor "BUDAI_RAKPART_RELOADED" mert, hogy ugye a fákk/bokrok nyár lévén nõnek, szal felül kellene vizsgálni, hogy ott is rá fér-e....

MINDENKI JÖJJÖN, ÉS HOZZON MAGÁVAL LEGALÁBB MÉG 1 ÖMBÖRT :D:D

TURBO! Nem most vasárnap hanem a rákövetkezõ vasárnap lesz az akció. Akkor jönnek a Pedál magazintól is! Július 31!
Stiggs

"I have wept in the night for the shortness of sight

that to somebody's need made me blind; But I never

have yet felt a tinge of regret for being a little too kind"

http://bringaut.freeblog.hu


#4
Oo_TurBO_Atti_oO

Oo_TurBO_Atti_oO

    vendég

  • fórumtag
  • 107 hozzászólás
Olléj!

05|07|24|vasárnap du. 4 és 5 között gyülekezõ a BPSportAréna-parkjában

Mindenki érkezzen nyakig felszerelkezve, jórészt SÖRREL, ollóval, zacsival, fûrésszel, kapával, vagy dömperrel,
-mert a budapesti bringautak állapota hagy maga után némi kivánnivalót,

no nem kell megijedni csak sövény-nyírás lesz ismét, meg némi SERELÉS, Kõbányai út mentén fogunk tevékenykedni mert ott is ráfér
ha marad enrgiánk, illetve munkaerõ több jön mint a multkori 12 fõ, akkor "BUDAI_RAKPART_RELOADED" mert, hogy ugye a fákk/bokrok nyár lévén nõnek, szal felül kellene vizsgálni, hogy ott is rá fér-e....

MINDENKI JÖJJÖN, ÉS HOZZON MAGÁVAL LEGALÁBB MÉG 1 ÖMBÖRT :D:D
:klony: Mégtöbb bringát a buliba!:klony:

#5
schnellthomas

schnellthomas

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.671 hozzászólás
Nagy vihar tombol Tatabánya felet.Sikerült lekameráznom a telefonommal egy hatalmas villámot...ERRE INNI KELLFeltöltött képFeltöltött képFeltöltött kép

#6
schnellthomas

schnellthomas

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.671 hozzászólás
Jeeee,megjött a legnagyobb sportember,aki nem más mint Kutyanyul:)
Ugye megmondtam hogy itt lesz a helye?:)

#7
Stiggs73

Stiggs73

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 335 hozzászólás
http://forum.bikemag...3&postcount=913
http://forum.bikemag...3&postcount=919
Na ezek voltak azok úgy Április környékérõl :-)
Ja Kimostam jobb lett :-)

Stiggs

"I have wept in the night for the shortness of sight

that to somebody's need made me blind; But I never

have yet felt a tinge of regret for being a little too kind"

http://bringaut.freeblog.hu


#8
Kutyanyul

Kutyanyul

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 644 hozzászólás
Ööööö, ki is mondta, hogy csatlakozni fogok? Jól láttam, hogy valaki itt sört és Bíbcet emlegetett? :) :beer:

Aszem egyszer már belinkeltem valami árakat errõl a vízbázisú festékrõl, amivel nyomják a csíkokat, az a sárga. várhjatok csak...

Csakazérts etaláltam, de talán Stiggs mester emléxik rá, valami festékárak+négyzetméterek is voltak.
Egyébként ha meglévõ jeleket javítunk akkor az szerintem is csak felújítás. Vagy ilyesmi.
Egy barátságos varacskosdisznó vagyok tulajdonképpen.
És teljesen Bogaras is.:brum:

#9
Oo_TurBO_Atti_oO

Oo_TurBO_Atti_oO

    vendég

  • fórumtag
  • 107 hozzászólás
olvass bele! 1-2 érdekesség is van benne :D (pl. megengedik, hogy szemet szedjunk a bringaúton, de ha már a belógó ágaktat, bokrokat akarjuk lenyírni, vagy a lekopott festést újra festeni, akkor már rendörségi ügyünk is lehet belõle :D)

amugy minden hozzá szólást szivesen veszünk...

PEACE
:klony: Mégtöbb bringát a buliba!:klony:

#10
schnellthomas

schnellthomas

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.671 hozzászólás
Sziasztok!

Hehe,jól sejtettem hogy ez itt Paul Vitti helye és sejtésem szerint (nem olvastam bele a topicba,csak a nevérõl gondolom) Kutyanyul is társul majd hamarossan:)

#11
Paul Vitti

Paul Vitti

    fróumfggüõ

  • fórumtag
  • 2.025 hozzászólás

A takarítás, szemétszedés szerintem nem okoz gondot...

Tök rendes, hogy megengedi:D
A viccet félretéve: legalább válaszolt, ez is valami.
Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó.

#12
dori

dori

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 306 hozzászólás

õ csak egytõl fél: csinál valaki gyorsan egy záróvonalat, ne lehessen keresztezni a kerékpárutat...
és ezért jobb szerinte ha senki se nyúl hozzá.
bolond.


Jaj már... mibe tartana, ha velünk jönne egy hivatalos csóka, aki felügyelné, amit csinálunk? Nem szándékozunk olyasmit gyalázni az útra, ami nem oda való, mert nem beégetni akarjuk magunkat, hanem segíteni szeretnénk. Magunkon is, másokon is. Ott állna felettünk a hivatalos ember, nézne mint Jenõ a moziba' oszt a végén aláírna egy papírt, hogy minden a megbeszéltek szerint zajlott, köszönnyük szépen, viszontlátásra. Esetleg jöhetne egy kis levezetõre a Bibicbe, Stiggs mesterrel közösen fizetnénk neki egy sört. Szerintem.

#13
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás
"Itt van egy segítõkész csapat, akik csinálnának valamit, erre jogi dolgokra hivatkozik, meg rendõrségre. Nem azt mondja meg, hogy milyen módon, hanem azt, hogy miért nem lehet festegetni."

ez is csak egy újabb bizonyítéka annak hogy a magyar közhivatolok a ráér az még és a nem lehet megoldani egyfajta keverékét alkalmazzák munkájuk során....
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#14
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás
õ csak egytõl fél: csinál valaki gyorsan egy záróvonalat, ne lehessen keresztezni a kerékpárutat...
és ezért jobb szerinte ha senki se nyúl hozzá.
bolond.

#15
Lovas_Gabi

Lovas_Gabi

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.725 hozzászólás
Már bocs, de ez hülye!!
Itt van egy segítõkész csapat, akik csinálnának valamit, erre jogi dolgokra hivatkozik, meg rendõrségre. Nem azt mondja meg, hogy milyen módon, hanem azt, hogy miért nem lehet festegetni.
Mibõl tartana egy engedélyt adni, hogy elvégezhessétek ezt a munkát??
Szerintem nem olyan sok.
Az, hogy festéket nem ad, már csak egy dolog. Hiába no: szegény az eklézsia, nincs 20000 Ft erre az akcióra. Elgondolkodtató.
Szerintem ha a meglévõ jelzéseket festitek át, az karbantartásnak minõsül.
Az új jelekkel lehet a probléma.
-Fel kell szerelni egy légfüggönyt, hogy kisebb legyen a légcsere
-Ez a légfüggöny átlátszó???
/idézet egy Miskolci egyetemi kollégium mûszaki vezetõje és köztem zajlott beszélgetésbõl./ Kimentem a kocsiba röhögni)

#16
Oo_TurBO_Atti_oO

Oo_TurBO_Atti_oO

    vendég

  • fórumtag
  • 107 hozzászólás

Még várom a választ a tegnapi mail-emre. Nem tudom lesz-e belöle valami :cry:
(itt végülis már anyagiakat kell rááldozni)

Viszont: Grafitember felajánlott 1l betonfestéket, én meg kiderítettem 3200,- ért lehet venni 2,5l-t (egy ilyenre befizetek saját pízbûl) === az már összesen 3,5l
:bananadan



Hát sajna nem kaptunk egy deci festéket sem.

Kedves Müller Attila!

Elõször is örülök, hogy egyre többen vannak, akik hajlandók a morgáson kívül valamit tenni a is biciklivel átjárható városért.

Gondolom, egyetérthetünk abban, hogy az öntevkeny karbantaratás közvetlen haszna mellett, a fõ cél mégis az lenne, hogy ennek a munkának a alakuljon ki, járatódjon be egy hivatalos és mûködõ rendszere, amit az e célra létrejött hivatalok és cégek végeznek.

Önök is látják, hogy a bicikliutak karbantartása többféle tevékenységet jelent, és ezeknek elvileg megvan a felelõs szervezetük. A gond elsõ része mindjárt az, hogy ezekhez a szervezetekhez nem jut el az infomáció. Ezért azt kérném, hogy lehetõleg hozzám juttassák el a kerékpárutakon észlelt konkrét hibák minél precízebb információit, és én továbbítom a megfelelõ szervezethez. Javaslom, hogy vegyék fel a kapcsolatot a Városi Biciklizés Barátai Egyesülettel, akik valamilyen rendszerbe szeretnék foglalni a kerékpárutak ilyen civil ellenõrzését és az információtovábbítást. (info @vbb.hu)
Én is tudom, hogy a karbantartás rendszere még döcög, ezért meg tudom érteni az öntevékeny fellépést. Ennek ellenére hivatalosan nem támogathatom a bokrok, fák sajátkezû nyesegetését. A takarítás, szemétszedés szerintem nem okoz gondot, és ennek a jogi háttere és gyakorlata a legproblémásabb, tehát itt tényleg sokat segíthet az öntevékenység.

A burkolati jelek festése már olyan ügy, ami végépp nem öntevékenyen végezhetõ. Ez rögzített jogi keretek között (terv alapján, kezelõi engedéllyel, szakcég által) végezhetõ tevékenység. A burkolati jelek elhelyezése, megváltoztatása a fanyesegetésnél komolyabb jogi (rendõrségi ) problémát is jelenthet önöknek. Tehát erre azt tudom mondani, hogy az a segítség, ha megkapjuk az információt, és a problémás helyeken igyekszünk a hivatalos ügymenet keretein belül, de mielõbb változtatni.

Röviden ennyit tudok elsõre válaszolni.

Üdvözlettel Tõkés Balázs
Fõpolgármesteri Hivatal
Közlekedési Ügyosztály
Telefon: 1 327 1311
Fax: 1 327 1845



:klony: Mégtöbb bringát a buliba!:klony:

#17
Oo_TurBO_Atti_oO

Oo_TurBO_Atti_oO

    vendég

  • fórumtag
  • 107 hozzászólás
beszéltem ma egy festõ ismerõsömmel, és azt mondta, hogy egy ilyen 2,5-ös bödönnel egy jó 500m csíkot lehet húzni :D
:klony: Mégtöbb bringát a buliba!:klony:

#18
dori

dori

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 306 hozzászólás

Mi beszállunk 3db 2,5l-es bödönnel, az még 7,5 liter!
Stiggs és Dóri


Úgy van, úgy van, jól mondod!! :)

#19
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás
+ 1 db 2,5-es tõlem..
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#20
Stiggs73

Stiggs73

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 335 hozzászólás
Mi beszállunk 3db 2,5l-es bödönnel, az még 7,5 liter!
Stiggs és Dóri

"I have wept in the night for the shortness of sight

that to somebody's need made me blind; But I never

have yet felt a tinge of regret for being a little too kind"

http://bringaut.freeblog.hu