Jump to content

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Photo

Fox

- - - - -

  • Please log in to reply
2442 replies to this topic

#1101
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15,907 posts
  • LocationSzékesfehérvár

Ezek szerint olajcserénél a légkamrát is szét kell szedni?


Úgy tûnik igen. Vagy addig nyomogatod a nyomórúdat amíg ki nem jön az összes olaj. De egyszerûbb szétszedni teljesen, csak annyi pluszban, hogy le kell tekerni felül a kupakot és kitolni fölfelé a nyomórúdat.


A sebesség mindent megold.

 


#1102
mzoli10

mzoli10

    vendég

  • fórumtag
  • 215 posts
Ezek szerint olajcserénél a légkamrát is szét kell szedni?

#1103
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15,907 posts
  • LocationSzékesfehérvár

Az hogy lehet, hogy a lábba töltött olaj használat közben valahogy bekerült a légkamrába, de levegõt nem eresztett el?


Úgy tûnik megfejtettem a probléma okát. Ma szétkaptam azt az oldalt és elég sok olaj folyt ki belõle, szóval túl volt töltve. Aztán rájöttem, hogy ez miért volt, mert a két legutolsó olajcserénél csak széthúztam a telót, kiöntöttem belõle a régi olajat, kitakarítottam és újat raktam bele. De azt nem vettem figyelembe, hogy van olaj a légkamra alatt a becsúszóban, amit nem lehet egy sima széthúzásnál kiönteni. Aztán így lett benne túl sok olaj, ami be tud menne a légkamrába, mert olyan a kamra tömítése. Plusz annak már gyanúsnak kellett volna lennie, amikor múltkor az alján eresztette az olajat ezen az oldalon, az is ettõl lehetett.


A sebesség mindent megold.

 


#1104
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15,907 posts
  • LocationSzékesfehérvár
Az hogy lehet, hogy a lábba töltött olaj használat közben valahogy bekerült a légkamrába, de levegõt nem eresztett el?


A sebesség mindent megold.

 


#1105
spooon

spooon

    vendég

  • fórumtag
  • 198 posts
Ertem. Azert gondoltam ra, mert nekem eltelt egy kis idobe amig pont olyan lett ahogy szeretem. Lehet persze, hogy a vaz csere is beleszolt ebbe, es az dobott nagyot a konforton. Esetleg kevesebb pocsolessel lehetne gyorsabb, jobb eredmenyt elerni. Ennyi volt a cel.
Sp

#1106
mzoli10

mzoli10

    vendég

  • fórumtag
  • 215 posts
Csatlakozom az elõttem szólókhoz. Igazán becsülendõ, hogy megtennéd ezt a szívességet, de szerintem is elég szubjektív. Én pl minden telómat a 10-15 % beüléssel használtam, a 15-20 helyett. Hiába na, a keményet szeretem. :) :P Ráadásul egy ilyen táblázat egy idõ után áttekinthetetlen lenne.

#1107
Aske

Aske

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1,881 posts
ez most elég negatív lesz, de ennyire általánosan tárgyalni ezt a témát semmi értelme

ha van egy telód, kísérletezel vele, ha nem megy akkor elolvasod a hozzá tartozó topikot (ahol már rengeteg tapasztalat összegyûlt), aztán használod

szerintem

#1108
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21,267 posts

Udv!
Biztosan volt mar szo eben a topicban villak es rugostagok beallitasarol. Mit szolnatok ahoz, ha ezeket az adatokat egy tablazatban osszefoglalnank. Ertem ez alatt pl, hogy kinek milyen tipusu terepen milyen beallitasai voltak a sulyanak fuggvenyeben. En tudom vallalni, hogy egy mindenki altal elerheto helyre felrakom a jpg, xls file-t.
Valami ilyesmire gondolok: nev/bevallot kg :) /bringa tipus/villa tipus/milyen terepre/ levego nyomas/ tekerentyuk allasa/ tag tipus/milyen terepre/ levego nyomas/ tekerentyuk allasa/stb....
Elsosorban tapasztalati ertekekre gondolok, nem gyari adatokra. Mit gondoltok?


ha gondolod csináld :)

de erõsen szubjektív ki hogy szereti...
meg nem mindegy milyen rendszerû váz, mekkora rugóút, gyárilag milyen hangolású tag stb stb
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#1109
spooon

spooon

    vendég

  • fórumtag
  • 198 posts
Udv!
Biztosan volt mar szo eben a topicban villak es rugostagok beallitasarol. Mit szolnatok ahoz, ha ezeket az adatokat egy tablazatban osszefoglalnank. Ertem ez alatt pl, hogy kinek milyen tipusu terepen milyen beallitasai voltak a sulyanak fuggvenyeben. En tudom vallalni, hogy egy mindenki altal elerheto helyre felrakom a jpg, xls file-t.
Valami ilyesmire gondolok: nev/bevallot kg :) /bringa tipus/villa tipus/milyen terepre/ levego nyomas/ tekerentyuk allasa/ tag tipus/milyen terepre/ levego nyomas/ tekerentyuk allasa/stb....
Elsosorban tapasztalati ertekekre gondolok, nem gyari adatokra. Mit gondoltok?
Sp

#1110
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21,267 posts
aki érdeklõdött hogy mikor lesznek itthó 11-es foxik nézelédjõk a faktor weben
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#1111
Papszi

Papszi

    vendég

  • fórumtag
  • 203 posts

Szia!
Szerintem CRC-n érdeklõdj utána, hogy van-e nekik.Ezt ugyan kidobja a google, de ha a honlapon keresem akkor nincs a termékek közt.
Vagy itt is van.


Vagy innen: Fork Springs & Parts - TF Tuned Shox

Már rendeltem innen, korrekt, gyors alkatrészbolt (mellesleg van egy csomó nyálcsorgatós cuccuk, ami itthon nem kapható;)), csak ajánlani tudom õket!


Köszi a gyors válaszokat!

#1112
epyc

epyc

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,317 posts
Vagy innen: Fork Springs & Parts - TF Tuned Shox

Már rendeltem innen, korrekt, gyors alkatrészbolt (mellesleg van egy csomó nyálcsorgatós cuccuk, ami itthon nem kapható;)), csak ajánlani tudom õket!

"Télen nagyon hideg van, nyáron nagyon meleg van, soha sincs jó idõ, mindig esik az esõ!"


#1113
manston91

manston91

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,013 posts
Szia!
Szerintem CRC-n érdeklõdj utána, hogy van-e nekik.Ezt ugyan kidobja a google, de ha a honlapon keresem akkor nincs a termékek közt.
Vagy itt is van.
"Ride today, heal tomorrow"

#1114
Papszi

Papszi

    vendég

  • fórumtag
  • 203 posts
Üdv mindenkinek!

Tudna nekem segíteni valaki abban, hogy hol tudok Fox 32-es szériához porlehúzó szimmering/szivacsgyûrû felújító szettet venni? Sajnos az Xfactor-nál nincs raktáron. Elõre is köszi a segítséget!

#1115
manston91

manston91

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,013 posts
Nem mondod:D
Csak arra értem amit a porlehúzó nem fog meg.
"Ride today, heal tomorrow"

#1116
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15,907 posts
  • LocationSzékesfehérvár

Én csak a service manualt követem...
Szerintem az a jó ha a szivacs koszosz, mert akkor legalább látod hogy teszi a dolgát, nem engedi a lábakba a piszkot.
Az a 25 óránkénti tisztítás/olajozás meg szükséges ahogy én tapasztalom.


A szivacs nem porlehúzó. ;)
Ha koszos akkor olajcsere és takarítás.


A sebesség mindent megold.

 


#1117
manston91

manston91

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,013 posts

de azért egy dolog számomra nem világos, ha a szivacs már koszos, száraz, akkor könyörgöm a lábban lévõ olaj milyen?

ha a szivacsot olajozni, tisztitani kell, akkor a lábban is ki kell cserélni az olajat, félévente belefér, annyit meg a szivacs is bir.


Én csak a service manualt követem...
Szerintem az a jó ha a szivacs koszosz, mert akkor legalább látod hogy teszi a dolgát, nem engedi a lábakba a piszkot.
Az a 25 óránkénti tisztítás/olajozás meg szükséges ahogy én tapasztalom.
"Ride today, heal tomorrow"

#1118
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21,267 posts

Erdekes ez a "Csavaro hatas" En a 140-es Talas-t hasznalok 185-os tarcsaval egy sima gyorszaras aggyal. De kiprobaltam 203-as tarcsaval is. Sokkal jobban fogott es nem rangatta el a villat. Persze nem hasznalom agressziven a jarganyt.




ez a 2 azért némileg összefügg...:)
amúgy persze hogy nagy tárcsával jobb a fékhatás

de próbáld ki ugyanezt a féket egy átütös telón, és meg fogsz lepõdni hogy még jobban fog
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#1119
semmiho

semmiho

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 637 posts

de azért egy dolog számomra nem világos, ha a szivacs már koszos, száraz, akkor könyörgöm a lábban lévõ olaj milyen?

ha a szivacsot olajozni, tisztitani kell, akkor a lábban is ki kell cserélni az olajat, félévente belefér, annyit meg a szivacs is bir.


Ez így van és sokan hallgatunk ebben (is) rád! :)
Nálam a következõ a helyzet: mivel használat közben ha megállok, folyton-folyvást törölgetem a becsúszókat, nekem "csak" száraz szokott lenni a szivacsgyûrû úgy 30-40 óra használat után. Biztos ami biztos, Fox olajjal "kimosom" a tiszta:) szivacsgyûrût és utána megkenem az egyébként méregdrága Fox Float Fluiddal. 100 óránként meg úgyis mindig megy szervízre az enyém. Ha kell, ha nem én viszem/küldöm.

_____________________________________________
AM rlz


#1120
spooon

spooon

    vendég

  • fórumtag
  • 198 posts

Én úgy szoktam, hogy elkapom a villalábat, mint a liba nyakát .

:))))))))))))))))))))))))))) hahaahah
bocsi!!
Sp