Jump to content

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Photo

Fox

- - - - -

  • Please log in to reply
2442 replies to this topic

#1081
manston91

manston91

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,013 posts
Gyönyörû!Hogyne érdekelne;)
"Ride today, heal tomorrow"

#1082
Jorus

Jorus

    ALFAHÍM

  • globális moderátor
  • 11,799 posts
A brand new 2011-es 180mm-es VAN R-em. Hétvégén szétkap, lefotóz, ha vkit érdekel, tolok fel képeket a belsõrõl.

Feltöltött kép
Feltöltött kép
Feltöltött kép
Feltöltött kép

"...hogy tudsz-e kegyelmezni, Úgy ahogy neked soha soha senki
S ha igen, hát jó leszel annak, Aki hagyja magát, mások is hagynak
Majd mindig, s Te ott állsz szelíden Hajnalban az utcán, és jól esik minden"



#1083
manston91

manston91

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,013 posts
A sziszegõ hang teljesen normális...
"Ride today, heal tomorrow"

#1084
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6,068 posts
leírás a foxokhoz
http://www.foxracing...09EnglishOM.pdf
Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#1085
mzoli10

mzoli10

    vendég

  • fórumtag
  • 215 posts

sziasztok
vettem egy uj telot
es az igazsag az hogy ilyen kategoriaju nem volt meg
par kerdesem van
ez egy f100 rlc 2009 es fox telo
szoval mikor ugratok es megemelkedik az eleje-annyira hogy a telo nem eri a foldet akkor a telo sziszego hangot ad ki, ez normalis?!
valamint a bal oldalon van valami motorszelep....ott mit lehet csinalni?
valamint szemelyre kell szabni a telot vagy van egy alapbellaitas es kesz?
igazabol csak jatszok a tekero bogyokkal de nem tudom mikor melyiket celszeru allitani


A sziszegõ hang normális, azt a visszaútcsillapítás csinálja.

A motorszelepen keresztül levegõt tudsz bele pumpálni, vagy kiereszteni, ezzel tudod állítani, hogy keményebb, vagy puhább legyen a teló. Általában 15-20%-nak kell lenni a beülésnek, akkor megfelelõ a keménysége. Ha nincs gumigyûrû a becsúszószáron, akkor ezt úgy tudod beállítani, hogy kábelkötegelõt raksz rá (ne túl szorosan, de azért maradjon a helyén) és ráülsz. Lehúzod a kábelkötegelõt a becsúszón a szimmeringig. Leszállsz, megméred a szimmering és a kötegelõ közti távolságot. Ennek a Te 100mm-es teleszkópodnál 15-20 mm-nek kell lennie. Ha több, akkor pumpálsz bele levegõt, ellenkezõ esetben kieresztesz belõle. Ehhez a mûvelethez nem árt egy teleszkóp pumpa.
A jobb száron a középsõ bordó tekerentyû a visszaútcsillapítás. Hatását észreveszed, ha teljesen betekered "+" irányba. Azt állítja, hogy milyen gyorsan rugózon vissza a villa. Ki kell tapasztalni.
A kék kar elfordításával lockolni tudod, ekkor majdnem merevként viselkedik. Minimális mozgása azért így is van.
A kék gyûrû egy úgynevezett "low speed compression", ez lefeléknél lehet hasznos, ugyanis ezzel nem ül be olyan könnyen a villa. Ezt is ki kell tapasztalni.
Alul a kék tekerentyûvel pedig azt állítod, hogy lockolt állapotban mekkora erõ hatására "szûnjön meg" a lock.

Remélem minden világos volt. :)
Legyen hosszú ideig hû társad az új teleszkópod.

#1086
zozzi

zozzi

    újonc

  • fórumtag
  • 6 posts
sziasztok
vettem egy uj telot
es az igazsag az hogy ilyen kategoriaju nem volt meg
par kerdesem van
ez egy f100 rlc 2009 es fox telo
szoval mikor ugratok es megemelkedik az eleje-annyira hogy a telo nem eri a foldet akkor a telo sziszego hangot ad ki, ez normalis?!
valamint a bal oldalon van valami motorszelep....ott mit lehet csinalni?
valamint szemelyre kell szabni a telot vagy van egy alapbellaitas es kesz?
igazabol csak jatszok a tekero bogyokkal de nem tudom mikor melyiket celszeru allitani

#1087
rocsipeti

rocsipeti

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6,770 posts

jó igy!


jó a f.szt :) az enyém is csak 11et mozog a 12bõl. pedig én 12 centis villát vásároltam. fox sucks.

#1088
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15,907 posts
  • LocationSzékesfehérvár
Lehet kivenni egy kis olajat a légkamrából, az segítene egy kicsit.


A sebesség mindent megold.

 


#1089
sala

sala

    Telóguru

  • fórumtag
  • 13,250 posts
  • LocationSvájc
jó igy!
fuck me, i'm famous!
-- Go ahead, Droids! --->

#1090
Funki

Funki

    vendég

  • fórumtag
  • 147 posts
Helló!

A helyzet az,hogy kb 1 hónapja szert tettem egy 2007-es f80-ra ami a factorban ki lett húzva 100mm-re.Tökéletesen mûködik,viszont észrevettem egy olyan jelenséget nála,hogy jelentõsen kisebb nyomáson is ugyanannyit mozog ki alattam mint amennyivel használom.(barátnõm ment a bringámmal egy hétig,ismerõsömé helyett így lejjebb vettem a kamranyomást ~50psi-re én ~90-re fújom magamnak és ezt elfelejtettem) A becsúszón lévõ gyorskötözõtõl még 1,5-2 centi hiányzik,hogy elérje a villa vállát,mivel úgy tudom,hogy a fox hagy rá a legkevesebbet a becsúszóra (5mm?) ezért rámértem és a legjobb esetben is 8,5-9 centi között állt meg a gyorskötözõ. Az érdekesség,hogy ezt viszonylag könnyen kitudom hozni a telóból,felkoppantgatva használni nem szeretném viszont rugóútból még lenne egy centi elvileg és emiatt nem tudom,hogy próbáljam nagyobb kamranyomással használni,vagy tökéletesen így kell mûködnie?

Köszönöm
Üdv,Péter

#1091
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15,907 posts
  • LocationSzékesfehérvár
Pont ehhez a témához kapcsolódik. Múlthéten húztam össze az f100rl-emet 80ra. Nem volt túl bonyolult mûvelet. A 130as állást is nézegettem, pont határeset lenne nálam, de kirugózáskor lehet szétszakadna a csillapítás.
Amit még megfigyeltem, egyébként teljesen logikus, hogy rövidebb útnál nagyobb nyomás kell a légkamrába, mert össze lehet csukni könnyen. Gondoltam leírom, hátha van olyan õrült aki ugyanolyan nyomáson akarja használni.


A sebesség mindent megold.

 


#1092
Zeke

Zeke

    vendég

  • fórumtag
  • 161 posts
rendben , köszönöm! akkor vázakat csak 100mm-ig nézegetek (a crateremhez jó a 80mm-es geo is, de elkezdtem fullykat keresgélni)

A morcos.


#1093
sala

sala

    Telóguru

  • fórumtag
  • 13,250 posts
  • LocationSvájc
szerintem igen, de szét kéne szedni, hogy tuti legyen.
fuck me, i'm famous!
-- Go ahead, Droids! --->

#1094
Zeke

Zeke

    vendég

  • fórumtag
  • 161 posts

f80--->f100 elvileg lehet, gyakorlatilag elõfordul, hogy rövid a csillapito patron


gyári80ról 120mm akkor felejtõs? 2008as modell.

A morcos.


#1095
sala

sala

    Telóguru

  • fórumtag
  • 13,250 posts
  • LocationSvájc
f80--->f100 elvileg lehet, gyakorlatilag elõfordul, hogy rövid a csillapito patron

legrosszabb esetben patronház csere, kb 5000 forint alkatrész ár

rugó oldal elvileg mind tudja
fuck me, i'm famous!
-- Go ahead, Droids! --->

#1096
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6,068 posts
Nekem F80x van amit tavaly kihúzattam 100-ra most mikor Salánál volt szervizben ott láttam hogy az állítási lehetõség 80-100-130
Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#1097
Zeke

Zeke

    vendég

  • fórumtag
  • 161 posts

Megkérdezhetem, hogy mennyi volt a szervíz?


A @semmiho által említett szervíz nekem F32RLC80-on tizenhétezerpárszáz forint volt. nem talasom van , de mindent cseréltettem amit csak kellhet , mivel nem ismertem 100%-ban az elõéletét.

Sala mester vagy valaki aki jártasabb a belsejét illetõleg meg tudná nekem mondani , hogy 80mm-rõl 120ra fel lehet-e tornászni drasztikus és a mûködését befolyásoló beavatkozások nélkül? Hekkelni nem szeretném! 100ig tudom , hogy lehet növelni , de a 120mm-es már súlyban is eltér egy kissé.

A morcos.


#1098
spooon

spooon

    vendég

  • fórumtag
  • 198 posts

Nemrég esett túl a 32-es Fox TALAS-om nagyszervízen, X-F-nál. Teljes tisztítást kapott és egy felújító kitet, vagyis új szimeringek, új O-gyûrûk még a TALAS egységben is stb. Minden szép és jó, szépen mûködik az útállítás, gyönyörûen mozog és bár kissé érezni még, hogy minden új benne (kopnia bell), egy dolog zavar kissé. Nem mozog ki annyi utat sem, mint amennyit eddig. 100-as állásban kb. 80-at, 120-ban 90-100-at, 140-en meg jó, ha 110-et. Goldolom pár ml-rel több olaj került valahová. Most nagyon nem akarom újból szervízbe küldeni és kölcsönbicajjal edzeni; otthon, kõkorszaki szerszámokkal így földi halandóként ezt nem nagyon tudom orvosolni, ugye? :(
Szóval, tudok vele élni, meg úgyis 120-as álláson használom folyton, az a 90-100 mm meg bõven elég nekem, csak hát ugye a tudat...


udv a klubban :) sajnos ezen mar en is atestem. Vissza kell vinni es segitenek. Nagyon segitokeszek, de az idot ra kell szanni. En is tobb kort futottam, de shohasem kuldtek el melegebb eghajlatra. Kis listat bevittem, hogy szerintem mi nem ok es atneztek. Le a kalappal elottuk!
Az en Talasom most 110rol indul es lockolva vagy anelkul felcsuszik 135-re. Ha alulrol engedem egyet fel akkor 125 korul van kozepen, ha felulrol engedem le akkor 130 korul all meg. Gyakorlatilag nincs kozepso allasa. A szervizes srac sem ertette mi lehet. Egy vadonat uj utallito reszt kapott es vmi miatt kb 2 honap alatt meghalt. Most varom a csere cuccot bele.
Vidd vissza es biztosan segitenek!
Sp

#1099
manston91

manston91

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,013 posts
Megkérdezhetem, hogy mennyi volt a szervíz?
"Ride today, heal tomorrow"

#1100
semmiho

semmiho

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 637 posts
Nemrég esett túl a 32-es Fox TALAS-om nagyszervízen, X-F-nál. Teljes tisztítást kapott és egy felújító kitet, vagyis új szimeringek, új O-gyûrûk még a TALAS egységben is stb. Minden szép és jó, szépen mûködik az útállítás, gyönyörûen mozog és bár kissé érezni még, hogy minden új benne (kopnia bell), egy dolog zavar kissé. Nem mozog ki annyi utat sem, mint amennyit eddig. 100-as állásban kb. 80-at, 120-ban 90-100-at, 140-en meg jó, ha 110-et. Goldolom pár ml-rel több olaj került valahová. Most nagyon nem akarom újból szervízbe küldeni és kölcsönbicajjal edzeni; otthon, kõkorszaki szerszámokkal így földi halandóként ezt nem nagyon tudom orvosolni, ugye? :(
Szóval, tudok vele élni, meg úgyis 120-as álláson használom folyton, az a 90-100 mm meg bõven elég nekem, csak hát ugye a tudat...

_____________________________________________
AM rlz