Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Critical Mass - 2006. április 22.

- - - - -

  • Lezárt topik Lezárt topik
5013 hozzászólás a témában

#641
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás
áés az enyémbõl?:)

autós forumokon is szóbakerült az egész(nyilván) a tegnapival végülis nem volt nagyon nagy gondjuk, de azzal igen hgoy kivilágítatlanul folyton a szembejövõ sávban jaszkarizunk este... meg ilyenek.
részint igazuk van, viszont más helyzetben nincs, mert az út nem az övéké..
elöbb volt kerékpár mint autó....

#642
Kislust

Kislust

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.507 hozzászólás

Hehe, a tiedbõl biztos nem mondaná meg senki.. :D


raadasul az ott nem is en vagyok..:D
Van állásom...:bananadan

#643
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás
bukó..
ezt NEM írja elõ semmi hogy kéne viselni
olyan mintha azt mondanánk hogy a kocsiban miért nem 4 pontos biztonságival kötik be magukat? életet menthet....
ja hogy nincs? hát vegyen!

tehát ebbe nem köthet bele SENKI.
a másik a lámpa igen..
az kéne nagyon.
csak nekem az össztelóson lecsoffadt sajnos, és most nem volt keretem venni egyet, pedig mindig van rajta...(én rájöttem erre, fõleg amióta vezetek)
csak pénz:-(
(xart meg nem veszek)

#644
raycoon

raycoon

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.206 hozzászólás
Hehe, a tiedbõl biztos nem mondaná meg senki.. :D

#645
Kislust

Kislust

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.507 hozzászólás
kiraly..:)

azavatarodbol tudom, hogy tegnap talalkoztunk..:)
Van állásom...:bananadan

#646
SanDiablo

SanDiablo

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 443 hozzászólás
Méghogy az autósok nem köszönnek egymásnak?! Elég sûrûn látni, hogy integetnek, meg jó hangosn meg is szólítja a másikat!:) Bár még nem igazán értem a gesztusaikat, de biztos, hogy az örömrõl, barátságról, békérõl szólhat. :)
"Aki embernek hitvány, az magyarnak alkalmatlan." Tamási Áron
Durung forever!

#647
raycoon

raycoon

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.206 hozzászólás
Mintha valaki belinkelte volna már..
Vagy máshol olvastam.. :)

#648
eff

eff

    vendég

  • fórumtag
  • 45 hozzászólás
Láttátok?


Köszönjünk!

Kuku, cs, 2005-09-22 23:33 95-ben, amikor bringázni kezdtem a belvárosban, néhányan már szinte arcról ismertük egymást. Azóta nagyot változott a világ, hiszen csak az idén megduplázódott a hétköznapi biciklisták száma. A köszöngetés azonban még mindig szokás. Esõben pedig kifejezetten gyakori. Szinte elképesztõ, hogy egy kétmilliós városban van még ilyen. Ettõl egy pillanatra olyan lesz, mint egy kis falu. Ha egy gyalogos köszöngetni kezdene a másiknak, bolondnak néznék, autóból meg ugye lehetetlen. Most hogy így megismertük egymást mi 20.000-en, ráadásul már egy közös ügyünk is van, itt az ideje e jó szokásunk megújításának. Holnap lesz a legkönnyebb elkezdeni, mert úgyis minden szembejövõ biciklistára önkéntelenül mosolyogni fogsz. Sõt! Holnap talán még kacsinthatunk is egyet... :)))

#649
SanDiablo

SanDiablo

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 443 hozzászólás
Bukót én sem hordok (még...), de a lámpa az fontos dolog. Autósként mindig örülök, ha látom a bringást. Sajnos az Alföldön más a helyzet. Pista báttya beszittyózva... vagy megint megússza a lámpa nélküli éjszakai mattarészeg egyszemélyes szlalomversenyt, vagy nem... :(
A madaras tescoban 490-ért vettem kukásmellényt. Ez is bevált. Cm-rõl hazafele az autósok jobban kerültek mint nappal. :) Jó-jó lehet hogy kissé hülyén néz ki az ember, de ha van ki hazavárja, mindjárt más a helyzet.
"Aki embernek hitvány, az magyarnak alkalmatlan." Tamási Áron
Durung forever!

#650
Kislust

Kislust

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.507 hozzászólás
tudom, hogy kene, de nem visz ra a lelek..

de azt megfogadtam, hogy veszek lampat...egy ideje a baratnom bicojaval jarok, azon van, hat baromijo dolog..:D a csengo is tetszik, de azt leszereltem a gepemrol, mert nem tetszett rajta, pedig hasznos dolog...
Van állásom...:bananadan

#651
raycoon

raycoon

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.206 hozzászólás

en is csak a hegyen hordok bukot...
pediga bicom arabol kijonne, de nem ezen mulik...

a lamp mar mas kerdes(bar azom sincs meg..), mertazzal mast is veszelyeztetsz..de a bukoval csak magadat..

Nem is szemrehányásnak írtam, csak hogy nem pénz kérdése.. :)
Egyébként elég szar érzés lehet, ha egy balesetben részt veszel, nem vagy hibás, de a biciklis csóka ott hagyja a fogát, amit egy bukóval lehet, hogy kivédett volna, és neked úgy kell leélned az életed, hogy...
De ebbe lehet, hogy nem kellene bele menni, mert a bukós topikban is elég sokat volt róla szó és igazából parttalan a vita.
Aki akar hordjon, aki nem akar úgysem fog.. :)

#652
petracz

petracz

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 268 hozzászólás

en is csak a hegyen hordok bukot...
pediga bicom arabol kijonne, de nem ezen mulik...

a lamp mar mas kerdes(bar azom sincs meg..), mertazzal mast is veszelyeztetsz..de a bukoval csak magadat..


Ejnye, bejnye. ;)
Never Knock On Death's Door. Ring The Bell And Run Away. Death Really Hates That.

csibogaras :slimak::slimak::slimak:
mikóleszmánormálisbringám.

#653
Kislust

Kislust

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.507 hozzászólás
en is csak a hegyen hordok bukot...
pediga bicom arabol kijonne, de nem ezen mulik...

a lamp mar mas kerdes(bar azom sincs meg..), mertazzal mast is veszelyeztetsz..de a bukoval csak magadat..
Van állásom...:bananadan

#654
raycoon

raycoon

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.206 hozzászólás
Bukót inkább ne vegyen senki 3000-ért..
Egyébként általában nem a pénz miatt nem vesznek. Múltkor írtam, hogy a Margit-hídon volt egy csóka egy full telós cannondale-lel bukó nálkül. Szerinted anyagi gondjai voltak?

#655
petracz

petracz

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 268 hozzászólás
Elõtte egyénenkénti regisztráció és ellenõrzés? ;)

Akkor kapásból vagy egy hétig le lenne zárva BP city :D én bevállalom.
Never Knock On Death's Door. Ring The Bell And Run Away. Death Really Hates That.

csibogaras :slimak::slimak::slimak:
mikóleszmánormálisbringám.

#656
vendég_rainman_*

vendég_rainman_*
  • vendég
ez az amit már elõre tudni lehetett, h a lámpa, sisak lesz a pajzsuk az újabb támadások ellen...

Nem értem az embereket miért nem tudnak 500ft-ot egy pár villogóra áldozni, h ne üssék el õket. Sisak is van már 3000ft-körül és bármilyen szegény vki az élete akkor is fontosabb mindennél!

Legközelebb vmi olyan kampányt kéne csinálni, hogy (a mostani 20ezer felvonulóval számolva) csináljunk 40ezer lámpából álló diszkót/élõ lampionsort vagy kinek mi tetszik, de ha a felvonulásra vki így már vesz 2 villogót akkor csak használja más napokon is és talán életet is menthetne egy ilyen kampány. A simán "hozzatok lámpát!" nem vált be most sem, uh. vmit ki kéne találni.

#657
petracz

petracz

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 268 hozzászólás
Épp most néztem rá a Bumeráng üzenõfalára és leesett az állam.
Valami barom azzal pártolja B&B-t, hogy a sisak-lámpanélküliség problémát taglalja a CM-mel kapcsolatban.
Nem azt mondom, hogy nincs igaza, de azért könyörgöm. Az autósok közül sokan azt sem tudják, mi a biztonsági öv és az index, hogy egyesek hogy kapnak jogsit illetve milyen szánalmas "vizsgázott" tragacsokkal furikáznak, azt fel nem foghatom. Bele se gondol a hülyéje, hogy mondjuk egy index hiánya sokkal nagyobb gázt okoz, mint ha a bringán nincs sárhányó.
Persze lámpa+sisak kell, de azért ne veregessük más f--szával a csalánt.
:mad:
Never Knock On Death's Door. Ring The Bell And Run Away. Death Really Hates That.

csibogaras :slimak::slimak::slimak:
mikóleszmánormálisbringám.

#658
vendég_rainman_*

vendég_rainman_*
  • vendég
Láger oldaláról: "Sokan a kerékpárosok elleni támadásnak
vették a mûsorvezetõk megjegyzéseit."
Elnézést hogy a gázosítos dumát kerékpárosként magamra vettem! A legrosszabb h nagyon kevesen tudnak az ügyrõl még mindig és az összes tv-rádió qssol!

Mikor lesz felvonulás legközelebb? Mondjuk a rádió elé?

#659
zOrg

zOrg

    exgépész

  • fórumtag
  • 5.740 hozzászólás

"...Kiszálltam az autóbol és barátokat találtam, nagyon jó barátokat, ötöt tizet százat vagy 24.000-et, nem tudom. És ehhez csak fel kellett pattanni egy bringára.

Ma reggel az egér út melletti bringaúton, megint szembe jött velem az a bácsi akit majdnem minden nap látok, többnyire lehatott fejjel tekert el mellettem, ma már jó messzirõl emelte a kezét, hangosan köszöntünk egymásnak. Kis szigetekben, vagy a szivetekben õrizzétek meg azt a másik budapestet, minden bólintás, kézemelés, helló, életbentartja egy darabját! Vigyázzatok ezekre a darabokra jól áprilisig, mert akkor mint valami hatalmas puzzle-bõl, egy pár órára újra felépitjük belõlük a mi Budapestünket.

Tekerjetek, és vigyázzatok egymásra!

Köszönöm a tegnapi estét mindannyiatoknak!...."

Az eleje meg a bringaúton...:-)


:heej::heej::heej:
"In idem flumen bis non descendimus"

#660
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás
és hogy nem egy lány ült rajta...:-)
mellesleg ja, énis láttam már párszor õt.