Jump to content

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Photo

Critical Mass - 2006. április 22.

- - - - -

  • This topic is locked This topic is locked
5013 replies to this topic

#4001
Stiggs73

Stiggs73

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 335 posts
Én is kerestem már ilyet, és találtam is valami vektoros térképet amin voltak bringautak de már nem tudom hol. Egyébként azt a sokat egy filctollal 2 perc alatt berajzolom egy sima papirtérképre. Sok nyomtatott térképen szerepelnek nem létezõ útak. PL a magyarország kerékpárútjain simán be van jelölve hogy Dunakeszin végigmegy az út aztán meg nem :-(

Stiggs

"I have wept in the night for the shortness of sight

that to somebody's need made me blind; But I never

have yet felt a tinge of regret for being a little too kind"

http://bringaut.freeblog.hu


#4002
Kutyanyul

Kutyanyul

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 644 posts
Hát kerestem, kerestem a neten a Budapest városnak az õ kerékopárutas térképét, de nem találtam. Ötlet?
Egy barátságos varacskosdisznó vagyok tulajdonképpen.
És teljesen Bogaras is.:brum:

#4003
Kutyanyul

Kutyanyul

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 644 posts
Na, ez kira.Aszem holnap megnézem a kérdéses lehajtót a Rákos pataknál.
Egy barátságos varacskosdisznó vagyok tulajdonképpen.
És teljesen Bogaras is.:brum:

#4004
Stiggs73

Stiggs73

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 335 posts
Annyira meg nem is off, végülis a CM hozta össze a csapatot, és a CM céljaiért próbálkozunk, igy vagy úgy küzdeni. És tényleg küldjétek a szégyenfalas dolgokat... Magyar Kerékpárutak-at ird be a google-ba és ez az elsõ találat... Tehát elég jól megtalálható kis szégyenfal:-)

Stiggs

"I have wept in the night for the shortness of sight

that to somebody's need made me blind; But I never

have yet felt a tinge of regret for being a little too kind"

http://bringaut.freeblog.hu


#4005
petracz

petracz

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 268 posts
Szerintem a topic címét nem kell átírni, itt egy csomó topic nem arról szól, mint aminek indult... Ellenben a következõ CM-nél nem kell újat nyitni :)
Never Knock On Death's Door. Ring The Bell And Run Away. Death Really Hates That.

csibogaras :slimak::slimak::slimak:
mikóleszmánormálisbringám.

#4006
Kutyanyul

Kutyanyul

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 644 posts
Kedves emberek, lassan átalakulhatnánk CM-bõl valami mássá. Nem lenne hülyeség tényleg foglalkozni ezzel a bringautas dologgal, úgyhogy, ha valakinek van ötlete, meg infója olyan helyekrõl, ami gázos, és meg lehet csinálni így, vagy úgy, akkor nyomja ezerrel.
Már ha valaki megmondja, hogy lehet átírni a topic címét.......
Egy barátságos varacskosdisznó vagyok tulajdonképpen.
És teljesen Bogaras is.:brum:

#4007
petracz

petracz

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 268 posts

Ezeket az adókat pont nem nézem, de mikor válaszoltok már arra, hogy hol melyik utcában/járdán büntettik a bicikliseket?
JA, Petrac a múltkor elfelejtetted kipróbálni a gépemet!

http://index.hu/poli...st/buntetker050
íme. Ha máshol is büntetnek, majd szólok :D
Másik: igen, de hát láttad a járdaszegélyes bénázásomat, úgyhogy lehet, hogy jobb, hogy nem próbáltam ki .D majd máskor.
Never Knock On Death's Door. Ring The Bell And Run Away. Death Really Hates That.

csibogaras :slimak::slimak::slimak:
mikóleszmánormálisbringám.

#4008
zOrg

zOrg

    exgépész

  • fórumtag
  • 5,740 posts

Láttam én is, bár sztem kicsit késõn adták le...;)
jah és az Üzenet az RTLen van... :D


Nagyon korrekt volt, néztem én is! Kepcsörölte valaki?
"In idem flumen bis non descendimus"

#4009
AGA

AGA

    AGA

  • fórumtag
  • 2,353 posts
Ezeket az adókat pont nem nézem, de mikor válaszoltok már arra, hogy hol melyik utcában/járdán büntettik a bicikliseket?
JA, Petrac a múltkor elfelejtetted kipróbálni a gépemet!

Ride everywhere.

.


#4010
Ati001

Ati001

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 329 posts

tegnap a tv-ben (biopon asszem) az Uzenet cimuben a CM volt.
nem tudom ki reven es hogy kerult oda, de koszi erte :)


Láttam én is, bár sztem kicsit késõn adták le...;)
jah és az Üzenet az RTLen van... :D

#4011
szinuhe

szinuhe

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 911 posts

...
Csak az számit ami a kezemben van.:-) OFF vége


es, ami a segged alatt :)
nadeja, igyis szetoffoljuk ujabban a topicot, sz'alon.
mostly harmless
toltesen tuliak tarsasaga - powered by patakmeder

#4012
petracz

petracz

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 268 posts

érzékeny pontodhoz: pedig itt van a kutya elásva, ha valahol. Nem mutogatni, hanem magunkat rendbetenni ugye...

Pontosan. Senki nem tökéletes, de nem jó, hogy állandóan másra fogunk mindent. Persze én sem szeretem a kritikát, de próbálom benne megtalálni azt, amit a hasznomra fordíthatok. Na jó, errõl ennyit.
Stiggs: igen, ezzel is egyetértek. Én is a nyavalygós-nem váltós tíousba tartozom pillanatnyilag, :D de jó okom van a nemváltásra. Egy-két év múlva már megtehetem, addig gürizek mint állat, hogy sikerüljön.
Na jó, off vége itt is.
Never Knock On Death's Door. Ring The Bell And Run Away. Death Really Hates That.

csibogaras :slimak::slimak::slimak:
mikóleszmánormálisbringám.

#4013
Stiggs73

Stiggs73

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 335 posts
A pénzes témát csak azért hoztam föl mert ezt látom magam körül. Azért mert nekem valamivel jobban megy mint az átlagnak, leginkább csak irigységgel találkozok. Senki sem kérdezi meg,még az öcsém sem, hogy hogyan is csinálod, szerinted mire hajtsak rá az iskolában, hanem irigykedik. És szid mindenkit a ki többet keres mint Õ. Pedig 3x ennyit is kereshetne, ha elmenne máshova, de kényelmes ember és nem vált. Ez van. Azt persze nem nézi hogy ehez a viszonylag elviselhetõ (de koránt sem europai szintü) jövedelemhez, mit kell tudni, és mekkora meló megtartani. DE ez most már nagyon off. Az adó veszettül magas, ezt én is érzem, de amig alkalmazott voltam, nem is néztem meg a fizupairomat, hogy ne idegesitsen...Csak az számit ami a kezemben van.:-) OFF vége

"I have wept in the night for the shortness of sight

that to somebody's need made me blind; But I never

have yet felt a tinge of regret for being a little too kind"

http://bringaut.freeblog.hu


#4014
szinuhe

szinuhe

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 911 posts
hat Stiggs nem tudom, hogy vagy vele, de en alkalmazott vagyok egy cegnel.
semmi feketezes, semmi szamlazas, szintiszta minden, ahogy azt odafont mindenkitol elvarnak.
es eppen ezert, en bizony az ev 9 honapjan at az allamnak dolgozom, es csak a maradek fennmarado negyed evben magamnak ill. a csaladomnak, ha majd lesz.
fizetem a tb-t, az szja-t, a ceg ertelemszeruen rajtam hajtja be azt a 30%-ot, amit pluszban utanam fizet, es akkor ezen felul meg minden megvasarolt cuccom utan fizetek 25% afat is. es akkor ezen alapveto adok melle meg nem is szamoltam olyan cifrasagokat, mint idegenforgalmi ado, epitmeny ado, terattatta.

valoszinu ez a sirasom inkabb a korlatoltsagomnak tudhato be, nem a lustasagomenak, elvegre en nem vagyok kepes bekevel-deruvel elfogadni a 80% adot... :)
mostly harmless
toltesen tuliak tarsasaga - powered by patakmeder

#4015
Zap

Zap

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6,961 posts

Hát, nem tudom... Szerintem lehet egy csomó dolgot a társadalomra fogni és valahol igaz is, de én úgy látom, hogy mégiscsak az egyénen múlik a legtöbb. A belûlrõl kifele látásmód híve vagyok ;)


Persze, ezzel maximálisan egyetértek, mert egyénekbõl áll a társadalom. Itt most kevés a hely leírni, hogy ezt hogy gondolom, de röviden annyit, hogy kölcsönhatás van és a nagy számok törvénye mûködik.

érzékeny pontodhoz: pedig itt van a kutya elásva, ha valahol. Nem mutogatni, hanem magunkat rendbetenni ugye...

Aktuális civil


#4016
petracz

petracz

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 268 posts
Miért keresünk bûnbakot??? Az ember egyik alapvetõ tulajdonsága az, hogy nem szeret megszégyenülni és elismerni, ha hibázott, vagy más jobban ért valamihez, stb... Persze van ennek ellentettje is, de arról most nem beszélünk. Szóval a lényeg, hogy senki nem szeret elismerni jó dolgokat, fõleg, ha nem az õ fejükbõl pattant ki. Szomorú, de így van. Észrvetettem például, bár ez nem vág ide, hogy itthon a nõk kifejezetten csak kritizálni tudnak egy másik nõt. Soha nem hagyná el a szájukat, hogy "de jól néz ki", inkább keresnek rajta valamit, ami nem jó pl. hú, mekkora körme van... Ez egy baromság. Mindenki embernek született, mindenki tévedhet és ha valamit elb*szunk, igenis be kell ismernünk a hibát !

bocs az offért, de ez az érzékeny pontom ;)
Never Knock On Death's Door. Ring The Bell And Run Away. Death Really Hates That.

csibogaras :slimak::slimak::slimak:
mikóleszmánormálisbringám.

#4017
Stiggs73

Stiggs73

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 335 posts
Engem csak az keserit el, hogy manapság az ismerõseim között is, és ugyanigy a közéletben, senki sem a kibon akozás útját keresi hanem egy mumust akire ráfoghatja hogy nem mennek a dolgok.

Kevés a pénz, nem tanulni, jobb melót szerezni indul az ember hanem, szid valakit, valamit, holott nem a valaki tehet a kevés pénzrõl. Miért keresünk bünbakot, megoldás helyett, mert egyszerübb? Mert ezt látjuk a "vezetõinktõl"? Mert ilyen korlátoltak vagyunk? Vagy csak lusták? Még nem tudtam eldönteni... Talán nem is fogom soha.

Stiggs

"I have wept in the night for the shortness of sight

that to somebody's need made me blind; But I never

have yet felt a tinge of regret for being a little too kind"

http://bringaut.freeblog.hu


#4018
petracz

petracz

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 268 posts

szerintem egész egyszerûen õ képviseli az "átlagembert" ebben a történetben. én nem õt okolom, nem õ a hülye, hanem ezzel jellemzi az egész rendszert és gondolkodásmódot, ami majd csak lassan, legalább bizonyos szinten megváltozik majd...


Hát, nem tudom... Szerintem lehet egy csomó dolgot a társadalomra fogni és valahol igaz is, de én úgy látom, hogy mégiscsak az egyénen múlik a legtöbb. A belûlrõl kifele látásmód híve vagyok ;)
Never Knock On Death's Door. Ring The Bell And Run Away. Death Really Hates That.

csibogaras :slimak::slimak::slimak:
mikóleszmánormálisbringám.

#4019
Zap

Zap

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6,961 posts
szerintem egész egyszerûen õ képviseli az "átlagembert" ebben a történetben. én nem õt okolom, nem õ a hülye, hanem ezzel jellemzi az egész rendszert és gondolkodásmódot, ami majd csak lassan, legalább bizonyos szinten megváltozik majd...

Aktuális civil


#4020
Stiggs73

Stiggs73

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 335 posts
Ezt bezzeg nem láttam:-(( Ismételni meg nem fogják, tehát bukta... Na mindegy. A szinházjegyes néni meg egy ......../%+!=%+=/!()/=!(. vagy mi:-)

Stiggs

"I have wept in the night for the shortness of sight

that to somebody's need made me blind; But I never

have yet felt a tinge of regret for being a little too kind"

http://bringaut.freeblog.hu