Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Critical Mass - 2006. április 22.

- - - - -

  • Lezárt topik Lezárt topik
5013 hozzászólás a témában

#3601
Oo_TurBO_Atti_oO

Oo_TurBO_Atti_oO

    vendég

  • fórumtag
  • 107 hozzászólás
Kedves Müller Attila!

Elõször is örülök, hogy egyre többen vannak, akik hajlandók a morgáson kívül valamit tenni a is biciklivel átjárható városért.

Gondolom, egyetérthetünk abban, hogy az öntevkeny karbantaratás közvetlen haszna mellett, a fõ cél mégis az lenne, hogy ennek a munkának a alakuljon ki, járatódjon be egy hivatalos és mûködõ rendszere, amit az e célra létrejött hivatalok és cégek végeznek.

Önök is látják, hogy a bicikliutak karbantartása többféle tevékenységet jelent, és ezeknek elvileg megvan a felelõs szervezetük. A gond elsõ része mindjárt az, hogy ezekhez a szervezetekhez nem jut el az infomáció. Ezért azt kérném, hogy lehetõleg hozzám juttassák el a kerékpárutakon észlelt konkrét hibák minél precízebb információit, és én továbbítom a megfelelõ szervezethez. Javaslom, hogy vegyék fel a kapcsolatot a Városi Biciklizés Barátai Egyesülettel, akik valamilyen rendszerbe szeretnék foglalni a kerékpárutak ilyen civil ellenõrzését és az információtovábbítást. (info @vbb.hu)
Én is tudom, hogy a karbantartás rendszere még döcög, ezért meg tudom érteni az öntevékeny fellépést. Ennek ellenére hivatalosan nem támogathatom a bokrok, fák sajátkezû nyesegetését. A takarítás, szemétszedés szerintem nem okoz gondot, és ennek a jogi háttere és gyakorlata a legproblémásabb, tehát itt tényleg sokat segíthet az öntevékenység.

A burkolati jelek festése már olyan ügy, ami végépp nem öntevékenyen végezhetõ. Ez rögzített jogi keretek között (terv alapján, kezelõi engedéllyel, szakcég által) végezhetõ tevékenység. A burkolati jelek elhelyezése, megváltoztatása a fanyesegetésnél komolyabb jogi (rendõrségi ) problémát is jelenthet önöknek. Tehát erre azt tudom mondani, hogy az a segítség, ha megkapjuk az információt, és a problémás helyeken igyekszünk a hivatalos ügymenet keretein belül, de mielõbb változtatni.

Röviden ennyit tudok elsõre válaszolni.

Üdvözlettel Tõkés Balázs
Fõpolgármesteri Hivatal
Közlekedési Ügyosztály
Telefon: 1 327 1311
Fax: 1 327 1845




----Original Message-----
From: Müller Attila [mailto:kabel@mile-kft.hu]
Sent: Wednesday, June 22, 2005 3:16 PM
To: Tõkés Balázs
Subject: felajánlás / segítségkérés


Tisztelt Tõkés Balázs Úr!

Egy-két budapesti kerékpárút állapotát tekintve néhány ismerõsömmel arra az elhatározásra jutottunk, hogy elkezdjük ezeket önerõbõl felújítani. Elsõ akciónk, mely az utak járhatóságán nagyban javított, mivel megtisztítottuk a belógó ágaktól, sövényektõl; úgy érzem jól sikerült. (http://alleycat.hu/?q=node/293)

A következõ fontos megoldandó probléma szerintünk, a kerékárutak megfelelõ útburkolati jellekkel való jelölése lenne. A budai rakparton végighaladó útvonalon például nagyon sok konfliktust okoz, hogy a gyalogosok nincsenek tisztában azzal, hogy õk kerékpárúton sétálnak, aki tisztában is van vele az meg azt nem tudja eldönteni, hogy melyi oldalon lenne számára biztonságos sétálni. Ha sûrûbben lennének a "bringa szimbólumok" az aszfalton és egy sávelválasztó vonal is fellenne festve, nagyban csökkenthetnénk a konfliktusok számát.

Végülis azt szeretném kérdezni, hogy megoldható lenne-e az, hogy mi elvállaljuk a szükséges munkálatok elvégzését bérmentve, ezzel is csökkentve az Önök kiadásait. A fõváros pedig fedezné a munkálatok alapanyagi költségeit (jelen esetben a festéket).

Budapest kerékpár-barátabbá tétele lenne a célunk, sajnos tizenöt fõs társaságunk költségvetése nem túl nagy, de amit tudunk azt magunk finanszírozzuk.

Köszönöm, hogy meghallgatott!

Tisztelettel: Müller Attila

Bp, 2005.06.22.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Ezen üzenet tartalma nem tekinthetõ a Fõpolgármesteri Hivatal hivatalos véleményének


:klony: Mégtöbb bringát a buliba!:klony:

#3602
Oo_TurBO_Atti_oO

Oo_TurBO_Atti_oO

    vendég

  • fórumtag
  • 107 hozzászólás
A csudiba már! A hebrencskedõs, figyelmetlen mindenemet, hát nem 9kor, hanem 19kor lesz a mûsor
:klony: Mégtöbb bringát a buliba!:klony:

#3603
Stiggs73

Stiggs73

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 335 hozzászólás

telefonos segitseget kernek?

szepen, nyugisan, mindenfele indulattol mentesen, "tenyfeltaroan" es kicsit szomoruan a kialakult helyzet miatt...
mar bocs a tanacsert :)

de tenyleg, mit fogsz mondani?
monnyon le!! ? :)

irjak neked beszedet? meg tolunk majd ala a hatterbe kulonbozo effekteket, csorompolo bicikli, ahogy athajt rajta egy Zil,
tompa puffanasok, ahogy a szemeteslapattal uti 3 autos egy bringas hatat
... a belobbano napalm hangja, melle keverve Demszkye, amint mondja eppen: nincs szukseg bicikliutakra.
meg effelek.

ausztriaban foghato a klub radio?


A neten tudod hallgatni. www.klubradio.hu
Köszi, megoldom, van tapasztalat sokszáz ember elõtti elõadásból, meg ilyenek. Egy pár cimszót összeírok, de ez amolyan kötetlen beszélgetõs lesz.

Stiggs

"I have wept in the night for the shortness of sight

that to somebody's need made me blind; But I never

have yet felt a tinge of regret for being a little too kind"

http://bringaut.freeblog.hu


#3604
Oo_TurBO_Atti_oO

Oo_TurBO_Atti_oO

    vendég

  • fórumtag
  • 107 hozzászólás
Nagyon ráizgult a média a bicós-témára!

Ma 9-tõl rádio cafe-n Kükü és egy forma a közvélemény kutatótól lesz a vendég a délutáni kávéház címû mûsorban.

A végén még a választási kampányban is az lesz a nyerõ, aki több bringautat hazudik a népnek.
:klony: Mégtöbb bringát a buliba!:klony:

#3605
dori

dori

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 306 hozzászólás

A fiamnak volt olyan egészen kicsike rádiója, ami alig volt nagyobb egy elemnél, és fejhallgatóval lehetett hallgatni. Egy olyan jól jönne az irodába. :-)) Neten nem jön be a Klub rádió?


Á, inkább nem erõltetem a rádióhallgatást idebent, van elég felfordulás anélkül is mostanában :) . Majd utólag meghallgatom. :)

#3606
szinuhe

szinuhe

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 911 hozzászólás
dori,
kosz! :)

meg jo radiozast majd mindenkinek :]
mostly harmless
toltesen tuliak tarsasaga - powered by patakmeder

#3607
Tin

Tin

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.011 hozzászólás
A fiamnak volt olyan egészen kicsike rádiója, ami alig volt nagyobb egy elemnél, és fejhallgatóval lehetett hallgatni. Egy olyan jól jönne az irodába. :-)) Neten nem jön be a Klub rádió?

#3608
dori

dori

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 306 hozzászólás

milyen irodaba???

inkabb, hogy az is meghallgathassa, aki eppen kulfoldon teker :D :P


Teeeee.... fõgonosz teee.... :D Hát abba' a zirodába' ahol a nénik és bácsik dógoznak, hogy legyen mibûûû és miveee menni tekerni. Na de maj' jössz még te a bibicuccájába, meg bozótvágni a bicóútra, csak gyere vissza a nagy messzi külföldrõl!! Addig is érezd jól magad és tekerj nagyokat!!!

#3609
Stiggs73

Stiggs73

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 335 hozzászólás
Hogy legyen mirõl álmodni:-)
http://bringaut.free.../rotterdamk.jpg

"I have wept in the night for the shortness of sight

that to somebody's need made me blind; But I never

have yet felt a tinge of regret for being a little too kind"

http://bringaut.freeblog.hu


#3610
szinuhe

szinuhe

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 911 hozzászólás
milyen irodaba???

inkabb, hogy az is meghallgathassa, aki eppen kulfoldon teker :D :P
mostly harmless
toltesen tuliak tarsasaga - powered by patakmeder

#3611
dori

dori

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 306 hozzászólás

Leveletkaptam lájf!

Hétfõn reggel 8:50 kor hallgassatok Klub rádiót! Lesz benne valami bringautas téma, meg egy blog, meg felhivnak "valakit" telefonon, 5 perces interjura, hogy beszéljen a rádióban, jól.
Stiggs


GRATULA!! :D Hangfelvételt kérjél az interjúról és pakold majd fel az oldalra, hogy az is meghallgathassa, akinek nincs rágyió a zirodába'!!

#3612
Tin

Tin

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.011 hozzászólás

Húsz éves mindentjobbantudok Zolika:-)
Stiggs

Kíváncsi vagyok, ezek után is tartja-e a véleményét. Bár van egy sejtésem...

Szerintem még mindig jó ötlet, egyre többet foglalkozik vele a sajtó, és minél többet foglalkoznak vele annál nehezebb a dolgot a szõnyeg alá söpörni. Eddig szerintem nem is csináltak statisztikákat, a kutyát nem kérdezték meg, hogy hányan és milyen gyakran bringáznak. És arról sem, hogy többen mennének-e, ha lenne normálisan összekötött, átlátható kerékpárúthálózat.

#3613
szinuhe

szinuhe

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 911 hozzászólás
telefonos segitseget kernek?

szepen, nyugisan, mindenfele indulattol mentesen, "tenyfeltaroan" es kicsit szomoruan a kialakult helyzet miatt...
mar bocs a tanacsert :)

de tenyleg, mit fogsz mondani?
monnyon le!! ? :)

irjak neked beszedet? meg tolunk majd ala a hatterbe kulonbozo effekteket, csorompolo bicikli, ahogy athajt rajta egy Zil,
tompa puffanasok, ahogy a szemeteslapattal uti 3 autos egy bringas hatat
... a belobbano napalm hangja, melle keverve Demszkye, amint mondja eppen: nincs szukseg bicikliutakra.
meg effelek.

ausztriaban foghato a klub radio?
mostly harmless
toltesen tuliak tarsasaga - powered by patakmeder

#3614
Stiggs73

Stiggs73

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 335 hozzászólás

Jó hogy csináltad azt a blogot Stiggs! Ki is írta, hogy az hülyeség?

Húsz éves mindentjobbantudok Zolika:-)
Stiggs

"I have wept in the night for the shortness of sight

that to somebody's need made me blind; But I never

have yet felt a tinge of regret for being a little too kind"

http://bringaut.freeblog.hu


#3615
Tin

Tin

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.011 hozzászólás

http://www.magyarhir....php?cikk=94808 , mint érdekesség...benne vagyunk az újságban!

Stiggs

Jó hogy csináltad azt a blogot Stiggs! Ki is írta, hogy az hülyeség?

#3616
Stiggs73

Stiggs73

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 335 hozzászólás
Leveletkaptam lájf!

Hétfõn reggel 8:50 kor hallgassatok Klub rádiót! Lesz benne valami bringautas téma, meg egy blog, meg felhivnak "valakit" telefonon, 5 perces interjura, hogy beszéljen a rádióban, jól.
Stiggs

"I have wept in the night for the shortness of sight

that to somebody's need made me blind; But I never

have yet felt a tinge of regret for being a little too kind"

http://bringaut.freeblog.hu


#3617
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.267 hozzászólás

http://www.magyarhir....php?cikk=94808 , mint érdekesség...benne vagyunk az újságban!

Stiggs

király...

na mégiscsak érdemes....:)

mellesleg a cikk vége : A fõpolgármester hozzátette, csökkent a forgalom a belvárosban a szabadságok és a szünidõ miatt, s õ is gyorsabban tud közlekedni, mint tanév közben. (mti)

ez ki a f...t érdekel....
gyorsabban kéne neki közlekedni, vhová jóó messzire és az életbe ne jöjjön haza...hu bocs de ez a fütyi már akármit mond attól ideges leszek....pedig nem is vagyok pesti..
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#3618
Stiggs73

Stiggs73

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 335 hozzászólás
http://www.magyarhir....php?cikk=94808 , mint érdekesség...benne vagyunk az újságban!

Stiggs

"I have wept in the night for the shortness of sight

that to somebody's need made me blind; But I never

have yet felt a tinge of regret for being a little too kind"

http://bringaut.freeblog.hu


#3619
szinuhe

szinuhe

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 911 hozzászólás

Én még a pajtiban tanultam meg, hogy a legjobb orvosság a másnaposságra egy kiadós tekerés, nameg rengeteg víz.
Elkerülhetõ egyébként, ha amikor hazaérsz seg@részegen megiszol egy littyó vizet ;) (mer attól fáj a fejed, hogy az alkesz dehidratál <- erre meg jó a sok víz)



feneeeet. majd vizet fogok inni... lama :)

egyszeruen ki kell hanyni a p*csaba lefekves elott mindent, azt kesz :]
csak sokszor elfelejtem :|
mostly harmless
toltesen tuliak tarsasaga - powered by patakmeder

#3620
Stiggs73

Stiggs73

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 335 hozzászólás
:bananadan http://origo.hu/itthon/20050623mitkivan.html:bananadan

Olvasnivaló, külön öröm oldalt a linkajánló
Stiggs

"I have wept in the night for the shortness of sight

that to somebody's need made me blind; But I never

have yet felt a tinge of regret for being a little too kind"

http://bringaut.freeblog.hu