Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Critical Mass - 2006. április 22.

- - - - -

  • Lezárt topik Lezárt topik
5013 hozzászólás a témában

#3361
Stiggs73

Stiggs73

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 335 hozzászólás

Oké. Részemrõl leglábbis. A szokott helyen, a szokott idõben.

Péntek helyett lehetne talán csütörtök, akkor nincs zene, és talán tudunk beszélgetni is. Bár ha értelmes idõben érek oda, akkor talán. De én inkább csütörtökre szavazok. A hely meg a HELY!!!

Stiggs

"I have wept in the night for the shortness of sight

that to somebody's need made me blind; But I never

have yet felt a tinge of regret for being a little too kind"

http://bringaut.freeblog.hu


#3362
Kutyanyul

Kutyanyul

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 644 hozzászólás
Oké. Részemrõl leglábbis. A szokott helyen, a szokott idõben.
Egy barátságos varacskosdisznó vagyok tulajdonképpen.
És teljesen Bogaras is.:brum:

#3363
Stiggs73

Stiggs73

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 335 hozzászólás
Srácok
A héten közgyülést kell tartani. Nem csak a serállat miatt. De ma is forgattam az RTL Klub Fókusszal, Odafelé meg még a M1 is lestoppolt, tök véletlenül engem állítottak meg a Lánchydi szükületnél, de rájuk nem jutott idõm, bár a néni azt mondta hogy 3 napja keres engem. Nagyon nem tudtam nyilatkozni, mert épp a tüdõmet köptem ki, de valoszinüleg, Pár napon belül ott is interju lesz. Találkoztam ugyan itt a VBB elnökével is. Számot cseréltünk. Ha nem is leszünmk egyesület, valami alapszabály azért kéne...vagy mi...

Stiggs

"I have wept in the night for the shortness of sight

that to somebody's need made me blind; But I never

have yet felt a tinge of regret for being a little too kind"

http://bringaut.freeblog.hu


#3364
Kutyanyul

Kutyanyul

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 644 hozzászólás
És lemaradtál egy jó kis Bíbicrõl, tulajdonképpen. Biztos az labancznak is meg van az problémája.......
Egy barátságos varacskosdisznó vagyok tulajdonképpen.
És teljesen Bogaras is.:brum:

#3365
szinuhe

szinuhe

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 911 hozzászólás
hej, latom zajlott az elet, mig nem voltam.
labanciaban eszembe sem jutottak a bringautas gondok... :]
mostly harmless
toltesen tuliak tarsasaga - powered by patakmeder

#3366
Kutyanyul

Kutyanyul

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 644 hozzászólás

OFF:

Ez volt a Pausz-papír. :-D

ON

Tehát ezek szerint nem mehetek a Rákóczi úton a buszsávban és joggal dudál le mindenkit a buszsöfõr?


Nyertél. De gyorsba írtam a gazdasági és közlekedési minisztériumnak is. Hogy érezzék a törõdést.
Egy barátságos varacskosdisznó vagyok tulajdonképpen.
És teljesen Bogaras is.:brum:

#3367
vendég_Charon_*

vendég_Charon_*
  • vendég
OFF:

Ez volt a Pausz-papír. :-D

ON

Tehát ezek szerint nem mehetek a Rákóczi úton a buszsávban és joggal dudál le mindenkit a buszsöfõr?

#3368
Kutyanyul

Kutyanyul

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 644 hozzászólás
Heló, heló, szevasztok. Tóléltema hétvégét, ahogy látom ti is, és Apu is megtért labancországból. A múlt héten írtam levélkét a yardnak, hogy mi lenne, ha lenetme kerékpározni a bringautakon, a választ most teljes egészében csatolom, igen értelmes, és konkrét, de ezt már megszoktuk ugye:







ORSZÁGOS RENDÕR-FÕKAPITÁNYSÁG

Közbiztonsági Fõigazgatóság

Közrendvédelmi és Közlekedésrendészeti Fõosztály

Közlekedésrendészeti Osztály



Szám: Elõadó: Bónéné László Andrea r.õrnagy

Telefonszám: (1) 443-5646





<szigeti.c@pg.com>





Elektronikus levelében feltett kérdésével kapcsolatban az alábbiakról tudom tájékoztatni:





Az autóbusz forgalmi sáv a menetrend szerint közlekedõ közforgalmú autóbuszok és trolibuszok közlekedésére szolgáló útburkolati jellel és jelzõtáblával kijelölt forgalmi sáv.



A közúti közlekedés szabályairól szóló 1/1975. (II.5.) KPM-BM együttes rendelet (továbbiakban: KRESZ) 36. § (8) pontja határozza meg, hogy az autóbusz forgalmi sávot kik vehetik igénybe. A ba) alpont alapján, ha az autóbusz forgalmi sávot az úttest menetirány szerinti jobb szélén jelölték ki, erre utaló jelzés esetén (KRESZ 117/c. ábra) a kerékpáros is használhatja.



Az autóbusz forgalmi sávok kialakítására a menetrendszerû járatok zavartalan közlekedése érdekében került sor. Magyarországon a buszsávok szélessége az esetek többségében nem teszi lehetõvé, hogy az autóbusz sávváltás nélkül - a biztonságos oldaltávolság betartása mellett – el tudjon haladni a sávjában szabályosan közlekedõ kerékpáros mellett. Ha a buszvezetõnek a kerékpáros elõzése miatt sávot kell váltani, akkor nem teljesül az a cél, ami miatt az autóbusz forgalmi sávokat létrehozták.



Azokon a helyeken kerül elhelyezésre a KRESZ 17. § g/3 alpontja szerinti „Kerékpárosok által is használható autóbusz forgalmi sáv” jelzõtábla, ahol a buszsáv szélessége alkalmas arra, hogy a mindkét jármûtípus zavartalan közlekedése biztosítva legyen.



Tájékoztatom, hogy jelenleg is napirenden van a Gazdasági és Közlekedési Minisztériumban a KRESZ egyes pontjainak módosítása, így esetleges változtatási javaslatait feléjük tegye meg.



Kérem válaszom szíves tudomásul vételét.



Budapest, 2005. július 11.



Tisztelettel:







Pausz Ferenc r. alezredes

rendõrségi fõtanácsos

osztályvezetõ

sk.


Egy barátságos varacskosdisznó vagyok tulajdonképpen.
És teljesen Bogaras is.:brum:

#3369
Tin

Tin

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.011 hozzászólás
Igen, tavaly itt is újították a Baross utcát, de ilyesmivel nem foglalkoztak. Csináltak füves sávot, amire nem csináltak átjárókat, hogy a kukákat a lakók kihúzzák az útra,meg ráparkolnak az autósok, úgyhogy idén egyetlen szál fû nem nõtt ki. :-(

#3370
szinuhe

szinuhe

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 911 hozzászólás
sziasz ujra :)

nagyon komoly:
http://index.hu/kult...etmod/bicoduna/
mostly harmless
toltesen tuliak tarsasaga - powered by patakmeder

#3371
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.267 hozzászólás
"Szerintem egy ilyen felújítás alkalmával, amikor amúgy is széttúrnak mindent nagyon olcsón ki lehetne alakítani bicajutat."

ez vele a baj, nem lehet érte kilométerenként 60 millát felnyalni....

amúgy meg nem tudtad hogy nem érdemes kerékpárútra költeni, mert a meglévõt is alig használják....
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#3372
voti

voti

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.179 hozzászólás
Az is elgondolkodtató, hogy idén Bp.-en rengeteg utat felújítanak, viszont nem alakítanak ki bringautat. Ezután pedig (ha jól tudom) öt évig nem nyúlhatnak a felújított úthoz, tehát addig biztosan nem lesz keróút ezeken a helyeken.
Szerintem egy ilyen felújítás alkalmával, amikor amúgy is széttúrnak mindent nagyon olcsón ki lehetne alakítani bicajutat.


#3373
Tin

Tin

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.011 hozzászólás
Azért nagyon szeretném, ha tévednétek. De gondolom erre kicsi az esély.

#3374
conor1326

conor1326

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.055 hozzászólás
omg...:mybad:
ezek hülyék

(vagy csak haver a bringaút kivitelezõje)
Autist Team:)



#3375
voti

voti

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.179 hozzászólás
Ilyet is csak nálunk lehet csinálni: Kismaros és Nagymaros közt megemelik a gát magasságát (vagy valami ilyesmi). Ez abból áll, hogy teherautókkal földet hordanak a gát Duna felõli oldalára a másik oldalról. A kerékpárút a gát tetején fut végig. Azaz csak futott végig, mert nem az 50 tonnás teherautókra lett méretezve. Lehetne persze úgy is csinálni, hogy egy helyen áthajtanának rajta a dömperek, majd a túloldalon mennének a megfelelõ helyig. Így csak 3-4m hosszan menne tönkre a bicikliút. Ehelyett a teljes gátépítés hosszában ráhajtanak, amitõl a betonlapokból készült keróút apró darabokra törik és a fél méter mély dagonyába süpped. Már 50-100m gát épült, de ugyanennyi hiányzik a bringaútból. Kívancsi lennék ugyanerre mondjuk a 6-os országúton, de persze az autóút és a bringaút az két külön dolog szép kishazánkban...
Ha elkészül két lehetõség van:
1. Az adónkból (kilométerenként néhány tíz millából) helyrehozzák,
2. Marad a dagonya (meg a térképen a bringaút).
Én az utóbbira tippelek.:mad:


#3376
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.267 hozzászólás
ma is volt a klubrádióban bringautakról, bpi bringázásról szó, önkármanyzati mûsorban vagy 6-8 perces riport...pont nem értem be hogy felvegyem...na mindegy majd az ismétlést...
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#3377
petracz

petracz

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 268 hozzászólás
Na háj. Nem vagyok egy nagy Népszabi rajongó, de a cikk szerintem megfelelõen helyretette az agyatlan bürokratákat! Még. még, még több ilyet! Alig várom a köv. közgyûlést :)
Never Knock On Death's Door. Ring The Bell And Run Away. Death Really Hates That.

csibogaras :slimak::slimak::slimak:
mikóleszmánormálisbringám.

#3378
Kutyanyul

Kutyanyul

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 644 hozzászólás
Válaszoltak a yardnak írott levelemre, hogy aszongya:Tisztelt Szigeti Csaba Úr!



Levelét továbbítottam az ORFK Közrendvédelmi és Közlekedési Fõosztály vezetõjének.

Tisztelettel:



ORFK WebAdmin

ÓÓÓÓ, majd biztos király módon elolvassák....

Egy barátságos varacskosdisznó vagyok tulajdonképpen.
És teljesen Bogaras is.:brum:

#3379
matyi_qmbu

matyi_qmbu

    vendég

  • fórumtag
  • 134 hozzászólás
Hi everybody!


Írjon valaki valami véleményt a SIXSIXONE spd-s cipõkrõl!Köszi!




Show me my bike how to live!Feltöltött kép

#3380
Kutyanyul

Kutyanyul

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 644 hozzászólás
Emberek, jövõ héten jön a Votec váz, lehet, hogy pénteken már azzal pirítok....
Egy barátságos varacskosdisznó vagyok tulajdonképpen.
És teljesen Bogaras is.:brum: