Jump to content

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Photo

Critical Mass - 2006. április 22.

- - - - -

  • This topic is locked This topic is locked
5013 replies to this topic

#2821
Tin

Tin

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,011 posts
Jaj, tényleg, el is felejtettem, hogy láttam a Retz bútorboltos táblát. Ilyenkor mi van? CSakúgy odarakja? Vagy valakitõl erre engedélyt kell kérni? Ha igen, akkor miért kapta meg?

#2822
Tin

Tin

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,011 posts
Jóvan, megnyugtató, hogy nem lesz rajtad is zokni. :)

BCE-élelmiszermérnöki. Holnap van a ponthatárok meghúzása.

ja, és szia! Ezt elfelejtettem. :)

#2823
dori

dori

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 306 posts

De akkor remélem másként is támogatnak bennünket, és nem mondják meg, hogy most itt, és ezt csináljátok. Azt valahogy nem szeretem.


Szia Tin!
Hova felvételizel holnap??
Nem, nekem nem lesz zoknim, kivételesen combfixet öltök majd a szép hosszú szoknyám alá!! :)

#2824
Tin

Tin

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,011 posts
Már sokszor meg akartam kérdezni, de valahogy mindig kiment a fejembõl.
Nem tudjátok véletlenül, hogy az olyan egyirányú utcában, ahol a kerékpárosforgalom az autóssal szemben haladhat, ott melyik oldalon kell menni? Ilyenkor is jobbratartás van?
Természetesen a biciklin ülök, ebbõl a szempontból érdekel. :)

#2825
Tin

Tin

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,011 posts
De akkor remélem másként is támogatnak bennünket, és nem mondják meg, hogy most itt, és ezt csináljátok. Azt valahogy nem szeretem.

#2826
Stiggs73

Stiggs73

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 335 posts
Ez a durva benne igazán : "azt sem tartotta kizártnak, hogy civil szervezetek kezelésébe adhassanak a kerületek egy-egy kerékpárút-szakaszt"

hehehe, a végén még megkérve leszünk, nem elhajtva....

Stiggs

"I have wept in the night for the shortness of sight

that to somebody's need made me blind; But I never

have yet felt a tinge of regret for being a little too kind"

http://bringaut.freeblog.hu


#2827
Tin

Tin

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,011 posts
Hehe, kampányelem lett a kerékpárút.
Mi jelentõs tömeget képviselhetünk, mint választópolgárok. :)

#2828
Stiggs73

Stiggs73

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 335 posts
Gratula Turbó, és csapat!!!
Közben én ezt találtam a népszabiban.
MDF: javaslatcsomag a kerékpárosokért


Tízpontos javaslatcsomaggal fordult a város vezetõihez a fõvárosi MDF-frakció a kerékpározás elterjedtebbé válása és a biciklisták védelme érdekében. Szorgalmazzák egyebek között, hogy ne csak a HÉV-en és a fogaskerekûn lehessen kerékpárt szállítani, tartsák jobban karban a bicikliutakat, azokat jobban táblázzák ki, a fõvárosi iskolákban pedig tanítsák a kerekezést. Szõke László frakcióvezetõ elmondta: a 140 kilométeres, nem összefüggõ budapesti kerékpárút-hálózat nem elegendõ. Ráadásul a meglévõ utakat nem tartják karban, gyakoriak a kiálló csatorna-fedõlapok, vagy az, hogy a közúttal való kapcsolatuk életveszélyes. Kérdésünkre azt sem tartotta kizártnak, hogy civil szervezetek kezelésébe adhassanak a kerületek egy-egy kerékpárút-szakaszt. Az MDF-frakció a javaslatait eljuttatta a fõpolgármesterhez, valamint a kerékpáros szervezetekhez. Az ellenzéki politikus szerint az a cél, hogy a kerékpár ne csak sportolási, hanem bevett közlekedési eszköz legyen Budapesten. Ehhez viszont nem elég az a négy kilométernyi kerékpárút, amely az elmúlt három évben épült a fõvárosban. Rámutatott: a magyar fõvárosnál kisebb Prágában és Bécsben háromszáz, illetve ezer kilométer hosszú a hálózat. Azért, hogy Budapest behozza a lemaradást, Szõke szerint az önkormányzati ciklusból hátralévõ egy évben fel kell készülni a 2006 utáni nagyszabású kerékpárút-építésre. Az MDF-frakció vezetõje szerint mindezekre az útépítésre rendelkezésre álló keretbõl kellene költeni. Bírálta a város vezetõit, amiért még mindig "úri passziónak" tekintik a kerékpározást, amelyre a maradványelv alapján jut pénz. (S. G.)

"I have wept in the night for the shortness of sight

that to somebody's need made me blind; But I never

have yet felt a tinge of regret for being a little too kind"

http://bringaut.freeblog.hu


#2829
Oo_TurBO_Atti_oO

Oo_TurBO_Atti_oO

    vendég

  • fórumtag
  • 107 posts
volt, persze, hogy volt!

Köbányai úton tevékenykedtünk, sõt egy idõs hölgy adott nekünk 500HUF-ot fagyira (persze, hogy a sörpénzbe dobtuk be).

Stiggs: a képeket, majd küldöm, de "az a baj", hogy nem az én gépemen van és vissza kell szerezni "az is baj" :D

A csapat: MalloryKnox|Petra|, KicsiGYÁSZ|herce-hurcát képviselte|, Bandi, Danike, TurBO

Király vóót!!

Legközelebb: aug. végén festés addig nyáriszüneten vagyok.
Adddig is jõ nyesést festés MOZGOLÓDÁST!
:klony: Mégtöbb bringát a buliba!:klony:

#2830
Tin

Tin

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,011 posts
Tudja valaki, hogy végül volt a hétvégén valami vagdosás?

#2831
Tin

Tin

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,011 posts

Na mi ma megvettük a gyürüket, nekem a ruhát (még zokniiiit iiis:-))Dórinak már megvan! És baromi jó buli lesz 2x is , és nem érdekelnek a rokonyok, meg senki, mert mindent mi fizetünk, a vendégnek meg kuss van, vagymi! Aki zabál meg iszik a számlámra annak kuss van és kész :-) Akinek meg nem tetszik húúúúzhat a gyíííkba!
Stiggs


Dorinak is lesz zokni? :)

Egyébként ez a helyes hozzáállás. Ez a különbség, amikor az ember 20 évesen házasodik, meg amikor 30 körül.

#2832
al01

al01

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4,364 posts
Gratula ;-)
En tamogatlak! Huzzon a gyikba akinek nem tetszik valami. Az eskuvo nem a familiarol szol, ne szoljon bele senki semmibe. Ket ember hivatalosan egymashoz koti egymast, szoljon roluk az egesz es ugy ahogy nekik jo. A csalad meg mulathat ha akar, de ne szoljon bele! Csak kemenyen Stiggs, en veled vagyok ;-)

Na mi ma megvettük a gyürüket, nekem a ruhát (még zokniiiit iiis:-))Dórinak már megvan! És baromi jó buli lesz 2x is , és nem érdekelnek a rokonyok, meg senki, mert mindent mi fizetünk, a vendégnek meg kuss van, vagymi! Aki zabál meg iszik a számlámra annak kuss van és kész :-) Akinek meg nem tetszik húúúúzhat a gyíííkba!
Stiggs


Enyim Paripa

Excuses are like assholes... Everybody's got one, and they all stink

Let the people speak

#2833
Stiggs73

Stiggs73

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 335 posts
Na mi ma megvettük a gyürüket, nekem a ruhát (még zokniiiit iiis:-))Dórinak már megvan! És baromi jó buli lesz 2x is , és nem érdekelnek a rokonyok, meg senki, mert mindent mi fizetünk, a vendégnek meg kuss van, vagymi! Aki zabál meg iszik a számlámra annak kuss van és kész :-) Akinek meg nem tetszik húúúúzhat a gyíííkba!
Stiggs

"I have wept in the night for the shortness of sight

that to somebody's need made me blind; But I never

have yet felt a tinge of regret for being a little too kind"

http://bringaut.freeblog.hu


#2834
Tin

Tin

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,011 posts

igen, azt hiszem nekunk az utobbi verzio lesz majd egyszer. meg a szulok, mert nekik a legfontosabb az egesz, de aztan annyi is :)


A lényeg, hogy ragaszkodjatok a saját elképzeléseitekhez. :)

#2835
szinuhe

szinuhe

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 911 posts
igen, azt hiszem nekunk az utobbi verzio lesz majd egyszer. meg a szulok, mert nekik a legfontosabb az egesz, de aztan annyi is :)
mostly harmless
toltesen tuliak tarsasaga - powered by patakmeder

#2836
Tin

Tin

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,011 posts
Az volt a legnagyobb gáz, hogy ott az a szokás, a család készíti a kaját, és a családtagok szolgálják fel a vendégeknek. Az én rokonaim meg ahhoz szoktak, hogy vendéglõ, pincér, nekik meg csak mulatni kell. Az inárcsiak, meg a pestiek fújtak egymásra. A másik baj a zenekar volt. Olyan hangosan játszottak, hogy már fizettek azért, hogy elhallgassanak néhány percre. Aztán meg kevesellték a pénzt.
A mennyasszonytáncnál meg nálunk csak a mennyasszony táncol, a võlegény nem. Na itt az is másként volt, így történhetett, hogy a férjem táncolt az unokabátyámmal, én meg a feleségével. Meg még voltak egyéb gondok is. igazán nem szívesen emlékszem rájuk.
Összeházasodni mindenképpen akartunk, a férjem ragaszkodott hozzá, én mondtam, hogy nem kell elvennie, ha nem akar, úgyis felnõ az a gyerek. ;)
Utólag szerintem jobban jártunk volna, ha elmegyünk az anyakönyvvezetõhöz, két baráttal, és kész. Iszunk egy pezsgõt, talán ünneplünk kicsit egy étteremben, és ennyi.

#2837
szinuhe

szinuhe

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 911 posts
de miert, mi balhe volt?
nemreg voltam videki eskuvon, volt olyan szovegelos csoka aki a hangulatot csinalta, meg ilyenek.
na olyanom tuti nem lesz :)
hat az nagyon gaz volt, ezer ember, senki nem ismer senkit, nyomaszto zeneket tolt a zenekar es mindenki csak zabalt. meg ilyen gyerekek rohangaltak fel-ala. tuti gaz :]
mostly harmless
toltesen tuliak tarsasaga - powered by patakmeder

#2838
Tin

Tin

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,011 posts

nem gaz meghazasodni?
mindenki ezerrel lesi, hogy mit csinaltok. tok idegesito lehet.
en majd titokban hazasodom :) asszem.


Nekünk nagyon gáz volt. Mi kis esküvõt akartunk, de az anyósom családja megsértõdött volna, és ezért vidéken tartottuk, úgy ahogy ott szokás. Az én családom meg nem tudta ott mi a szokás, és ebbõl olyan balhé lett, hogy ha nem muszáj, akkor anyósom, meg a szüleim nem nagyon beszélnek egymással. :D
A lényeg, hogy a házasságunk mûködik, idén 11 éve.

#2839
szinuhe

szinuhe

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 911 posts
nem gaz meghazasodni?
mindenki ezerrel lesi, hogy mit csinaltok. tok idegesito lehet.
en majd titokban hazasodom :) asszem.
mostly harmless
toltesen tuliak tarsasaga - powered by patakmeder

#2840
Tin

Tin

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,011 posts

lehet.
de, az. de tokmindegy :)
kerdeztem tole, hogy fajt-e, de azt mondta, nem.


Akkor egészségére. :)