Jump to content

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Photo

Critical Mass - 2006. április 22.

- - - - -

  • This topic is locked This topic is locked
5013 replies to this topic

#2141
raycoon

raycoon

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,206 posts

Dehogy veszem sértésnek.Majd hazafelé megnézem azt a táblát.

Nna, most már kiváncsi vagyok.. :) Megnézted?

#2142
Tin

Tin

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,011 posts

Sziasztok! Köszönöm/jük a jókívánságokat! Visszajöttük a bringázásból (Szinuhe, csak mondom, megérte :) ), most tiszta erõbõl dolgozás van, másfél hét teendõi szépen összegyûltek. Azért gondoltunk ám rátok a Zselicben tekergés közben, "nektek is tetszett volna"!! ;)


Biztos tetszett volna. :-)) Még az idõ is egész jó volt, nem? Itt az volt a múlt héten.
Most már ideje lenne nekünk is egy nászutat tartani. :)

#2143
dori

dori

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 306 posts

Jaa, majd elfelejtettem, sok boldogságot kivánok nektek, meg gyerekeket, meg minden jót az élettõl. Vagy már mondtam ..?:chin: Szóval ezeket.


Köszönöm szépen, ez így pont elég lesz! :) Tegyük hozzá, hogy kb 40-50 évre, és akkor ki vagyok békülve a világgal! :)

#2144
Tailor

Tailor

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 665 posts
Jaa, majd elfelejtettem, sok boldogságot kivánok nektek, meg gyerekeket, meg minden jót az élettõl. Vagy már mondtam ..?:chin: Szóval ezeket.

#2145
dori

dori

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 306 posts
Hát, vannak ilyen gyász napok, nincs mit tenni. A feltúrás már megszokott, egyébként meg biztos valami front miatt idegbajos mindenki. :(

#2146
Tailor

Tailor

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 665 posts
Akár merre megyek mindenhol lezárások vannak.
Reggel a Kaposvár utcánál az épitkezés miatt, már bringával sem férek el a teherautóktól ugy elálják az utat.
A városmajorban lezárták az utat, bringával hadján hogy nem, de a gyalogosoknak is úgy kell szambázni, hogy elférjenek vagy átjussanak a tuloldalra.
A Batthiányi térnél is lezárás van. Tudom, ott lesz a rendezvény. Csak azt nem értem, hogy miért nem tudtak kb. 1 méter helyet hagyni a lezárásban, hogy se nekünk se a gyalogosoknak ne keljen a kocsik között szambáznia.
Bár engem az autók nem zavarnak, de a lezárásokat valahogy ésszerübben kellett volna megoldani. Szerintem.
Ja , és ezt még tetõzi, hogy a kaposvár utcánál a utszükülethez közeledek, persze az akadály a szembe jövö oldalán tehát enyém az elsõbbség. Szembõl a terepjárós barom, már messzirõl villog, hogy Õ bizony nem áll meg. :scared: Bizony én sem. Alig fértünk el egymás mellett, de mikor mellém ért volt 1 két keresetlen szavam hozzá.
Na, röviden ennyi.

Azért, az élet szép.:air:

#2147
dori

dori

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 306 posts

Ebben a városban, lassan már bringával sem lehet közlekedni.:wallbange Szétvan túrva az egész, szervezetség semmi.:wykrzykni


Nu, min kattantál ki ennyire?

#2148
Tailor

Tailor

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 665 posts
Ebben a városban, lassan már bringával sem lehet közlekedni.:wallbange Szétvan túrva az egész, szervezetség semmi.:wykrzykni

#2149
dori

dori

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 306 posts
Sziasztok! Köszönöm/jük a jókívánságokat! Visszajöttük a bringázásból (Szinuhe, csak mondom, megérte :) ), most tiszta erõbõl dolgozás van, másfél hét teendõi szépen összegyûltek. Azért gondoltunk ám rátok a Zselicben tekergés közben, "nektek is tetszett volna"!! ;)

#2150
compressor

compressor

    vendég

  • fórumtag
  • 173 posts

Akkor teljesen jó helyre lõttem be a dolgot. Viszont szvsz nincs igazad és ezt ne vedd sértésnek. Én is ezen az oldalon állok. :)
Mondom a bicikliút-vége táblára lehet, hogy rosszul emlékszek, majd valaki kijavít, ha nincs igazam, de a rendõr autó egy olyan helyen áll (tilosban), ahol busz megálló van (látni a felfestést alatta). A bicikliút pedig a busz megálló után újra folytatódik.
Szóval igazad van abban, hogy a rendõr rossz helyen áll, de ha jól emlékszek a táblákra (és ezt a felfestés is alátámasztja), akkor ott épp hivatalos szakadás van a bicikliútban. :(
Az persze egy másik kérdés, hogy így mennyi értelem van egy sáv kialakításának...


Dehogy veszem sértésnek.Majd hazafelé megnézem azt a táblát.
"Boldogok a heringek...."

#2151
raycoon

raycoon

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,206 posts

A kép az Andrássy út legelején készült,ha kinagyítod akkor meglátod hogy a rendörautó elött ott a nagy szabad folyosó....és az kökeményen bicikliút.

Akkor teljesen jó helyre lõttem be a dolgot. Viszont szvsz nincs igazad és ezt ne vedd sértésnek. Én is ezen az oldalon állok. :)
Mondom a bicikliút-vége táblára lehet, hogy rosszul emlékszek, majd valaki kijavít, ha nincs igazam, de a rendõr autó egy olyan helyen áll (tilosban), ahol busz megálló van (látni a felfestést alatta). A bicikliút pedig a busz megálló után újra folytatódik.
Szóval igazad van abban, hogy a rendõr rossz helyen áll, de ha jól emlékszek a táblákra (és ezt a felfestés is alátámasztja), akkor ott épp hivatalos szakadás van a bicikliútban. :(
Az persze egy másik kérdés, hogy így mennyi értelem van egy sáv kialakításának...

#2152
raycoon

raycoon

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,206 posts

,

Szia!
Nem is vittetek bringát, vagy vittétek, és úgy nem sikerült? :)

Nem vittünk, de szóba került, hogy az egyik laza napon bérlünk egyet, mert egy csomó helyen lehet.. Sajnos már túl késõn kaptam az infót a fórumról, hogy ki is lehet vitetni tök olcsón, szóval itthon maradt.. De nem bánom, mert borzalmas volt miket mûveltek a reptereken a csomagokkal.. :(

#2153
compressor

compressor

    vendég

  • fórumtag
  • 173 posts

Bár nem kötözködésnek szánom, de annak ellenére, hogy a rendõr rossz helyen állt, az már nem bicikli út! Legalábbis, ha az emlékeim nem csalnak és a képen jól látom, hogy hol is vagyunk. Amikor elõször arra jártam meg is lepõdtem, hogy ez egy mekkora baromság, vagy rosszul rémlik, hogy ott van egy bicikli út vége tábla is?


A kép az Andrássy út legelején készült,ha kinagyítod akkor meglátod hogy a rendörautó elött ott a nagy szabad folyosó,azért nincs továbbfestve mert ott van egy gyalogos átkelö meg buszmegálló (hol máshol,röhej...)....és az kökeményen bicikliút.
"Boldogok a heringek...."

#2154
Tin

Tin

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,011 posts

Üdvözlet Mindenkinek!

Én is visszatértem a nagy szabadságból, és bár biciklizni nem sikerült, de azért néhány képet készítettem a kinti (UK) pozitív viszonyokról. A negatívumokról nem sikerült, de majd elmondom azt is. Szóval, ha sikerül a képeket feldolgoznom, akkor majd küldöm.

Remélem jól sikerült a kéthéttel korábbi nyírásos hétvége, a riporttal és a kerületi jelenléttel együtt..

Lassan neki állok a rengeteg beírás elolvasásának is, csak ugye a munka nyakon csapott.. :(

rc

,

Szia!
Nem is vittetek bringát, vagy vittétek, és úgy nem sikerült? :)

#2155
raycoon

raycoon

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,206 posts

Hali,ezeket a képeket ma reggel készítettem."Igen tisztelt rendör barátaink" közlekedési "kultúrája" megüti az Albán színvonal egyharmadát...
Elég cool....No comment.
Ja,a szerv a közelben sem volt,megkülönböztetö jelzéseit nem használta és a motorháztetö csont hideg volt....

http://pix.bikemag.h...100074.JPG.html
http://pix.bikemag.h...100076.JPG.html

Klassz mi?

U.I:Emilben elküldtem a szervnek egy kedves kis levéllel együtt.Semmi értelme,de mégis....

Bár nem kötözködésnek szánom, de annak ellenére, hogy a rendõr rossz helyen állt, az már nem bicikli út! Legalábbis, ha az emlékeim nem csalnak és a képen jól látom, hogy hol is vagyunk. Amikor elõször arra jártam meg is lepõdtem, hogy ez egy mekkora baromság, vagy rosszul rémlik, hogy ott van egy bicikli út vége tábla is?

#2156
raycoon

raycoon

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,206 posts
Nna, nem is volt olyan borzasztóan sok a beírás, köszönhetõ a rossz idõnek és a sok "eseménynek"..
És hogy az "események" ne maradjanak szó néllkül: Sok boldogságot a "párosulóknak"!! :)
Ha jobban megnézem, akkor talán pont 8.-án söröztem egy nagyot, biztos a házasulók egészségére.. :D

rc

#2157
raycoon

raycoon

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,206 posts

Rc: Jó utat és lehetõleg épségben gyere haza :)


Az út nagyon jól sikerült, cca 3000 mérföld 4 keréken, egy nem is olyan borzasztó "másoldalas" vezetéssel.. Szóval az épség, ha nem is mindig rajtunk múlt, de meglett.. :)
Viszont annyi biciklis volt, hogy teljesen ledöbbentem. Függetlenül az idõjárástól. Olyan idõs embereket láttam ott biciklizni, hogy nem hittem a szememnek! És nem sík terepen tekertek, mert az nem nagyon volt arra.. :) Mindenesetre kétszer is meggondoltam volna, hogy azon a terepen egy hosszabb távnak nekivágjak, de õk (az öregek), csak nyomtak! Szóval le a kalappal..

#2158
raycoon

raycoon

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,206 posts

Jó utat neked!
Azért ha van valami internetkávézó beugorhatnál egy sziára. :D


Utólag is köszi! Eddigre már félkómában pakoltam és egy másik izgalmas projekten dolgoztam a neten. Kint egyszer tudtam csak net közelébe jutni, akkor ezt az utóbbi projektet próbáltam felgöngyölni, sikerrel. Olyan véletlenek játszottak szerepet benne, hogy csak csuda, de megérte.. :) Sajna a net nem volt valami ó'csó... De legalább sokat gondoltam Rátok.. :)

#2159
raycoon

raycoon

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,206 posts
Üdvözlet Mindenkinek!

Én is visszatértem a nagy szabadságból, és bár biciklizni nem sikerült, de azért néhány képet készítettem a kinti (UK) pozitív viszonyokról. A negatívumokról nem sikerült, de majd elmondom azt is. Szóval, ha sikerül a képeket feldolgoznom, akkor majd küldöm.

Remélem jól sikerült a kéthéttel korábbi nyírásos hétvége, a riporttal és a kerületi jelenléttel együtt..

Lassan neki állok a rengeteg beírás elolvasásának is, csak ugye a munka nyakon csapott.. :(

rc

#2160
Stiggs73

Stiggs73

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 335 posts
Na hát viss zatértünk! A buli szerintem veszett jól sikerült. Utána meg bicós nászút következett a zselicben. Nagyon szép dimbes dombost terpen zúztunk úgy 230km-t 4 nap alatt. Mindenkinek köszi a jókivánságokat.
Stiggs

"I have wept in the night for the shortness of sight

that to somebody's need made me blind; But I never

have yet felt a tinge of regret for being a little too kind"

http://bringaut.freeblog.hu