Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Hajdúböszörményiek I D E !

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
37 hozzászólás a témában

#1
Daveee277

Daveee277

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 317 hozzászólás
eléggé meghalt ez a topik
esetleg ha valaki böszibõl olvassa ezt jelentkezzen:)

#2
nagybub

nagybub

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.615 hozzászólás
Halihó

Röffenccsel az elmúlt években voltunk egy párszor terepen Bösziben...
Józsáról a sárga túristaút visz ki arra Zelemér és Bodaszõlõ közé és azon kell tovább menni.
A piroson ha jól emlékszem inkább Bocskaikertben lyukadtok ki.

Fél kézzel megállítom a vonatot!!! :)
Pókmalac
Fixi


#3
Sama

Sama

    újonc

  • fórumtag
  • 1 hozzászólás
Gondoltam írok pár sort.:) Most leltem még rá, hogy bikemagéknál van böszörmény topic is. Most kezdtem még én is kerózni de ez van majd belejövök.

#4
seth

seth

    vendég

  • fórumtag
  • 21 hozzászólás
Helyi bringásoknak: a fürdõkertbe kár menni mert tekerni alig lehet, csúsznak a lehullott levelek, ragadnak a gumira....


#5
szaBike

szaBike

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 302 hozzászólás
A Nagyerdõrõl induló pirosra gondolok.
Nem elég részletes a térkép, sebaj majd a helyszínen megnézzük hogy hova vezet az a piros jelzés, max Nyíregyházán lyukadunk ki.:icon_mrgr
Bodaszõlõn túl kell lennie valami látnivalónak ha arra vezették.

#6
Nitr-O

Nitr-O

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.122 hozzászólás
Piros jelzéssel találkoztam már Erdõspusztán Vámospárcs fele de az csak keresztezett Haláp környékén. www.terkepcentrum.hu talán

"De én most megiszom a sörömet és vidám leszek!!"
/Fabian Cancellara/


#7
seth

seth

    vendég

  • fórumtag
  • 21 hozzászólás
5000-ig alatt én is és a szervizes is tudta, hogy ez kb a 4-5K-s cuccokra vonatkozik és ugye nem tudtam fejbõl, hogy melyik méret lesz jó bele ezért bíztam rá :) Ma tekertem egy kicsivel többet mint tegnap és tényleg jó lett, csak ne lenne ilyen sáros, hideg idõ :(

Térkép: passz :(


#8
szaBike

szaBike

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 302 hozzászólás
Kormánycsapi berakás házilag? Arra a szervíz való, rosszul írtam.
Én azt mondtam (kicsit szûkszavúan), hogy nem mondanám a boltosnak hogy rakjon be egy max 5000 Ft-os csapárgyat úgy hogy fogalmam sincs hogy mit rak be és hány forintosat(van 1000 forintos, 5000 Ft-os meg a kettõ közözött is sok).
Nekem sem éri meg néhány 100 Ft ért kockáztatni egy vázat, és bocsánat ha valakit megsértettem a kijelentésemmel!

Nem tudja valaki, hogy honnan lehetne megszerezni megyénk túristaútvonalainak térképét, ha van olyan egyáltalán?
Mert van egy Piros jelzés ami Nagyerdõ-Pallag-Bodaszõlõ-??? útvonalon halad és nem tudom hogy hova vezet. Lehetséges hogy Böszörménybe?
Nekem és Sanyinak sikerült félig erdõn át eljutni Böszörménybõl Bodaszõlõ határába, de az út nagyrészét a szántóföldon való átjutás tette ki, az erdõben a Piroson mentünk egy darabig. Az út az erdõben nem kevésbé homokos mint Pallag-Józsa között , szóval nagy szárazságban tekerhetetlen(most meg a sártól). Majd ha jobb idõ lesz valamikor megpróbálok Józsától tovább menni a Piroson, valahol csak kikötök alapon, de egy részletesebb térkép sokat segítene.

#9
seth

seth

    vendég

  • fórumtag
  • 21 hozzászólás
Készen van a bringám és csak 720 forintba került mert nem kellett csak golyókosarat cserélni + még talán vmit cseréltek, kipróbáltam és ismét jó :)


#10
seth

seth

    vendég

  • fórumtag
  • 21 hozzászólás

Ebben és is benne vagyok! Megnéztem a Google Earth-tel és majdnem végig fák között lehet tekerni. A lényeg, hogy Józsáról nem a templomrom felé kell menni hanem Bodaszõlõ északi részéhez. De szerintem még ráér a dolog.


Értem. Jelenleg még biztosan járhatatlan a terep a sok esõtõl.


#11
enté

enté

    titanium freak

  • fórumtag
  • 7.605 hozzászólás

Még soha nem próbáltam az erdõn át de majd egyszer megnézem azt is csak legyen jóidõ :)


Ebben és is benne vagyok! Megnéztem a Google Earth-tel és majdnem végig fák között lehet tekerni. A lényeg, hogy Józsáról nem a templomrom felé kell menni hanem Bodaszõlõ északi részéhez. De szerintem még ráér a dolog.

"Some people say I'm a titanium freak - it's okay... I am."

"The titanium is the nicest way to reducing the carbon bikeprint."
[ˈeərəspeɪs tekˈnɒlədʒi]


#12
seth

seth

    vendég

  • fórumtag
  • 21 hozzászólás

Tudja valaki hogyan lehet az erdõn át eljutni Bodaszõlõrõl-Böszörménybe?


Még soha nem próbáltam az erdõn át de majd egyszer megnézem azt is csak legyen jóidõ :)


#13
seth

seth

    vendég

  • fórumtag
  • 21 hozzászólás
Nah, fénykorát éli a böszörményi topik :D


#14
tittyman

tittyman

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.950 hozzászólás
Cukros: mindegy, úgy is jobban tudja.
A "sziszegõs" Lajos biciklizik még? Ismeri vki?
:) Tittyman kongashow!! :bananadan:cheers:

#15
enté

enté

    titanium freak

  • fórumtag
  • 7.605 hozzászólás

Én azért nem bíznám csak úgy a szerelõre hogy rakjon be egy max 5 Ft-os csapit...


Egyébként van olyan célszerszámod, ami párhuzamosan préseli be a csapágycsészét, és alsó hangon 15-20e Ft?

"Some people say I'm a titanium freak - it's okay... I am."

"The titanium is the nicest way to reducing the carbon bikeprint."
[ˈeərəspeɪs tekˈnɒlədʒi]


#16
seth

seth

    vendég

  • fórumtag
  • 21 hozzászólás

Én azért nem bíznám csak úgy a szerelõre hogy rakjon be egy max 5 Ft-os csapit...Csapi meg csak 1" ,1 1/8", vagy 1,5" lehet és ebbõl a középsõ méret a tiéd.
Nálatok már többször láttam egy CC bringást azt hiszem Black telóval és valami igényesebb vázzal ,nem ismered véletlenül?

Tudja valaki hogyan lehet az erdõn át eljutni Bodaszõlõrõl-Böszörménybe?


Eddig én is mindent sajátkezûleg raktam be de most nincs kedvem szerelgetni mint írtam. (egyedül a monoblokkot rakták még be mert 300 hufért beteszik de 700 huf a kulcs). Egyébként megbízom a srácokban a szervízben, mindent onnan vettem eddig :).

Nem ismerem :( Alig ismerek a városban bringást mert a többség általános én pedig már kinõttem azt a kort :)


#17
enté

enté

    titanium freak

  • fórumtag
  • 7.605 hozzászólás

Csapi meg csak 1" ,1 1/8", vagy 1,5" lehet...


1 1/4 is van/volt

"Some people say I'm a titanium freak - it's okay... I am."

"The titanium is the nicest way to reducing the carbon bikeprint."
[ˈeərəspeɪs tekˈnɒlədʒi]


#18
szaBike

szaBike

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 302 hozzászólás
Én azért nem bíznám csak úgy a szerelõre hogy rakjon be egy max 5 Ft-os csapit...Csapi meg csak 1" ,1 1/8", vagy 1,5" lehet és ebbõl a középsõ méret a tiéd.
Nálatok már többször láttam egy CC bringást azt hiszem Black telóval és valami igényesebb vázzal ,nem ismered véletlenül?

Tudja valaki hogyan lehet az erdõn át eljutni Bodaszõlõrõl-Böszörménybe?

#19
seth

seth

    vendég

  • fórumtag
  • 21 hozzászólás

Ha nagyon szûkös a keret akkor tudnák neked adni olcsón egy zoggi/+B csapit.(max 1e FT, megvettem de nem raktam be)
Az útvonal Böszibõl: Rátérsz a régi Debrecenbe vezetõ országútra,ez elvezet egy pulykatelep mellett és a szánkódomb utánn néhány 100 m-re le kell kanyarodni balra, a sarkon van egy kis házikó(, míg az egyenes út a 35-ösbe megy).Ekkor kiérsz egy nagy szántóföldre, ennek a közepén van egy útleágazás jobbra.Ezen mész jó sokáig egyenesen míg elérsz egy nyárfaerdõhoz ahol balra húz az út és egy darabig a vasút mellett mész, végül kiérsz a Bodaszõlõi aszfalt útra, pont ahol egy S kanyar ír le.Itt lekanyarodsz a Zeleméri torony fele, el az állomás melett, egyenesen végig a vasút mellett a mész egy földúton míg meg nem pillantod Józsát, onnan már könnyû.
Ha lesz valamikor enyhe fagy, vagyis megfagy a sár ,akkor átugrok Böszibe, de az biztos hogyha nincs fagy akkor az úton sártenger van, errõl tudnék mesélni...


Szervízben 5K-s felsõhatárt szabtam meg. + Ehhez a bringához elég kevés csapágy jó mert a mali váz nem éppen standard méretekkel van felszerelve. (2 hét volt mire kaptam hozzá nyeregcsövet pontosabban egy "átalakító" jött meg ilyen soká...)
Zeleméri toronyig már mentem többször is addig tudom az utatu (pulykatelepnél van egy cross pálya oda szoktam kijárni). Most már tudom akkor, hogy a vasút mentén kell menni és akkor beérek debrecenbe. Amit jó lesz az idõ megyek is :D Köszi :)

Sártenger: a régi debreceni út mellett van egy földút, na abba már mentem bele úgy, hogy gyalog alig tudtam kitolni a bringát, 2 kerék meg sem mozdult, lépni is alig tudtam :)


#20
szaBike

szaBike

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 302 hozzászólás
Ha nagyon szûkös a keret akkor tudnák neked adni olcsón egy zoggi/+B csapit.(max 1e FT, megvettem de nem raktam be)
Az útvonal Böszibõl: Rátérsz a régi Debrecenbe vezetõ országútra,ez elvezet egy pulykatelep mellett és a szánkódomb utánn néhány 100 m-re le kell kanyarodni balra, a sarkon van egy kis házikó(, míg az egyenes út a 35-ösbe megy).Ekkor kiérsz egy nagy szántóföldre, ennek a közepén van egy útleágazás jobbra.Ezen mész jó sokáig egyenesen míg elérsz egy nyárfaerdõhoz ahol balra húz az út és egy darabig a vasút mellett mész, végül kiérsz a Bodaszõlõi aszfalt útra, pont ahol egy S kanyar ír le.Itt lekanyarodsz a Zeleméri torony fele, el az állomás melett, egyenesen végig a vasút mellett a mész egy földúton míg meg nem pillantod Józsát, onnan már könnyû.
Ha lesz valamikor enyhe fagy, vagyis megfagy a sár ,akkor átugrok Böszibe, de az biztos hogyha nincs fagy akkor az úton sártenger van, errõl tudnék mesélni...