Jump to content

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Photo

Üzenõfal (archív #1)

- - - - -

  • This topic is locked This topic is locked
19790 replies to this topic

#19341
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19,996 posts
welcome to the club helyesen. ;) Amugy annyira nem vok szarul, nehogy sajnáljatok már. nagyfiu vagyok. Hogy is van ez? csak akkor fáj, ha nevetek...

#19342
Paraferee

Paraferee

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7,001 posts
tam: ehh.. be'ösmerõs ez is...

welcome in the club :) :(

#19343
Chili de Palmer

Chili de Palmer

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1,806 posts
Ejnye... világvégehangulat, mi?

#19344
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19,996 posts
nem sírok. csak jelenleg semmi nem hat meg. Kicsit ki vagyok ábrándulva a környezetembõl. Majd elmúlik. idõvel...

#19345
Ras

Ras

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4,021 posts
Tam:
az élet szar és aztán meghalunk...


én éppen kiélvezem a maradékot helyetted is ::)
:-X




:-*
mehecc majd egyet a mach4esemmel jó? csak nesírjál...

#19346
Paraferee

Paraferee

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7,001 posts
;D ez a sor vhonnan ismerõs ::)

#19347
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19,996 posts
Émmeg üzenem a világnak, hogy bekaphatja.

#19348
Ras

Ras

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4,021 posts
tény hogy az üzenõfal elég szabad kategória de asszem van itt néhány nemidevaló rész...

Manalone: könyebb lágyabb jobb lenne nyitni egy új topikot (ja és frisebb érzés is mindennap, egésznap - © by óldéjz ólvéjz)

szerintem lehetne nyitni egy ultra Zöld topikot is
komment: azért én nem azért nem eszek annyit húst mert gyûlölöm ha állatokat ölnek (pedig igen), hanem mert egészségesebben akarok élni...

amúgymeg ha valakit érdekelne tisztán növényi cuccokból készülõ növényi koncentrátumok, kozmetikumok, fogkrém (SunRider) nyugodtan keressen...

nya jól széjjeloffoltam énis mindent

és hogy ON:
Jorus idézetével egyetértek: az Élet alapvetõ és egyetlen célja a túlélés és a fajfenntartás (teccik-nemteccik), a többi körítés van errõl egy jó könyvem mekkeresem ki írta és mi a címe...
és hogy még inkább ON:

üzenem a világnak hogy szerelmes vagyok úgyhogy ideje rettegnie tõlem 8) ;D


#19349
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26,354 posts

"A földön minden élõlény minden cselekedetének kiinduló- és végpontja a fajfenntartás. Az Életnek nevezett vmi pedig arról szól, hogy mindezt valahogy túléljük. "

Freud bacsi talalt ki anno egy olyan okossagot, hogy minden emberi cselekedet es gondolat alapja es kiinditoja a szeksz, illa fajfenntartas iranti vagy....
kicsit nimfoman lehetett az urge? es ezzel mentette ki magat biztos, h mindenbol 1 DOLOGra asszocialt.... :-\

#19350
legszebbcsavo

legszebbcsavo

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5,125 posts
melyik?


#19351
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26,354 posts
hogy is mondjam, ez nem volt egy icipicit Freud-i beszolas? lokott egy urge volt ... :-X

#19352
lensver

lensver

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5,944 posts
Ha ez az ára, inkább nem élem túl! :-X

#19353
Jorus

Jorus

    ALFAHÍM

  • globális moderátor
  • 11,799 posts
"A földön minden élõlény minden cselekedetének kiinduló- és végpontja a fajfenntartás. Az Életnek nevezett vmi pedig arról szól, hogy mindezt valahogy túléljük. "

#19354
vendég__*

vendég__*
  • vendég
A TV2 és a Korridor oldalán van egy baromi jó sorozat. Ezt szeretném a figyelmetekbe ajánlani. Nagyon jó és Bike-os dolgok vannak rajta!

http://www.korridor....or_db=&tema_db=

#19355
vendég__*

vendég__*
  • vendég

...
Kaptam az Index-en - KT 2.0 - egy ilyen felvetést is:

SkóT (76057)

Megkuksiztam a Happybike oldalt es szomoruan
...


Szerintem két dologban hibás a szemléleted. Mégpedig:

1., Nagyon szép Dunán túli területek vannak, ahova könnyû és gyors az eljutás. Érdemes elmenni, felfedezni, kipróbálni.


2., Abban az esetben, ha nincs a környékeden ilyen lehetõség, javasolj. Mond meg, hol, milyen irányban szeretnéd, ha kiépülne. Mi igyekszünk ezt a gyakorlatban megvalósítani. Nem biztos, hogy egybõl sikerül, de az biztos, hogy nem fog ötleted elveszni, eltûnni!


Tehát hol legyen a következõ régió?

#19356
vendég__*

vendég__*
  • vendég

A "Happy Bike Card" © további szolgáltatásairól is kaptam kérdéseket, ezért az alábbiakat írom le:
...


Kaptam az Index-en - KT 2.0 - egy ilyen felvetést is:

SkóT (76057)

Megkuksiztam a Happybike oldalt es szomoruan tapasztaltam, hogy szamukra kizarolag a Dunatol nyugatra eso kerekparutak leteznek, holott nagyon jo tekeresi lehetosegek vannak a masik oldalon is. Kiepitett kerekparut pl. amin csaladostul lehet csorogni. Ezexerint en nem leszek CARD tulajdonos egy darabig. :-(

#19357
vendég__*

vendég__*
  • vendég

Mivel - szóban és magánlevélben is - több kérdést is kaptam, ezért írom mindenkinek az alábbi magyarázatot.
...


Még egy kiegészítést szeretnék tenni a "Polgári Természetõr" és a "Kerékpáros Járõr" összehasonlításhoz.

Tehát a "Polgári Természetõr" *** hivatalosan csak egy területre kaphat engedélyt *** (amelyikbõl vizsgázik). Például a Budai-hegységre, a Pilis-Visegrádi-hegységre, vagy a Börzsönyre. Nekem is csak a Budai-hegységre van meg. Bár anno kaptam én is ígéretet arra, hogy - nem hivatalosan - kiterjesztésre kerül az engedélyem a másik két DINPI területre, a gyakorlatban ez nem történt meg.

A "Kerékpáros Járõr" egybõl a teljes területre kapja meg az engedélyét. Tehát, ha valaki a DINPI-nél vizsgázik, akkor a teljes DINPI területre kapja meg az engedélyt.

#19358
lensver

lensver

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5,944 posts
Köszönjük a sok infót! Ez érdekesnek hangzik.

#19359
vendég__*

vendég__*
  • vendég
A "Happy Bike Card" © további szolgáltatásairól is kaptam kérdéseket, ezért az alábbiakat írom le:

A kártya birtokosa - a Happy Bike © oldalon - listázott szolgáltatóknál (ezek lehetnek éttermek, kifõzdék, szálláshelyek, stb.) automatikusan kedvezményes elbánásban részesül. Pl. a teljes számlából 10-15-20-25 % kedvezményt kap. Ezáltal jelentõs megtakarítást tud igénybe venni túrázásai során.

Szintén kiemelendõ, hogy valamennyi szolgáltató - aki részt vesz a "Happy Bike Card" © rendszerben - évente egyszeri 40 eFt-tal hozzájárul a kerékpáros utak karbantartásához, új utak kijelöléséhez, tervezéséhez.

A Happy Bike © oldala az alábbi linken érhetõ el: www.happybike.hu

#19360
vendég__*

vendég__*
  • vendég
Mivel - szóban és magánlevélben is - több kérdést is kaptam, ezért írom mindenkinek az alábbi magyarázatot.

A "Polgári Természetõr" kötelmei:
- évi 3 napot közösen járõrözni a hivatásos Természetõrökkel,
- az adott terület jellemzõ és védett állatfajából, valamint a növényeinek ismeretébõl vizsgázni,
- ismernie kell a természet védelmével foglalkozó törvényeket,
- szemétszedésben kell részt venni,
- be kell jelenteni a járõrözését, ami minimum heti 1 - rövid - útvonal kell legyen,
- jeleznie kell a tapasztalt rendellenességeket (írásban, vagy szóban, adatokkal, tényekkel alátámasztva), a fölé beosztott hivatásos Természetõrnek,
- ismernie kell a védett és fokozottan védet területek fõbb ismérveit és a védettség jellegét.

A "Kerékpáros Járõr" kötelmei:
- évi - kötelezõ - közös járõrnap nincs,
- csak elõadást kell meghallgatnia az adott terület jellegzetes és védett állatairól és növényeirõl,
- ismernie kell a természet védelmével foglalkozó törvényeket,
- nem kötelezõ szemetet szedni, csak javasolt tevékenység,
- nincs kötelezõ heti járõrözés, csak - megállapodás szerint - havi 1 kötelezõ járõr útvonal van,
- csak kirívó rendellenességet kell jeleznie a csoportjának vezetõje felé, lehetõleg konkrét adatokkal,
- ismernie kell a védett területek határát.