Jump to content

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Photo

Gamez - a játékok topikja

- - - - -

  • Please log in to reply
5622 replies to this topic

#4041
Zap

Zap

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6,961 posts
kevesebb, mint az Underground 2-nek. Csak a memóriát eszi. ;)
A geforcetõl függ. Ha gyors valami, akkor tuti, ha lassú, szerintem akkor is.
Nekem Radeon 9800 Proval maxon fut.

Aktuális civil


#4042
Kislust

Kislust

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,507 posts
azt meg trudná valaki mondani, hogy a nfsmw-nek milyen gépigénye van? azért kérdem, hogy szarakodjak-e vele(letöltés), vagy fölösleges, met úgyse menne a gépemen...
amd 1,7, 512 mem, nvidia gforce 128mb, valami ilyesmik, ha jól emlékszem..:D
Van állásom...:bananadan

#4043
Jorus

Jorus

    ALFAHÍM

  • globális moderátor
  • 11,799 posts
Ja, az szerintetek lehet, hogy az SP2 és a HL2 nem szereti egymást?

"...hogy tudsz-e kegyelmezni, Úgy ahogy neked soha soha senki
S ha igen, hát jó leszel annak, Aki hagyja magát, mások is hagynak
Majd mindig, s Te ott állsz szelíden Hajnalban az utcán, és jól esik minden"



#4044
Jorus

Jorus

    ALFAHÍM

  • globális moderátor
  • 11,799 posts
Zavar a Force Feedback? :) Az én elsõ kerekes kis autómban, ami alulról 100 ló egy tempósabb indulásánál bizony kurva erõsen kell fogni a kormányt, hogy ne csavarja ki a kezedbõl. Most elképzelem ugyanezt 250 lóval, és aszondom, hogy nincs oan Force Feedback, ami azt az érzést vissazadhatja, hacsak nem építenek bele targoncamotort. :)

"...hogy tudsz-e kegyelmezni, Úgy ahogy neked soha soha senki
S ha igen, hát jó leszel annak, Aki hagyja magát, mások is hagynak
Majd mindig, s Te ott állsz szelíden Hajnalban az utcán, és jól esik minden"



#4045
burce

burce

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8,694 posts
igen, és fékezésnél nem érzem a biztonsági övet.

hülyeség most már vitatkozni, egyáltalán beszélni is errõl a témáról, impotens vita ez.

a lényeg hogy eddig ez a legélvezhetõbb szimulátor amit eddig láttam.

csók.

(meg rob nem értem hogy egy 10 éves jogsi és hogy egérrel vagy a leggyorsabb hogy jön össze)
(én meg még gyorsabb vagyok ha hekkelek. amúgy.)

"Milyen állat, aki bennem él?
Aki helyettem élvez, helyettem fél
Aki helyettem fázik, ha hideg a tél"


#4046
Lord_Leslie

Lord_Leslie

    Házigazda

  • globális moderátor
  • 17,297 posts

Akkor próbálj meg egy 100 ló körüli GTI-vel, _utcai gumival_ befordulgatni itt-ott 60-al.


erre ha köcsög akarnék lenni, akkor aztmondanám, hogy bátyám véleménye az LFS-sel kapcsolatban egyezik az enyémmel, sõt...
Pedig õ egy ~150lóerõs Clioval közlekedik, valamint levezeti az évi sok-sok százezer kilóméterét.

nya mindegy.

#4047
HLev

HLev

    vendég

  • fórumtag
  • 123 posts
nekem nem nagyon volt türelmem egérhez belõni a kormányzást. pedig próbálkoztam.

#4048
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16,879 posts
van lfs-em. játszottam egérrel, bill.-el és kormánnyal is. lassan tiz éve van jogositványom.
és egérrel vagyok a leggyorsabb. egészen egyszerûen ha kormánnyal játszom, nem vagyok képes vezetni az autót, bár a k*rva forcefeedback is bezavar, ilyen erõs visszajelzést kevés autótól lehet kapni...
ha egérrel megyek, akkor egybõl más a helyzet.

"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#4049
burce

burce

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8,694 posts
nyomjunk!

"Milyen állat, aki bennem él?
Aki helyettem élvez, helyettem fél
Aki helyettem fázik, ha hideg a tél"


#4050
HLev

HLev

    vendég

  • fórumtag
  • 123 posts

mondtam egy szóval is, hogy nem tudok?
csak egyszerûen nemhiszem, hogy egy ilyen XF típusú gépjármû a valóságban is _pontosan_ így viselkedne a kanyarokban..


Akkor próbálj meg egy 100 ló körüli GTI-vel, _utcai gumival_ befordulgatni itt-ott 60-al. A pályán (képernyõn) csalóka, mert széles az aszfalt, de azért az ív megvan. Nyilván nem tudom pontosan, milyen körülmények között nem sikerült befordulnod, de szerintem a program fizikájában kevés a kivetnivaló.

Ez az én szubjektív, és valahol laikus véleményem - én sem a Hungaroringen töltöm a hétvégéimet-, sajnos.

Nyomjunk egyszer egy versenyt!

#4051
Lord_Leslie

Lord_Leslie

    Házigazda

  • globális moderátor
  • 17,297 posts
mondtam egy szóval is, hogy nem tudok?
csak egyszerûen nemhiszem, hogy egy ilyen XF típusú gépjármû a valóságban is _pontosan_ így viselkedne a kanyarokban..

#4052
HLev

HLev

    vendég

  • fórumtag
  • 123 posts

mé' lehet mással is játszani autószimulátort? ;)


Háát, ha így sem tudsz befordulni az XF-el, akkor a hiba az Te készülékedben van.. ;)

#4053
Lord_Leslie

Lord_Leslie

    Házigazda

  • globális moderátor
  • 17,297 posts

Szóval kormányt neki...


mé' lehet mással is játszani autószimulátort? ;)

#4054
HLev

HLev

    vendég

  • fórumtag
  • 123 posts
De jó, hogy felhoztátok az lfs-t, már el is felejtettem, hogy fent van :) még licenszem is van hozzá :P

Régóta kiestem már az új játékprogramok követésébõl, sztem a legjobb, ami (számomra) a legrealisztikusabbat jelenti, az az lfs S1 és S2 egyaránt. Ami még nagyon tetszett, bár csak kipróbáltam PS2-n; a Richard Burns Rally.

Az lfs irányíthatósága meg szerintem csak akkor kifogásolható, ha billentyûzettel játszol, ui. szinte (néhány trükkös beállítást kivéve) kivitelezhetetlen a vezetésben szokásos "félgáz", ill. "fékezés", stb.. Az autó kormányzásáról ne is beszéljünk...nem véletlen, hogy a billentyûzetes idõket sokan túl- (vagy alul?)szárnyalják egérrel. Szóval kormányt neki...

De még így is a legjobb.

#4055
Lord_Leslie

Lord_Leslie

    Házigazda

  • globális moderátor
  • 17,297 posts

pl ha a "gázfröccs" most egyenlõ a padlógázzal, akkor mivel elsõkerekes, az elsõkerék kipörög (mert nem forma gumi van rajta és a tapadás nem expert... --ami ugye megvan a forma és az erõsebb kocsiknál), és mivel pörög nem lesz ami irányba tartsa -> kimész egyenesen.

nekem logikusnak tûnik.


logikusnak hangzik, de ez a játékban szvsz mégis túlontúl jelen van.

#4056
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26,354 posts
egy picit tényleg el van túlozva!
annyira reálisra akarták csinálni a játékot, hogy az alap autó is úgy viselkedik, mintha egy több 100 lovas gépnek lépnél oda padlóig kanyarban.. illetve mintha egy többtonnás gép próbálná bevenni a kanyart, legalábbis úgy tünt.

#4057
burce

burce

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8,694 posts
pl ha a "gázfröccs" most egyenlõ a padlógázzal, akkor mivel elsõkerekes, az elsõkerék kipörög (mert nem forma gumi van rajta és a tapadás nem expert... --ami ugye megvan a forma és az erõsebb kocsiknál), és mivel pörög nem lesz ami irányba tartsa -> kimész egyenesen.

nekem logikusnak tûnik.

"Milyen állat, aki bennem él?
Aki helyettem élvez, helyettem fél
Aki helyettem fázik, ha hideg a tél"


#4058
Lord_Leslie

Lord_Leslie

    Házigazda

  • globális moderátor
  • 17,297 posts

öö... és fékezni próbáltál? mert ha túl nagy a seb akkor ténysleg hiába rángatod kormány ~egyenesen fog menni. de amúgy mibõl gondolod, hogy a viselkedésük nem reális? (mondjuk az ellenkezõjét is lehetne kérdezni tõlem, de én eddig nem hallottam panaszt hogy irreális lenne....)


példa:
mész az XF-fel. (sima, vagy az erõsebb, mindegy.)
mész a kanyar közepén mondjuk mit tudom én.. 60km/h-val. Aztán érzed, hoyg hoppá, ennél lehetne jobban is menni, adsz neki egy gázfröccsöt (?:)) és egyenesen elhagyja a kanyart a külsõ íven keresztezve. Míg ha hasonló dolgot probálsz, a formaautókkal, vagy azzal az összkerekes szekérrel (nemjut eszembe), akkor gáz mellett tudsz ugyanúgy kanyarodni.
olyan ez mint a "fékezésnél felkeményedik a hátulja" dolog a bringánál :D

én magam elég laikus vagyok autóvezetés terén, mert "szimulátoron" kivül, eddig csak egyszer volt alkalmam, komolyabban "hosszabb" távon autót vezetni (de pl. 3-nál nem váltottam feljebb :D).
de nem egy gyakorlott vezetõtõl hallottam, hogy az lfs-ben bizony csak tolja magát a verda, de nem kanyarodik.
nemtudom, én elvagyok a játékkal, csak ezeket a nemkanyarodokcsakazértse típusokat kerülöm

nemnyomunk ecce' onlájn?

#4059
burce

burce

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8,694 posts
öö... és fékezni próbáltál? mert ha túl nagy a seb akkor ténysleg hiába rángatod kormány ~egyenesen fog menni. de amúgy mibõl gondolod, hogy a viselkedésük nem reális? (mondjuk az ellenkezõjét is lehetne kérdezni tõlem, de én eddig nem hallottam panaszt hogy irreális lenne....)

formaautók.. azt hittem, hogy valamilyen külön formára kell gondolnom :-)) (amúgy tényleg, a forma formára :-))

"Milyen állat, aki bennem él?
Aki helyettem élvez, helyettem fél
Aki helyettem fázik, ha hideg a tél"


#4060
Lord_Leslie

Lord_Leslie

    Házigazda

  • globális moderátor
  • 17,297 posts
formaautók, az "F1", "F3000"
meg úgy tapasztalom, hogy az erõsebb gépekkel tudok normálisan menni benne.

de például a felsõ 2sorban lévõ autók kis tempónál is tolják az orrukat, kanyarodás helyett.
probáltam állítgatni, nem sikerült, nem törödök vele azóta.*

*megyek a nagyobb vasakkal.