Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Manitou

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
3554 hozzászólás a témában

#1681
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár
3,6x0,45kg ill. 4x0.45kg, = 1,62kg ill 1,8kg


A sebesség mindent megold.

 


#1682
koca

koca

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.107 hozzászólás
a Black telok milyen sulyba vannak? mert csak angol mértékegységbe találtam rola adatot. vmi 3.6 ill 4 Ibs tipustol függöen. =? kg

#1683
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás
:)
én megvettem a villát, betettem a p3-ba, illetõleg most a polarx-embe, és használom :-)

a gyárival amúgy.
kemény 72 kilómhoz talán már egy picit túl puha is a villa, de még elmegy.
Nehezebb emberhez viszont már a keményebb rugó tud illeni.

#1684
ViktoRider

ViktoRider

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 993 hozzászólás
Akkor csak nem megyek elég durva terepen vele:)
õõ rosszul is fogalmaztam, tényleg érzékeny, csak icipicit lehetne gyorsabb,gondolkodtam is hígabb olajon, de nem dh-zok már semennyire, úgyhogy nem is nagyon izgat.
amúgy te milyen rugóval használod?

#1685
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás
én ezt nem így érzem.
atom érzékeny, és majdnem az útja teljes egészét kimozogja.

#1686
ViktoRider

ViktoRider

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 993 hozzászólás
Ha hegyrõl akarsz lejönni vele, az nem lesz egy nagy élmény. Nem is elsõsorban a kis rugóút miatt, hanem nem elég érzékeny, és nem elég puha ahhoz h túl sokat mozogjon..oda a nagyobb stance-k valók.

#1687
Gyufa3

Gyufa3

    vendég

  • fórumtag
  • 102 hozzászólás
Hello!Nem igazán vok benne még ebbe a kerózás témában csak most rakokössze egyet szal az a lejtõzés mit is jelent?

#1688
ViktoRider

ViktoRider

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 993 hozzászólás
Használok, fél éve már, 2006-osat, és meg vagyok elégedve vele. Ha arra használod, amire kitalálták, és nem ugrasz vele letörést, akkor tökéletes lesz, utóbbira már puha a gyári rugó.
ha ugrok vele, nagyon ritkán koppan le, eldobó ívét nem nyeli el, és nagyon merev a nem átütõs is(csavaros aggyal). Lejtõzni nem jó vele, mert 5centinél nem mozog többet, de nem is arra való..
az áráért a legjobb sztem.

#1689
Gyufa3

Gyufa3

    vendég

  • fórumtag
  • 102 hozzászólás
Hello!Van itt olyan aki használ/-t manitou stance static-et, mia véleménye róla?

#1690
Maggi

Maggi

    maximus

  • fórumtag
  • 13.648 hozzászólás
bõven jó lesz neki 160-is....

#1691
wth

wth

    vendég

  • fórumtag
  • 14 hozzászólás
Üdv, skacok!
2003-as Axel-em van, és szeretnék tárcsával fékezni. Ha Avid BB7 harapná, a villa kibírna egy 185 mm-es tárcsát, vagy inkább a 160-asra gondoljak?Serpensben hétvégi XC-re kellene.
Köszi a segítséget!

#1692
dhog

dhog

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.151 hozzászólás
üdv,

manitou swinger 6 way-ba menny PSI érték az optimális?
'club roost' igen nehéz vázba, lefelé menéshez.
76 kg vagyok

#1693
lazac

lazac

    vendég

  • fórumtag
  • 145 hozzászólás
Üdv.

Lecseréltem Six-emet egy R-Seven Elite-re (2006-os), annak ellenére, hogy sehol nem olvastam egy darab dícsérõ szót sem sehol róla. Sõt... :) Bátor vagyok.
FFD-s csillapítás vanik benne, az érdekelne, milyen ennek a normál hangja? Látszólag és érzésre jól mûködik, a visszaút sebessége állítódik rendesen, de az eddigi rugós telóm néma volt, ez meg SSSÜÜff, SSSÜÜff hangot ad, ha pl. kiállva tekerek, és pogózik, szóval ha használom. Ez normális?

Nem olaj-áramlást kéne (nem)hallani?

#1694
Csuporka

Csuporka

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 608 hozzászólás
Miért mit kéne szerinted kiirniuk?

Pofátlanul drágán adunk csekény minöségü teleszkopnak csufolt tárgyakat? lol

Marzo-ék "Marzocchi suspension is world leader in design and manufacturing.."

Sram "Incremental enhancements. Perpetual improvements. Revolutionary Innovation."

Róka "We’ve made suspension for 30 years, so we know how to design and manufacture the best suspension you can buy."

Talán sramék a legviszafogotabbak, vagy én nem találtam mást az oldalukon..

Amugy meg érthetö hogy mindenki magát tekinti a legjobbnak...És szerintem azért manitouéknak is volt/van pár igen jo villája..

#1695
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19.996 hozzászólás
tetszik ez a tipikus amerikai mentalitas

We build the best performing, lightest weight mountain bike suspension forks and rear shocks in the world.

nem igy van, de ok azert nagy betukkel reklamozzak.

bar kivanom, hogy igyekezzenek erre tartani, es akkor majd veszek en is indianos villat :)
YETI CYCLES - RIDE DRIVEN SINCE 1985. BEFORE MOUNTAIN BIKING WAS EVEN CONSIDERED AN INDUSTRY.

RAUH-Welt
B E G R I F F


#1696
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás
idén év végén leárazás 2007-es modellekbõl? ne vegyél rá mérget ;)

"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#1697
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár
Év végén biztos lesz hatalmas leárazás a "régi" modellekbõl. :)
Nem lesz könnyû visszaállítani a régi hírnevet.


A sebesség mindent megold.

 


#1698
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás

természetesen, eddig túl olcsó volt :D

jaja :D

amugy meg mindenkinek:

www.hbsuspension.com


jövõre megszûnik a mostani alsó kategória, ugymint axel, slate, sliver, relic. az spv-t szinte teljesen mellõzik, helyette uj csillapitórendszer jön, szerintem a fox állítható propedaljára fog hasonlitani. minden villa gyártása az usa-ban lesz: tulajdonképpen csak megszüntetik a taiwani gyártást, mert a felsõ kategória eddig is az usa-ban készült. és "mrd is back".

"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#1699
Maggi

Maggi

    maximus

  • fórumtag
  • 13.648 hozzászólás
Ha nem vagy neház akkor jó lesz....
tárcsát nem erõltetném rá

#1700
oadamka

oadamka

    újonc

  • fórumtag
  • 1 hozzászólás
Hi!
Mik a tepesztalatok a 2005-ös Skareb Elitrõl?