Jump to content

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Photo

Manitou

- - - - -

  • Please log in to reply
3554 replies to this topic

#1601
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26,354 posts
travis messze nem progresszív..:)
koppanni még nem koppant, szal ez jól mg van oldva benne, és végig is mozogja az útját.

Domaint próbáltam még csak, de továbbra sem fizetnék ilyen villáért, fõleg hogy azért a 100ért semmit sem ad pluszban.

Fehér volt, de jelenleg csak fekete van.

#1602
ViktoRider

ViktoRider

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 993 posts

Thx az infót

Nah akkor tényleg nem kóser vmi. De ezt hogy tudom meghúzni? a kupakon rajta van a tekerõ. Azt hogy tudom leszedni? Azt látom, h. a tetején van 1 torx csavar. azt ha kitekerem, akkor csak a tekerõ jön le, vagy széthullik? Sajna nem találtam neten semmilyen javítási doksit, ami mutatna ilyet :(
Találtam manitou-khoz szerelési útmutatót, de ilyen apróságokat nem is említenek, vagy ilyen totál szétszerelési folyamat ábra sincs :(

Ha lejönne a tekerõ utána gondolom egy 19-22 körüli cro-va kulccsal meg lehet húzni már.


Igen,ha azt a kis csavart kiszeded, akkor lejön az állító. Utána egy 21-es? (stance-n annyi) kulccsal meghúzhatod a kupakot, szétesni nem fog.


travis-re ezt találtam, ha nem pontos sry:/
Travis Single 150 Axle - Crown Height -542mm
Travis Single 180 Axle - Crown Height - 572mm
Travis Single 203 Axle - Crown Height - 595mm
Travis Triple 180 Axle - Crown Height - 562mm
Travis Triple 203 Ride Height - 585mm

#1603
rocsipeti

rocsipeti

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6,770 posts
mondjuk a szimplavállasra a majd' 3 kiló kicsit sok nekem. a totem 400 grammal könnyebb. mondjuk 100ezerrel drágább is.
a másik, ami érdekel: nem túl progressziv a szimplavállas? vagy ugyanakkora rugó van benne, mint a duplavállasban?

#1604
adamkg

adamkg

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1,715 posts
No ez az, ami engem is érdekelne, meg, hogy mibe kerül kisker áron. Színválaszték van itthon is, vagy az csak a Nyugat privilégiuma?

#1605
rocsipeti

rocsipeti

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6,770 posts
kezdtek rábeszélni...:) a doradora van vevõm, és abból most kijönne egy 2007-es fehér szimplavállas travis plusz egy 1.5ös fejcsapágy, és még maradna is bõven.ah, de akkor megint egy hétig nem tudok bringázni:(
mennyi a 180as szimpla travis magassága?

#1606
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26,354 posts
Ez pont nem olyan amit leírtál..
a gyári olajjal picit lomha még, de ez változni fog hamarost.
(de nem a szerkezete miatt, egyszerüen sürü az olaj)

#1607
rocsipeti

rocsipeti

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6,770 posts
nekem a fejcsõszög nem számít, mert állíthatom. szimpla travisrõl sok rosszat hallottam, ezért nem nagyon akarnék olyat... mondom, az spv-s sherman és swinger után nem csoda, hogy manitou ellenség vagyok, de jelenleg egy doradom van, és nem is rossz. persze gyárilag sok olaj volt benne, meg ragadt,mintha nem lenne benne kevés. de egy hét minden esti szervíz után már vajpuha lett:) szóval érdekel a travis.

#1608
adamkg

adamkg

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1,715 posts
Éppen ez az Thez. (Aranyos, ahogy bármilyen körülmények közt véded a Manitout. Néhányan példát vehetnének rólad.) De:

a Boxxim 3054g és könnyebb stucnit használhatok hozzá, tehát mondhatjuk, hogy hajszálra ugyanaz a súlya, de két centivel többet tud, meg (bár nem tudom a Travis beép. magasságát), de déhásabb geometriát is kapok vele. Így meg nem sok elõnye marad a szimplának.

Ha majd meglesz a Socom, akkor estleg kölcsönadod, aztán jól kipróbálom, mert papíron nincs mivel meggyõzzön.

Az 1/8 66 meg vaskosabb nyakkal érkezik, tehát arányában nem hinném, hogy érezhetõen csirkébb lenne. Az 1.5-ös merevsége viszont tetszett.

#1609
abcd2k5

abcd2k5

    vendég

  • fórumtag
  • 27 posts

A kupaknak nem szabad tekerednie, minél elõbb meghúznám a helyedben.


Thx az infót

Nah akkor tényleg nem kóser vmi. De ezt hogy tudom meghúzni? a kupakon rajta van a tekerõ. Azt hogy tudom leszedni? Azt látom, h. a tetején van 1 torx csavar. azt ha kitekerem, akkor csak a tekerõ jön le, vagy széthullik? Sajna nem találtam neten semmilyen javítási doksit, ami mutatna ilyet :(
Találtam manitou-khoz szerelési útmutatót, de ilyen apróságokat nem is említenek, vagy ilyen totál szétszerelési folyamat ábra sincs :(

Ha lejönne a tekerõ utána gondolom egy 19-22 körüli cro-va kulccsal meg lehet húzni már.

#1610
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26,354 posts
én a 66ot meg nem venném. és nem márkahûség miatt, egyszerüen csak bizarr az 1 1/8 180mm-nél szimplavállal..:)
valahogy ez az 1.5 meggyõzõ, és egyántalán köze sincs a rugalmassághoz.

Rugalmasság? normál felhasználás mellett nem nagyon érzed.

#1611
daci

daci

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,383 posts
de a boxxiról pont itt olvastam h rugalmas
ezt a egész rugalmasságot hogy lehet érezni? erõs fékezékor?
számít ez vmit tartósságnál?

amúgy én amit próbáltam etalon az a 66 volt ( én tuti azt venném ilyen kategóriában, ha jól tudom az is kb 3 kiló ) de az igazsághoz hozzátartozik h travist meg még nem próbáltam.

#1612
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26,354 posts
most egy domaint mozgattam, ok nagy meg rs de áááh:p

Ádám: vágatlan nyakkal 2.99 kg.
teljesen versenyképes súly :)

#1613
adamkg

adamkg

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1,715 posts
Az a baj, hogy igazából nem könnyebbek, legalábbis nem mindegyik, mert a megfelelõ merevséget ugyanúgy ki kell hozniuk, és ezt csak több anyaggal tudják elérni.

A Boxxi WC például tulajdonképpen a legkönnyebb szimplavállasokkal (Totem SoloAir, 66SL ATA) van egy súlyban 2700g körül, míg a Team/Race a közepes súlyúakkal 3000g körül, ahova valószínûleg a Travis is tartozik, bár egyelõre nem tudok hiteles és pontos adatot.

#1614
daci

daci

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,383 posts
szimplavállasnak nem az az elõnye h könnyebb? viszont ugye kevesebbet mozognak, de az itthonra elég, szal sztem az itthoni pályákra szimplavállas ideálisabb

#1615
adamkg

adamkg

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1,715 posts
Nem hinném, hogy VK-n más oka lenne. Pont ott ahol csavarokon grammoznak?

Én csak akkor veszek, ha jelentõsen könnyebb (Totem, 66 SL ATA), és legalább Boxxi beépítési magasságú.

#1616
málna

málna

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,117 posts
annak annyi más oka is lehet...

de ha meg nem érzi az ember a különbséget, akkor úgyis azt veszi, ami jobban néz ki. a mai divat pedig szimpla vállat diktál...

#1617
adamkg

adamkg

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1,715 posts
Szerintem, amíg a VK-kon nem szimplával mennek, addig nincsenek olyan szinten a szimpla vállasok, mint a duplák. Lehet, hogy laborban, meg mit tudom én milyen mérésekkel ugyanazt produkálják, de akkor sem véletlen, hogy tavaly talán csak Kovarik volt egyszer (Willingen), aki szimplázott.

Tény, hogy én eddig nem éreztem különbséget, de hát nem is vagyok profi.

#1618
tAmS

tAmS

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4,796 posts
vasárnap vagy hétfej?..de amúgy mindegy mert valami érettségi szünet van. Ráérek

#1619
málna

málna

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,117 posts
nah, megnéztem csak így felülrõl, lehet sok volt benne az olaj. minimál mennyiséget leszippantottam a tetejérõl, és jó lett. nem rúg ki, nem túl gyors, szóval ez lehetett a baj.

salabácsi: javított alu izé? az min változtat?
esetleg nájtrájd ma este? :D

#1620
sala

sala

    Telóguru

  • fórumtag
  • 13,250 posts
  • LocationSvájc
jaja
Tamtaram: mikor cruzingolunk?
fuck me, i'm famous!
-- Go ahead, Droids! --->