Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Manitou

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
3554 hozzászólás a témában

#641
sala

sala

    Telóguru

  • fórumtag
  • 13.250 hozzászólás
  • LocationSvájc

Sziasztok!

Adott a címben szereplõ levegõs tag .Használtan vettem pár napja ,nálam vázba még nem volt.A gondom vele hogy adok neki 7/5bar-t szimplán az állásba egy picit szivárog az olaj a visszaút csillapítás tövében!Gondolom van ott egy O-gyûrû amit ki kellene cserélni ,van egy 4-es imbusz az állítóka közepén azzal ki tudom venni a kék tekerõt?
Lehet nem ártana egy olaj csere is neki. Hogy tudom én ezt szét szedni? Ahol a nagy tartályba fújom a levegõt az a kupak csavarodik le??
Milyen olaj kell bele és mennyi?

Köszi elõre is


ujujjj
inkább ne állj neki ;)
fuck me, i'm famous!
-- Go ahead, Droids! --->

#642
ervin27

ervin27

    vendég

  • fórumtag
  • 14 hozzászólás
Sziasztok!

Adott a címben szereplõ levegõs tag .Használtan vettem pár napja ,nálam vázba még nem volt.A gondom vele hogy adok neki 7/5bar-t szimplán az állásba egy picit szivárog az olaj a visszaút csillapítás tövében!Gondolom van ott egy O-gyûrû amit ki kellene cserélni ,van egy 4-es imbusz az állítóka közepén azzal ki tudom venni a kék tekerõt?
Lehet nem ártana egy olaj csere is neki. Hogy tudom én ezt szét szedni? Ahol a nagy tartályba fújom a levegõt az a kupak csavarodik le??
Milyen olaj kell bele és mennyi?

Köszi elõre is

#643
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás

2009es Manitou villákat valahol meg lehet nézni?

nemsokára a honlapon lesz a 2009-es katalógus. (velobike.hu)
csak a cégnél elég gyér a feltöltési sebesség, szóval majd hétvégén otthonról.

"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#644
SINTESI´93

SINTESI´93

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 349 hozzászólás
2009es Manitou villákat valahol meg lehet nézni?
www.sintesibikes.com

#645
Telescope

Telescope

    vendég

  • fórumtag
  • 88 hozzászólás
Szavaitokbol azt veszem ki hogy akkor inkább Elite legyen.

#646
Zoomstag

Zoomstag

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.046 hozzászólás
Szerintem még nem.De sebaj:
A visszaútcsillapítás arra jó, hogy a villát visszaútkor belassítsa, hogy ne rúgjon vissza és ne pattogjon.Ha állítani is lehet, akkor jobban személyre szabható a villa.

Axel Comp:
-rugó + elasztomer rugózású,
-elõfeszítését állíthatod
-csillapítás pedig nincs.

Axel Elite:
-rugó,
-elõfeszítést itt is állíthatsz,
-ebben már van csillapítás:FFD*

*Fluid Flow Damping.Alacsony nyomáson, nagy olajmennyiséggel dolgozik.

Ami a két villában közös, hogy 28,6mm-esek a becsúszói 1070-es acélból készültek.1 1/8-os nyakkal rendelkezik mindkettõ.Kenésük zsírral történik.Súlyuk 1,9 ill. 2,0 kg.Kétféle úthossz közül választhatsz, ami belsõleg állítható:80/100 mm.

Ezeket az adatokat olvashatod a Lánc Katalógusban is.;)

Izomtéridõninja-geológus!


#647
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár

Manitou Axel vásárlásán gondolkodom csak azt nem tom eldönteni hogy Comp vagy Elite legyen? Ha valakinek volt comp-ja leírhatná milyen volt a mozgássa.
Mer ha normálisan mozog akkor fölösleges a visszaút csillapitás. Vagy nem baj ha azis van benne?


Tudod mi az a visszaútcsillapítás?


A sebesség mindent megold.

 


#648
Telescope

Telescope

    vendég

  • fórumtag
  • 88 hozzászólás
Manitou Axel vásárlásán gondolkodom csak azt nem tom eldönteni hogy Comp vagy Elite legyen? Ha valakinek volt comp-ja leírhatná milyen volt a mozgássa.
Mer ha normálisan mozog akkor fölösleges a visszaút csillapitás. Vagy nem baj ha azis van benne?

#649
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás
Kala v2.0

:rofl:

és veszek is egy RST-t az itthoni bringámba

annyi különbséggel, hogy nem mondom rá, hogy jobb mint a manitou, RS ;)

#650
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás

es bonuszkent konnyebb, olcsobb es szebben mozog mint az R7-ed :D

ezt mikor álmodtad?
olcsóbb mondjuk lehet.

"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#651
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19.996 hozzászólás
es bonuszkent konnyebb, olcsobb es szebben mozog mint az R7-ed :D
YETI CYCLES - RIDE DRIVEN SINCE 1985. BEFORE MOUNTAIN BIKING WAS EVEN CONSIDERED AN INDUSTRY.

RAUH-Welt
B E G R I F F


#652
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás

szerezzek neked egy Axon-t? :D

falidísznek drága, levélnehezéknek nagy, ajtókitámasztónak viszont pont jó lenne.

"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#653
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19.996 hozzászólás

eszem a tündér lelked, gondolom érted, hogy nem csak a teljesítmény adja az indokok nagy részét, igaz? persze mivel soha nem volt rókám, ami meg theznek volt az egy valag bélsár volt, így nem tudok viszonyitani. de azért lehet felhivom a fõnöködet holnap, hátha van egy jó ajánlata.


szerezzek neked egy Axon-t? :D
YETI CYCLES - RIDE DRIVEN SINCE 1985. BEFORE MOUNTAIN BIKING WAS EVEN CONSIDERED AN INDUSTRY.

RAUH-Welt
B E G R I F F


#654
gakos

gakos

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 947 hozzászólás
konaman: ha az a kupos cucc szorult be, nekem az szokott bevalni, hogy oldalrol megutogetem a nyakat, altalaban ilyenkor kimozdul a helyerol.

----

FÁJVÓ

----


#655
Konaman08

Konaman08

    vendég

  • fórumtag
  • 160 hozzászólás
egy nagy rongy és kalapács segített a gondomon :D már kint is van!

RIDE OR DIE! :scared:


#656
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás

s mi lenne ha egyszer nem lennél lojális és most telót vennél, nem csak próbálkozást ? :)

eszem a tündér lelked, gondolom érted, hogy nem csak a teljesítmény adja az indokok nagy részét, igaz? persze mivel soha nem volt rókám, ami meg theznek volt az egy valag bélsár volt, így nem tudok viszonyitani. de azért lehet felhivom a fõnöködet holnap, hátha van egy jó ajánlata.

"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#657
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.267 hozzászólás

megvanni megvan, de most nem tudok mit venni helyette :( ugyanilyenre nincs értelme cserélni (mert ugye minek) mrd-re meg nincs keret...

l

s mi lenne ha egyszer nem lennél lojális és most telót vennél, nem csak próbálkozást ? :)
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#658
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár

szerintem a dugótól függetlenül ki kéne jönnie. kárt meg nem szeretnék tenni benne
...viszont nincs itthon gumikalapácsom :S..majd kitalálok valamit.
Köszi a segítséget! ;)


Gumikalapács helyett jó a fa darab+fémkalapács párosítás. A fát rárakod a nyakra és azt ütöd.


A sebesség mindent megold.

 


#659
koca

koca

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.107 hozzászólás
értem rob mester.

Konaman: ha nincs gumikalapácsod, akkor én azt tanácsolnám hogy próbáld meg kipiszkálni azt a gyürüt onnan. van rajta ugyebár egy hasíték hogy be tudjon szorulni a helyére. ebbe a kis hasítékba benyúlsz egy kis hegyes szerszámmal (pl szög vagy bármi ami kezedbe akad) és alányúlsz mind2 oldalról.
így fel kell lazulnia és akkor már kijön szépen a villa ;)

#660
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás

kb. ér
megvan még a villa? eladó még? :)

megvanni megvan, de most nem tudok mit venni helyette :( ugyanilyenre nincs értelme cserélni (mert ugye minek) mrd-re meg nincs keret...

konaman: lehet, hogy a felsõ csapágycsésze gumi tömítése okozza. azt levetted? ha azt is levetted, meg a központosítót is kiszedted, akkor simán ki kell esnie. addig meg a szolid erõszak segít, kárt nem nagyon tudsz tenni. gumikalapács hiányában egy fadarabot tegyél rá (jó vastagat) és azt üsd meg sima kalapáccsal

"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.