Jump to content

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Photo

Manitou

- - - - -

  • Please log in to reply
3554 replies to this topic

#621
ViktoRider

ViktoRider

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 993 posts
2005 - fekete becsúszós és a levegõs.
2006 - 2007, króm becsúszós. Tudom, mivel volt nekem 06-os, itteni srácnak meg van 07-es.

#622
SINTESI´93

SINTESI´93

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 349 posts
A 06os a fekete,de évente 1x 2x 1 évben nem árt zsírozásra szétszedni,meg 1,2 évente olajcsere.
www.sintesibikes.com

#623
ViktoRider

ViktoRider

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 993 posts
a 2005ösnek volt fekete a becsúszója, 06-07-nek már krómozott. Egyébként meg ne csodálkozz ha szar, efbruár óta igencsak szét kellett volna szedni egy kenõolajcserére, pucolásra. Nem is egyszer.

#624
Invi_08

Invi_08

    vendég

  • fórumtag
  • 39 posts
Nem volt még szétszedve, idén februárban vettem, igazábol azért gondolom hogy 2006os mert a becsuszo nem krómozott hanem fekete.

#625
SINTESI´93

SINTESI´93

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 349 posts
Mikor volt utóljára szétszedve,lehet h. zsírozás se ártana.
www.sintesibikes.com

#626
Invi_08

Invi_08

    vendég

  • fórumtag
  • 39 posts
Helló srácok!
Szeretnék tanácsot kérni!Van egy Manitou stance static 2006-os villám, ami minden élethelyzetben másképp mozog....Van hogy szép puhán és van amikor egészen bekeményedik.A kérdés igazábol ez volna hogy mitõl lehet eza jelenség és mi rá a megoldás?(ja ez nem az idõjárástól függ).Esetleg egy olajcsere kéne neki?jah és a bal lábon néha kijön vmi fehér zsírszerû anyag...Ez normális?
plz adjatok pár jó tippet!
Üdv:Zoli

#627
SINTESI´93

SINTESI´93

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 349 posts
Köszi.
www.sintesibikes.com

#628
sala

sala

    Telóguru

  • fórumtag
  • 13,250 posts
  • LocationSvájc

A Manitou Absolute Damping h. mûködik és mirõl szól,a TPC-re v. a Fluid Flowra hasonlít vagy vmi Plattformcsillapítás?


MCD-re az RS-tõl
fuck me, i'm famous!
-- Go ahead, Droids! --->

#629
SINTESI´93

SINTESI´93

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 349 posts
A Manitou Absolute Damping h. mûködik és mirõl szól,a TPC-re v. a Fluid Flowra hasonlít vagy vmi Plattformcsillapítás?
www.sintesibikes.com

#630
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16,879 posts
sajnos elég nagy az esélye, hogy más a menetemelkedés és a becsúszó belsõ falvastagsága is.
esztergályossal hamarabb jól járhatsz.

"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#631
szabolcska

szabolcska

    vendég

  • fórumtag
  • 110 posts
rs topicba irtam már pár hete senki nem válaszolt.

majd az általánosba még beprobálom, de azért köszike


üdv: szabolcska

#632
SINTESI´93

SINTESI´93

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 349 posts
Ezt inkább RS topikba v. az általánosba.
www.sintesibikes.com

#633
szabolcska

szabolcska

    vendég

  • fórumtag
  • 110 posts
sziasztok! Nekem rs psylo xc-hez (30mm becsuszo) kellene csillapitás felöli oldal felsõ kupak. azt szeretném, kérdezni, hogy esetleg a manitounak nincs e black vagy ilyesm i szériába amibe a felsõ kupak nem furt hanem teli, ez azért lenne fontos mert kicsit meg akarom õltetni a psylot és az utálitást el akarom tüntetni, és hogy szép legyen ne legyen ott az a kiálló csavar.

válaszotokat elõre is köszönöm.

üdv: szabolcska

#634
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16,879 posts

Hello !
azért ennél egy picit többre számitottam(:javítottam már normál rugós tagot is , meg építettem már 3 Dh vázat.csak gondoltam így nem kell kitalálnom hogy kell szétszedni de azért köszi a gyors válaszokat! +a biztatást(((((((((((((((((:

én is javítottam már ezt-azt otthon, ezért irtam, amit irtam. meg mert tudom, hogy milyen szerszámok kellenek hozzá.
sajnos itthon elég kevés az a szerviz, aki önerõbõl meg tudja csinálni. 99% (kivéve ugye sala :D) egyszerûen csak visszahozza a veloba hogy majd a vargánya megoldja. ami minden esetben így is van. szóval ha beviszed valahová szerintem tudnak segíteni. tegyél mellé egy papírt, hogy mi a baja, hogy mit szeretnél vele, hogy mi a telefonszámod és vidd be egy olyan boltba, aki sûrûbben jár hozzánk.

"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#635
ervin27

ervin27

    vendég

  • fórumtag
  • 14 posts

nem lehurrogásképp mondtuk
ha dhx-et szedtél szét akkor ugyanaz az elv.

bolt: nem érek rá :D

Semmiképp nem zaklatnálak a hülyeségemmel!! tényleg ha tudtok valami megbizható szervizt akkor azt szivesen venném.vagy egy robbantott rajz?sana DHx el nem volt még dolgom levegõsben ez az elsõ tagom.

#636
sala

sala

    Telóguru

  • fórumtag
  • 13,250 posts
  • LocationSvájc
nem lehurrogásképp mondtuk
ha dhx-et szedtél szét akkor ugyanaz az elv.

bolt: nem érek rá :D
fuck me, i'm famous!
-- Go ahead, Droids! --->

#637
ervin27

ervin27

    vendég

  • fórumtag
  • 14 posts

sala azert elegge vagja a telokat es rugostagokat, szetszedett mar egyet-kettot. rob pedig a manitou hazai forgalmazojanal dolgozik.

szoval nem a levegobe beszelnek [most epp nem :D]

Tudtok valahol pesten jó szervizt?

#638
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19,996 posts
sala azert elegge vagja a telokat es rugostagokat, szetszedett mar egyet-kettot. rob pedig a manitou hazai forgalmazojanal dolgozik.

szoval nem a levegobe beszelnek [most epp nem :D]
YETI CYCLES - RIDE DRIVEN SINCE 1985. BEFORE MOUNTAIN BIKING WAS EVEN CONSIDERED AN INDUSTRY.

RAUH-Welt
B E G R I F F


#639
ervin27

ervin27

    vendég

  • fórumtag
  • 14 posts

õszintén eltanácsollak attól, hogy bármit is kezdj vele otthoni körülmények közt.

Hello !
azért ennél egy picit többre számitottam(:javítottam már normál rugós tagot is , meg építettem már 3 Dh vázat.csak gondoltam így nem kell kitalálnom hogy kell szétszedni de azért köszi a gyors válaszokat! +a biztatást(((((((((((((((((:

#640
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16,879 posts

Sziasztok!

Adott a címben szereplõ levegõs tag .Használtan vettem pár napja ,nálam vázba még nem volt.A gondom vele hogy adok neki 7/5bar-t szimplán az állásba egy picit szivárog az olaj a visszaút csillapítás tövében!Gondolom van ott egy O-gyûrû amit ki kellene cserélni ,van egy 4-es imbusz az állítóka közepén azzal ki tudom venni a kék tekerõt?
Lehet nem ártana egy olaj csere is neki. Hogy tudom én ezt szét szedni? Ahol a nagy tartályba fújom a levegõt az a kupak csavarodik le??
Milyen olaj kell bele és mennyi?

Köszi elõre is

õszintén eltanácsollak attól, hogy bármit is kezdj vele otthoni körülmények közt.

"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.