Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Manitou

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
3554 hozzászólás a témában

#361
copper

copper

    vendég

  • fórumtag
  • 184 hozzászólás
Szia Rob!

Ahogy olvasom itt a beírásokat te Manitou-t (is) forgalmazó boltban dolgozol?
Pontosan melyikben?
R7-t szeretnék venni V-fékes verzióban, van-e, milyen árban?
Köszi!
Ha meghalsz egy emelkedõn, az azt jelenti, hogy mindent beleadtál...

#362
dante05

dante05

    vendég

  • fórumtag
  • 16 hozzászólás
hi!
Volna egy olyan kérdésem, higy valaki ismer Miskolc közelében olyan embert aki szervizel travis triple-t? Lehetõleg olyat aki jól dolgozik

#363
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19.996 hozzászólás
kerdezd mar meg nekem Varganyat lecci hogy a villam ha bemozgaskor csattog az mit jelent? nem regota csinalja, es bar ugyanolyan gyonyoruen mozog mint eddig, azert kicsit idegesit.
YETI CYCLES - RIDE DRIVEN SINCE 1985. BEFORE MOUNTAIN BIKING WAS EVEN CONSIDERED AN INDUSTRY.

RAUH-Welt
B E G R I F F


#364
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás

Okás köszi igen jó állapotban van és milyen gyakran kellene szervizelni?

évente egyszer nem árt szétszedni és friss olajat tenni bele, kétévente egy sor szimmering csere

"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#365
locseimisi

locseimisi

    újonc

  • fórumtag
  • 1 hozzászólás
Hali! Nekem egy Manitou mars elite telóm van. aminek az a baja hogy ha lenyomom a kormányt szépen csillapít visszafelé viszont ha pl lecsapom a kormányt abszolút nem csillapít semmit,koppan visszafelé. olaj baja nincs mert tettem bele eleget. Mi lehet ez? üdv!

#366
finikefi

finikefi

    újonc

  • fórumtag
  • 2 hozzászólás
Okás köszi igen jó állapotban van és milyen gyakran kellene szervizelni?

#367
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás
attól függ milyen állapotban van.
ha valahol törik, akkor a láb alsó része, ahol a csavart beleszorítod a 20mm-eres tengelyhez. (száranként kettõ alul)
de az is csak akkor, ha ész nélkül szorítják meg sokszor.


"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#368
finikefi

finikefi

    újonc

  • fórumtag
  • 2 hozzászólás
Sziasztok!
Lenne egy olyan kérdésem,hogy megéri-e a Manitou Stance Static 100mm átütõs teleszkópot megvennem.Mármint úgy értem ,hogy bírni fogja -e.Nem törik vagy reped majd el mondjuk 1-2 év után,és hogy milyen gyakran kéne olajat cserélnem benne.

A válaszokat elöre is köszönöm
Üdv!

#369
Luki

Luki

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 515 hozzászólás

Sziasztok! 2005ös Manitou Minute 3:00 IT tünet: eddig tökéletesen vajpuhán mûködött, kapott egy kis esõt (qrva nagy zuhé) és nagyon beállt, meg sem mozdult, csak fékezéskor indult meg, de ha én akartam benyomni akkor nem. Késõbb elkezdett mozogni, kicsit álligattam a szelepeken, valamivel finomabban mozog, de az eredetihez képest smafu, darabos, nem reagál, nem mozog ki minden kis szart mint eddig. Az infinite travel mûködik, a SPV szelep, légrugó szelep mûködnek, beállításnak megfelelõen reagál minden, de nagyon szar lett a mozgás.

Mi lehet a baj ill. mennyibe fájhat a szervíze, mert csóriság van.
Ilyen állapotban szerintetek mennyire ajánlatos használni, kibírhat ey két hetet, amig lesz kittyó szervizelni?
Zárójelben: full hülye vagyok mindenhez, ami mechanikus technika :D

Köszi!!!


Szétszedés tisztítás kenés és jobb lesz, mint újkorában. Kb 4000-6000 között szokták szervizek vállalni.

#370
AS_Pauly

AS_Pauly

    vendég

  • fórumtag
  • 110 hozzászólás
Sziasztok! 2005ös Manitou Minute 3:00 IT tünet: eddig tökéletesen vajpuhán mûködött, kapott egy kis esõt (qrva nagy zuhé) és nagyon beállt, meg sem mozdult, csak fékezéskor indult meg, de ha én akartam benyomni akkor nem. Késõbb elkezdett mozogni, kicsit álligattam a szelepeken, valamivel finomabban mozog, de az eredetihez képest smafu, darabos, nem reagál, nem mozog ki minden kis szart mint eddig. Az infinite travel mûködik, a SPV szelep, légrugó szelep mûködnek, beállításnak megfelelõen reagál minden, de nagyon szar lett a mozgás.

Mi lehet a baj ill. mennyibe fájhat a szervíze, mert csóriság van.
Ilyen állapotban szerintetek mennyire ajánlatos használni, kibírhat ey két hetet, amig lesz kittyó szervizelni?
Zárójelben: full hülye vagyok mindenhez, ami mechanikus technika :D

Köszi!!!
"No pain - No gain"

#371
BaliX

BaliX

    újonc

  • fórumtag
  • 1 hozzászólás
Hello

Sajnos eltörtem a Manitou Stance Static villámat.A hídnál.
Abban kérnék segítséget hogy meg lehet esetleg hegesztetni?
Legalább míg az új telót megveszem (2-3hét) addig bírja.

Elõre is kösz a válaszokat.

Üdv:B

#372
Luki

Luki

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 515 hozzászólás
3 hete vettem egy Manitou R7 Absolute villát. Könnyû és szépen mozog, de lenne egy kérdésem. 7 barra lett fújva és 3 hét alatt nekem úgy tûnik teljesen leengedett. Ez normális egy ilyen villánál és mindig fújogatni kell, vagy valami gond lehet vele. (eddig nem levegõs villám volt)

#373
bwoay

bwoay

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 336 hozzászólás

Én akárhogy néztem a neten, csak 30mm-es szimmeringeket találtam a webshopokban! Úgyhogy 3 megoldás van:
1.Elviszed egy kerékpárboltba/szervízbe (bár ahogy írtad a környékeden ez nehéz megoldás)!
2.Neten addig keresel, akár eladandót is, míg nem találsz!
3.Veszel egy ilyen telót, aminek hibás valamilye, és abból kiszeded a szimmeringet!:D


én is csak 30-asokat láttam, de lehet, hogy egyformán bénán néztük :D
nem az a nehéz megoldás, hogy elviszem szervizbe, hanem arra próbáltam
utalni, hogy a különbözõ alkatrészek beszerzése nem egészen ugyanúgy megy errefelé,
mint azt Rob (és V.V.) felvázolta. Legalábbis a tapasztalatok azt mutatják,
hogy egyszerûnek tûnõ dolgok is hajlamosak hónapokig húzódni.
Ez persze lehet a kedvenc bolt sara is, nem tagadom!

Egyelõre maradok a 4. megoldásnál:
addig ütöm, amíg vissza nem megy. Látszólag jó állapotban vannak,
a cserét tényleg csak a biztonság kedvéért kérdeztem.
thx az empátiát :)

#374
Valeria Victrix

Valeria Victrix

    Isten ostora

  • fórumtag
  • 9.274 hozzászólás
Nem nagyon tudtok olyan kiskereskedõt mondani, aki ne járna vásárolni a hazai Shimano/Manitou/stb. forgalmazóhoz, úgy hogy csak be kell sétálni a legközelebbi szimpatikus boltba és megrendelni.


#375
Montifan

Montifan

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 277 hozzászólás

bárcsak így menne itt a Kisalföldön...
neten meg nemigen láttam, aszittem, hogy van
valami titkos, konkrét lelõhely :)

mindegy, köszönöm, majd felkutatom, ha úgy adódik.

Én akárhogy néztem a neten, csak 30mm-es szimmeringeket találtam a webshopokban! Úgyhogy 3 megoldás van:
1.Elviszed egy kerékpárboltba/szervízbe (bár ahogy írtad a környékeden ez nehéz megoldás)!
2.Neten addig keresel, akár eladandót is, míg nem találsz!
3.Veszel egy ilyen telót, aminek hibás valamilye, és abból kiszeded a szimmeringet!:D

#376
bwoay

bwoay

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 336 hozzászólás

besétálsz a kedvenc kiskeredbe, és kéred.
opcionálisan netáruház, ha listáz bárki ilyesmit


bárcsak így menne itt a Kisalföldön...
neten meg nemigen láttam, aszittem, hogy van
valami titkos, konkrét lelõhely :)

mindegy, köszönöm, majd felkutatom, ha úgy adódik.

#377
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás

thx, m8, akkor ütöm :) szimmeringet merre tudom beszerezni,
ha mégis (vagy majd) kelleni fog?

besétálsz a kedvenc kiskeredbe, és kéred.
opcionálisan netáruház, ha listáz bárki ilyesmit

"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#378
Horlac

Horlac

    újonc

  • fórumtag
  • 2 hozzászólás

Karbantartás:Idõnként,(átlag felhasználás mellett elég évente egyszer) szétszedni,tisztítani,kenõanyagot cserélni.
Nyomás:ha óvatosan ráülsz,akkor a teljes rugóút 10-20 százalékáig süllyedjen be a teló.De ezt inkább az egyéni ízlés szabályozza.Fel ne koppanjon viszont,annyira semmikép ne legyen puha.
Kék szelep:igen,az a visszaút csillapító állítója.Ajánlatos néha néha tekergetni.Mert nekem beállt,és nem mozdult többé.


Szia!

Köszi szépen a segítséget.

#379
Dózer

Dózer

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.361 hozzászólás

Sziasztok!

Most vettem egy bringát és Manitou villával van felszerelve. Volna pár kérdésem, mert még soha nem volt levegõs telóm.
1. Milyen karbantartást igényel?
2. Mennyi a max és a min nyomás amire fújható és én 80kg vagyok mennyire kéne fújnom? Ahogy jónak érzem, ne koppanjon le és rugózzon rendesen?
3. A kék szeleppel alul a visszarugózást tudom állítani?

Elõre is köszi a segítséget.

Csáó!


Karbantartás:Idõnként,(átlag felhasználás mellett elég évente egyszer) szétszedni,tisztítani,kenõanyagot cserélni.
Nyomás:ha óvatosan ráülsz,akkor a teljes rugóút 10-20 százalékáig süllyedjen be a teló.De ezt inkább az egyéni ízlés szabályozza.Fel ne koppanjon viszont,annyira semmikép ne legyen puha.
Kék szelep:igen,az a visszaút csillapító állítója.Ajánlatos néha néha tekergetni.Mert nekem beállt,és nem mozdult többé.

#380
Horlac

Horlac

    újonc

  • fórumtag
  • 2 hozzászólás
Sziasztok!

Most vettem egy bringát és Manitou villával van felszerelve. Volna pár kérdésem, mert még soha nem volt levegõs telóm.
1. Milyen karbantartást igényel?
2. Mennyi a max és a min nyomás amire fújható és én 80kg vagyok mennyire kéne fújnom? Ahogy jónak érzem, ne koppanjon le és rugózzon rendesen?
3. A kék szeleppel alul a visszarugózást tudom állítani?

Elõre is köszi a segítséget.

Csáó!