Jump to content

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Photo

Manitou

- - - - -

  • Please log in to reply
3554 replies to this topic

#301
Bagi

Bagi

    vendég

  • fórumtag
  • 117 posts
Az elsõ képen látható fekete mûanyag olajlehúzó, mely egyben a becsúszó szár aljához való rögzítést is szolgálja, eléggé nehézkesen mozog az egyébként nyakig olajos rúdon. Érzésem szerint ennek finomabban kellene mozognia. Ennek tulajdonítom azt is, hogy miután újra (2,5w-s castrol) olajjal feltöltve összeraktam a telót, mégis kissé darabos a mozgása, legalábbis az ex Marzo Mx Comphoz képest egy Blacktõl többet vártam volna a mozgás érzékenységét illetõen.

A lábakba töltöttem 16 ccm-t a Semi Bath miatt, a csillapított szárba pedig szintén az elõírt mennyiséget.

#302
Bagi

Bagi

    vendég

  • fórumtag
  • 117 posts
Lefotóztam a szóban forgó alkatrészt, hátha valaki éles szemû és ért is hozzá, talán jól megmondja:

http://picasaweb.goo...uBlackBelsoseg#

#303
Bagi

Bagi

    vendég

  • fórumtag
  • 117 posts
Köszi.

#304
zOrg

zOrg

    exgépész

  • fórumtag
  • 5,740 posts
Mindjárt ideirányítom Salát, az "indián törzsfõnököt" (Manitou buherátor)! ;)
"In idem flumen bis non descendimus"

#305
Bagi

Bagi

    vendég

  • fórumtag
  • 117 posts
Szia Zorg, köszi.

Akkor Nagy vonalakban vázolom problémám fõbb pontjait:

1. a TPC-s szár alján kéne lenni valami tekerentyûnek, ha minden igaz...? Nekem ott csak egy 8-as imbusz van, amit befelé tekerve függetleníteni tudom a becsúszót a lábtól, de semmi nem utal arra, hogy ott valami tekergethetõnek kellene lennie, ami kiesett volna. Viszont így mivel és hogyan tudom állítani a visszaút csillapítását? A rugós szár alján is csak egy 11-es hatlapfejû csavar van, ami a nyomórudat fogja.

2. Semi Bath. "16cc’s of oil into each outer leg." 16 köbcenti olajat a külsõ lábakba. Fecskendõvel. Egyszerûen szabaddá teszem a két lyukat az alján és beletolom az olajat? Illetve honnan tudom, hogy az enyém ilyen semi bath-os? Ugyanis a rugó és a láb belseje zsírdarabkás. (Egy korábbi szakszerûtlen próbálkozás?)

3. a csillapításra hivatott olajat meg egyszerûen öntsem bele a TPC-s szár tetején, figyelve a megadott szintre (váll tetejétõl 110-120 mm)

4. a TPC tekertyû lock elõtti fokozatait nem teljesen értem. Odaút csillapításnak kellene lennie?


Köszönöm a türelmet és a válaszokat.

#306
zOrg

zOrg

    exgépész

  • fórumtag
  • 5,740 posts
Szia Bagi,

Dobj egy félmondatot és hivatkozást erre a hozzászólásodra a "nagy" általános teleszkópos topikba is!
Ne ezt a hozzászóláasod másold, csak kérd õket hogy kukkantsanak be ide is.
"In idem flumen bis non descendimus"

#307
Bagi

Bagi

    vendég

  • fórumtag
  • 117 posts
Szép estét!


Nagyon régen voltam aktív itt utoljára, a fórum pedig nagyon kiterjedt, úgyhogy bocsássatok meg, ha nem jó helyre tévedtem.

Vettem egy használt Manitou Black Comp-ot. Viszonylag jó állapotú, nincs szétcsapva. Jó szokásomhoz híven kipróbáltam, mit tudok vele kezdeni karbantartás terén, és meglepetésemre sikerült is elég aprólékosan szétkapnom, szerencsére mindenfajta szerszámom akadt, ami kellett hozzá...

Azonban néhány dolog nem világos számomra, mert sajnos az angoltudásom szegényes ahhoz, hogy teljesen megértsem a neten fellelhetõ manualokat.

Mielõtt belemerülök a kérdéseimbe, megkérdezem mehet-e, vagy ha nem, akkor irányítsatok át a megfelelõ helyre pls.

#308
szabolcska

szabolcska

    vendég

  • fórumtag
  • 110 posts
Szia! Akkor szerintem az a hang a rugó hangja egy kis darabon tegyél rá zsugorcsövet, ha meg elforgatod a kart akkor az a kis pöcök nem akad be és amiatt hangosabb. Én erre tippelek. De ha szétszeded látni fogod.


Üdv: szabolcska

#309
UeMeF

UeMeF

    vendég

  • fórumtag
  • 23 posts
Szia!

Köszi szépen, igen, tudtál segíteni! :) A bal oldalt pedig úgy értem, ha a bringán ülök.

#310
szabolcska

szabolcska

    vendég

  • fórumtag
  • 110 posts
Szia! Ha jól gondolom a firefly-nak ugyanaz az útállítása mint a flicknek, szóval mikor elcsavarod akkor egy kis pöcök beakad és ha lenyomod a telót akkor utána már 110-en van. Ilyenkor a rugó összenyomódik, és keményebb is lesz . Csak ez egy idõ után sajnos "kikopik" szóval szerintem a Te esetedben is ez van. Erre egy olyan megoldás van hogy azt az oldalt szétszeded elõre beállítod 110mmre és úgy rakod össze. Vagyis nekem a flick-nél így volt. Bal oldal alatt, hogy érted ahogy ülsz a bicón vagy ha szembe vagy neki?

Remélem tudtam segíteni.

üdv.

#311
UeMeF

UeMeF

    vendég

  • fórumtag
  • 23 posts
Sziasztok!

A napokban hozzájutottam egy Firefly+ 110/150-es villához, RTWD útállítással, de akármit akárhogyan tekergetek, nemigazán szeretne 150mm-röl 110-re menni :S, valamint még nem építettem be, de így nyomogatva a bal szárból, belülrõl érdekes, enyhén kattogó hang jön úgy 3-5 centi után, majd a baloldalon található TPC? kart másik végállásba fordítva jelentõsen felerõsödik ez a kattanás!

Szeretnék segítségeteket kérni, hogyan avagy mivel tudnám rábírni a telót az útjának lerövidítésére, valamint a kattogással kapcsolatban, hogy mi lehet, illetve ha van rá esetleges megoldás a megszüntetésére, akkor mi lenne az?! :)

Válaszokat elõre is köszönöm!! :)

#312
savanyugabi

savanyugabi

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6,707 posts
névválasztás, eh :-)

#313
Tamozsaf

Tamozsaf

    újonc

  • fórumtag
  • 3 posts
Köszönöm! Akkor, ott próbálkozom!

#314
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19,996 posts
gratulalok a nicknev valasztashoz

amugy van egy ertekbecslos topik, oda tedd fel inkabb a kerdest

http://forum.bikemag...read.php?t=2210
YETI CYCLES - RIDE DRIVEN SINCE 1985. BEFORE MOUNTAIN BIKING WAS EVEN CONSIDERED AN INDUSTRY.

RAUH-Welt
B E G R I F F


#315
Tamozsaf

Tamozsaf

    újonc

  • fórumtag
  • 3 posts
Hali! Szeretnék egy kis segítséget kérni! Hozzájutottam egy Manitou Axel elit air 100-as hoz, még sosem használt..... de, nincs rá szükségem! El szeretném adni, de nem tudom mennyit kérhetek érte! Valaki tud rá mondani valamit?

#316
sala

sala

    Telóguru

  • fórumtag
  • 13,250 posts
  • LocationSvájc
kiveszed a kompresszió részt , leméred a szelep-ig a hosszát, levonsz belõle 10 mm-et, utána kihuzott csillapitásnyomóruddal annyi olajat raksz bele, hogy a kompreszzió csillapitofej 10mm érjen bele. utolsó emlékem szerint olyan 10-12 centi lesz kb, de mérd meg mindenképp!

lábba:

bal lábba (rugós) annyit raksz amennyit akarsz, mivel fel tud menni a rugótérbe minimum 20ml, én olyan 40et szoktam belerakni

tpc oldalba 20ml

olajsürûségrõl: csillapitásba max 5wt de én 2.5 szoktam

lábba :10wt
ne feledd bezsirozni a szimmeringet zöld motorexel vékonyan , és ha már szétszedted huzz egy O gyürüt a becsuszóra rugóut csekkolására

saját tapasztalat, hogy a kompresszió nagyon kevés rajtuk alapból (tpc+ betegség) ezen segithetsz egy kicsit ha a rugó közepébe nyomsz egy gumirudat aminek a hosszával tudod majd állítani a progresszivitást, vagy szerzel egy absolute zárt patronos felsõrészt, bár az meg elég sürün fellevegõsödik.

ennyi

3ezer lesz. :D
fuck me, i'm famous!
-- Go ahead, Droids! --->

#317
huti2

huti2

    újonc

  • fórumtag
  • 1 posts
Hali!

Van 1 manitou Travis Single 150mm-es telóm és nem tudom ,hogy mennyi olaj kell a tpc+,és a kenés részébe.Valaki tudna segíteni?Sehol sem találtam róla adatot még a gyártó honlapján sem.Nagyon megköszönném ha valaki konkrét számokat tudna mondani.

#318
bacsesz

bacsesz

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 532 posts
most lenne egy olyan lehetõségem hogy szinte ingyen hozzá tudnék jutni 1 nagyon jó állapotú manitou Trace Elite 100 tipusú teleszkóphoz. Az a nagy bajom van, hogy sehol nemtalálok semmi infót róla, hogy mikor dobták ki, súlya, felhasználása, és aki ismeri az szerint megéri-e megvenni, vagy infót találok e róla valahol?!
a válaszokat elõre is köszönöm!

#319
rbalint88

rbalint88

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,387 posts

Köszi a segítséget.

egyetértek tiggerrel. bár egy minute sem lenne rossz :)

egy drake szar volt, az egy beépítettbõl, amit láttam, de ebbõl nem kell messzemenõ következtetést levonni

#320
kimy

kimy

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 600 posts
Köszi a segítséget.