Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

SPD cipõ

* * * * * 1 szavazat

• Lépj be és szólj hozzá
2421 hozzászólás a témában

karakoram

karakoram

törzsvendég

• fórumtag
  • 1.056 hozzászólás

Működik a teflonos megoldás, köszönöm!

• Balu1 kedveli ezt

Balu1

Balu1

fórumfüggõ

• fórumtag
  • 3.646 hozzászólás

A teflon az nagyon jóó!

Épp tegnap láttam az LIDL-ben egy teflonos kenőanyagot tartalmazó palackot, ami talán még jobb lehet mint a TF2.

Ezt 7-800,- Ft-ért árulják és amire fújod, ott megtapad és gumibarát kenést biztosít. 

Szerintem érdemes venni belőle, amíg van. Úgy tűnik, lánc kenésre is jól használható, mert a bringa lánckerék, fogaskoszorú képe van a palackon. Nyilván erre utal.

Próbáltam kifújni belőle egy műanyagra és tényleg zsírosnak látszó, ujjal elkenhető bevonatot képez, ami nem csurog le.

A képre kattintva olvasható a palack felirata.

519PTFE_LIDL.jpg

Balu1 módosította - 2018. május 05. - 00:26

• Kisherceg és Procolus kedveli ezt

Sohasem az a fontos mit hogy szoktak, mert az a múlt és a jelen.

Egy a lényeg: mi hogyan mûködhet még jól, még jobban mert az a jövõ !

A találmányok már csak ilyenek..

karakoram

karakoram

törzsvendég

• fórumtag
  • 1.056 hozzászólás

Nagyon köszönöm a segítséget mindenkinek! A teflonos megoldás szimpatikusnak tűnik. 

Kedvelem a Sidi cipőmet, ha megszűnik a nyikorgás akkor nem cserélném. 

a shimano melegben szokott neha... olyan, mintha gumikacsan tekernek.

Ezen meg jót nevettem :)

eddie1978

eddie1978

vendég

• fórumtag
  • 449 hozzászólás

Még egy a teflonra. Száraz, nem gyűjti a koszt. Működik.

gondrom

gondrom

újonc

• fórumtag
  • 18 hozzászólás

Teflon spray-vel szoktam fújni a talp fém részeit.

Port taszítja, nyikorgást megszünteti.

Bevált.

Balu1

Balu1

fórumfüggõ

• fórumtag
  • 3.646 hozzászólás

Nagyon nem akarom zsírozni olajozni a stopli és környékét. 

A szilikon zsír árt-e a cipőnek a stoplinál, vagy csak az ásványi olajfélék?

Csak mert a vízszereléssel fogalalkozó boltokban lehet kapni tubusos szilikon pasztát.

Nem tudom, a gumi alkatrészeknek nem árt-e, csak felvetettem, hátha valaki tudja.

Erre gondoltam : 

oxett_a2_60g_0.jpg?itok=NHBDoyU2

Sohasem az a fontos mit hogy szoktak, mert az a múlt és a jelen.

Egy a lényeg: mi hogyan mûködhet még jól, még jobban mert az a jövõ !

A találmányok már csak ilyenek..

arn

arn

fórumfüggõ

• fórumtag
  • 6.341 hozzászólás
  • LocationBécs

a shimano melegben szokott neha... olyan, mintha gumikacsan tekernek.

gaboca1

gaboca1

törzsvendég

• fórumtag
  • 2.293 hozzászólás

Ha erősebb nyomás esetén (felfelé tekerve) nyikorog a cipőm (szerintem az) akkor el kell gondolkozzak a cserén amennyiben ez zavar, vagy más gond is lehet? Elég öreg Sidi cipő, pedál XTR és most lett takarítva, stopli rendben. 

Nagyon nem akarom zsírozni olajozni a stopli és környékét. Eddig nem volt ilyen gondom mert ellopták a cipőimet, volt amit idő előtt cseréltem mert elfelejtettem elvinni a túrára, stb  :)  B). Gondolom a műanyag talp elfáradt.  

Köszönöm 

Speci cipők simán tudják ezt, a gumi része ér hozzá a pedálhoz, az nyikorog.

blash

blash

vendég

• fórumtag
  • 541 hozzászólás

Ha erősebb nyomás esetén (felfelé tekerve) nyikorog a cipőm (szerintem az) akkor el kell gondolkozzak a cserén amennyiben ez zavar, vagy más gond is lehet? Elég öreg Sidi cipő, pedál XTR és most lett takarítva, stopli rendben. 

Nagyon nem akarom zsírozni olajozni a stopli és környékét. Eddig nem volt ilyen gondom mert ellopták a cipőimet, volt amit idő előtt cseréltem mert elfelejtettem elvinni a túrára, stb  :)  B). Gondolom a műanyag talp elfáradt.  

Köszönöm 

Kend be Squirt Lube-bal, az nem gyűjti annyira a retket, mint zsír vagy az olaj. Persze még nem próbáltam ezt ki... Nem szoktam bezsírozni a stoplival kapcsolódó részt a pedálon, a rugót sem olajozom, bár a legutóbbi országúti nyikorgás után elgondolkodtam, mert egyre jobban zavar. De azt sem szeretem, ha áll a dzsuva a pedálon, így eddig ezért nem is kentem semmivel sem.

Nekem már teljesen újonnan nyikorgott a Specialized Sport MTB vagymi. 2016-os, előtte is ugyanezt a modellt használtam, csak pár évvel korábbi változatát, de az újabb feszesebb a pedálon, talán vastagabb picivel a gumi a pedál környékén. Meg a tépőzár bolyhos-kampós anyaga közti varrás sem pont a bújtatóhoz esik, ezt végre kényelmesen be tudom tépőzárazni. Persze a 15 éves Sidim is nyikorog különböző pedálokkal (424, 520, 530). Volt régen egy Scott cipőm, aminek elrepedt keresztbe a talpa a stoplinál. Egy ideig fel sem tűnt, csak valami fura volt az oldásnál. De nem szakadt ki a stopli a talpból, meg is lepett.

karakoram

karakoram

törzsvendég

• fórumtag
  • 1.056 hozzászólás

Köszönöm 

ultio

ultio

törzsvendég

• fórumtag
  • 1.058 hozzászólás

Sima duck-tape -el, erősebb ragasztószalaggal, bármivel pótolhatod. Ha van speckó kültéri szalagod, az lenne a legjobb, legtartósabb.

Köszi, eszembe se jutott  :), ez lesz a megoldás.

Canyon Spectral AL 5.0 EX (2017)
rasti rusti

marton

marton

fórumfüggõ

• fórumtag
  • 3.072 hozzászólás

Sima duck-tape -el, erősebb ragasztószalaggal, bármivel pótolhatod. Ha van speckó kültéri szalagod, az lenne a legjobb, legtartósabb.

Marci

ultio

ultio

törzsvendég

• fórumtag
  • 1.058 hozzászólás

Kimostam a Mavic cipőmet és belülről leesett a stoplit takaró matrica. Lehet ilyet, vagy akár más márkához valót kapni? Vagy mivel lehetne helyettesíteni?

A vízállóság miatt van ennek jelentősége, ez akadályozza meg, hogy a stoplin keresztül bejöjjön a víz.

Canyon Spectral AL 5.0 EX (2017)
rasti rusti

gaboca1

gaboca1

törzsvendég

• fórumtag
  • 2.293 hozzászólás

Vagy bratyizol a fogasos kissracokkal, vagy nezel tecson errol videokat, meg persze utana magadat, hogy mit kene maskepp csinalnod. De rakd vissza a plafrom pedalod, ne spd-vel fogj ennek.

Idehaza me'g nem talaltak ra annyira erre a piaci resre, mint az usaban:

Amugy van ilyen topik, benne peldaul ezekkel a videokkal: forum.bikemag.hu/topic/3744-technikai-edzés/?p=1143692

Búr Zsolt igyekszik betömni a pici rést, tart technikai edzéseket.

blash

blash

vendég

• fórumtag
  • 541 hozzászólás

Offtopic:

dedikáltan technikai edzés ahol:

-megtanítanak bunny hoppolni,

-gyökeres emelkedőkön fölfele a lendületet konzerválva mászni

-Trackstandelni

-Szűk ívben kanyarodni

-Egyáltalán kanyarodni

etc

Hol van és mennyibe kerül alkalmakként?

Vagy bratyizol a fogasos kissracokkal, vagy nezel tecson errol videokat, meg persze utana magadat, hogy mit kene maskepp csinalnod. De rakd vissza a plafrom pedalod, ne spd-vel fogj ennek.

Idehaza me'g nem talaltak ra annyira erre a piaci resre, mint az usaban:

Amugy van ilyen topik, benne peldaul ezekkel a videokkal: forum.bikemag.hu/topic/3744-technikai-edzés/?p=1143692

TZoli

TZoli

fórumtag

• fórumtag
  • 107 hozzászólás

Ezek a Northwave SLW2 csattok mennyire tartósak, megbízhatóak?

Szeretnék venni egy ilyen cipőt

http://bikefun.hu/pr...tb-blaze-plus-1

TZoli módosította - 2017. március 20. - 20:49

arn

arn

fórumfüggõ

• fórumtag
  • 6.341 hozzászólás
  • LocationBécs

beadtam a derekam: taposópedálról SPD-re váltottam, ezzel kapcsolatban kéne kis segítség

-(1) Stoplit próbáltam oldalirányban középállásban, függőlegesen pedig pont a nagylábujj alatti gumónál egy picit lejjebb rakni. A cipő egy Shimanó M089- wide.
Azt érzem, hogy a lébfej haladási iránnyal bezárt szögével és a patent oldalirányú kitérésével kell még egy picit játszani...
Ti sok próbával állapítjátok meg, hogy mi a legjobb pozíció, vagy van tudományosabb megközelítés?

J.

Tesztkeppen rakd kozepre, a nagylabujj butykenek szintjebe.
De az a legbiztosabb, ha erzed, hogy hol tudsz a legnagyobb erot kifejteni.

j4ni

j4ni

vendég

• fórumtag
  • 327 hozzászólás
  • LocationBudapest

j4ni milyen pedállal tekersz? hány gramm? csak mert megnéztem kíváncsiságból pár pedált 60-125 euro között, 340 és 440 gramm között szórtak, szóval nem tudom miről beszélünk.... még ha az én saint platformpedálomról lenne szó, ami 500gramm... :D

Megmértem a régi taposópedált: 334g, tehát könnyebb mint az M540 ami ezt váltotta.

Régóta használtam (2008-2010 környéke + utána munkábajárás, illetve utóbbi időben tényleg keményen) sosem volt zsírozva, még mindig gyönyörűen forog etc. Persze

az SPD+rendes cipő kombó jobb lesz, ezt már most első kipróbálás után látom...

j4ni

j4ni

vendég

• fórumtag
  • 327 hozzászólás
  • LocationBudapest

beadtam a derekam: taposópedálról SPD-re váltottam, ezzel kapcsolatban kéne kis segítség

-(1) Stoplit próbáltam oldalirányban középállásban, függőlegesen pedig pont a nagylábujj alatti gumónál egy picit lejjebb rakni. A cipő egy Shimanó M089- wide.

Azt érzem, hogy a lébfej haladási iránnyal bezárt szögével és a patent oldalirányú kitérésével kell még egy picit játszani...

Ti sok próbával állapítjátok meg, hogy mi a legjobb pozíció, vagy van tudományosabb megközelítés?

J.

arn

arn

fórumfüggõ

• fórumtag
  • 6.341 hozzászólás
  • LocationBécs

bocs, pedal szekcio is van :)

arn módosította - 2016. szeptember 07. - 07:30