Jump to content

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj

Teljesítménytúrák

- - - - -

  • Please log in to reply
1257 replies to this topic

#881
ZSIROSMACSKA

ZSIROSMACSKA

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1,931 posts
Hú! én is voltam a wietnam túrán, de mi nem mentünk végig, mert csak egy napra mentünk. nagyon atom. én országutival voltam és kicsit elcsodálkoztak a szervezõk. utána meg úgy eltévedtünk külön-külön egyedül hogy az nem kifejezés. olyan helyeken mentem ahol elfogyott az út (Kõris hegy) aki teheti próbálja ki! nagyon nagy élmény.
Too many times your body can't take
Too many times you've made a mistake
Too many times you haven't realized
Too many times your mind became paralyzed

A biciklim. Saját konstrukció.

vmi állást én is keresnék. esetleg ha vki tudna vmi testhezállót, egészen nyugodtan ne fogja vissza magát...

#882
Mellon

Mellon

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 697 posts
Amennyiben a csillagok állása kedvezõ lesz, én is ott talpalok majd ezen a TTn
:cool2:
Képeim
Mailt küldj, ne privit! Köszi

#883
Ras

Ras

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4,021 posts
http://ttt.tr.hu/nap...tura.php?id=282

hasonló kondíciókkal ;)
'Két dolog végtelen: a világegyetem és az emberi hülyeség. Az elsõben nem vagyok biztos.' A. Einstein

Live long FireFox!

#884
Ras

Ras

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4,021 posts
http://ttt.tr.hu/nap...tura.php?id=280

ez nem érdekel valakit?

akinek korai a rajt azt megpróbálhatom elszállásolni egy fõnek tutira tudok (hálózsákos) helyet biztosítani 500HUF szállásdíjért

még nem tudom hogy 20km vagy 40km, edzéstervemtõl függ...
'Két dolog végtelen: a világegyetem és az emberi hülyeség. Az elsõben nem vagyok biztos.' A. Einstein

Live long FireFox!

#885
burce

burce

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8,694 posts

http://ttt.tr.hu/nap...tura.php?id=285

gyalogos, de egész jó. sittes, idén nem próbálod meg télen?

eh;-)

jó, rábeszéltél:-)

..persze ha az idõpont is épp oké, meg én is egyben vagyok!

"Milyen állat, aki bennem él?
Aki helyettem élvez, helyettem fél
Aki helyettem fázik, ha hideg a tél"


#886
savanyugabi

savanyugabi

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6,707 posts
http://ttt.tr.hu/nap...tura.php?id=285

gyalogos, de egész jó. sittes, idén nem próbálod meg télen?

#887
era

era

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,531 posts
Mostanában nincs semmi TT, ahova elmehetnénk tekerni?

#888
lensver

lensver

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5,944 posts
Jövõre a Kozmán már mindkét részt kikerülöd, és biztosan jobban fog tetszeni.

A Wietnamot végig is csináltad? Az azért nem piskóta! És ott nem panaszkodtál? ;) Mert azért az kb. húszszor nehezebb, mint egy Kozma! Nem is beszélve a kijelöletlenségekrõl, meg az értelmetlenségekrõl. ;D

Na jó, neked is jó tekeréseket. Reméljük fog még sütni nap idén.

#889
vendég_pier_*

vendég_pier_*
  • vendég
Kedves lenser:
Örülök , hogy sikerült közös nevezõre jutnunk.Lehet , hogy kissé valóban szigorúan jellemeztem a túrát , mentségemre szóljon az , hogy általában túl komolyan szoktam venni a dolgokat.
Én örülnék a legjobban ha ilyen hétvégi túrákon az ország kerékpáros apraja-nagyja résztvenne.
Amit kritikaként leírtam az pont azért volt, hogy mik azok a hibák amik a kezdõket elriaszthatnák.
Ha már említetted a Wietnám túrát:volt szerencsém évekkel ezelött a Bakonyban megcsinálni és állítom sokkal több van benne mint amit a rendezõ meg tud valósítani.
Talán egyszer valaki majd ráérez...
Addig jó bringázást , és jövõre a Kozma mindenképpen....

#890
lensver

lensver

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5,944 posts
Pier, egyáltalán nem bántottál meg, de úgy értelmeztem irásodból, hogy a Kozma valami borzalmas tt volt, és erre irtam neked, hogy ez még a lehetõ legjobb a többi közt. A másik nagyon jó a Gázló ugye.

Kérded: "lány az illetõ és tesco tipusu bájkkal ment" egyedül mikor ment volna fel???Szerinted egy TT errõl kell szólni??
Nem, de ez a tt sem a sziklamászásról szólt. Ok, volt benne két szakasz, de az is teljesen opcionális. És egyáltalán nem errõl, hanem a sima, kellemesen tekerhetõ utakról szólt a túra.
A Tesco bike-os lánynak pedig segitettek a társai. Az nem fordulhatott volna elõ, hogy tök egyedül lesz, mivel kezdõként - nagyon helyesen - nem megy el egyedül tt-kre. Egy kezdõbike-osnak különben sem javasolnék sohasem egy 60 de még csak egy 50km-es tt-t sem, mivel az már nem kezdõ szint. Szerintem.

A barlangnál valóban sziklamászás van, de azt kiválóan ki lehet kerülni egy csodás úton. Valóban hiányosság, hogy a szervezõk ezt nem emlitik, mint opciót, ebben igazad van.

Az 1.6km-es eltéréshez nem tudok hozzászólni, mert én nem ezalapján szoktam közlekedni. Évek óta tt-zem, de ilyesmi miatt még nem tévedtem el, mivel inkább a jeleket figyelem. Najó,ezalól kivétel a Wietnam tt nevû borzalom, de az meg terminátoroknak való.

A sok tt után tényleg azt a tapasztalatot kell levonnom, hogy ez az ország egyik legkönnyebb tt-je! Mármint bringás. Ezért csodálkoztam azon, amit irtál, kaptam fel a fejem, és kezdtem irogatni amit irogatok. Egyáltalán nem megbántottságból, vagy pártoltságból.

#891
vendég_pier_*

vendég_pier_*
  • vendég
lensver:
távol áll tõlem , hogy egy TT bármilyen módon kritizáljak .Szerintem itt nagyon sokak szívügye a Kozma és ez érthetõ is.DE...
Amit leírtam az az én véleményem , ha ezzel bárkit pont a szívügye miatt megbántottam akkor elnézést.Szépen nézne ki ha MI kerékpárosok egymást és a véleményünket ütköztettnénk.Ezért nem döngetem a mellem , hogy én mennyi kilométert mentem már idén , hogy nekem milyen bringám van, stb.
Mindössze annyi volt a célom , hogy a hozzám hasonló elsõ teljesítõk tudják mire számítsanak.
Pár tény, hogy ne csak a levegõbe menjen:A barlangnál a sziklamászás bringával egy nagy hiba.Nem kellene megvárni amíg egy rossz mozdulattól valaki nem ejti el a gépét vagy saját magát.És itt hadd kérdezem meg tõled:a "lány az illetõ és tesco tipusu bájkkal ment" egyedül mikor ment volna fel???Szerinted egy TT errõl kell szólni??
Az utolsó EP. után "1,6 km után letérünk a szekérútról":ott egy nagy semmi volt ugyanis kb:200 méterrel elöbb volt az elágazó, ahol rajtunk kivül az összes bringás bekanyart mivel õk nem az itinerbõl mentek hanem rutinból.Mi meg néztük a számlálót arra gondolva , hogy csak lemérték ha már egyszer beírták , hát nem.
Mégegyszer sajnálom , hogy a "nyavajgásommal" megbántottalak , talán többet nem is indulok TT-n.
Pedig a GÁZLÓ 130 érdekelne..


Jövõre immár ötödször........................................

#892
lensver

lensver

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5,944 posts
Pier, a Kozma60 MO egyik legjobb TT-je, és ez nem csak az én véleményem! Az útvonal könnyen követhetõ, csak használni kell tudni a térképet (és itt gondolok a túristatérképre). A TT nem egy maraton, ahol minden utat jól láthatóan ki kell jelölni. Egy TT-n te fedezed fel a túra vonalvezetését. Egy TT szinte mindig nehezebb, mint egy azonos távú maraton.

Kozmán csak két sziklás rész van, és az is olyan kicsi, hogy emlitésre sem méltandó. Persze, a bringás ha teheti, kerüli azokat a szakaszokat, ahol tolni kell, igy mi már a szélesebb úton kerülünk. Jövõre már ti is arra mentek majd. Szóval, ezt még megértem, de a többi résszel ugyan mi volt a bajod? Tök sima az út, még egy kezdõ bringás is végigmegy rajta! (velünk volt egy, és nem nyavajgott egyszer sem az út miatt, pedig lány az illetõ és tesco tipusu bájkkal ment, még csak középkategóriás váltója sem volt!).
Szerintem menj el egyszer a Rákóczi TT-re vagy más ilyen megmozdulásra, és akkor máris más szemszögbõl fogod látni a dolgot.
Visszatérve a sziklás részekre: egy tapasztalt túrázó ha ránéz a térképre, és összeveti azt az ellenörzõpontokkal és szintvonalakkal, máris látja, merre lehet kerülni, merre lenne gyorsabb az útvonal. Ha meg mégis kell tolni pár métert, ne panaszkodjunk, hiszen a sima út nem terepen, hanem betonon található, ha meg túl megerõltetõ lenne, akkor üljünk föl inkább szobabringára. Ezzel nem célzok semmire, csupán azt próbálom megmutatni, hogy egy TT-n az ember készüljön föl néhány kihivásra is. És nem gyõzöm még egyszer hangsúlyozni, hogy a 60-as távot még kezdõk is le tudják biciklizni úgy, hogy még nem is halnak bele!

A Kozma60 szervezõsége pedig évrõl évre jobb: jó sok kaját kapunk, nagyszerû a táj is, meg a társaság is. Mi kell ennél több?

#893
nimand

nimand

    újonc

  • fórumtag
  • 4 posts
Sziasztok!

Készül valaki a 7végi Öreg-Bence túrára?

Hali!

#894
vendég_pier_*

vendég_pier_*
  • vendég
Kozma 60:szerintem.
Jó:a hangulat, az útvonal (90%).
Rossz:az itiner(fele sem igaz), az útvonal(10%).
A szervezõk néhány helyen alternatív utvonalon küldték a bringásokat, de ezt olyan katasztrófálisan tették , hogy az már nevetséges.Néhány példa:Várgesztes után 20 perc bringa tolás egy lehetetlen szûk ösvényen , amikor adta magát a kerülõ ut.A Farkastorok elött méteres aljnövényzetben megint tolás mert nem akartunk se küllõ, se váltó törést.Közben a gyalogosok széles kitaposott ösvényen...
Az itinerben olyan távolságokat írnak amit max. saccoltak mert a km óránk egész mást mutatott.
Abban látom a problémát , hogya túrán résztvevõk 10%-át sem érik el a bringások.Talán ezért nincs meg az odafigyelés a bringásokra.Ja és én nagyon nem szeretek sziklát mászni bringával, fõleg azért mert nem arra találták ki , és fõleg azért mert lenne más megoldás is...
Biztos megyünk jövõre is:de nem fogunk bringát tolni , sem sziklát mászni.De lehet , hogy két kört fogunk menni...

#895
savanyugabi

savanyugabi

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6,707 posts
affene kár, hogy kihagytam, helyette objektiv Bükk-látókövek- szentlélek túra vót... maj legközelebb

#896
sharkany

sharkany

    vendég

  • fórumtag
  • 57 posts
ja tényleg vadállat volt,jó volt az idõ jók voltak az arcok+zsíroskenyér hányásig ;D jövõre újra jáccik.
ja és ha vki esetleg netalán talán megtalálta Balu uvex szemcsijét az szóljon.ugye erre komoly esély van sajna :-\

#897
lensver

lensver

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5,944 posts
Hát, király volt ez a Kozma60, aki nem volt ott, sajnálhatja. Az idõ is totál király volt, a pálya úgyszintén. Idén a szervezés még jobb volt. Még ilyent nem láttam tt-n: kaptunk egy igazi túristatérképet (teljesen jól követhetõ) és a tt minden útvonala, meg a csekkpontok rajta voltak! Isteni jó.

A gánti fánk is marha klassz volt, meg a dupla kozmai zabálás is a jó kis kommersz teával.

#898
kissfish

kissfish

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 454 posts
Úgy néz kia dolog, hogy - fájó szívvel ugyan, de - ki kell hagynom a kozmát >:(
Mindenkinek jó tekerést 8)

#899
era

era

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,531 posts
:o 4.45???
És reggeli sincs? :-\
;D Na jó, bevásárolok elõzõ nap. ;D
Szeretnék veletek menni, remélem bírom majd a tempót is :D


#900
Bapu

Bapu

    vendég

  • fórumtag
  • 68 posts
ERA ! Minket ismersz ( ha ismersz ) 6 - 6,30 óra között szoktunk végigmenni . Egy helyen de kétszer van nagyobb kaja szünet .
Ha fenn áll , hogy velünk jössz , indulás 4,45 .kor Tõled , és nincs útközben reggeli vásárlás !
Esetleg Mc Drive .
Ha mégsem jönnél velünk , azonnal hivj telcsin !!
Igaz , hogy amit kérdeztél arra nem válaszoltam , de majd más megteszi . Szia...