Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Boltok az USA-ban...!!??????

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
22 hozzászólás a témában

#1
mastiff

mastiff

    vendég

  • fórumtag
  • 148 hozzászólás
Én is rengeteg cuccot rendeltem az USA-ból és Speedgoat szerintem nagyon ott van.
A Jenson jó lenne, de csak Fedexel shippingel az meg drága. Tapasztalatom szerint a USPS wordwide express (EMS) max 4 napon belül itt van és olyan 25-30$ ba kerül. Nekem így jött a vázam meg a rugóstagom, stb...
Ezt a helyet csak ajánlani tudom, remek customer support, gyorsak és jók.
A Wheelworld sem rossz, de nem annyira gyorsak...
A vámról meg annyit, hogy ehhez is mint mindenhez szerencse kell. Nekem volt olyan hogy 380$ csomag lazán házhoz jött és nem kellett vámot perkálni, de olyan is, hogy 200$ ra fizettem a vámot.
Üdv.
mastiff


#2
iljicS

iljicS

    zsonglõr

  • fórumtag
  • 6.613 hozzászólás
2002 JuniorT, ezüst - 115e
2003 JuniorT, piros - 140e körül

Bár ez nem az apró, de én írnék nekem egy privit / e-mailt... ;)

#3
yanee

yanee

    vendég

  • fórumtag
  • 203 hozzászólás
és nemtudjátok, hogy kint mennyivel olcsobb mondjuk egy junior t? dirtyboy, nekem hozhatsz egyet, aztan kiperkalom ;)

#4
vinnie

vinnie

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 424 hozzászólás
Innen jön a láncterelõm meg a nyeregcsövem:

www.aebike.com

Az áraik is elég jók, és nagy a választék is. Nekem most ez a kedvencem, de aki tud jobbat, nyugodtan írja meg, vevõ vagyok az ötletekre ;)

Amiket még így hirtelen tudok:

www.beyondbikes.com
www.cambriabike.com
www.go-ride.com
www.pricepoint.com
www.chainreactioncycles.com

Most így hirtelen nem tudom hogy melyik USA-beli és melyik nem, megnézni meg lusta vagyok ;D

#5
dirtboy

dirtboy

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 240 hozzászólás
OK. kösz
Amûgy nem rendelni akarok hanem személyesen hazahozni...
Egy két netes boltot nem ismertek???
Én a [ftp=ftp://www.jensonusa.com]www.jensonusa.com[/ftp] -ot ismerem ez aránylag olcsó és jo nagy a bolt....
A haverom innen vett Boxxer-t..

#6
iljicS

iljicS

    zsonglõr

  • fórumtag
  • 6.613 hozzászólás
A lenyúláshoz:
A csomag értéke és a biztosított értéke két KÜLÖN dolog ! A villa jöhet 90$-os értékkel és 600$-ra biztosítva, annyira biztosítod, amennyire jól esik !!!

#7
vinnie

vinnie

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 424 hozzászólás

Ezt asszem már leírtam máshol is:
interneten (eBay) rendeltem a telómat és egy deka vámot nem fizettem rá, mert 100USD értéket írtak a kedvemért a csomagra.
Nem magánszemély, hanem egy üzlet küldte, szóval ez is kiesik.


Akkor még jobb! Én csak azt írtam, amit a vam.hu-n írnak.

Bár mondjuk nem tudom, hogy ha nem csak egy üzlet küldi, hanem direkt egy online áruház, akkor is így mûködik-e.

#8
TrollEmber

TrollEmber

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 905 hozzászólás

Az Internetes vásárlásokra ez pl. nem vonatkozik.


Ezt asszem már leírtam máshol is:
interneten (eBay) rendeltem a telómat és egy deka vámot nem fizettem rá, mert 100USD értéket írtak a kedvemért a csomagra.
Nem magánszemély, hanem egy üzlet küldte, szóval ez is kiesik.

#9
vinnie

vinnie

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 424 hozzászólás

És ilyenkor nem tesznek rá vámot??? ???


Ha magadnak postázod, vagy ismerõs adja fel, akkor ugye azt írtok rá értéknek amit akartok. ... ;)
Magánszemélytõl kapott csomag esetén pedig 28.200 Ft alatti értékre nem kell vámot fizetni, amennyiben nem kereskedelmi jellegû behozatalról van szó. Az Internetes vásárlásokra ez pl. nem vonatkozik.

Itt vannak a kapcsolódó infók:

http://www.vam.hu/da...p/faq/faq1.html
http://www.vam.hu/da...p/faq/faq7.html
http://www.vam.hu/da.../faq/faq21.html

#10
DHR

DHR

    vendég

  • fórumtag
  • 253 hozzászólás
  • LocationBudapest
Ha magánszemélytõl magánszemélynek jön akkor nincs vám, feltéve, hogy az értéke nem több 80 (?) $-nál.
De ha úgyis mész ki, lehet ez nagyobb értékû csak látszódjon úgy mintha használt lenne és akkor tényleg mûködhet az 5$ a boxxer race-re :)
Gábor

#11
TrollEmber

TrollEmber

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 905 hozzászólás
a csomag értékét fel kell tüntetni rajta. ha ez nem haladja meg asszem a 30eFt-ot akkor szabad a gazda ;D nics vám.
Kérd meg a feladót, hogy írjon rá pl. 100EUR (USD) összeget a csomagra/biztosításra és kész.
Persze ha lenyúlják a postán, akkor csak a biztosított értéket kapod meg, de szerintem ez nem jellemzõ. (Mármint a lenyúlás/elvesztés)

#12
ppüsi

ppüsi

    vendég

  • fórumtag
  • 222 hozzászólás

A francokat, itt a tuti: kintrõl hazapostázod magadnak ;D ;D ;D


És ilyenkor nem tesznek rá vámot??? ???

Iljics, Te hogy oldod meg a behozatalokat??

#13
lensver

lensver

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.944 hozzászólás
Nekem gyakran hoznak kintrôl dolgokat - telót már háromszor, és eddig sose volt gond vele, hogy "mi ez" meg "honnan van". Pedig kétszer volt kézipoggyászban szállitva.
Én már kétszer hoztám át bringát, egyszer meg is állitott a magyar vámos, de csak annyit mondtam, hogy ez az én saját és használt bringám, és ennyi. Nem firtatta tovább a dolgot.
Apróbb cuccokat tapasztalatom szerint simán át lehet hozni, csak persze ne kereskedôi mértékben.

#14
DHR

DHR

    vendég

  • fórumtag
  • 253 hozzászólás
  • LocationBudapest
Esetleg az is megoldható, hogy egy kis sárba beleforgatod, esetleg használod a cuccokat majd itthon a vámosak benyögöd, hogy használtan vetted 5 $-ért. Irathatsz kinti fickókkal adásvételi szerzõdést is a vámosoknak!
Gábor

#15
iljicS

iljicS

    zsonglõr

  • fórumtag
  • 6.613 hozzászólás
Ott a pont !! :D

#16
vinnie

vinnie

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 424 hozzászólás
A francokat, itt a tuti: kintrõl hazapostázod magadnak ;D ;D ;D

#17
Tyito

Tyito

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.067 hozzászólás
Eccerû! A kocsid csomagtartójában pölö emelõnek álcázöd a telót és már simán haza is autókázhacc Amcsiból. ;D

#18
ppüsi

ppüsi

    vendég

  • fórumtag
  • 222 hozzászólás

mármint ha el akarod vámolni ::) ;D


Nah ja, ez sem hülyeség!!! ;)

Csak kérdés, meg tudod-e oldani... :P

#19
TrollEmber

TrollEmber

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 905 hozzászólás
mármint ha el akarod vámolni ::) ;D

#20
ppüsi

ppüsi

    vendég

  • fórumtag
  • 222 hozzászólás

Ja és ha a VÁM-ról tudtok valamit hogy hogy és mennyit lehet illetve milyen módszerrel behozni???


www.vaminfo.hu

Találni fogsz egy-két elszomorító dolgot!! Legalábbis ha még idén mész.
Az EU-s vámokról meg még nem nagyon lehet tudni, ott majd a hatályos vámuniós szabályozás alapján alakítják ki nálunk is a vámtarifákat!!!!