Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Görgőzés

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
25 hozzászólás a témában

#21
Blian

Blian

    újonc

  • fórumtag
  • 17 hozzászólás
  • LocationDebrecen

Nos, el kell dontened magadban, hogy mennyire fontos neked a kerekparozas. Ha csak hobby szinten uzod, ertem ezalatt, hogy nem mesz tobbet napi 15-20 km tavoknal, akkor szerintem total felesleges, mert leginkabb csak ruhakat fogsz ra dobalni, vagy porfogokent fogod hasznalni. 

 

Minden mas esetben erdemes beruhazni egyre (telen, vagy csak rossz idoben tokeletes), foleg ugy, ha ezt a Zwift programot fogod tudni hasznalni. Egy par tizessel tobbet kell csak raaldoznod, es kompatibilis lesz a bicajoddal/turbo trainereddel. Nagyon jo, hogy masokkal tudsz igy tekerni (akar haverjaiddal is), es a Zwift-es csoport nagyon aktiv. Vannak versenyek, vannak edzesek, nagyon jo "moka". Szoval a helyedben nem aggodnek amiatt, hogy megunnad. En igy voltam a szobabiciklivel, direkt megvettem egy komolyabbat, hogy milyen jo lesz, de meg az sem segitett, hogy kozben sorozatokat neztem volna, vagy ilyesmi.

 

Az egyetlen kerdeses dolog, az itt maga a turbo trainer. Mert, ha nem akarsz tobb szazezreket rakolteni egy fullos modellre, akkor bizony kompromisszumokat kell kotni. Eloszoris hangos es instabil lesz magasabb sebessegnel. Valoszinuleg nem fog tudni csak maximum 7-8%-os emelkedot szimulalni, stb.. Ellenben, amit megsporolsz ezzel a Zwift-tel (mivel maga a program ingyenes, csak egy 10$-os monthly fee van) egy smart traineren, azt az osszeget ra tudnad forditani egy komolyabb turbo trainerre. 

 

 


  • Seneca kedveli ezt

#22
Seneca

Seneca

    fórumtag

  • fórumtag
  • 46 hozzászólás
Hát igen, ilyesmi dologra gondoltam. Így látva szuper dolog, de engem továbbra is személyes tapasztalatok érdekelnének elsősorban.

#23
Blian

Blian

    újonc

  • fórumtag
  • 17 hozzászólás
  • LocationDebrecen

https://www.youtube....h?v=4gspvBymj28

Évek óta kacérkodom egy görgő vásárlásával. Sokan állítják, hogy baromi unalmas dolog, és nem nagyon hasonlít a valós tekeréshez.

Ehhez képest elég drága dolog. Mielőtt a téli fagyra készülve belevágnék, szívesen vennék gyakorlati tapasztalatokat.

 

Hedonista lelkem a smart rendszerek felé húz, mert abban biztos vagyok, hogy a falat bámulva, zenét hallgatva nem bírnám sokáig. Az érdekelne első sorban, amivel laptopra kötve virtuálisan kódoroghatnék a tetszőlegesen választható helyszíneken. Ez talán adna annyi inspirációt, hogy kihúzzam vele a téli időszakot. Megérné áldozni egy ilyen rendszerre?



#24
Seneca

Seneca

    fórumtag

  • fórumtag
  • 46 hozzászólás
Minden tapasztalat érdekel :-)
Szobakerékpárt én is használtam, de az enyém olyan messze volt a valódi kerékpár feelingtől, hogy gyorsan megváltam tőle.

Azért érdekelne egy rendes okosgörgő, mert ott nagy érzésbeli különbség nem lehet, ha a megszokott bringámat tekerem. Beállítanék egy ventillátort menetszél szimulátornak, kicserélném a hátsó gumit speciális görgőtűrőre, így talán életszerűbb lenne.

#25
RelakS

RelakS

    vendég

  • fórumtag
  • 533 hozzászólás

Én eddig csak szobakerékpárt használtam, nem tudom, számít-e a téma szempontjából :D

 

Kiderült, hogy tudok akár 45 percen keresztül folyamatosan pedálozni, és hogy rengeteget tudok izzadni.

 

És tény, hogy unalmas úgy is, hogy közben a számítógép váltogatja a nehézséget, mennyi wattot tekerj bele, ilyesmi. Cserébe tavasszal ha visszaülsz a gépre, akkor talán nem fordulsz le róla az első kilométer után, mert kiment az edzettség a lábadból.



#26
Seneca

Seneca

    fórumtag

  • fórumtag
  • 46 hozzászólás

Évek óta kacérkodom egy görgő vásárlásával. Sokan állítják, hogy baromi unalmas dolog, és nem nagyon hasonlít a valós tekeréshez.

Ehhez képest elég drága dolog. Mielőtt a téli fagyra készülve belevágnék, szívesen vennék gyakorlati tapasztalatokat.

 

Hedonista lelkem a smart rendszerek felé húz, mert abban biztos vagyok, hogy a falat bámulva, zenét hallgatva nem bírnám sokáig. Az érdekelne első sorban, amivel laptopra kötve virtuálisan kódoroghatnék a tetszőlegesen választható helyszíneken. Ez talán adna annyi inspirációt, hogy kihúzzam vele a téli időszakot. Megérné áldozni egy ilyen rendszerre?