Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Görgőzés

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
25 hozzászólás a témában

#1
blash

blash

    vendég

  • jóváhagyásra váró
  • 875 hozzászólás


Hogyan tudok képet csatolni ide?

 

 

Feltöltöd valami képmegosztó oldalra (például postimg.ccimgur.com), és bemásolod ide a linkjét, esetleg [img] taggel, de van rá gomb is.



#2
akosm5

akosm5

    vendég

  • fórumtag
  • 115 hozzászólás

Sziasztok!

Hogyan tudok képet csatolni ide?



#3
blash

blash

    vendég

  • jóváhagyásra váró
  • 875 hozzászólás

Annyiban egészíteném ki a korábbi hozzászólásomat, hogy az egész blokk mindig arra mozdul, amelyik pedált nyomom éppen.


Kepet mutathatnal errol a kozepreszrol meg az egesz szobabicajrol is, hatha valakinek tamad valami otlete.

blash módosította - 2020. március 30. - 22:20


#4
akosm5

akosm5

    vendég

  • fórumtag
  • 115 hozzászólás

Annyiban egészíteném ki a korábbi hozzászólásomat, hogy az egész blokk mindig arra mozdul, amelyik pedált nyomom éppen.



#5
akosm5

akosm5

    vendég

  • fórumtag
  • 115 hozzászólás

Sziasztok!

Lenne egy kérdésem. Van egy szobabiciklim és elkezdett lötyögni a fenetudjahogymipontosan.  :-)  Olyan, mintha az egész monoblokk, ha itt is így hívják. Amikor tekerek egyet látszik is a pedálokon, hogy kibillennek a normális állásukból.
Van valami ötletetek, hogy mi lehet a gond?
Előre is köszi!


akosm5 módosította - 2020. március 29. - 17:22


#6
szak

szak

    vendég

  • fórumtag
  • 350 hozzászólás

Van itt helye a spinning-nek? Próbáltam rákeresni, nem nagyon találtam semmit. Évekig ellenálltam, pedig sokan bíztattak, hogy próbáljam ki. Végre megérett az elhatározás, kipróbáltam. Bejött. Nagyon intenzív, kellőképpen mozgalmas edzés volt. Régen a telet is végigtekertem országúton, de meguntam, hogy lefagytak a lábujjaim. Szeretem a nordic walkingot, de számomra nem elég intenzív (főleg keringésre). Azt tervezem, hogy egész télen eljárok spinning-re, remélem lesz eredménye tavaszra. Bocs, ha ez itt off.



#7
Macikutya

Macikutya

    vendég

  • fórumtag
  • 75 hozzászólás

Sziasztok! Egy ELITE ARION szabad görgőm van. Eddig országútival használtam, de most montival szeretném. Tud valaki abban segíteni, hogy hogyan kell átállítani a görgőket?


Vigyázz magadra, mert mások sokan vannak, Te pedig csak egyedül!

#8
blash

blash

    vendég

  • jóváhagyásra váró
  • 875 hozzászólás
es mar a kinaiak is csinaltak direkt hajtasu gorgot, de nem sokkal olcsobb, mint a wahoo kickr, 800 akarhany dollar :DD

www.magene.cn/gravat.html


Magene Gravat Vs. New Wahoo Kickr - Which is the quietest smart trainer? - China Cycling





meg zwfitet is :DDD

Quick look - One Lap (Chinese Zwift?) - China Cycling




innen lehet letolteni: http://www.onelap.cn/

blash módosította - 2017. október 30. - 00:17


#9
fero969

fero969

    fórumtag

  • fórumtag
  • 31 hozzászólás

Élvezettel olvastam a fórumot, kb hasonló gondolatim vannak, mint a fórumindító sporttársnak.

 

A motivációról:

Gaboca1 fórumtárs írta egyszer, szabadon idézve: Télen a görgőn eltöltött unalmas órákban az motivált, hogy így hegynek felfele olyan előnyt tudok XY fórumtárs előtt szerezni hegynek felfele, hogy már nincs esélye utolérni és legázolni a lejtőn. :-)

 

F



#10
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.836 hozzászólás

Megneztem most is az apron, de nincsenek olyan hu de jo aron hirdetett gorgok. A hazai bolti arak meg kisse, vagyis inkabb nagyon elszalltak.

 

mert most nincs szezonja. :)


"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#11
blash

blash

    vendég

  • jóváhagyásra váró
  • 875 hozzászólás

És a sok beruházás után kb kétszer használnád, mert halálra unnád magad és meg akarnál sülni 10 perc után. Klasszikus példa, így kerülnek olcsón görgők az apróba. :D


Megneztem most is az apron, de nincsenek olyan hu de jo aron hirdetett gorgok. A hazai bolti arak meg kisse, vagyis inkabb nagyon elszalltak.

#12
Seneca

Seneca

    fórumtag

  • fórumtag
  • 46 hozzászólás

És a sok beruházás után kb kétszer használnád, mert halálra unnád magad és meg akarnál sülni 10 perc után. Klasszikus példa, így kerülnek olcsón görgők az apróba. :D

 

Pont emiatt is dobtam fel ezt a fórumtémát, mert gyanúsan sok görgőt kínálnak alig használtan. Ezért is gondolkozom kizárólag VR trainerben, mert a fal- ill. tévénézés, zenehallgatás nekem biztosan nem elég ahhoz, hogy ne pusztuljak bele az unalomba :-)

 

A menetszél még csak megoldható lenne "digitálisan" egy combos szobaventillátor segítségével. De az biztos, hogy olyannal még nem találkoztam, aki azt mondta volna, hogy marha jó dolog ez a görgő. Ez elég aggasztó.

 

Ha az ismert útvonalakon bringázom órákon át, az valamiért nem unalmas. Pedig legtöbbször csak annyi a változás, hogy másik autós paraszt szorít le az útról. A fene érti az ember lelkét.



#13
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár

Köszi, ezek a linkek sokat segítettek. Most már átlátom a dolgot.

 

Engem a vázrongálás aggaszt csak. Egy finom Scott Addict R1-es karbonvázas bringám van. Nagyon könnyű (villa nélkül mindössze 880 g). Gyanítom, hogy nem viselné úgy a rögzített tengely esetében az oldalirányú csavargatást, mint egy olcsóbb de vaskosabb.

 

Ahogy körvonalazódik a projekt, úgy látom úgy jönnék ki a legjobban, hogy ha vennék egy direkt hajtású görgőt és építenék rá egy kimondottan görgőzéshez való torzót. Egy mezei acél, vagy aluváz, kerekek nélkül, 9-10-es használt váltórendszerrel olcsón kijön. Tudok hegeszteni, festeni, szépen összehozhatnám úgy, hogy még a lakásban sem lenne elviselhetetlen. Az első villához egy adapter, hogy megússzam az első kereket is, vagy akár még a villa is elhagyható. Gyakorlatilag egy fullos spinning gépet építenék. Az nem opció nálam, hogy cserélgessem a bringákat a görgőn. Így megmaradna folyamatos harckészültségben az országúti, ha úgy adódik az időjárás, akkor télen is mehetek vele minden különösebb szerelgetés nélkül is.

És a sok beruházás után kb kétszer használnád, mert halálra unnád magad és meg akarnál sülni 10 perc után. Klasszikus példa, így kerülnek olcsón görgők az apróba. :D



A sebesség mindent megold.

 


#14
Seneca

Seneca

    fórumtag

  • fórumtag
  • 46 hozzászólás

Köszi, ezek a linkek sokat segítettek. Most már átlátom a dolgot.

 

Engem a vázrongálás aggaszt csak. Egy finom Scott Addict R1-es karbonvázas bringám van. Nagyon könnyű (villa nélkül mindössze 880 g). Gyanítom, hogy nem viselné úgy a rögzített tengely esetében az oldalirányú csavargatást, mint egy olcsóbb de vaskosabb.

 

Ahogy körvonalazódik a projekt, úgy látom úgy jönnék ki a legjobban, hogy ha vennék egy direkt hajtású görgőt és építenék rá egy kimondottan görgőzéshez való torzót. Egy mezei acél, vagy aluváz, kerekek nélkül, 9-10-es használt váltórendszerrel olcsón kijön. Tudok hegeszteni, festeni, szépen összehozhatnám úgy, hogy még a lakásban sem lenne elviselhetetlen. Az első villához egy adapter, hogy megússzam az első kereket is, vagy akár még a villa is elhagyható. Gyakorlatilag egy fullos spinning gépet építenék. Az nem opció nálam, hogy cserélgessem a bringákat a görgőn. Így megmaradna folyamatos harckészültségben az országúti, ha úgy adódik az időjárás, akkor télen is mehetek vele minden különösebb szerelgetés nélkül is.



#15
blash

blash

    vendég

  • jóváhagyásra váró
  • 875 hozzászólás

Tehát ha jól értem, adott az olajos görgő, ehhez kell még egy szenzor amivel felcsatlakozhatok PC-re, mobilra. Ha ez megvan, akkor ehhez beszerzem egy Zwift, vagy egyéb progit és ezzel kész is a VR trainer bár kissé light-os verzióban, mivel emelkedőt, lejtőt nem tud szimulálni a Qubo. Jól dekódoltam a dolgot?

Jol, de olyan ellanallasut, kialakitasut valasztasz, ami tetszik, vagy amire nem sajnalod a penzt. Nem feltetlenul kell ezt az olajosat, mert ha ugy gondolod, hogy neked szamit az ellenallas szabalyozasa, akkor ez nem lesz jo. De en nem koltenek ra tul sokat. Mar kezdtem banni, hogy megvettem, mert az elso par tekeres kozben eleg unalmas volt. Akkor csak videonezessel probalkoztam, nem a zwifttel, de zaj miatt nem hallottam rendesen. Arra azert jo volt, hogy rajojjek, hogy tekeres kozben nem tudok nagyon masra is figyelni, foleg nem egy filmre, amit amugyis inkabb nyugodt korulmenyek kozt neznek. Probaltam az Elite my E Training appjat is, de az sem volt tul jo, mert eleg szar a kezelese, meg az is unalmas volt, illetve bamulni a mobil kijelzojen a kis szamokat. Me'g mas appokkal is szenvedtem, de volt, amiben nem tudtam beallitani a megfelelo kerekmeretet, mivel a gorgo kerekenek az atmerojet kellett volna megadnom, ami 41 mm, ha a misuro jeladoval mertem...

Ezen az oldalon irnak par tenyleg hasznos tippet a zwiftrol, elsore tobb dolog nem egyertelmu benne: cyclingtips.com/2017/06/beginners-guide-zwift/

Vagy itt vannak ezek is, bar az elso az ket evvel ezelott irodott, mar nem 50 km es 14 nap az ingyenes idoszak, hanem a fele:
cyclingweekly.com/news/product-news/zwift-turbo-trainer-game-171798
bikeradar.com/road/gear/article/zwift-cycling-guide-tips-49134/

Nem tul reszletes, de meglepodtem, hogy ugyanazt a gorgot, jeladot valasztotta :DD
fussteis.hu/zwift-gorgozz-jatszva-es-jatssz-gorgozve/


Meg egesz ertelmes fb kommentek lettek ennel az irasnal: bikemag.hu/magazin/hirek/virtualis-edzes-a-valos-elmeny-mindent-a-vr-edzogorgokrol

A rose-tol rendeltem a Qubo Fluidot (egy eve 229 euro volt, most meg 224), mert nem szamoltak fel plusz koltseget a gorgo szallitasara es az afakulonbozetet sem. De nezzel szet, mert lehet mas tipust mashonnan erdemesebb.

Amugy volt itt mar ilyen topik: Görgõ vs. szobabicikli


ezzel semmivel sem lenne jobb helyzetben, ugyanúgy tönkreteheti vele a vázat, mint egy fix görgővel,

Naja, a direct drive-osnal is ugyanugy csavarodik a vaz hatulja, mert tengely van befogva, ha nagyon felti valaki a bringat, akkor vegyen szabadgorgot vagy egy masik, ocskabb bicajt (:

blash módosította - 2017. augusztus 24. - 06:03


#16
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.836 hozzászólás

Ha felsz a vaz miatt, akkor ajanlom ezt. 

 

http://www.wiggle.co...-drive-trainer/

 

ezzel semmivel sem lenne jobb helyzetben, ugyanúgy tönkreteheti vele a vázat, mint egy fix görgővel,


"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#17
Seneca

Seneca

    fórumtag

  • fórumtag
  • 46 hozzászólás

Köszönöm az élménybeszámolót, körvonalazódik a projekt. Tehát ha jól értem, adott az olajos görgő, ehhez kell még egy szenzor amivel felcsatlakozhatok PC-re, mobilra. Ha ez megvan, akkor ehhez beszerzem egy Zwift, vagy egyéb progit és ezzel kész is a VR trainer bár kissé light-os verzióban, mivel emelkedőt, lejtőt nem tud szimulálni a Qubo. Jól dekódoltam a dolgot?



#18
blash

blash

    vendég

  • jóváhagyásra váró
  • 875 hozzászólás
Tavaly osszel vettem egy Elite Qubo Power Fluidot. Nem szabalyozhato, olaj ellenallasu, utobbi miatt csak a meghajtasnak, guminak van hangja, de halkabb, mint amire szamitottam. Az ellenallasa nekem me'g boven eleg volt. A smart ellenallas szabalyozas nem hianyzik, de a kezi allitgatas jol jonne, mert a hetes 13-26-os fogsoron neha nem talalok kenyelmes attetelt, ha epp olyan wattot kell tartani. De ez mar nem lehet olyan nagy gond kilences vagy tizes fogsorral, mert azokbol van (majdnem vegig) eggyel emelkedo is.

Kisse tartottam attol, hogy mennyire fog megcsuszni a gumi az ilyen kialakitasu gorgon, de ez csak kiallva, leginkabb rangatva fordul elo. Persze gorgore valo kulsovel hasznalom. Ennel a tipusnal a sajat sulyod nyomja ra a kereket a gorgore, igy ha nem a nyeregben ulsz, akkor kisebb a nyomas a hatsokereken. A hatsokerek elmozdul egy koriv menten, igy nem kell sokat allitgatni, ha tobb bicajt kell cserelgeni. Meg mondogattak erre, hogy valamivel jobban kozelit a kinti tekereshez, mert hogy elmozdulhat a hatsokerek. Vegulis lehet ebbe valami, de azert inkabb marketing duma.

Tetszett a zwiftes tekeres, de leginkabb csak workoutokat nyomtam, versenyeket nem. Valahogy lassunak tunt az a sebessegem, amit tartani is tudtam. Sikon a 30 km/h me'g kenyelmes volt, de felette mar huzosabb volt. A zwift szerinti FTP-m 165 watt volt, de ami 20 perces ftp tesztet csinaltam, az is ennyi lett. De mivel az Elite Misuro B+ erzekelot hasznalok, amin sokat nem lehet allitgatni, csak beallitani a tipust, igy mar csak arra tudok gondolni, hogy az elite-nel szamitottak el valamit. Es mivel a gorgo melle kel tenni, nem pedig a bicajra igy nem kel cserelgetni, ha egymas utan tobb kulonbozo bringaval is hasznalom. Ez az ero-sebesseg fuggvenye a gorgonek:

Qubo_Fluid.jpg

De valoszinubb, hogy tenyleg csak ennyire vagyok eros, bar egy watterovel lehetne ezt ellenorizni, csak olyanom epp nincs. Feleslegesnek is tartom, amire hasznalni tudnam, meg zwiftben boven eleg az elozo zwiftes edzeseimhez hasonlitgatni.

A pc-hez valo kapcsolodast egy iphone 4s-sel oldottam meg. Kiprobaltam egy usb ant+ vevot is, de azzal nem volt stabil a kapcsolat.

Osszessegeben tetszik a zwift, de nem hiszem, hogy smart trainert valasztanek hozza. Direkt drive-osat sem, mert az maceras bringacserekor, mert ott van rajta a fogsor, de ha csak egyedul hasznalnam, akkor lehet jobb valasztas lenne.

blash módosította - 2017. augusztus 21. - 15:35


#19
Blian

Blian

    újonc

  • fórumtag
  • 17 hozzászólás
  • LocationDebrecen

Abszolút amatőr vagyok, évi 2-3000 km-rel. Alkalmanként 50-100 km-es etapokkal. De télen is szeretnék edzésben maradni. De az unalmas dolgokat nehezen viselem.

Gagyit nem akarnék venni. Egy felső kategóriás Tacx smart trainert ki lehet fogni 100 ropi körül. Jópárral találkoztam már, a legtöbb alig használt. Éppen ez gondolkoztatott el, hogy vajon miért is adják el néhány alkalom után. Gyanús.

Az, hogy zajos, helyet foglal, az kevésbé zavarna. Van 2 ritkán használt szoba a lakásban, oda be tudnám állítani. De van még egy aggodalmam. Valahol azt olvastam, hogy a finomabb országúti karbonvázakat megviselheti az a speciális felfüggesztés ahogy a görgőre csatlakozik. Nem igazán értem, mert a terhelés így is, úgy is a hátsó tengelyre hat, de ha mégis lenne valami alapja, akkor elvetem az ötletet, nem nem akarnám kinyírni a vázat. A speciális gumit értem, mert sokkal jobban melegszik görgőn, mint a flaszteren.

 

Ha felsz a vaz miatt, akkor ajanlom ezt. 

 

http://www.wiggle.co...-drive-trainer/



#20
Seneca

Seneca

    fórumtag

  • fórumtag
  • 46 hozzászólás
Abszolút amatőr vagyok, évi 2-3000 km-rel. Alkalmanként 50-100 km-es etapokkal. De télen is szeretnék edzésben maradni. De az unalmas dolgokat nehezen viselem.

Gagyit nem akarnék venni. Egy felső kategóriás Tacx smart trainert ki lehet fogni 100 ropi körül. Jópárral találkoztam már, a legtöbb alig használt. Éppen ez gondolkoztatott el, hogy vajon miért is adják el néhány alkalom után. Gyanús.

Az, hogy zajos, helyet foglal, az kevésbé zavarna. Van 2 ritkán használt szoba a lakásban, oda be tudnám állítani. De van még egy aggodalmam. Valahol azt olvastam, hogy a finomabb országúti karbonvázakat megviselheti az a speciális felfüggesztés ahogy a görgőre csatlakozik. Nem igazán értem, mert a terhelés így is, úgy is a hátsó tengelyre hat, de ha mégis lenne valami alapja, akkor elvetem az ötletet, nem nem akarnám kinyírni a vázat. A speciális gumit értem, mert sokkal jobban melegszik görgőn, mint a flaszteren.