Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Sérülések, gyógyulások, regenerálódás...

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
73 hozzászólás a témában

#41
(has)Pókember

(has)Pókember

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 486 hozzászólás
Hogyne lehetne a SPD-n szöget állítani, a stoplit forgatva a cipõn és - ami legalább ilyen fontos - elõre-hátra-jobbra-balra. Ki kell kísérletezned, mi a jó pozíció, amitõl nem fáj a térded, ez jó eséllyel különbözõ a két lábadon. Például nekem a jobb térdem érzékenyebb, a jobboldali stoplit kicsit kifelé kell fordítanom, és picit hátratolni a balhoz képest. Ezt úgy tudod legkönnyebben megtalálni, hogy NEM stoplis cipõvel mész pár kilométert, és figyeled, ahogy mozgatod a talpad a pedálon és forgatod a lábad, mi a jó, mitõl nem fáj a térded, és megpróbálod ezt az állást a stoplis cipõdön replikálni.

A Speedplay-en nincs fix szög, mert nincs rugó, nem egy helyben tartja a lábad, hanem olyan, mintha jégkockán állnál - elsõre picit fura, de ha megszokod, nagyon jó!

Alapvetõen a kerékpározás kifejezetten jót tesz a térdnek, megerõsíti és rendben tartja, persze csak ha jól csinálod. Sok egyéb tényezõ is van, pl. nyeregmagasság, de ezt már leírták mások.

#42
_A

_A

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 554 hozzászólás

Szia!
Szerintem úgy keress rá, hogy kvadricepsz erõsítõ torna. Az tartja ugyanis leginkább a térdet a megfelelõ helyen. De gyógytornánál különösen fontos a gyakorlatok helyes kivitelezése, lehet, hogy érdemes felkeresni egy gyógytornászt aki jól megtanítja.
Nekem is voltak térproblémáim, nagyon sokáig szenvedtem vele, azóta teljesen másképp tekerek. A kissé befelé csámpázás tényleg segített, de sokáig tartott, míg berögzült a mozdulat. Én shimano spd-t használok, azon a szöget nem lehet állítani (van amin lehet egyáltalán?), de ha lazára állítom a rugót, akkor azért megenged némi mozgást.

Most a másik térdem kezdett el fájni, építettem ugyanis egy trekking biciklit, hogy egy régóta dédelgetett több hetes nyári túrára legyen egy csomagtartós strapabíró gépem, erre mikor kipróbáltam élesben, elõjött a fájdalom. Állítgattam nyerget, kormányszárat, sehogy sem jó. Érdekes, hogy ha a térdkalács alja – pedáltengely vonalat függõlegesen akarom tartani vízszintes hajtókarállásnál, ahogy minden beállítással kapcsolatos oldalon javasolják, akkor a nyerget tökig hátra kell tolnom. Pedig nem vagyok egy langaléta gyerek. A hajtókarhossz 170 mm, a másik két gépemen 175 mm, és azokon eddig nem fájt. Lehet, hogy ennyit számít az az 5 mm…? Rendkívül bosszantó és egy hónap múlva indulnom kellene…

Amúgy érdemes több orvost is felkeresni, én 4-nél voltam anno, azokból az egyik annyit mondott, hogy ha fáj ne csináljam, a másik meg se vizsgált csak elküldött lúdtalpbetétért, a harmadik rögtön meg akart mûteni a magánrendelésén, a negyedik viszont nagyon rendes volt, rendesen foglalkozott velem.


Nagyon szépen köszönöm, ez lesz, keresek egy gyógytornászt!
Elég sok országúti kötés van, aminek a szögét lehet állítani, van szögmerev, és 5fok mozgást megengedõ egyaránt.
Nem tudom biztosra, talán a speedplay pontos szöget is képes definiálni, volt errõl egy cikk nem is olyan régen a bikemagon kint.

Helló apumnak a válla van oda . Minden doki mûteni akarta stb. Semmi gyógyszer nem hatot neki. Körbenéztem a neten és vettem neki Arthro Guard GOLD ot meg Nutrend Flexit Liquid ízületvédõt . Tény nem azonnal hatot mert az ízületnek kell bõ két hónap. Én is elkezdem szedni mert amikor verseny szinten atlétikáztam a távolugrás megterhelte nagyon a térdem. Meg érzem 30-40 km után már szurkál meg kattog


Jelenleg béres porcerõt szedek, a gyógyszerész azt mondta, mindnek azonos a hatása, és a szedési idõre õ is 2hónapos folyamatos kúrát javasolt.


Köszönöm szépen a segítségeteket!
És Jézus szóla hozzájuk: - Mondjátok, ki vagyok én?
És õk felelék: - Te vagy létünk alapjának eszkatológiai manifesztációja, a kerigma, amiben interperszonális kapcsolataink legvégsõ értelme tárul fel elõttünk.
És Jézus ismét szóla: - Mi???

#43
Sleek

Sleek

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 299 hozzászólás

Sziasztok!
Ügyesen meghúztam mind a két térdemet intervallumos edzés során, s jelenleg mind a két térdkalácsom alatt kis folyadék található.
Az ortopédián azt mondta nekem a szakorvos, hogy látszik, hogy nem jól van beállítva a stoplim szöge.
Azt mondta befelé csámpázva jó tekerni, nézzem meg a Giró bármelyik közvetítését.
Hol kell állítani, s milyen szögben használjátok Ti? Shimano spdrõl beszélünk.
Az engem vizsgáló nõvér azt mondta valamilyen tapasz létezik, ami képes lehúzni az ember térde alatti folyadékot, sajnos nem jegyeztem meg, másnap a kontroll során az orvosom közölte, hogy õ gyógytornát javasol, s keressem fel a privát rendelését egy számomra elég magas összeget mondva, a lehetõséggel nem éltem.
Valamilyen gyógytornát térdre próbáltam keresni google segítségével, de nem találtam, esetleg valamelyikõtök le tudna írni pár gyakorlatot?
A diagnózisom szerint minden porc ép és a helyén vannak, a szalagjaim tartanak feszesek, szakadásnak nyoma nincs, de 3mm az egyik 2mm vastag folyadék található ott ahol nem kéne. (Ha valaki rejtett gyógytornász képességekkel bír, akkor gondoltam leírom az orvosi megállapítást, hogy megfelelõen tudjon segíteni:))


Helló apumnak a válla van oda . Minden doki mûteni akarta stb. Semmi gyógyszer nem hatot neki. Körbenéztem a neten és vettem neki Arthro Guard GOLD ot meg Nutrend Flexit Liquid ízületvédõt . Tény nem azonnal hatot mert az ízületnek kell bõ két hónap. Én is elkezdem szedni mert amikor verseny szinten atlétikáztam a távolugrás megterhelte nagyon a térdem. Meg érzem 30-40 km után már szurkál meg kattog

#44
pleisztocen

pleisztocen

    vendég

  • fórumtag
  • 36 hozzászólás
Szia!
Szerintem úgy keress rá, hogy kvadricepsz erõsítõ torna. Az tartja ugyanis leginkább a térdet a megfelelõ helyen. De gyógytornánál különösen fontos a gyakorlatok helyes kivitelezése, lehet, hogy érdemes felkeresni egy gyógytornászt aki jól megtanítja.
Nekem is voltak térproblémáim, nagyon sokáig szenvedtem vele, azóta teljesen másképp tekerek. A kissé befelé csámpázás tényleg segített, de sokáig tartott, míg berögzült a mozdulat. Én shimano spd-t használok, azon a szöget nem lehet állítani (van amin lehet egyáltalán?), de ha lazára állítom a rugót, akkor azért megenged némi mozgást.

Most a másik térdem kezdett el fájni, építettem ugyanis egy trekking biciklit, hogy egy régóta dédelgetett több hetes nyári túrára legyen egy csomagtartós strapabíró gépem, erre mikor kipróbáltam élesben, elõjött a fájdalom. Állítgattam nyerget, kormányszárat, sehogy sem jó. Érdekes, hogy ha a térdkalács alja – pedáltengely vonalat függõlegesen akarom tartani vízszintes hajtókarállásnál, ahogy minden beállítással kapcsolatos oldalon javasolják, akkor a nyerget tökig hátra kell tolnom. Pedig nem vagyok egy langaléta gyerek. A hajtókarhossz 170 mm, a másik két gépemen 175 mm, és azokon eddig nem fájt. Lehet, hogy ennyit számít az az 5 mm…? Rendkívül bosszantó és egy hónap múlva indulnom kellene…

Amúgy érdemes több orvost is felkeresni, én 4-nél voltam anno, azokból az egyik annyit mondott, hogy ha fáj ne csináljam, a másik meg se vizsgált csak elküldött lúdtalpbetétért, a harmadik rögtön meg akart mûteni a magánrendelésén, a negyedik viszont nagyon rendes volt, rendesen foglalkozott velem.

#45
_A

_A

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 554 hozzászólás
Sziasztok!
Ügyesen meghúztam mind a két térdemet intervallumos edzés során, s jelenleg mind a két térdkalácsom alatt kis folyadék található.
Az ortopédián azt mondta nekem a szakorvos, hogy látszik, hogy nem jól van beállítva a stoplim szöge.
Azt mondta befelé csámpázva jó tekerni, nézzem meg a Giró bármelyik közvetítését.
Hol kell állítani, s milyen szögben használjátok Ti? Shimano spdrõl beszélünk.
Az engem vizsgáló nõvér azt mondta valamilyen tapasz létezik, ami képes lehúzni az ember térde alatti folyadékot, sajnos nem jegyeztem meg, másnap a kontroll során az orvosom közölte, hogy õ gyógytornát javasol, s keressem fel a privát rendelését egy számomra elég magas összeget mondva, a lehetõséggel nem éltem.
Valamilyen gyógytornát térdre próbáltam keresni google segítségével, de nem találtam, esetleg valamelyikõtök le tudna írni pár gyakorlatot?
A diagnózisom szerint minden porc ép és a helyén vannak, a szalagjaim tartanak feszesek, szakadásnak nyoma nincs, de 3mm az egyik 2mm vastag folyadék található ott ahol nem kéne. (Ha valaki rejtett gyógytornász képességekkel bír, akkor gondoltam leírom az orvosi megállapítást, hogy megfelelõen tudjon segíteni:))

#46
Ranger^41

Ranger^41

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 953 hozzászólás

Itt egy cikk róla: A helyes nyeregmagasság


Köszi, áttanulmányozom.

[whitetrash.hardcore.rock&roll.fuckyou]


#47
gaboca1

gaboca1

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.348 hozzászólás

Maximum mennyire "illik" akkor felhúzni?


Itt egy cikk róla: A helyes nyeregmagasság

#48
Ranger^41

Ranger^41

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 953 hozzászólás

Igen, okozhatja, fontos a helyes nyereg beállítás.


Maximum mennyire "illik" akkor felhúzni?

[whitetrash.hardcore.rock&roll.fuckyou]


#49
gaboca1

gaboca1

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.348 hozzászólás

Sziasztok, nem találtam jobb topikot, ezért itt kérdezném meg...

Túl magasra húzott nyereg okozhat térdproblémákat? Amíg alacsony nyergû dirt bringával ugribugriztam soha semmi baja nem volt, de amint elkezdtem használni a kocsmábajárós bringát, aminek jól fel van húzva a nyerge, azután 1-2 hónappal el kezdett fájni a bal térdem. Konkrét fájdalom igazából nincs, inkább ilyen zsibbadós, néhány helyzetben érzek szúrást... Voltam vele ortopédnál, azt mondta porckopás, szedjek rá3 hónapig béres porcerõt, de nyugodtan bringázhatok és futhatok mellete. Amíg szedten nem éreztem változást, csak õsszel/télen amikor leraktam a városi gépet, akkro volt "tünetmentes", bár néha éreztem. Most h újra elõvettem a városi csapatót már elsõ alkalom után el kezdett szarakodni a térdem, és hát 25 évesen még szerintem ez korai, nem szeretném, hogy súlyosbodjon, de a bringát sem tenném le...


Igen, okozhatja, fontos a helyes nyereg beállítás.

#50
Ranger^41

Ranger^41

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 953 hozzászólás
Sziasztok, nem találtam jobb topikot, ezért itt kérdezném meg...

Túl magasra húzott nyereg okozhat térdproblémákat? Amíg alacsony nyergû dirt bringával ugribugriztam soha semmi baja nem volt, de amint elkezdtem használni a kocsmábajárós bringát, aminek jól fel van húzva a nyerge, azután 1-2 hónappal el kezdett fájni a bal térdem. Konkrét fájdalom igazából nincs, inkább ilyen zsibbadós, néhány helyzetben érzek szúrást... Voltam vele ortopédnál, azt mondta porckopás, szedjek rá3 hónapig béres porcerõt, de nyugodtan bringázhatok és futhatok mellete. Amíg szedten nem éreztem változást, csak õsszel/télen amikor leraktam a városi gépet, akkro volt "tünetmentes", bár néha éreztem. Most h újra elõvettem a városi csapatót már elsõ alkalom után el kezdett szarakodni a térdem, és hát 25 évesen még szerintem ez korai, nem szeretném, hogy súlyosbodjon, de a bringát sem tenném le...

[whitetrash.hardcore.rock&roll.fuckyou]


#51
fabian cancellara

fabian cancellara

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 501 hozzászólás
MJani ebben teljes mértékben igazad van nekem van ilyen gondom. A gyúró is nagyon jó!
Találtam 1-2 jó dolgot nem azt mondom hogy toppon vagyok tõle de jobba helyzet.Aflamint még mindig kell szednem de ez van.
Egyik egy Schiteces termék ha nem jól írtam bocsi érte :)
Mega MSM a másik 2 Juta Vit Glükozamin -szulfát Kondroitin-szulfát MSM tartalmú a Másik Juta Vit termék ismét csak Hialurom forte 50mg
És van egy jó krém paprikás lóbalzsam ;)
Nikofelx csak jelenthet neki :)
ezek mellé még egy kis nyújtás és tape szalag. Elég jó az a végeredmény.Nem azt mondom hogy csodákra képes de idáig nem tudtam bringázni most már 40 kmt eltudok gurigázni,
igaz csak szép lassan de haladok a célom felé.
Tape szalag az nagyon sokat segít nekem!

Ha valakinek kell píviben írjon tudok adni egy tel számot ;)

Nekem azt mondta a doki, hogy egy hosszabb túra/verseny után nem nyújtottam rendesen, letapadt az izom és emiatt nyûglõdök lassan fél éve :-(


Menj el gyúróhoz.



#52
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár

Nekem azt mondta a doki, hogy egy hosszabb túra/verseny után nem nyújtottam rendesen, letapadt az izom és emiatt nyûglõdök lassan fél éve :-(

Menj el gyúróhoz.


A sebesség mindent megold.

 


#53
vdavid

vdavid

    vendég

  • fórumtag
  • 242 hozzászólás
Nekem azt mondta a doki, hogy egy hosszabb túra/verseny után nem nyújtottam rendesen, letapadt az izom és emiatt nyûglõdök lassan fél éve :-(

#54
DannyL81

DannyL81

    Dancó a hegyről...

  • fórumtag
  • 1.373 hozzászólás
  • LocationVeresegyház

Csak a bringa,meg mellé nyalogtúrázgatás,és nem rég ráálltam a kocogásra...

Én is ezt a 3-at ûzöm és tapasztalatból mondom, hogy a futást kell leginkább ésszel csinálni ezek közül. Ott nagyon nagy károkat lehet csinálni ha az ember eszetlen.

#55
Louis

Louis

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 802 hozzászólás
Focizni én is fociztam,haverokkal és megyei szinten is csapatban.Nem voltak túl jó évek,elég sok volt a sérülés:húzódások,az ízületeimet sem éreztem akkor annyira rendben,plusz még a mások által okozott sérülések,bár az nem volt olyan sok.
Már nem focizom több mint 10 éve.Nincs is kivel,de nem is hiányzik.Csak a bringa,meg mellé nyalogtúrázgatás,és nem rég ráálltam a kocogásra...

Ezt a kórt nem ismerem,majd utánaolvasgatok.
Magellan-os

#56
ivancso.isti

ivancso.isti

    vendég

  • fórumtag
  • 268 hozzászólás

Üdvözlet!Olvasgatok itt és mint teljesen tudatlan,érdeklõdnék,hogy nektek mitõl jöttek elõ ezek a térdproblémák?Túlterhelés,az évek km-ei,ízület kifázás???
Csak hogy okulhassak,bár nincs semmi problémám.13 év 1 pár 10e.km megtétele után.Télen is bringázom,bár nem napi rendszerességgel...


Nekem két bajom van:
1. Osgood-Schlatter kór (bal térdem), szerintem extrém eset
2. Egész gyerekkoromban, és még az egyetem elején is betonon fociztam, heti többször, mert az volt az általános iskolában, a gimiben és az egyetemen is. (Kivéve a gimi utolsó évét, amikor is csináltak gumis pályát.)

#57
Louis

Louis

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 802 hozzászólás
Üdvözlet!Olvasgatok itt és mint teljesen tudatlan,érdeklõdnék,hogy nektek mitõl jöttek elõ ezek a térdproblémák?Túlterhelés,az évek km-ei,ízület kifázás???
Csak hogy okulhassak,bár nincs semmi problémám.13 év 1 pár 10e.km megtétele után.Télen is bringázom,bár nem napi rendszerességgel...
Magellan-os

#58
fabian cancellara

fabian cancellara

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 501 hozzászólás

A legújabb amit hallottam, hogy étkezési zselatint kell enni egy kis kanállal valamint az elkészített zselatint a fáradt izületre felvinni és azt rajtahagyni befáslizni....


Jól hangzik csak térd szorítót/fáslit nem tudok használni rögtön földagad a térdem. Legutóbb egy Kinensios tape szalag nevû terméket használtam,verseny ideje alatt használ de hosszú távon nem megoldás sajnos :(

#59
vdavid

vdavid

    vendég

  • fórumtag
  • 242 hozzászólás
A legújabb amit hallottam, hogy étkezési zselatint kell enni egy kis kanállal valamint az elkészített zselatint a fáradt izületre felvinni és azt rajtahagyni befáslizni....

#60
fabian cancellara

fabian cancellara

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 501 hozzászólás

Érdekes, ezen kívül egészséges vagy? Vagy van bármi más tünet, pl. szokott néha lázad lenni? Mindkét térded rossz?


Leginkább a bal térdem,a jobb az még bírná.

Szia FABIAN

én két doboz GOOL -porcépítõ után váltottam egy FELXIWELL nevezetû gyógyszerre , és úgy néz ki hogy talán segít...


Köszönöm a tippet utána nézek