Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Sérülések, gyógyulások, regenerálódás...

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
73 hozzászólás a témában

#21
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás

Első körben azonnal ezt ajánlanám megelőzésre, kisebb fájdalmakra. (http://shop.biotechu...20_tabletta_193)

Én is ezt szedem. Ha csak a fele vann benne annak ami a csomagoláson szerepel már nem lehet rossz.

ennél vannak olcsóbbak is, amikben ugyan ez van (az izületekre ugyan az MSM-et meg a glükozamint írják, ergo az a lényeges) érdemes szétnézni pár bio boltban (herbaház, bijo.hu, stb) hogy hasonló terméket kapj. http://www.herbahaz.hu/termekek/jutavit-glukozamin-szulfat-kondroitin-szilfat-msm-tabletta-144db/

 

nálam is volt ilyen probléma, és kiderült, hogy ez nem magától alakul ám ki, hanem valamilyen fizikai deformáció miatt.

nem árt egy ortopéd orvost és egy talpbetét gyártót sem felkeresni a gyógyszer szedése előtt, nálam pl konzerválódott a helyzet injekciók és gyógyszer nélkül egy talpbetét cserével és különböző belső combizmot erősítő gyakorlatok végzésétől, mert a külső combizom erőteljesebb volt, ami eldeformálta a szalagokat és helytelenül kezdett kopni a térben a porc.


"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#22
peppe

peppe

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 312 hozzászólás

Első körben azonnal ezt ajánlanám megelőzésre, kisebb fájdalmakra. (http://shop.biotechu...20_tabletta_193)

Én is ezt szedem. Ha csak a fele vann benne annak ami a csomagoláson szerepel már nem lehet rossz.

 

Most mégis muszály kérdeznem, leginkább ncc1701-től ha jár még errefelé:

 

Nincs hír a vasak világában valamilyen összetétel változásról, akármilyen problémáról? Amit eddig vettem annak volt egy kis jellegzetes csípős íze. Nyelven tartva pár mp-et, nem szétrágva. Amit most kaptam, annak meg csak valami kissé pudvás fatörzs jellege van. Jó a gyógynövények miatt lehet ilyen, de így olyan mintha a régebbi nagyobb adagból, a pack-ból csak a gyógynövényes tabletta maradt volna.

 

Más aki szedi tapasztalt valamilyen változást?


a második p néma!

#23
Baloghtibi

Baloghtibi

    újonc

  • fórumtag
  • 7 hozzászólás

Kösz. Nálam nem ilyen súlyos a dolog és ha nem akarnék sportszerűen bringázni, nem is aggódnék. De attól félek hogy a bringázásról kell lemondanom, nem attol hogy egyáltalán nem tudok majd járni, stb. A szobabicikli gondolata ilyeszt azzal szemben hogy 2 hónapja még téptem a szőnyeget a görgövel. Ez olyan mintha a maratoni futöt azzal vígasztalnád hogy nyugodtan sétálgathat a parkban, nem lesz baj... 



#24
gaboca1

gaboca1

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.348 hozzászólás

Sziasztok. 44 éves országútis vagyok és a közelmúltban a jobb térdemben porckopást diagnosztizáltak mivel 1-2 hete szünetek ellenére visszatérő,  pár km. megtétele után erős térdfájdalmam van. Az ortopédus előjegyzett MR vizsgálatra és azzal kecsegtetett hogy ha igazolódik(fizikális vizsgálattal találta meg a porkopást) akkor valami injekciót ad az izületbe ami porcképző anyagot tartalmaz(kétszer kell adni) és az segít. Bár nagyon drága a cucc, nem sajnálom rá a pénzt csak félek hogy nem lesz jobb a helyzet. Van valakinek ilyen tapasztalata? Lehet hogy abba kell hagynom a sportszerü bringázást? Más miért biciklizik 60 évesen is és nincs porckopása? Vagy van csak le kell sz.ni? Az orvosi info anyag szerint ez elég komoly betegség...

Egy másik fórumban írta valaki aki hasonló cipőben jár:

 

,,Porc kopás-hoz tudok tanácsot. Bal térd ( boardon hátul, kacsa ) kb. 1.5 éve lépcsőzés fájdalmas, kocsiban csak elől tudok ülni hajlított lábbal, kuplung kinyomás is fájdalommal járt. Fiziko terápia: térd körül szalagokat erősíteni, egyszerű otthoni torna: Abc-t lerajzolod fekve, nyújtott kissé emelt lábbal + szoba bicikli, úszás, de csak gyors úszás láb tempó/ mell úszás béka tempó nem jó.
Controsulf-ot szedni, két hónap/egy hónap szünettel.
Januárban Kecskeméten izotópos kezelés: izületbe Ytirium 90 izotóp injekciózva + két nap mozdulatlanság. Utána azonnal megszűnt kisebb fájdalom: tudok guggolni, vezetni szinte tünet mentesen. Most Februárban kapok izületbe porc építő cuccot. ( még nem volt meg , nem tudom mi lesz)
szóval kék/ piros pályára jó, de mély szűz hóra nem próbáltam.
térdre sport Thuasne védőt viselni, - térd kalácson nyitott, két oldalán erősített.
Szoba bicikli óvatosan, a pedált felfelé is húzni kell.
én itt tartok, a protézis felé vezető úton, remélem sosem érkezem meg."



#25
Baloghtibi

Baloghtibi

    újonc

  • fórumtag
  • 7 hozzászólás

Sziasztok. 44 éves országútis vagyok és a közelmúltban a jobb térdemben porckopást diagnosztizáltak mivel 1-2 hete szünetek ellenére visszatérő,  pár km. megtétele után erős térdfájdalmam van. Az ortopédus előjegyzett MR vizsgálatra és azzal kecsegtetett hogy ha igazolódik(fizikális vizsgálattal találta meg a porkopást) akkor valami injekciót ad az izületbe ami porcképző anyagot tartalmaz(kétszer kell adni) és az segít. Bár nagyon drága a cucc, nem sajnálom rá a pénzt csak félek hogy nem lesz jobb a helyzet. Van valakinek ilyen tapasztalata? Lehet hogy abba kell hagynom a sportszerü bringázást? Más miért biciklizik 60 évesen is és nincs porckopása? Vagy van csak le kell sz.ni? Az orvosi info anyag szerint ez elég komoly betegség...



#26
biker14

biker14

    újonc

  • fórumtag
  • 1 hozzászólás

Detto én annyit értem el hogy kitoltam egy kicsit a küszöböt.

Mi mással mint magnéziummal, pontosabban magneB6 ampullával amiből 2-öt töltök a hátitatyóba egyet pedig a zseléket tartalmazó kulacsba. így minden íváskor elég jó a magnézium pótlás. Lényeg a folyékony magnéziumon van mivel csak az tartalmazza tisztán a magnéziumot a tablettában magnéziumoxid van ami azért nem olyan jó mert 95%-al rosszabb a felszívódása mint a tiszta Mg-é Gyógyszertárakban a 10 ampullás MgB6 cirka 900-1000ft.

Helló,

ne verseny közben pótold a szervezeted ásványi anyag vagy vitamin hiányát. Verseny közben semmi másra nincs szükséged, mint szénhidrátokra és a Káliumra, Nátriumra!, az összes többi előtte vagy utána. A Magnézium fontos, de nem verseny alatt kell pótolni, mert a verejtékkel is viszonylag kevés távozik. Az pedig vitatott / tévhit, hogy a görcsöket főként a magnézium hiány okozza, közre játszhat, de inkább okozója a Nátrium, Kálium és vízhiány valamint a nem megfelelő edzés (esetetekben természetesen nem erről beszélünk).

 

Én azt javaslom

- edzés / verseny alatt figyelj fokozottabban a nátrium, kálium és folyadék bevitelre

- verseny előtt és után (hétköznapokon) meg fogyassz több lúgos ételt, egészítsd ki a táplálékodat vitamin, ásványi anyag (pl. Mg 400-600 mg) és aminosav kiegészítőkkel. Sok Mg-t tartalmaznak a zöldség, gyümölcs, búzakorpa, búzacsíra, tejtermékek is. Ha ezekre figyelsz és megfelelően táplálkozol kiküszöbölhetőek a görcsök.


  • Barna.1 kedveli ezt

#27
kasza

kasza

    vendég

  • fórumtag
  • 137 hozzászólás

Detto én annyit értem el hogy kitoltam egy kicsit a küszöböt.

Mi mással mint magnéziummal, pontosabban magneB6 ampullával amiből 2-öt töltök a hátitatyóba egyet pedig a zseléket tartalmazó kulacsba. így minden íváskor elég jó a magnézium pótlás. Lényeg a folyékony magnéziumon van mivel csak az tartalmazza tisztán a magnéziumot a tablettában magnéziumoxid van ami azért nem olyan jó mert 95%-al rosszabb a felszívódása mint a tiszta Mg-é Gyógyszertárakban a 10 ampullás MgB6 cirka 900-1000ft.

Tiszta magnézium? Lehet olyat kapni, de nem ampullában. Gyorsan oxidálódik, könnyen gyullad, és nagyon fényes lánggal ég. Régen használták fotózáshoz villanófényt előállítani. Nekem még van magnézium szalagot tartalmazó vakuégőm. Nem enném meg :)

Az viszont igaz, hogy a magnéziumoxidot tartalmazó készítményeket jobb kerülni, alig hasznosul belőle valami. A legolcsóbb magnéziumoxid készítmény a talkumpor. Ilyet használnak talán még most is tornászok, súlyemelők, falmászók a kéz nedvességmentesítésére.

Általában valamilyen vízben jól oldódó szerves magnéziumvegyületet tartalmazó készítmények hasznosulnak a legjobban. Az ampullás is ilyesmi.



#28
Szatty

Szatty

    újonc

  • fórumtag
  • 1 hozzászólás
 

Sziasztok! Montiról váltottam országúti kerékpárra és a váltás után 1 hónappal könyöktáji (könyök és alatta az alkarrészen) fájdalmaim voltak. A fájdalmakat csak akkor éreztem amikor kerékpározás közben vagy után elengedtem a kormányt (beállt a könyöknél). Pár napig a kisújjam és a gyűrűsujjam is zsibbadt egész nap, körülbelül 3-4 nap alatt elmúlt (ekkor már pár napja pihentettem). Flector gélt alkalmaztam a fájdalmas területen de alig használt. 110mm-es kormányszárat használok amit 90mm-re váltottam. Feljebb emeltem a kormány dölésszögét és a magasságát is, viszont továbbra sincs változás. Nagyon a kezemen van a terhelés. Mi lehetne a megoldás? Köszönöm előre is a segítségeteket!

Üdv, Péter

 
 


#29
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.068 hozzászólás

Üdv!

Valaki tudna e?

Nekem olyan problémám van,hogy Maraton középtávon olyan 50. km körül görcsöl az adductorom. Magnézium már nem segít,csak az,ha köszöb alá megyek (160 bpm).kérdés: Meg tudom ezt előzni azzal,hogy valami láberősítővel edzek rá vagy próbálkozzak más bicajbeállítással?

Köszi!

Detto én annyit értem el hogy kitoltam egy kicsit a küszöböt.

Mi mással mint magnéziummal, pontosabban magneB6 ampullával amiből 2-öt töltök a hátitatyóba egyet pedig a zseléket tartalmazó kulacsba. így minden íváskor elég jó a magnézium pótlás. Lényeg a folyékony magnéziumon van mivel csak az tartalmazza tisztán a magnéziumot a tablettában magnéziumoxid van ami azért nem olyan jó mert 95%-al rosszabb a felszívódása mint a tiszta Mg-é Gyógyszertárakban a 10 ampullás MgB6 cirka 900-1000ft.


Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#30
MSONAJ

MSONAJ

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.462 hozzászólás

Üdv!

Valaki tudna e?

Nekem olyan problémám van,hogy Maraton középtávon olyan 50. km körül görcsöl az adductorom. Magnézium már nem segít,csak az,ha köszöb alá megyek (160 bpm).kérdés: Meg tudom ezt előzni azzal,hogy valami láberősítővel edzek rá vagy próbálkozzak más bicajbeállítással?

Köszi!


Team Heavy Pedál Szeged

#31
dréleterő

dréleterő

    újonc

  • fórumtag
  • 1 hozzászólás

http://www.dreletero...uemart&Itemid=1  (wobenzym infó)



#32
faktum1

faktum1

    fórumtag

  • fórumtag
  • 48 hozzászólás

Üdv!  

 

A hétvégén voltam egy hosszabb teljesítménytúrán. Eddig a maximum távjaim 100km-ek voltak. ez a túra 214 volt és úgy 140.150 km táján elkezdett fájni a bal térdkalácsom. Minden pedálfordulatnál beleszúrt. A végére egy picit a jobb is elkezdett de nem vészesen. Mi lehet a probléma. Ma már kevésbé fáj, 2 nap telt el. Nyeregmagasság? Stopli beállítás? Lehet hogy csak túlerőltettem?

 

Válaszokat előre is köszönöm.


FAKT


#33
mb33

mb33

    vendég

  • fórumtag
  • 143 hozzászólás

Helló apumnak a válla van oda . Minden doki mûteni akarta stb. Semmi gyógyszer nem hatot neki. Körbenéztem a neten és vettem neki Arthro Guard GOLD ot meg Nutrend Flexit Liquid ízületvédõt . Tény nem azonnal hatot mert az ízületnek kell bõ két hónap. Én is elkezdem szedni mert amikor verseny szinten atlétikáztam a távolugrás megterhelte nagyon a térdem. Meg érzem 30-40 km után már szurkál meg kattog


Az Atrhoguardból nyugodtan toljatok le egy 2-3 hónapos kúrát de csodát ettől sem kell várni...

#34
kasza

kasza

    vendég

  • fórumtag
  • 137 hozzászólás

Sziasztok! Egy német ismerősöm ajánlott egy kapszulát, WOBENZYM a neve. Különböző sérülések utókezelésére szolgál, tud erről valaki valamit? Én speciel nem találok semmi infót róla....

http://www.wobenzym.com/



#35
boca

boca

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.078 hozzászólás

Sziasztok! Egy német ismerősöm ajánlott egy kapszulát, WOBENZYM a neve. Különböző sérülések utókezelésére szolgál, tud erről valaki valamit? Én speciel nem találok semmi infót róla....


" A Cube el van vetve! "

#36
freddyke

freddyke

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.261 hozzászólás

Üdvözlet

Egy olyan kérdéssel fordulnék hozzátok, hogy a emelkedõ megmászásnál mi a kíméletesebb módszer? Adott a fokozat amivel sík úton jól haladok, ez legyen X.
Jön az emelkedõ, ahol nagyon leesne a pedálfordulatom, ezért könnyebb fokozatba kellene váltanom, és ülve szépen felmenni kis sebességveszteséggel, vagy hagyni a kerékpárt az X fokozatban és kiállva feltekerni? Térdizületet mennyire terheli ha kiállva tekerek? (itt most hirtelen meredek, de rövid emelkedõkrõl van szó, max 100-150méterekrõl.)
elõre is köszönöm a tanácsokat.

 

Amíg Pécsen laktam, minden bringázás úgy kezdődött, hogy egy nagyon meredek (átlag 12.5%, de ennek minimum a duplája szakasz is van benne) 1km-es szakaszon mentem fel, néha fájt a térdem. Valaki azt javasolta, hogy tartsam befelé a lábaim és a térdeim, szinte súrolhatja is a vázat. Azóta hasonló helyzetben így tekerek és nem fájnak a térdeim. Nekem ez bevált, de nem vagyok szakember és nem akarok hülyeséget tanácsolni, úgyhogy mindenki csak a saját felelősségére.



#37
pepefan

pepefan

    újonc

  • fórumtag
  • 1 hozzászólás

Tudom csak átmeneti megoldás, tüneti kezelés, de én nemrég kezdtem el használni a kinesios szalagokat, ami elég jól megfogja a térdemet, kiváló húzódások, de egyéb sérülések esetén is..én is nagy bringás vagyok, igaz volt most egy kis szünet, mellette elég baresz szerintem, ahogy kinéznek:)



#38
Vidra581

Vidra581

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 977 hozzászólás

A térdnek a visszaváltás és az azonos vagy magasabb csapásszám. Alacsonyabb fordulat nagyobb nyomatékot kíván, nagyobb nyomaték nagyobb terhelést a lábaidnak amit ki kell magukból préselni.
Vigyázz a térdeidre, csak egyszer lehet õket elrontani!
A tájat nem ismerem ahol tekersz, így csak ezt tudtam írni, hogy kíméld õket.

Valahol azt olvastam hogy a pedálfordulat legyen állandó, mert az kényelmes a szervezetnek, de nekem ez eddig nem jött össze, biztos vannak itt ügyesebb emberek, majd õk megmondják, mi a helyes:)


Nekem is az a sejtésem, hogy a magasabb fordulatszám lenne a kíméletesebb, csak ugye kiállva ill. ülve máshogy terhelõdik a térdizület. A kérdés ezért merült fel bennem.
Tekerj egyet és feltárul elõtted a világ! :D
http://www.sports-tr...gmetjdai9sa4li9

#39
_A

_A

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 554 hozzászólás

Üdvözlet

Egy olyan kérdéssel fordulnék hozzátok, hogy a emelkedõ megmászásnál mi a kíméletesebb módszer? Adott a fokozat amivel sík úton jól haladok, ez legyen X.
Jön az emelkedõ, ahol nagyon leesne a pedálfordulatom, ezért könnyebb fokozatba kellene váltanom, és ülve szépen felmenni kis sebességveszteséggel, vagy hagyni a kerékpárt az X fokozatban és kiállva feltekerni? Térdizületet mennyire terheli ha kiállva tekerek? (itt most hirtelen meredek, de rövid emelkedõkrõl van szó, max 100-150méterekrõl.)
elõre is köszönöm a tanácsokat.


A térdnek a visszaváltás és az azonos vagy magasabb csapásszám. Alacsonyabb fordulat nagyobb nyomatékot kíván, nagyobb nyomaték nagyobb terhelést a lábaidnak amit ki kell magukból préselni.
Vigyázz a térdeidre, csak egyszer lehet õket elrontani!
A tájat nem ismerem ahol tekersz, így csak ezt tudtam írni, hogy kíméld õket.

Valahol azt olvastam hogy a pedálfordulat legyen állandó, mert az kényelmes a szervezetnek, de nekem ez eddig nem jött össze, biztos vannak itt ügyesebb emberek, majd õk megmondják, mi a helyes:)
És Jézus szóla hozzájuk: - Mondjátok, ki vagyok én?
És õk felelék: - Te vagy létünk alapjának eszkatológiai manifesztációja, a kerigma, amiben interperszonális kapcsolataink legvégsõ értelme tárul fel elõttünk.
És Jézus ismét szóla: - Mi???

#40
Vidra581

Vidra581

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 977 hozzászólás
Üdvözlet

Egy olyan kérdéssel fordulnék hozzátok, hogy a emelkedõ megmászásnál mi a kíméletesebb módszer? Adott a fokozat amivel sík úton jól haladok, ez legyen X.
Jön az emelkedõ, ahol nagyon leesne a pedálfordulatom, ezért könnyebb fokozatba kellene váltanom, és ülve szépen felmenni kis sebességveszteséggel, vagy hagyni a kerékpárt az X fokozatban és kiállva feltekerni? Térdizületet mennyire terheli ha kiállva tekerek? (itt most hirtelen meredek, de rövid emelkedõkrõl van szó, max 100-150méterekrõl.)
elõre is köszönöm a tanácsokat.
Tekerj egyet és feltárul elõtted a világ! :D
http://www.sports-tr...gmetjdai9sa4li9