Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Erdélyi túra

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
92 hozzászólás a témában

#21
cobranco

cobranco

    vendég

  • fórumtag
  • 533 hozzászólás
Július elején tettünk egy kört Erdély délnyugati szegletében,itt egy rövid bemutató a teljesség igénye nélkül:


Túráim,videók itt: http://cobranco.hu


#22
ike76

ike76

    újonc

  • fórumtag
  • 5 hozzászólás
Sziasztok!

Július 27 és augusztus 10 között tervezek egy hetet biciklizni Erdélyben és a Déli Kárpátokban. 7 nap, napi 100-150km, 1500-2000m szintemelkedés. 2000m fölé vivõ aszfaltutak: Transalpina, Transfogaras.

Ehhez keresek túratársat!

Kedv esetén földutazásban és cipelésben is benne vagyok!

Infók:

2012 Déli Kárpátok túraleírás

Tavalyi útról leírás:

2012 Déli Kárpátok túraleírás

További infók itt, emailben: peter @ risko . hu vagy telefonon: 06 20 525 0495

Üdv, Péter

#23
tegli

tegli

    vendég

  • fórumtag
  • 16 hozzászólás
Sziasztok!

Komolyabb bringas turataska szettet keresek ujonnan, vagy hasznaltan.Alenyeg,hogy elerheto aron legyen es jo minosegu,allapotu!
Ha esetleg tudnatok olyat amit en nem,legyetek oly szivesek megosztani velem!
Koszonom szepen,tovabbi jo tekergest!

Gratula mindenkinek a szep teljesitmenyert!!!!

#24
Oxigén_Max

Oxigén_Max

    vendég

  • fórumtag
  • 112 hozzászólás
Szia! Köszönjük szépen! Nekem maximálisan bejött Erdély, biztos vagyok benne, hogy visszamegyünk még egy újabb túrára. Ami nagyon tetszett az az, hogy a román emberek tökéletes csalódást okoztak pozitív értelemben, egyáltalán nem utáltak minket, vendégszeretõek voltak, az utakon kikerültek minket rendesen 100%-ban! és tényleg barátságosak, közvetlenek. Ott Pádis után volt egy másik hágó olyan 1400-on, na ott teljesen készen voltam, hogy milyen csodálatos lehet ott élni. Normális út gyakorlatilag nem vezet oda, nincs térerõ, az emberek meg ott tették a dolgukat, állatok, fafeldolgozás, kocsma természetesen faházban stb. Valóban az volt a "xar", hogy a lefelék azok ugyanolyan fárasztóak voltak, mert általában brutál rossz minõségû úton kellett 10-15-el leevickélni, hogy ne zúzódjon porrá a bringa (az enyémen még teló sem volt), szóval nem erre készültünk, de mégis nagyon szép élmény volt.

Megszemléltem a teljesitett kört: LE A KALAPPAL! Sokat foglalkozok én is egy romániai bingástúra gondolatával,múlt hónapban háromszor is voltam Erdélyben /igaz autóval és gyalog/,én még egy kicsit halasztom,idén még marad az Alpok.Most jöttem vissza egy Pádisi 3 napos kiruccanásból/azon az úton végigmenni csomagokkal,mégegyszer gratulálok!/

Itt egy kis videós "best of":http://www.youtube.com/watch?v=SxmxaFhLIkY&feature=youtu.be&hd=1
/igaz nem bringás,de kedvcsinálónak jó!/


Lófarok József

#25
cobranco

cobranco

    vendég

  • fórumtag
  • 533 hozzászólás
Megszemléltem a teljesitett kört: LE A KALAPPAL! Sokat foglalkozok én is egy romániai bingástúra gondolatával,múlt hónapban háromszor is voltam Erdélyben /igaz autóval és gyalog/,én még egy kicsit halasztom,idén még marad az Alpok.Most jöttem vissza egy Pádisi 3 napos kiruccanásból/azon az úton végigmenni csomagokkal,mégegyszer gratulálok!/

Itt egy kis videós "best of":
/igaz nem bringás,de kedvcsinálónak jó!/

Túráim,videók itt: http://cobranco.hu


#26
Oxigén_Max

Oxigén_Max

    vendég

  • fórumtag
  • 112 hozzászólás
Megcsináltuk az Erdélyi túrát, de módosított úton mert ez is bõven elég volt. A 67c tényleg nagyon szép, csak sajnos a csomagokkal nem tudtuk már felrakni 2200m-re a transalpine csúcshágóra, így is széthaltunk. Eredetileg a transfogarasanon mentünk volna de azt meg amiatt hagytuk ki hogy rengeteget buktunk idõben a Pádis környéki rossz utak miatt. De így legalább lett belõle egy Dévakör:
GPSies.com GPS - cycling - Track Deva kör - 330000 Deva, Hunedoara
Lófarok József

#27
ike76

ike76

    újonc

  • fórumtag
  • 5 hozzászólás
Sziasztok!

Augusztus elsõ felében egy hetet tervezek biciklizni a Déli Kárpátokban. Egyelõre csak ennyi
biztos, a pontos idõpont, útvonal, indulási, érkezési hely nincs eldöntve.

Vázlatos terv itt:

http://peter.risko.h...y_Deli_Karpatok

Ha szeretnél csatlakozni, küldj levelet a 'peter kukac risko pont hu' címre, vagy hivj 0620 525 0495!

Üdv, Péter

#28
cobranco

cobranco

    vendég

  • fórumtag
  • 533 hozzászólás

nem tudok rolla ,pár éve voltunk kint,a legközelebi város/falu tuti nem foglalkozik ijesmivel.
A tó környékén meg csak árusok,kajáldák,szállások vanak.
Talán a legközelebi nagyváros ,az meg jo pár 10km


Kösz,de idõközben már vissza is jöttem,mentem 3000km-t többnyire autóval meg gyalog,az elején még reménykedtem benne,hogy tudok valahol kölcsönözni bringát,vagy esetleg szermányolni a helyiektõl,de aztán hamar rájöttem teljesen lehetetlen vállalkozás,gyakorlatilag szinte nem is bringázik senki/sportszinten/,a falubelieknek vannak kontrás kosaras munkabrigáik,azzal vánszorognak a katasztrófális utakon.
A Békás szoroson akartam végigtekerni egy akciókamerás felvétel erejéig...végül muszájból gyalog tettem meg./ha valakit érdekel felrakhatom:/

Túráim,videók itt: http://cobranco.hu


#29
szedrik5

szedrik5

    vendég

  • fórumtag
  • 107 hozzászólás

Lehet,hogy hülye a kérdés:nem tudja valaki,hogy a Gyilkos-tó környékén lehet-e valahol bringát kölcsönözni?


nem tudok rolla ,pár éve voltunk kint,a legközelebi város/falu tuti nem foglalkozik ijesmivel.
A tó környékén meg csak árusok,kajáldák,szállások vanak.
Talán a legközelebi nagyváros ,az meg jo pár 10km
szedrik

#30
_Alex_

_Alex_

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.086 hozzászólás

Belényestõl a Csodavár házig tekerhetõ. Onnan gyalogos, mert vannak láncos részek is, nincs értelme bicajt levinni. Szállás: Bogatelep (Magyar), Glavoj rét (sátras) vagy Csodavár ház (Román). Igazából ezen a részen a látnivalókat csak gyalogosan tudod megnézni, de a fennsík dózerútjai jól tekerhetõk. Mi Bogán szoktunk aludni és onnan fel autóval a Glavojig. Onnan gyalog van egy jó kis kör: Csodavár-Porcika zsomboly-Galbena köz-Flóra rét-Galbena szirt-Eszkimó jégbarlang-Glavoj rét.

Mi is errefelé szoktunk bóklászni, szerintem lakni is ugyan szoktunk(Flóra panzió). :)
Bicajjal egy jó kis egésznapos túra pl. felmenni az Istenek havasára, az olyan 1300 méteren van ha jól emlékszem. Vizet vinni kell bõven, mert vízvételi lehetõség nincs fent!

Balance a bike right, keep the pedals turning, forget about everything except right now...
Picasa _Alex_


#31
Röfike

Röfike

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.950 hozzászólás

Mivel úgy látom érdemi válasz nem érkezett,itt az újabb furfangos kérdés:

A Bihar-hegységben volt már valaki,Belényes-Csodavár,Lesi-tó környéke stb érdekelnek,milyenek az utak,van-e valakinek jó szállás ajánlata,mennyire magyarlakta ez a rész/mer a román nem igazán megy/?


Belényestõl a Csodavár házig tekerhetõ. Onnan gyalogos, mert vannak láncos részek is, nincs értelme bicajt levinni. Szállás: Bogatelep (Magyar), Glavoj rét (sátras) vagy Csodavár ház (Román). Igazából ezen a részen a látnivalókat csak gyalogosan tudod megnézni, de a fennsík dózerútjai jól tekerhetõk. Mi Bogán szoktunk aludni és onnan fel autóval a Glavojig. Onnan gyalog van egy jó kis kör: Csodavár-Porcika zsomboly-Galbena köz-Flóra rét-Galbena szirt-Eszkimó jégbarlang-Glavoj rét.

Lesi tó: Az egyik oldala dózer a másik tolós cipelõs. Szállás:Ott inkább hétvégi házak vannak. :S
Érdemes feltekerni Biharfüredre lentrõl.


#32
enté

enté

    titanium freak

  • fórumtag
  • 7.605 hozzászólás
Két hét múlva megyünk a Lesu-tó környékére
Ciripa 2011

"Some people say I'm a titanium freak - it's okay... I am."

"The titanium is the nicest way to reducing the carbon bikeprint."
[ˈeərəspeɪs tekˈnɒlədʒi]


#33
cobranco

cobranco

    vendég

  • fórumtag
  • 533 hozzászólás
Mivel úgy látom érdemi válasz nem érkezett,itt az újabb furfangos kérdés:

A Bihar-hegységben volt már valaki,Belényes-Csodavár,Lesi-tó környéke stb érdekelnek,milyenek az utak,van-e valakinek jó szállás ajánlata,mennyire magyarlakta ez a rész/mer a román nem igazán megy/?

Túráim,videók itt: http://cobranco.hu


#34
cobranco

cobranco

    vendég

  • fórumtag
  • 533 hozzászólás
Lehet,hogy hülye a kérdés:nem tudja valaki,hogy a Gyilkos-tó környékén lehet-e valahol bringát kölcsönözni?

Túráim,videók itt: http://cobranco.hu


#35
Oxigén_Max

Oxigén_Max

    vendég

  • fórumtag
  • 112 hozzászólás
Köszi, nagyon állati szép...
Lófarok József

#36
Oxigén_Max

Oxigén_Max

    vendég

  • fórumtag
  • 112 hozzászólás
Köszi. A Medvés dolgot még átgondolom. Elképzelhetõ, hogy pár helyen megpróbálunk szállást keresni, pont emiatt. Az utak miatt annyira nem aggódom. 40mm-es gumikkal fogunk menni defektvédelemmel, az kibírja a kavicsos utat, amibõl lesz elég sok. Remélem.:D

7A: Nagyon látványos, forgalom alig van
67C: Tényleg nem burkolt út (legalábbis amikor én arra jártam, akkor még nem volt), de az egyik kedvencem, amerre valaha is tekertem! A Pasul Tartarau nevû hágóig emelkedik az út 1678m magasra. Garantáltan tetszeni fog!


Lófarok József

#37
Passo

Passo

    vendég

  • fórumtag
  • 67 hozzászólás

Impozáns az útvonal,én is berakom a tervek közé...de a medve téma engem is foglalkoztat...vadkempingezett itt már valaki,egyáltalán érdemes megkockáztatni?


Szia Cobranco!
Ezen az útvonalon két helyen, a Vidra-tó partján és a 67C mellett vadkempingeztem már. Az Erdélyi-szigethegységben is többször, gyalogtúra alkalmával.
Biciklitúrán a Radnai-havasokban, a Bucsin-tetõ alatt, a Szent Anna-tó alatt, a Bucsecs mellett és Székelyudvarhely környékén vadkempingeztem. Nekem bajom nem lett, de a helybéliek nem tagadták, hogy mindenhol, ahol sátoroztam, medvék is laktak.
A baj az, hogy az ember nehezen alkot elméleteket az ideális hellyel kapcsolatban is: elsõre azt gondolni, hogy a településektõl távoli rengetegekben nagyobb az esély egy éjszakai mackólátogatásra. Aztán meg sokszor pont a falvak-városok közelében bukkannak fel, hogy kukázzanak.
Azért érdekes a téma számomra, mert Erdélyben és Szlovákiában még soha nem volt gondom, Szlovéniában szintén nagyon sok a medve, de ott sem... Ausztriában pedig, ahol kevés van, tavaly gondjaim adódtak egy éjszaka... (igaz, a szlovén határtól nem messze)
Szóval ugyan nagyon ritka, hogy valakit éjszaka meglátogat, de jobb óvatosnak lenni. Kaját sátorban tartani pl. elég nagy baklövés lehet...

üdv!

#38
cobranco

cobranco

    vendég

  • fórumtag
  • 533 hozzászólás
Impozáns az útvonal,én is berakom a tervek közé...de a medve téma engem is foglalkoztat...vadkempingezett itt már valaki,egyáltalán érdemes megkockáztatni?

Túráim,videók itt: http://cobranco.hu


#39
Passo

Passo

    vendég

  • fórumtag
  • 67 hozzászólás

Sziasztok!
Júni végén indulunk a haverral egy 10 napos Erdélyi túrára az alábbi útvonalon:
GPSies.com GPS - cycling - Track erdely3
Esetleg aki ismeri az érintett területeket és tudna olyan infóval szolgálni, hogy mit érdemes kihagyni belõle és mit lenne viszont érdemes belerakni, annak a hozzászólását szívesen vennénk.
Nem tudom, és megint megkérdezném, hogy az alagúton ment -e már át valaki bringával, ez mennyire lehetséges és mennyire érdemes, vagy inkább át kéne stoppolni?
Továbbá még érdekelne, hogy mennyire kell tartani medvetámadástól és ha igen akkor hol, mely részeken. Továbbá, hogy merre nem érdemes sátrazni bármilyen okból kifolyólag? Továbbá akármi más ami eszetekbe jut. A túra Segesvárról indul ahová vonattal fogunk érkezni, Déváról meg vissza.
Üdv és köszi!



7A: Nagyon látványos, forgalom alig van
67C: Tényleg nem burkolt út (legalábbis amikor én arra jártam, akkor még nem volt), de az egyik kedvencem, amerre valaha is tekertem! A Pasul Tartarau nevû hágóig emelkedik az út 1678m magasra. Garantáltan tetszeni fog!

#40
tekeyagd

tekeyagd

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 264 hozzászólás
Na itt én is jártam,pár elrettentõ kép illusztrációnak :D