Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj

Milyen bringát vegyek?

* * * * * 3 szavazat

  • Lépj be és szólj hozzá
11925 hozzászólás a témában

#1
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.836 hozzászólás
Itt van pár tapasztalat:

https://prohardver.h...id=&stext_none=

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#2
TheKop

TheKop

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 274 hozzászólás

Sziasztok!
  Buycycle oldalról vásárolt már valaki kerékpárt?Mik a tapasztalatok?


You'll never walk alone!
„A fájdalom elmúlik, a gyõzelem örökké megmarad."

#3
sala

sala

    Telóguru

  • fórumtag
  • 13.225 hozzászólás
  • LocationSvájc
Speci Enduro vs SJ Evo Cascade link kel (160/160)

10mm rugout difi meg 2kg kulonbseg
fuck me, i'm famous!
-- Go ahead, Droids! --->

#4
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.299 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

Jé, ez így meglehetősen komoly alternatíva! ohmy.png Az arany + fekete nem éppen a kedvencem, de kit érdekel, full XX1 AXS, karbon kerékszett, modern geometria olyan áron, amennyiért máshol még XT szintet se nagyon kapni - wow!

https://www.mtb-news...0-team-edition/

 

aHR0cHM6Ly93d3cubXRiLW5ld3MuZGUvbmV3cy93

 

...ugyanitt egy rendes szervizes kerestetik, aki beállítja a nyerget, fékkarokat, kormányt rendesen biggrin.png


zscs módosította - 2022. április 04. - 19:13

  • Kisherceg, ZolkoW, Rabbit és 1 további fórumtag kedveli ezt

#5
Sandman

Sandman

    vendég

  • fórumtag
  • 430 hozzászólás

Sziasztok!

Tudom nem időszerű a kérdésem,de szeretek előre gondolni a jövőre.

A segítségeteket kérném használt bringa vásárláshoz amit kifejezetten télen,munkába járáshoz használnék.Acél vagy aluvázas bicajt érdemes venni?

Ti milyen bicajjal közlekedtek télen?

 

Régebben acél, de ma már alu (ld. aláírás). Amúgy majdnem mindegy csak -8 fok alatt a váltás már nem olyan gördülékeny és a lehelet hajlamos ráfagyni a szemüvegre... Plusz ha kicsit is csúszós az út (nappal olvad, éjjel lefagy), kész életveszély lehet, legyen alternatívád azokra a napokra, amikor fizikailag nem lehet bringázni.



#6
MC Pite

MC Pite

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.388 hozzászólás

Sziasztok!
Tudom nem időszerű a kérdésem,de szeretek előre gondolni a jövőre.
A segítségeteket kérném használt bringa vásárláshoz amit kifejezetten télen,munkába járáshoz használnék.Acél vagy aluvázas bicajt érdemes venni?
Ti milyen bicajjal közlekedtek télen?

Mikor mi volt, elején filléres acéllal, később a (hulladék) aluval https://photos.app.g...VCfo8rtax4oVpd6

"A hegyikerékpározás több mint versenysport, a természetközpontúan gondolkodó, egészségmegőrző,aktív életstílust kedvelő emberek szabadidősportja." Paripám


#7
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.633 hozzászólás

Sziasztok!

Tudom nem időszerű a kérdésem,de szeretek előre gondolni a jövőre.

A segítségeteket kérném használt bringa vásárláshoz amit kifejezetten télen,munkába járáshoz használnék.Acél vagy aluvázas bicajt érdemes venni?

Ti milyen bicajjal közlekedtek télen?

Én karbonnal tongue.png Mert csak egy bringám van és azzal járok dolgozni is. 

Amúgy alut vennék a helyedben, nem kell a rozsda miatt aggódnod és talán könnyebb is.
 


Marci

#8
MC Pite

MC Pite

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.388 hozzászólás

na pl az az az említett courier pont a hulladék kategória...

akko krossztrekking nem játszik ? (cliff 70 pl van S méret ha jól emléxem)



Neki ez is kicsit vaskos (nincs 48kg a csaj), de egynek elmegy egyelőre, de elsőre kb trekking szint súlyban, felszereltségben.
Courier/DT-vel mi a baj? Nem Tourney/EZ Fire/négyszögtengelyes szint, csomi is mehet rá, fék is normális (főleg betét csere után; sajna sok fitness bringán egy *"* fék van, ami brutál gyenge).

MC Pite módosította - 2021. augusztus 03. - 22:42

"A hegyikerékpározás több mint versenysport, a természetközpontúan gondolkodó, egészségmegőrző,aktív életstílust kedvelő emberek szabadidősportja." Paripám


#9
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.258 hozzászólás

Nem tudom melyik boltokba volt, de amiket látott, azokat, khm, finoman szólva főleg nem alig 50kg-s hölgynek ajánlanék.
Próbálnám rávenni, hogy egy normális bringát is próbáljon ki, mert annyi pénzt a legalsó polcos alkatrészekből összerakott, kőnehéz trekingekért egyszerűen vérlázító, hogy el mernek kérni. Ok, nem véltetlen, hogy azokból még van eladó...

Ha még lenne bolt/tílus tipp, megköszönnénk, levadásznánk. Jó lenne egy mozgásvilág tesztna; bár úgy érzem oda is alig jutna bringa, nemhogy utána tudnának belőlük adni. Nem tudom miből élnek most meg a cégek...

na pl az az az említett  courier pont a hulladék kategória...

 

akko krossztrekking nem játszik ?  (cliff  70 pl van S méret ha jól emléxem)

 

 

 


 

 

Én a jelenlegi kerékpár ellátottságot úgy ismerem, hogy fordított a helyzet: nem kinézel valamit ami tetszik minden vagy a legtöbb szempontból és azt megveszed ahol a legjobb neked, hanem ami van abból lehet választani. 

Szerintem hibába tudunk ajánlani valamit, a pillanatnyi készlet a döntő. Decathlonos bringákat sem nagyon látok készleten. 

Bergusonban jártatok, vagy nagyon ki van fosztva?

hát valamivel több mint 1000 db van , ami nem azt jelenti hogy nincsenek fájó foghíjak egyes kategóriákban és méretekben...


Bikertigger módosította - 2021. augusztus 01. - 14:07

"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#10
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.258 hozzászólás

Sziasztok!

Tudom nem időszerű a kérdésem,de szeretek előre gondolni a jövőre.

A segítségeteket kérném használt bringa vásárláshoz amit kifejezetten télen,munkába járáshoz használnék.Acél vagy aluvázas bicajt érdemes venni?

Ti milyen bicajjal közlekedtek télen?

momentán azt kell venni ami van....annyira nem látok túlkínálatot a használt piacon se,

amúgy toknidegy amelyik az igényelnek megfelel.

 

statiszt meg kb 10 kollégám jár bringával, abból 2 vas többi alu.


"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#11
ny zoli

ny zoli

    fórumtag

  • fórumtag
  • 111 hozzászólás

Sziasztok!

Tudom nem időszerű a kérdésem,de szeretek előre gondolni a jövőre.

A segítségeteket kérném használt bringa vásárláshoz amit kifejezetten télen,munkába járáshoz használnék.Acél vagy aluvázas bicajt érdemes venni?

Ti milyen bicajjal közlekedtek télen?



#12
MC Pite

MC Pite

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.388 hozzászólás

Én a jelenlegi kerékpár ellátottságot úgy ismerem, hogy fordított a helyzet: nem kinézel valamit ami tetszik minden vagy a legtöbb szempontból és azt megveszed ahol a legjobb neked, hanem ami van abból lehet választani.
Szerintem hibába tudunk ajánlani valamit, a pillanatnyi készlet a döntő. Decathlonos bringákat sem nagyon látok készleten.
Bergusonban jártatok, vagy nagyon ki van fosztva?

Nem tudom melyik boltokba volt, de amiket látott, azokat, khm, finoman szólva főleg nem alig 50kg-s hölgynek ajánlanék.
Próbálnám rávenni, hogy egy normális bringát is próbáljon ki, mert annyi pénzt a legalsó polcos alkatrészekből összerakott, kőnehéz trekingekért egyszerűen vérlázító, hogy el mernek kérni. Ok, nem véltetlen, hogy azokból még van eladó...

Ha még lenne bolt/tílus tipp, megköszönnénk, levadásznánk. Jó lenne egy mozgásvilág tesztna; bár úgy érzem oda is alig jutna bringa, nemhogy utána tudnának belőlük adni. Nem tudom miből élnek most meg a cégek...

MC Pite módosította - 2021. július 29. - 09:37

"A hegyikerékpározás több mint versenysport, a természetközpontúan gondolkodó, egészségmegőrző,aktív életstílust kedvelő emberek szabadidősportja." Paripám


#13
karakoram

karakoram

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.540 hozzászólás

Én a jelenlegi kerékpár ellátottságot úgy ismerem, hogy fordított a helyzet: nem kinézel valamit ami tetszik minden vagy a legtöbb szempontból és azt megveszed ahol a legjobb neked, hanem ami van abból lehet választani. 

Szerintem hibába tudunk ajánlani valamit, a pillanatnyi készlet a döntő. Decathlonos bringákat sem nagyon látok készleten. 

Bergusonban jártatok, vagy nagyon ki van fosztva?

 

Sziasztok, 160 centis 50kg körüli högy ismerősnek keresnék városi, túrázós, edzős bringát. Ő persze a 17kg-os trekingekből indul ki, de a 2-5 órás tekerésekre Courier, Mali Sky, Romet Mistral,egyenes kormányos Tribant néztem. Keret 140-180 újban (jó használt is).
Fő probléma hogy nem lát a pesti boltokban értelmes bringát, főleg nem a 45-48cm magaslatokban/nem ebben az árban.
Extraként csomagtartószem ami kell, más szempont nem nagyon van (sárvédő felfogatási lehetőség előny, de nem feltétel).

Tudnátok tippeket adni mit, hol nézzünk? Köszi!


karakoram módosította - 2021. július 29. - 08:34


#14
MC Pite

MC Pite

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.388 hozzászólás
Sziasztok, 160 centis 50kg körüli högy ismerősnek keresnék városi, túrázós, edzős bringát. Ő persze a 17kg-os trekingekből indul ki, de a 2-5 órás tekerésekre Courier, Mali Sky, Romet Mistral,egyenes kormányos Tribant néztem. Keret 140-180 újban (jó használt is).
Fő probléma hogy nem lát a pesti boltokban értelmes bringát, főleg nem a 45-48cm magaslatokban/nem ebben az árban.
Extraként csomagtartószem ami kell, más szempont nem nagyon van (sárvédő felfogatási lehetőség előny, de nem feltétel).

Tudnátok tippeket adni mit, hol nézzünk? Köszi!

"A hegyikerékpározás több mint versenysport, a természetközpontúan gondolkodó, egészségmegőrző,aktív életstílust kedvelő emberek szabadidősportja." Paripám


#15
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

koszi... a decashoz kepest minden annyival dragabb, nem hiszem, hogy ebben a kempingszek kategoriaban tobbet er.

 

a sulyt megprobalom megtudni - en is pedelecet ajanlottam nekik. mar csak azert is mert dombos helyen laknak, kondi meg zero.



#16
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.258 hozzászólás

Probalom a csaladot bringara ultetni smile.png

Tudnatok folding ebikeot ajanlani? Decasat lattam, azon kivul szinte csak kinaiakat. Van vmi jo ar/ertekaranyu tipp?

 

ja első meg

mivel nem nagyon érint meg a téma igazából, ezek úgy nagyjából kihullanak a winchestermeből...

de minőségi cucc 

https://www.hercules...&sort=RELEVANCE


  • Kisherceg kedveli ezt
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#17
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.258 hozzászólás

Hat ez az, amit nem tudtam meg... csak tippelni tudok. 150?

hmm....lehet oda lenne indokolt vmi pedelec, azokban hagynak anyagot azért.....akár először csak bérelni vmit.

 

vagy vmi masszívabb cucc, Cross Legend vagy travel cross .....bár a kerekeken lehet ott is kell majd erősíteni, meg persze idén már nem lesz itthon szerintem.

 

 

vagy építés csak az meg drága lesz....

mongy merida crw váz a 100as alatti tipusokból az nem papirfalu, integrált tengelyes alivio, tán még van a novatecnek csavaros dh agya , 2,3 as küllők, vmi masszív felni, előre is vagy csavaros agy vagy agydinamo, stusni kormány nyeregcső is vmi erős darabok.....csak ez megint nem lwsz olcsó... 


  • Kisherceg kedveli ezt
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#18
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs
Hat ez az, amit nem tudtam meg... csak tippelni tudok. 150?

#19
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.258 hozzászólás

Probalom a csaladot bringara ultetni smile.png

Tudnatok folding ebikeot ajanlani? Decasat lattam, azon kivul szinte csak kinaiakat. Van vmi jo ar/ertekaranyu tipp?

Masik, nem fugg ossze az elozovel. Nagy embereknek, 120kg felett mit? Vmi trekkingszeruseg kellene.

mennyivel 120 felett ?


"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#20
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs
Probalom a csaladot bringara ultetni :)

Tudnatok folding ebikeot ajanlani? Decasat lattam, azon kivul szinte csak kinaiakat. Van vmi jo ar/ertekaranyu tipp?

Masik, nem fugg ossze az elozovel. Nagy embereknek, 120kg felett mit? Vmi trekkingszeruseg kellene.