Jump to content

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Photo

Bakony-Balaton riders

- - - - -

  • Please log in to reply
11267 replies to this topic

#1
emptytrash

emptytrash

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1,789 posts

Sziasztok!

 

Jelentem én még megvagyok. A partot nem elhagyva bringázgatok, nyáron kerülgetve a turistákat,

ősszel, télen, tavasszal élvezve a nyugalmat. Terepen tuti taknyolás lenne a vége! smile.png

A bringák köszönik szépen megvannak. smile.png


  • blash likes this

#2
Ano

Ano

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1,653 posts
  • LocationCsömör

Ha már a gázlóról beszéltem korábban, íme egy kis ízelítő, vagy inkább megemlékezés ... Belinkelem ide is a gazlo.hu oldalról letöltött 2013-as útvonal Relive verzióját smile.png

 

https://www.relive.cc/view/v4OGmpxL5mq


  • peppe likes this
Mert tekerni jó!

#3
Dózer

Dózer

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,361 posts

Nahát, valóban nem számitottam ilyen gyors válaszra ! smile.png Tegnap nosztalgiázgattam, olvasgattam a régi hozzászólásokat.

Én itt ragadtam Németországban, már 8. éve.

 Bringáim ugyan azok, most akartam venni egy országutit, mert itt ez egy országutis paradicsom, montizni ugy mint otthon, viszont nem lehet, megfelelő hegyek hiányában. De a jelen helyzetben kicsit halasztom még a vásárlást.Egyelőre a Specialized fullyra vettem 1,35 ös slickeket,  meglepően jól lehet vele haladni, mult 7végén nyomtam vele 120 km-t.

Kicsit én is küzdök a súlyommal, de karácsony óta már 5 kg lement. A pár év alatt én is egyre kevesebbet bringáztam, aztán tavaly elhatároztam, ennek vége, 1200 km-t sikerült összehozni, ami nem sok, a régi 4-5 ezrekhez képest, de kezdetnek jó volt.Elhatároztam azt is, munkába mindig bringával megyek, télen nyáron, igy is lett,esőben fagyban stb. Dechatlonban vettem nadrágot meg dzsekit a munkába járáshoz, igy nem gond már, igaz, csak 4 km, de van útközben egy jó nagy emelkedő, amit mindkét irányban meg kell mászni. Most is mindjárt indulok tekerni, igaz, jön az eső, de addig vam még kb 3 órám, az most elég is lesz, aztán elmegyek a Müncheni Dechatlonba, ugy tudom, már kinyitottak, legalábbis a bringás szekció. 

Remélem, mások is benéznek majd ide. Ahogy látom, az egész fórumon nagyon kicsi az élet, vajon miért?


  • Ano likes this

#4
Ano

Ano

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1,653 posts
  • LocationCsömör

Üdv régi cimborák! Utoljara kb 8 éve jártam erre. Ki és hol bringazik, bringazik e még?

Ezt a véletlent, hogy pont idenéztem ma ... tuti nem számítottál ilyen gyors válaszra :)

 

Én már Csömörön vagyok a többiekről nem sokat tudok ... Jankó Márkón lakik, szal még a környéken és éppen beszéltük a minap, hogy kellene valami Gázlószerűt tolni, ha már nem lesz idén (se) megtartva ...

 

Rólam még annyit hogy elhíztam mint a disznó, de már fogyásban és edzegetésben vagyok, szóval újra brigázgatok és már végig tudok tekerni 30-50 km-es lájtos tereptúrát anélkül, hogy belehalnék :D :D :D

Még a régi ezüst Meridám van, de a közeljövőben szándékozok frissíteni egy Kellys Gate 90 29er -re ... meglátjuk előny avagy hátrány lesz-e a váltás :)


Mert tekerni jó!

#5
Dózer

Dózer

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,361 posts
Üdv régi cimborák! Utoljara kb 8 éve jártam erre. Ki és hol bringazik, bringazik e még?

#6
Pity_

Pity_

    vendég

  • fórumtag
  • 87 posts
  • LocationAjka

Sziasztok,

Balatonfüred és Hidegkút között a "Hidegkúti XC út" járható bringával? Ha nem akkor esetleg tudnátok segíteni, hogy melyiken tekerjek át?

Köszi, üdv: Pity


Nem a győzelem a részvétel, hanem a fontos !


#7
TripleB

TripleB

    bentlakó

  • fórumtag
  • 9,190 posts
Sziasztok!

Bakonykúti és Tés között bringával járható -e a kék jelzés?

-=B.B.B.=-
"Aki nevet,azzal együtt nevet a világ.Aki sír,az egyedül sír..." Oldboy


#8
TripleB

TripleB

    bentlakó

  • fórumtag
  • 9,190 posts
Megvolt az első aszfaltos tekerés, Dudar-Szarvaskút. Van pár combos emelkedő a környéken.

-=B.B.B.=-
"Aki nevet,azzal együtt nevet a világ.Aki sír,az egyedül sír..." Oldboy


#9
TripleB

TripleB

    bentlakó

  • fórumtag
  • 9,190 posts
Sziasztok!
Dudaron leszek jövő hét végéig. Milyenek most az erdei utak?
Sok eső esett? Volna valakinek kedve tekerni a közelben? Cuha völgye stb.

-=B.B.B.=-
"Aki nevet,azzal együtt nevet a világ.Aki sír,az egyedül sír..." Oldboy


#10
Redi

Redi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 615 posts

Nagy itt a csend... Közben szép lassan fedezem fel újra a régen járt utakat: Gulyadomb, Csatárhegy, Tekeres-völgy, stb. Egyelőre egyedül. Következő indulás előreláthatólag csütörtökön reggel 6-kor, aztán hétvégén szombat-vasárnapra is tervezek tekerést, szintén 6:00-os indulással. Lájtos, kirándulós, fényképezős. Valaki?


Két keréken szép a világ...

#11
Redi

Redi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 615 posts

Szia Laciklon!

 

Köszi az invitálást, de semmi kedvem kinyírni magam itt az elején. Szerintem én most még egy Papodba is meggebednék, úgyhogy hétvégén asszem a Csatárral ismerkedek újfent, aztán csak szép fokozatosan, kényelmesen.


Két keréken szép a világ...

#12
laciklon

laciklon

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 969 posts

Üdv Urak!

Úgy néz ki ez a nagy visszatérések időszaka, érdekes, hogy többünkben nagyjából egyszerre fogalmazódik meg újra a tekerés iránti vágy. Így vagyok ezzel én is, néhány hete leporoltam a gépet, s bár használtam az elmúlt időszakban is, igaz elsősorban közlekedési eszközként a városban munkába járni, de a hétvégén már lecseréltem az aszfaltgumit, s újra a terep felé fordulnék. Jó lenne összehozni újra egy-két közös gurulást, beszélgetést, kirándulást. Sajnos szabadidővel továbbra sem igazán vagyok eleresztve, erőnléttel pláne nem, de akit érdekel ez az újrakezdős történet, jelentkezzen, aztán összehozunk valamit. Facén én nem vagyok fent, remélem tudunk itt értekezni hasonlóan, mint a múltban. Hétvégére, elsősorban vasárnap kora reggelre (inkább hajnalban) tervezek egy tekerést. Aki hajlandó korán kelni, szóljon, de csak ha vevő a kirándulós-beszélgetős kétkerekű erdei túrázásra.

Szia! Az idén kicsit csúszik a Gázló TT. Készülj, ott talán ismét össze futunk egy páran. Én mennék! Talán Babit is rá tudom venni....


Élj a mának! Nem baj ha a pokolra jutsz, mert ott egy csomó haverral fogsz találkozni......

http://laciklon.fotoalbum.hu/index

#13
Redi

Redi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 615 posts

Üdv Urak!

Úgy néz ki ez a nagy visszatérések időszaka, érdekes, hogy többünkben nagyjából egyszerre fogalmazódik meg újra a tekerés iránti vágy. Így vagyok ezzel én is, néhány hete leporoltam a gépet, s bár használtam az elmúlt időszakban is, igaz elsősorban közlekedési eszközként a városban munkába járni, de a hétvégén már lecseréltem az aszfaltgumit, s újra a terep felé fordulnék. Jó lenne összehozni újra egy-két közös gurulást, beszélgetést, kirándulást. Sajnos szabadidővel továbbra sem igazán vagyok eleresztve, erőnléttel pláne nem, de akit érdekel ez az újrakezdős történet, jelentkezzen, aztán összehozunk valamit. Facén én nem vagyok fent, remélem tudunk itt értekezni hasonlóan, mint a múltban. Hétvégére, elsősorban vasárnap kora reggelre (inkább hajnalban) tervezek egy tekerést. Aki hajlandó korán kelni, szóljon, de csak ha vevő a kirándulós-beszélgetős kétkerekű erdei túrázásra.


Két keréken szép a világ...

#14
emptytrash

emptytrash

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1,789 posts

Megint elkapott a gépszíj (bocs, a biciklilánc), és nekiállnék újra bringássá összerakni magam. Talán néhány kollégát is bele lehetne vinni a jóba... De ez most komoly, hogy ennyire nincs a környéken montis élet? Évente egy hsz? Vagy csak annyi történt, hogy más fórumon zajlik? Világosítson már fel valaki legyen kedves!

 

Hol szoktatok mostanság egy-egy túrára összeszerveződni?

 

Ha esetleg össze tudjuk egyeztetni, szívesen mennék egyet terepen!

Persze csak nagyon, nagyon lassan és nyugiban! :-)


  • ridelife likes this

#15
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15,907 posts
  • LocationSzékesfehérvár

Köszi az infót! Rányomozok akkor a társaságra a FB-on. (Ha valaki tud linkelni, azt megköszönném.)

Íjak megvannak, de a szerelem már nem olyan forró. A tradi csúzlik most inkább falidíszek. Beszereztem viszont egy brutál számszeríjat otthonvédelemre. No, az is fílinges ám! Grizzlymacikat lehet fektetni vele.

https://www.facebook...72611009500155/

Nincs nagy élet ott sem. De van egy nagy taglétszámú montis egyesület Veszprémben.



A sebesség mindent megold.

 


#16
Jankó

Jankó

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,030 posts

Köszi az infót! Rányomozok akkor a társaságra a FB-on. (Ha valaki tud linkelni, azt megköszönném.)

Íjak megvannak, de a szerelem már nem olyan forró. A tradi csúzlik most inkább falidíszek. Beszereztem viszont egy brutál számszeríjat otthonvédelemre. No, az is fílinges ám! Grizzlymacikat lehet fektetni vele.



#17
mof

mof

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,297 posts
Szevasz Janko! Nyilt egy facebook csoport kb ugyan ezen a cimen, szerintem keress ra! Amugy mar nagyon regen nem is lattam onlany az itteni ismerosoket, kiveve Laciklont, aki legutobbi ertesuleseim szering attert a virsligumisok taboraba.
Ijaszat marad, vagy leszoktal rola?

#18
Jankó

Jankó

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,030 posts

Megint elkapott a gépszíj (bocs, a biciklilánc), és nekiállnék újra bringássá összerakni magam. Talán néhány kollégát is bele lehetne vinni a jóba... De ez most komoly, hogy ennyire nincs a környéken montis élet? Évente egy hsz? Vagy csak annyi történt, hogy más fórumon zajlik? Világosítson már fel valaki legyen kedves!

 

Hol szoktatok mostanság egy-egy túrára összeszerveződni?



#19
Déenes

Déenes

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,256 posts
Ezek szerint nem csak nekem jutott eszembe, hogy biciklire kellene pattanni :-)
A montimon van még a tavaly õszi sárból.
Ez részint a hanyagság, részint a az idei gyenge teljesítmény eredménye...
www.magicteam.hu

#20
laciklon

laciklon

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 969 posts
Én is rendszeresen nézem a topicot, de mióta nincs céges autó, nehezebben mozgok. Na meg a 6+2-es folyamatos munkarend sem könnyít a helyzeten. Viszont ha erre felé jársz egyeztethetünk egy közös tekerést!:) Ez a többiekre is vonatkozik....
Élj a mának! Nem baj ha a pokolra jutsz, mert ott egy csomó haverral fogsz találkozni......

http://laciklon.fotoalbum.hu/index