Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj

Teljesítménytúrák

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
1257 hozzászólás a témában

#21
Bálna

Bálna

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.708 hozzászólás
Szombaton Negyven Hegyben Egyben: nosza.info | Egészségnapon folytatódik a Négy Évszak túramozgalom
Vasárnap Karancs Királya: nosza.info | Kik lesznek a Karancs idei királyai?

#22
Bálna

Bálna

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.708 hozzászólás
Szombaton Karancs - Medves Teljesítménytúrák!
A távok kerékpárral is teljesíthetõek:
www.nosza.info/negy-evszak-nyitany-szombaton-karancs-medves-tt/

Kérdésekkel jöhettek a Lokálpatrióták ide >>> Salgótarján topikba, de itt is feltehetitek!

#23
BLePister

BLePister

    vendég

  • fórumtag
  • 10 hozzászólás
Van egy túraleírásos pályázat, ha van jó írásotok, küldjétek be! :)

http://www.mathekere...level.php?id=14
Nézz be a sportblogomra: http://blepister.blogspot.com/ :cool2:

#24
Attilamerida

Attilamerida

    vendég

  • fórumtag
  • 25 hozzászólás
Hy!
Akkor a következõ TT ami még bízom benne sokaknak kellemes lehet:

itt: Thury maratont
és itt: Thury Maratont 63MTB/33MTB/23MTB/Családi 12MTB | TTT

Kellemes piros útvonalas túra!
Remélem te is tudsz jönni M.? Már úgyis bejártuk, bár mi visszafelé.....

A.
Aki fékez veszít....

#25
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

Pest határán 70K/40K/30K (kerékpáros):
Pest határán 70K/40K/30K (kerékpáros) | TTT

itiner:
http://www.teljesitm...aran_itiner.pdf

GPS track:
turistautak.hu


no, teljesítve. jó volt.

tetszene egy olyan ami teljes kör a fõváros körül.
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#26
Robroy

Robroy

    vendég

  • fórumtag
  • 10 hozzászólás
Nyereménybõl eladó!
Trans-hungária túrára Nevezés

5000 ft

Regisztrációs Csomag:

- „THT útlevelet” (pecsétgyûjtõ igazolófüzet)
- a túra útvonalának térképét
- orvosi ügyeletet
- SOS bringaszerviz a szakaszok felénél
- transzfert Diósgyõr és Szerencs között
- õrzött parkolóhelyet Nagymaroson
- bringamosó használatát a célállomásokon
- szervizt minden célállomáson munkadíj felszámolása nélkül

+ csomagszállítás

A nyeremény átruházható! Van mód arra is, hogy csak 1-1 szakaszon indulj, ha úgy engedi az idõd, illetve kedvezményesen igénybe vehetõ a Túra Csomag, amiben már étkezési és sátorozási lehetõség is van.
Akit érdekel,
Hajrá!

#27
MSONAJ

MSONAJ

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.462 hozzászólás
Nyereménybõl eladó trans-hungária túrára Regcsomag+csomagszállítás
5000 ft
Regisztrációs Csomag:

- „THT útlevelet” (pecsétgyûjtõ igazolófüzet)
- a túra útvonalának térképét
- orvosi ügyeletet
- SOS bringaszerviz a szakaszok felénél
- transzfert Diósgyõr és Szerencs között
- õrzött parkolóhelyet Nagymaroson
- bringamosó használatát a célállomásokon
- szervizt minden célállomáson munkadíj felszámolása nélkül

+ csomagszállítás

A nyeremény átruházható! Van mód arra is, hogy csak 1-1 szakaszon indulj, ha úgy engedi az idõd, illetve kedvezményesen igénybe vehetõ a Túra Csomag, amiben már étkezési és sátorozási lehetõség is van.

Érvényesítéséhez, 2012. augusztus 10-ig várjuk a visszajelzéseket, hogy ki indul.
Team Heavy Pedál Szeged

#28
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás
köszöm, erre gondoltam.
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#29
iz11

iz11

    újonc

  • fórumtag
  • 7 hozzászólás
Pest határán 70K/40K/30K (kerékpáros):
Pest határán 70K/40K/30K (kerékpáros) | TTT

itiner:
http://www.teljesitm...aran_itiner.pdf

GPS track:
turistautak.hu

#30
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás
elvtársak !

nem emléxem biztosan, de úgy emléxem tán ebben a topikban olvastam valamikor egy bringás tt-t ami gyakorlatilag a fõváros pesti felét kerüli meg földutakon -tán itt ott városszéli mellékutcákon- (kb 15-bõl indul és vhol sosorksáron van vége). de nem találom. nincs valakinek vmi infó ? vagy használható itiner erre a vonalra ?

köszi
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#31
Attilamerida

Attilamerida

    vendég

  • fórumtag
  • 25 hozzászólás
Hy!

Elõször is GRATULÁLOK minden MEGABAKONYOSNAK!
Tudom mirõl beszélek.......Szép írás HOSI! :)
Jómagam korai indulással kezdtem az elsõ kört, de mivel még nem volt teljesen tiszta a pálya sajnos nem jött össze teljesen jól a dolog.
A második kör Tésrõl vissza az erdõbe durva lefelénél PEREC :):( a mgas fû kitakart egy vízmosást....
Rövid ellenõrzés után újra a nyeregben, majd tovább.Úgy tûnt minden OK!
Hittem én....Szentkútnál már érzem a bal lábam, gázló, mászás vissza TÉSre.
ÉS itt a vég, célba vánszorgás után eredmény: 2 fantasztikus kör, jó szervezés, jó hangulat, ismerkedés és most már pihent láb!
Jövõre ugyanitt, mindenképp!

#32
TheKop

TheKop

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 274 hozzászólás
Szintén a B távra való felkészülés jegyében csatlakoznék hozzád,ha sikerül megvalósitani/összehozni...
You'll never walk alone!
„A fájdalom elmúlik, a gyõzelem örökké megmarad."

#33
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.301 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

Köszi. Hát igen a vizuális élmény biztos nagyobb volt :)


Jó írás és nagyon szép teljesítmény! Kedvet kaptam hozzá, jövõre szívesen csatlakoznék! ;-)
Salz B táv elõtt magam is tervezek egy keményebb kört, valamilyen Budai-hegyek, Pilis, Visegrádi-hg. és vissza útvonalon. Ha a privát ügyeimmel össze tudom egyeztetni, legalábbis...

#34
Hosi

Hosi

    törzsvendég

  • jóváhagyásra váró
  • 431 hozzászólás
Köszi. Hát igen a vizuális élmény biztos nagyobb volt :)

#35
TheKop

TheKop

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 274 hozzászólás
gratulálok Hosi,szép teljesítmény!ekozben én a balaton-partján heveresztem es. bamultam a csajokat:-)
You'll never walk alone!
„A fájdalom elmúlik, a gyõzelem örökké megmarad."

#36
Hosi

Hosi

    törzsvendég

  • jóváhagyásra váró
  • 431 hozzászólás
Bár a múlt heti CK-n nem sikerült az általam kitûzött célt teljesíteni, ez talán még inkább motivált, hogy bizonyítsak magamnak. Már csak a megfelelõ célt (távot) kell kitalálni...
A Mega Bakony teljesítmény túra erre kiváló lehetõséget adott. Elõször is, a Bakony az egyik kedvenc hegységem, másodszor egy körpálya, ahol ha úgy érzem ráhúzhatok, de ha nagyon végem lenne megállhatok (persze ez mindkét irányba elsülhet).
A túra hivatalos honlapja a szükséges információkon kívül nem sok mindent árult el, de a fácsén a végére nagyon felpörögtek az események. Fotók, polóterv szavazással, egyéb események, nyeremények, stb, szóval látszott, hogy nagyon összeszedett a szervezés. Egy kör 31km (490m szint). Max 6 kör teljesíthetõ, minél több kör annál nagyobb ajándékok (6 kör mindent visz). Mivel a szint nem tûnt soknak legyen 4 kör, de inkább több...
A tt-t a polgármesteri hivatal (is) támogatta, ezért a tési falunapokkal egyidõben került megrendezésre. Nyilván ez is egy csalógató volt, a család tekerhet egy kört és/vagy amíg apuka/anyuka/gyerkõc tekereg addig a többiek mondjuk a pörkölt fõzõ versenyt nézik. Nekem nem sikerült a családot lecsábítanom, így egy friss ismerõssel indultunk le 6kor. A terv a 8 órás indulás volt, az idõ remek, kissé meleg ugyan, de legalább nem az ami egy héttel ezelõtt volt. Némi kajálás a kocsiban, aztán gyors nevezés. A rajt/cél területen halomban a banán/alma/nápolyi/zsíroskenyér combo plussz ásványvíz. Elsõ kellemes meglepetés. Akkor a sajátra már nem is lesz szükség. Elõzetesen ugyan kiírták, hogy a 30km-en 3 helyen lesz frissítés, amibõl 2 helyen táplálék is, de nem tudtam pontosan mi, ezért készültem némi ellátmánnyal. Na, ezekre egyáltalán nem volt szükség, csak az energiát vittem magammal és az iso-t. Egy kulacs is bõven elég lesz. A pálya teljes egészében ki van jelölve táblákkal, szalaggal. TT lévén úgy gondoltam nem lesz nehéz a terep, keményre fújt gumikkal lehet majd suhanni a maximum sotteres dózer utakon.

1.kör - ismerkedés
Közvetlenül a világon egyedülálló szélmalmok tövébõl indulás, aztán jobbra be a szántóföldre. Kellemes CC terep, végre nem rögtön emelkedõvel kezdõdik, amin általában rögtön beállok. Hepe-hupa, pattogok mint az állat (nem baj, késõbb kisimul). Tényleg minden jelölve van, nem lehet eltévedni. Húú, itt azért késõbb meleg lesz. Aztán beér a pálya egy klassz széles erdei részre (Márkus szekrénye), robogás lefelé, egy jó nagy sáros-pocsolya, kerülhetõ, még egy, kerülhetõ, még egy, ez már nem kerülhetõ, átvágás, ennyit a tisztaságról. Száguldás tovább, betonút, de jelölést nem látok (ezek szerint mégis el lehet tévedni), visszamászok, ja itt kellett volna jobbra menni, jelölve van de nem vettem észre. Jó kis single track továbbra is lefelé, erdõbõl ki, keresztezzük a közutat. A közúton két pályabiztosító, második kellemes meglepetés, plusz itató pont. Még korán van, nem kell semmi. Aszfaltos gurulás aztán enyhe mászás, de továbbra is aszfalton. Pulzus rendben, jól gurul a betonkemény gumi :). Aztán újra vissza CC terepre, már megvan a kör fele. Újra aszfalt keresztezés, ismét biztosítva van, Tés. Hogy mi? De hát csak 20 km-t mentünk és már vége a körnek? Baszki, itt valamit nagyon elnéztek. De inkább én, mivel nemsokára jobbra be az erdõbe (K) és egy nagyon durva lefelé. Gyökér, kõ, vízmosás, faágak, szóval szinte minden (már csak a vaddisznó hiányzott). 1-2 cm-rel repülök a föld felett, húúú ez így életveszélyes... aztán vége, kis mászás (ellenõrzõpont), CC, patakátkelés (ez jól fog esni minden körben), etetõpont (Római fürdõ), még nem állok meg, mászás. Alattomosan de legalább 2km-en keresztül vissza kell mászni Tésre. Na, ez majd késõbb nem fog jól esni. Elsõ kör vége, jelzem, de nem állok meg, mert lendületben vagyok (~19es átlag)

2.kör - lendület
Gyakorlatilag elsuhant a kör, ettem az aszfalton egy kis energiát, jól ment végig, megálltam Római fürdõn vízet inni+ISO feltöltés (friss hideg forrásvíz) és egy falat banán. Idáig még gondolkodtam, hogy mi legyen a gumival, de az egyik lefelén majdnem elszálltam, szóvel kiengedtem belõle. A kör végén szintén banán+nápolyi.

3.kör - mennyi legyen?
Továbbra is lendületesen, bár egy kicsit lassulva haladok. A puhább gumival egy teljesen más dimenzióban tudok haladni, sokkal jobb, nem fáraszt annyira. Na, a négy kör tuti, de mi lenne ha megcéloznám a hatot, fejszámolgatás, ha ennyi az átlag, akkor ennyire beérek, ha kicsit lassabb, akkor meg ennyire, mindenfelé járnak a gondolataim, a tekerés meg megy magától. Tetszik ez a körpályás módszer, kicsit bezombul az ember. Találkozom egy tracking-es scráccal (tolja). Ezzel nem egyszerû - mondom. Ááá, csak beérjek valahogy, ezzel ezt nem lehet... A lánc a sáros pocsolyától, meg a vízmosástól teljesen száraz. Olyan hanga van mint egy falusi rozsdás kontrásnak. Láncolajat nem hoztam, nem baj majd kérek valakitõl. Elmegy mellettem egy Meditech-es srác, nyomja és látszik, hogy ereje is van hozzá (azt hiszem a végén hat kört ment, gratulálok!)

4.kör - 100km
Végig attól féltem, hogy a jobb vádlim ne kezdjen el fájni. Korábban szerezhettem egy sérülést, amitõl nagyobb terhelésnél mindig elõjött. Az végzetes lenne, onnantól nincs mit tenni. Egyenlõre bírom, legalább is jobb vádliból. Rengeteget iszom, egyre melegebb van, persze egyre nehezebben is megy. Folyamatosan lassulok, már csak 17 az átlag. Ahogy várható volt a 100km környékén van egy "vízválasztó" (a valóságban is). Egyre többet kell innom, ennem, már helyenként a kistányér is elõkerül. A lánc már baromira zavar, bárkit kérdezek nincs neki olaj. Eldõlt, nem lesz hatodik kör, már az idõbe sem férne bele, de sok értelme sem lenne. Az jó, hogy a hatodik körrõl elmélkedem, de még csak a negyedikben vagyok...Ja tényleg és még csak most jön a végén a mászás. A nagy gondolkodásban sikerül elesnem felfelé.

5.kör - mindent bele
A srác akivel lementem már végzett (õ három kört ment, gratulálok neki), amíg feltöltök beszélgetünk, aztán elindulok. Itt már teljesen mindegy az átlag. Az órán mindent át is állítok, hogy nem azt bámuljam. Nem érdekel sem a pulzus, sem a távolság (a pályán már becsukott szemmel is végigmegyek). A karom már nagyon fáj, elfáradt, már elég nehezen tudom szorítani a kormányt, elég sokat tekerek kiállva. Azt azért elhatároztam, hogy tolni nem fogom, akárhogy is de végig fogok tekerni. Római fürdõn a lányok még bõszen kenik a zsíroskenyeret, sokan vannak még kint, kérdezem, egy páran...egy zselét még betolok, bár már teljesen elteltem az édes íztõl. Elkezdek mászni, pont olyan szar amilyennek vártam az elsõ körben. Érdekes, hogy ennek ellenére a pulzus (érzésre) nem megy annyira fel. Találkozom pár emberkével akik tolják, biztatom õket, hogy már nincs sok. Hányadik? kérdezgetjük, mindenki gratulál a másiknak aztán némán folytatom. Látom a víztornyot, az már a teteje. Innen szép a kilátás, megállok, hogy egy képet még betegyek a track-be. Ellövöm a képet erre összeomlik az alkalmazás, azt a k.va, ki.szott. Az egész track elveszett a vége elõtt 500 méterrel. Begurultam, aztán begurulok. Végre egy 5 körös, kifizetem a nevezést (körönként 400Ft!!!), megkapom a kiskupát, pólót, emléklapot, gratulációt. Elfáradtam, de nagyon jól érzem magam, még invitálnak a falunapi bográcsgulyáshoz is, de már inkább indulunk haza. Avégén kiderült, hogy a szint kicsit több volt 600m/kör :)

Minden tekintetben fantasztikus szervezés és helyszín volt. Csak gratulálni tudok, a szervezõknek és a teljesítõnken is, függetlenül mennyit mentek. Természetesen jövõre a hat kör a cél...

157km 3006m szint, 7000cal. 16,1 lett az átlag. ~5 liter folyadék, 2 zselé+2 energia szelet, pár banán és nápolyi.

#37
Attilamerida

Attilamerida

    vendég

  • fórumtag
  • 25 hozzászólás
Meg a Bakony

Hy! Akit érdekel itt mindent megtalál róla....
Mivel meleg lesz kell a sok-sok-sok folyadék, mint múlt héten...
Érdemes korán indulni.:P

#38
Hosi

Hosi

    törzsvendég

  • jóváhagyásra váró
  • 431 hozzászólás
Megy valaki Bp-rõl a Megabakony-ra, úgy hogy korán megy és késõn jön vissza (4 vagy 5 kört mennék)? Ha igen, és van helye a kocsiban betársulnék:
hosi.lackukcacgmail.com

#39
Ariadne

Ariadne

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 303 hozzászólás
A Békésen békésen teljesítménytúra békésen-Békésen 80K/65K/40K (kerékpáros) | TTT kipróbálva, az utókor számára megörökíteném, hogy a 80 km-es táv nagyon jó lett, gyönyörû helyeken vitt végig, pontos szalagozással, csokis-almás-szódás frissítõpontokkal és nagyon lelkes szervezõkkel. Semislickes monti vagy cross bringa javasolt, mert vannak benne rossz földutak és sima aszfaltos száguldozós részek is, de többen sima városival vagy régi típusú országútival teljesítették, szóval megintcsak nem a bringán múlik. Megfelelõ számú kérés esetén hosszabb távot is hajlandóak kijelölni. :P Mi ott leszünk jövõre is, nagyon tetszett. :)
"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective : Roam)

#40
simon23

simon23

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 948 hozzászólás

Köszöntõ
akik szeretnek/szeretnének hosszúkat tekerni

...na basszus! Ez azért nem semmi!!

Ridley Noah Fast