Jump to content

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Photo

Tubeless - a belsõ nélküli rendszer

- - - - -

  • Please log in to reply
1767 replies to this topic

#781
albertfish

albertfish

    Posztolányi Dezső

  • fórumtag
  • 8,749 posts
  • LocationPécs

egyáltálan nem biztos hogy jó lesz bármivel, másrészt a defekt ellen (ha jól emléxem lokál topikban azt írtad azért kéne) sokkal előrébb vagy egy plus-os külsővel ami kb bombabiztos.vagy egy masszív defektvédelmes cuccal -sport contact pl-

 

kevláros marathon plus van fent, ez a városi szett, de szertném feltenni mostmár lassan a mountain-trail king párost.  aztán vinni terepre is a birngát, kérdés,hogy tartja az a szlötyit.. felninél mennyire para estleg? 


Egy Házam van, annak az Égbolt a teteje,padló a végtelen Föld, falak nincsenek.Apám a Nap, Hold Anyám, Csillagok a gyermekek,határtalan horgolják illatok a kertemet.Óceánkád, láng a lámpa, arcom tóban mosom,hegytetõ az irodám, ottan, józan gondolkozom..

BDPST melókeresés in progressz..ha tudsz valamit ne titkolózz! 


#782
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21,259 posts

haló

 

új nekem még a belső nélküli építős téma, ha volt tubeless, akkor az gyári kerék-gumiként vettem..

 

adott a városi bringám, egy pár éves badboy, azt szeretném átalakítani belső nélküli rendszerre.

 

jó lehet bármilyen felni-külső páros vagy hiába a lötyi bele ereszteni fog? 

 

kojak külső amit használok, 

egyáltálan nem biztos hogy jó lesz bármivel, másrészt a defekt ellen (ha jól emléxem lokál topikban azt írtad azért kéne) sokkal előrébb vagy egy plus-os külsővel ami kb bombabiztos.vagy egy masszív defektvédelmes cuccal -sport contact pl-


  • albertfish likes this
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#783
albertfish

albertfish

    Posztolányi Dezső

  • fórumtag
  • 8,749 posts
  • LocationPécs

haló

 

új nekem még a belső nélküli építős téma, ha volt tubeless, akkor az gyári kerék-gumiként vettem..

 

adott a városi bringám, egy pár éves badboy, azt szeretném átalakítani belső nélküli rendszerre.

 

jó lehet bármilyen felni-külső páros vagy hiába a lötyi bele ereszteni fog? 

 

kojak külső amit használok, 


Egy Házam van, annak az Égbolt a teteje,padló a végtelen Föld, falak nincsenek.Apám a Nap, Hold Anyám, Csillagok a gyermekek,határtalan horgolják illatok a kertemet.Óceánkád, láng a lámpa, arcom tóban mosom,hegytetõ az irodám, ottan, józan gondolkozom..

BDPST melókeresés in progressz..ha tudsz valamit ne titkolózz! 


#784
hermfer

hermfer

    vendég

  • fórumtag
  • 110 posts

Nekem a 2014-es X-king protection-öm defektgátlóval tartja a nyomást, 3 hónap alatt vesztett 0,3 bar-t, de a bütykök továbbra is szakadoznak róluk, azt nem javították ki.

 

 

Az újabb Continental ProTection külsőknél, mint a RaceKing és X-King, az oldalfal a defektgátló ellenére is még mindig ereszti a levegőt?



#785
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3,301 posts
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

Na jó, akkor letesztelem és majd írok róla. :) Egy Race King ProTection 2.2-m van a hátsó kerékre.

 

Más. Az új tubeless-ready DT Swiss XR331 és XM401 felnik belső, küllőfuratos íve kissé mélyebben íveltebb, mint például a ZTR, ezért bizonyos külsők nyomás alá helyezése némileg nehezebb lehet. A Schwalbe is nehezebben megy fel, mint a ZTR felnire, bár nem vészes, ha jó a pumpa. Kivett szelepmaggal egy Topeak Joeblow mountainnel már könnyen ment, de jó tudni, hogy hagyományos pumpával így sem lesz annyira egyszerű.

 

Probléma: a Specialized külső + DT felni kombó viszont horror, valószínűleg még a kompresszor sem segít.

 

Megoldás:

egy helyett két vagy akár 3x körbe tekert tubeless szalag és máris úgy megy fel, mint az álom! ;) Ugyanez igaz minden olyan TLR külsőre, aminek a belső átmérője nagyobb az átlagnál. Sikeres tubelessesítést mindenkinek! :)

 

Az újabb Continental ProTection külsőknél, mint a RaceKing és X-King, az oldalfal a defektgátló ellenére is még mindig ereszti a levegőt?

 



#786
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3,301 posts
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

Az újabb Continental ProTection külsőknél, mint a RaceKing és X-King, az oldalfal a defektgátló ellenére is még mindig ereszti a levegőt?



#787
sisqo

sisqo

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 884 posts
Szerintem teljesen korrekt megoldás. Én csak levágtam volna a felesleges gumit, kis nyomáson a folt nem biztos, hogy kell.



A szükség nagy úr, ha nagy a baj, muszáj kreatívkodni. :) Eszembe jutott, autószerelő ismerős hogyan javította a szúrt defektet a kocsimon kb. 9 éve. Szóval, nem én találtam fel a módszert, csak eszembe jutott, mint lehetőség
.
Megjegyzem, a módszer olyannyira jól működött, hogy munkából hazamenet semennyi levegőt nem vesztett a kerék. Este otthon aztán foltoztam belülről, meg toltam bele új defektgátlót.
Ezt pedig a gugli dobta ki: http://www.evanscycl...ir-kit-ec028981
28636_00_d.jpg



#788
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3,301 posts
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

A szükség nagy úr, ha nagy a baj, muszáj kreatívkodni. :) Eszembe jutott, autószerelő ismerős hogyan javította a szúrt defektet a kocsimon kb. 9 éve. Szóval, nem én találtam fel a módszert, csak eszembe jutott, mint lehetőség

.

Megjegyzem, a módszer olyannyira jól működött, hogy munkából hazamenet semennyi levegőt nem vesztett a kerék. Este otthon aztán foltoztam belülről, meg toltam bele új defektgátlót.

Ezt pedig a gugli dobta ki: http://www.evanscycl...ir-kit-ec028981

28636_00_d.jpg



#789
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,636 posts

Hát Zsolti......Nem jutok szóhoz. :o 

Eddig azt hittem, az én bringámon van a legtöbb igénytelen sufnituning megoldás de most magasra tetted a lécet. Csak így tovább, hajrá ! :D

Csak hogy tanuljak ! A befőttes gumi mi a ráknak volt nálad ? Csak úgy, véletlenül vagy mindig viszed ? Merthogy én hordok magammal gumit, az egy dolog, mivel a fékem rugója anélkül nem húzná vissza a fékpofát. Viszont az én bringámon ezen senki sem csodálkozik de neked viszonylag szép, új bringáid vannak.


Edited by marton, 2015. March 11. - 00:05.

  • zscs likes this
Marci

#790
ZolkoW

ZolkoW

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,681 posts

ZSCS, leborulok a nagyságod előtt!


  • zscs likes this

#791
mgy

mgy

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,091 posts

Ez nagyon kemény!!! :D



#792
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3,301 posts
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

Mai nap tanulsága:

Tavasszal illik a külső leszedése, kipucolása és friss defektgátló betöltése. Különben hasonló trükkökre lesz szükség - már ha pótbelső sincs az embernél. ;) (Ezért már ne dobjatok rám követ, ezennel magamra ejtettem :D )

10949024_1555680931348074_496964743_n.jp

 

Megoldás: 1 db, befőttes kumi, egy pici foltragasztó a lyuk környékére és a befőttesgumi egyik végére, multitool 2mm hex key-jel a befőttesgumi benyomása a lyukon át. Problem solved. 3 perces meló. ;) Biztos ami tuti, 2 gyorskötözővel még rögzítettem, tökéletesen működött.


Edited by zscs, 2015. March 10. - 10:32.

  • Kisherceg, MJani01, mof and 4 others like this

#793
gaboca1

gaboca1

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2,348 posts

urak, segíccségre lenne szükségem. a második körös csillivilli hájroller gumimat ma merénylet érte, így a futófelületén két bütyök között egy jó 7mm-es vágás keletkezett, amit már nem fogott meg a stan's lötyi. kidobni nyilván nem fogom, úgyhogy javítási tippeket kérnék. köszi..

Ez a kimondottan tubeless javító folt készlet: http://www.bringabut...dorzsi-10g.html



#794
mgy

mgy

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,091 posts

UST-s gumin vágott sebet sima folttal ragasztottam meg másfél éve, azóta semmi baja. Tudom, hogy van tubeless folt is, olyat még nem használtam.

A vágás nem a lötyik barátja, ott még nem tart a tudomány. ;)

urak, segíccségre lenne szükségem. a második körös csillivilli hájroller gumimat ma merénylet érte, így a futófelületén két bütyök között egy jó 7mm-es vágás keletkezett, amit már nem fogott meg a stan's lötyi. kidobni nyilván nem fogom, úgyhogy javítási tippeket kérnék. köszi..



#795
mof

mof

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,297 posts

köszi, utánajárok majd!



#796
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6,068 posts

Talpas folt 4.5-6-ost  keres menj be egy autógumis műhelybe


Edited by zeezoltano, 2015. February 21. - 19:57.

Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#797
mof

mof

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,297 posts

urak, segíccségre lenne szükségem. a második körös csillivilli hájroller gumimat ma merénylet érte, így a futófelületén két bütyök között egy jó 7mm-es vágás keletkezett, amit már nem fogott meg a stan's lötyi. kidobni nyilván nem fogom, úgyhogy javítási tippeket kérnék. köszi..



#798
mof

mof

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,297 posts

stan's freeride kit+superstar am490 felni(23mm belső szélesség, alexrims gyártmány)+maxxis lust highroller 2.3-as méretben mindennemű sziszegés nélkül szárazon a helyén maradt. a biztonság kedvéért azért kapott lötyit, nem keveset. öröm é bódottá.

 

edit: elöl ugyan ez a setup, csak standard 2.5-ös minion dhf, hajtogatós, exos. ez már látott lötyit korábban, szóval most csak újratöltöttem, és a félelmeimmel ellentétben ez is teljesen problémamentesen flottyant a helyére. 


Edited by mof, 2015. January 22. - 14:10.


#799
mgy

mgy

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,091 posts

Sziasztok,

Elkezdtem a gondolataimat összegyűjteni a www.tubeless.hu weboldalon a témában. Olvassatok rá, visszajelzés, fikázás jöhet :)

 

Bár én úgy érzem, ebben a témában 2-3, valóban érdemi információt tartalmazó cikknél többet összerakni nem nagyon lehet, azé' hajrá.

Sikerült gyors beleolvasás során pár zavaró bakit találni pl. a felütéses defekt kapcsán, ami egyszer kígyóharapás, másszor TL esetében kizárt, de valszeg nem nekem szól majd az oldal. ;)



#800
balazs9

balazs9

    újonc

  • fórumtag
  • 2 posts
Sziasztok,

Elkezdtem a gondolataimat összegyűjteni a www.tubeless.hu weboldalon a témában. Olvassatok rá, visszajelzés, fikázás jöhet :)