Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Tanuljunk PhotoShoppal!

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
27 hozzászólás a témában

#1
5A5A

5A5A

    vendég

  • fórumtag
  • 63 hozzászólás
Szerintem a 4est már kérlenne megtanulni, mert én 6ot használok, és csak nagyvonalakban hasonlítanak egymásra :) És amúgyis a 6al sokkal frankóbb dolgokat lehet csinálni!

#2
burce

burce

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8.694 hozzászólás
Para:
Semmi gond, így is értettem.
Most az a nagy gáz, hogy (nemtom, mi miatt, de) nem indul el a PS. Mindig kiírja, hogy 'Not enough RAM to run PS', vagy vmi hasonlót. Eddig ilyenkor töröltem a Netscape disk cache-jét, és/vagy újraindítottam a gépet, és aztán minden ok lett. De most az istenért sem akar elindulni!!!!!  :'( :'(  Csak az az ImageReady mûxik. Próbáltam az ImageReadíben átállítani a scratch disk-et, de nem változott semmi.
Nincs valami ötleted/ötleletek mit csináljak???

BRUCE

#3
Paraferee

Paraferee

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.001 hozzászólás
Ja!

javítás a kör rajzolsi hozzászólásomhoz:
nem a CTRL gombot nyomjuk folyamatosan, mint süket dumával az ól ajtót, hanem a SHIFTel...

boccs...
már csak reflexbõl nyúlok a gombokhoz, így amikor valakinek próbálom elmondani, nem mindig ugrik be... ;D

még1szer bocsika...

Csõváz és hátszél...
Joghurt is pirul... Paraferee voltam...

#4
Paraferee

Paraferee

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.001 hozzászólás
Hali,

elõször is megkora felbontású képekrõl van szó?
ha nagyobbacska képekrõl van szó, biza könnyen megtelhet a háttértár...

Amúgy van lehetõség a virtuális memória helyek méretének és helyének beállítására...
Ezek manipulásával kicsit gyorsabban tudsz dolgozni, DE pölö 600dpi-s képek összeillesztésénél már biza így is nagyo szabadhely kell(no és memória...)

cs&h+tsai...
Paraferee voltam...


#5
kiscsango

kiscsango

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 715 hozzászólás
Paraferee!
Én is próbálkoztam a Photoshoppal, de feladtam. Egy beszkennelt térképet (10 file) akartam összeilleszteni, de percek alatt megette a vinyómon rendelkezésre álló két gigát. Lehet ezt valahogy úgy csinálni, hogy ne szívja le a gép összes erõforrását?

#6
Kislust

Kislust

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.507 hozzászólás
Üdv!

Gyaci, BRUCE!!!
Srácok! Nem gondolhatjátok komolyan, hogy ilyen dolgokról vitáztok, s észre se veszitek, már egymást szídjátok.
SZerintem lépjünk túl a dolgon, felejtsétek el. Nem éri meg a Ti, s a mások hangulatát is elrontani. Szerintem nyugodtan kiegyezhettek abban, hogy véleménykülönbség van köztetek, jól van ez így, különbözõek vagyunk.
kislust
>:(,... ;D

#7
burce

burce

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8.694 hozzászólás
gyaci:

Mi az, hogy értelmetlen? Szerintem totál összefüggõ, és értelmes magyar mondatok. Vagy az értelmetlen, hogy nálunk nem veszünk meg minden progit jogtisztán?? Vagy mi a ... nem értelmes?

Szerintem te egy más világon élsz...

paraferee:
Kösz a segítséget!!  ;D ;D

#8
vendég__*

vendég__*
  • vendég
Bruce

Teljesen értelmetlen dolgokat mondtál, amik nem  kapcsolódnak ahhoz amire én felhívtam a figyelmed, de inkább kussolok mivel mi közöm hozzád. Te dolgot mit csinálsz.

#9
Paraferee

Paraferee

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.001 hozzászólás
Hali!

a Photoshop nem vektoros program... ennek köszönhetõen eléggé meg van kavarva az ív rajzolása...

menete:
1) válsd át a ikontálca bal oszlopának legfelsõ ikonját, egy szagatott voinalú négyzetet, körre...
(menete: folyamatos bal gomb lenyomása az ikonon, míg a változatok megjelennek, majd a gomb nyomva tartásával kiválaszt a kör...)

2) ezzel a lehetõséggel meghúzzuk a kört...
(VIGYÁZZ!!! alapvetõen tetszõleges ellipszist tudsz vele rajzolni, DE vagy a CTRL gomb folyamatos lenyomásával közben, vagy a jobb oldalt lévõ NAVIGATORI ablak beállítások fül alaptti tulajdonság beállítással tudsz szabályos kört...)

3) Ha meg van a kívánt alak és méret, akkor a SZERKESZTÉS-- >KÖRVONAL menüponttal tényleges vonalat tudsz rajzolni...
(a menüpontban a következõeket tudod még állítani: vastagság, helyzet{belül,kívül,középpen})

ennyi...
ha valaki nem így tudja szóljon!
Csõváz és hátszél!
Paraferee voltam...

#10
burce

burce

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8.694 hozzászólás
Na akkor most kapcsolódjunk a topichoz.
Tudja valaki, hogy hogy lehet ívet húzni/csinálni??
Mer' ez nagyon sürgetõ volna...

#11
burce

burce

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8.694 hozzászólás
gyaci:

Magam részérõl azért hurrogtalak le, mert olyan nagy közhelyt mondtál, mint ide Lacháza.
A másik dolog: Magyarországon élünk. Itt a bérek egy "kicsit" elmaradnak az amerikaiaktól, a szoftverek árai pedig az ottanira vannak optimalizálva. Így egy "kicsit" gáz lenne mindent jogtisztába megvenni. Legalábbis nekem, de lehet, hogy gyaci felé jobban megy a biznisz (gyaci ebbe a mondatba bele ne köss, és nehogy elkezdd, hogy hülyézek meg bunkózok meg mittoménmi!!!).
Egyébként nekem kb. 0,00 jogtiszta szoftverem van itthon. És szerintem ez nem csak nálam van így. Tehát ne csinálj úgy gyaci, mintha ez egy olyan ritka, vagy ún. sötét dolog lenne. Szerintem ez itt, Magyarországon teljesen természetes.

Pápá:
BRUCE

u.i.: na gyerünk gyaci, egy csomó mindenbe bele lehet kötni!!!  ;) ;D

#12
vendég__*

vendég__*
  • vendég
Bruce

1.Para: nem tudom hogy tudod-e (mert én igen). hogy illegális softverekkel történõ bûncselekmény akár börtön büntetéssel is súlytható, ill. a pénzbírság mértéke milliós nagyságrendû is lehet. Szóval ennyit a paráról.
2.Idézek tõled:
"Honnan tudom letölteni/beszerezni a 4-es HunVer-t?? Pls help!"
Hmm, nem hinném hogy ingyenes korlátlan verziója lenne...

"Csak mert nekem 5.5 van, és..."
Aha...

vagy Joda:
"Ha érdekel megvan az 5-ös magyar is, 5.5 angol, 6.0 angol is."
Jó sok lehet  joda mesternek.

Szóval ebbõl sok minden dolog levonható, én levontam egy dolgot, és gondoltam szólok mielõtt más illetékes is levon valamit unalmában. Nem tudom mennyire vagy jártas softverek beszerzésében (én igen mert ez az egyik munkám),  de nagyon ráálltak az utóbbi 3 évben ezen bûncselekmények visszaszorításában. Sok cég a küldött softverek kisérõ levelében megemlíti, hogy jól õrizzük meg a softver jogosult használatát bizonyító irományokat mert a BSA egy esetleges ellenõrzéskor kéri õket.
Szóval bocs hogy rendes akartam lenni...



#13
burce

burce

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8.694 hozzászólás
gyaci:

1.nem kéne ennyire parázni
2.milyen törvénysértõ dolgot csináltunk ?? ?? ??


#14
vendég__*

vendég__*
  • vendég
Bruce
Oszt most mér a korholó hanglejtés??  :o Asszem nem montam setéccséget, fõleg mer a javatokat akarom.  ???

#15
burce

burce

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8.694 hozzászólás
gyaci: inkább ne szólaltál volna meg...

#16
Kislust

Kislust

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.507 hozzászólás
BRUCE!

photoshop köny?

kislust

#17
vendég__*

vendég__*
  • vendég
Én csak annyit szeretnék mondani, hogy a nem igazán itt kellene  felkínálni a jogosan vagy jogtalanul birtokolt software-eket, mert még baj lehet belõle (lásd BSA). Talán mindenki tudja hogy akár börtönben is találhatja magát az aki illegális software-eket birtokol, de a legkevesebb a pénzbírság. Szóval csak óvatosan!!

#18
vendég__*

vendég__*
  • vendég
ON
Joda:

Milyen cuccra gondoltál???

Mert ha kép kell akkor abból akad egy-kettõ.....

OFF
LiquidBugger
8)

#19
joda

joda

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 525 hozzászólás
Hali BRUCE!

Ha tudok szívesen segítek csak írdd meg mit. Ha érdekel megvan az 5-ös magyar is, 5.5 angol, 6.0 angol is. Ha kell hívj fel, esetleg felírom neked.Ha bármi cuccotok van Freeride-ra, DH-ra, akkor írjatok!
06 20 3934783 joda@posta.net
;) ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;)

#20
Kislust

Kislust

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.507 hozzászólás
BRUCE!

Merre van a lakóhelyed? Ma, vagy holnap tudnám postázni, utána egy hétig szabin leszek.

kislust