Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Jumpertrek

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
12 hozzászólás a témában

#1
cserko

cserko

    vendég

  • fórumtag
  • 76 hozzászólás
Hahó
Angol nyelvû lapokból mit érdemes venni és ezt hol tudom megtenni Bp-n és kb mennyibe kerülnek ? Szerintem is elég soványkák a hazai lapok, sokan ki tudnák fizetni a lap árának 2 akár 3x-át a szinvonalasabb megjelenésért ! (szerintem)

Üdv Cserkó

#2
vendég__*

vendég__*
  • vendég
Nézd kiscsango:
Szerintem van valami fogalmam a hazai kínálatról, mivel hetente 2szer az összes nagyobb nagykert végigjárom áruért (Velotrade, Cseke, Mali, Biker, Schwinn, X-Factor, Biketrade, Avex...stb.)
rob!
Küldj nekem egy levelet és +beszéljük a dolgot. [dbdrag@index.hu]

#3
kiscsango

kiscsango

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 715 hozzászólás
András!

Ha már bringaboltban dolgozol, miért nem nézel bele a magyar lapokba? Másért nem, hát tudni, milyen a hazai kínálat.

#4
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás
Kedves András!

Nekem nem kell bemutatnod a német Bike-ot, most is megvettem a legutóbbi számát, és tudom, hogy mirõl van benne szó, visszamenõleg 2 évre majdnem minden szám megvan... Tudom, hogy az az egyik legjobb újság, amit ma kapni lehet itthon, de nem mindenki engedhet meg magának 1280 forintot egy hónapban ilyenre, mikor külsõre nincs pénze, vagy egyáltalán: nem tud németül, vagy csak annyira, hogy az nem elég ahhoz, hogy megértse azt, amirõl szó van...

Viszont a júniusi pont nincs meg, ha lehetne egy olyan megoldás, hogy cserélünk, vagy 2 szép szememért elküldöd, amiért cserébe megigérem, hogy 2 héten belül visszaküldöm, vagy valami ilyesmi? Hová valósi vagy?

#5
vendég__*

vendég__*
  • vendég
Okés rob értettem. Na látod én az ilyen cikkek miatt nem olvasok magyar bringás újságot. (épp ma néztem az utolsó, amit +vettem egy 2000 augusztusi bringa) Inkább olvasom a külföldieket. Legfõképp a német bike nevût. Értelmes tesztek vannak benne, király bringák, jó, hogy sok a reklám, de legalább lehet tájékozódni az újdonságokról meg a kinti árviszonyokról. Viszont az újság több, mint 200 oldalas! Most épp a 2001 júniusi került a kezembe. Kicsi ízelítõ a tartalomjegyzékbõl: Bringák 'töréstesztje'-ez azt jelenti, hogy egy spec. gépen hétköznapi körülményeket szimulálnak (bringa bedötése:lenyomják felváltva a két oldalát 1100 Newton erõvel százerzerszer! majd 1200 Newton erõ a nyeregvázcsõre százezerszer!)hát szegény Rotwild már az elsõ százezret se bírta ki! A Scott viszont igen.-természetesen összelós bringák. Vagy esetleg vannak még az újságban hagyományos tesztek, egyes bringás útvonalak bemutatása az egész világról és fantasztikusan gyönyörû képek. Hát nekem ilyen egy igazi bringás újság. Nem bringa meg bikemag, amiket fél óra alatt kiolvasok, hanem bike, amibõl, mint írtam elõbb, még mindíg találok a júniusiban is jó cikkeket. Ez kéne itt is. Dehát...

#6
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás
Kedves András!

Nekem nem a bicikli minõségével volt gondom, ha ez nem is teljesen ütött ki a szövegbõl, hanem azzal a móddal, ahogy ezt a biciklit hirdették. Merthogy ez egy fizetett hirdetés. De aki olvasta, az csak nevetni tud rajta, hiszen komolytalan. Azt természetesen elismerem, hogy ennyiért jobbat nem kapni, és én is láttam élõben is. Nekem a cikkel volt bajom. Szerintem nem az újságba való, és kész.

#7
Andix

Andix

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.380 hozzászólás
Szerintem tartani kell a fejlõdéssel a gép fejlesztését is. Szóval egy kisgyereknek legyen valami gyermek bmxe. Aztán majd jöhet egy merev monti (abból is valami normál 40e Ft-os, nem pedig Cora....). ÉS csak ezután, ha ki tudja használni, akkor jöhet az apuci és vehet jobb géped.
Szóval, én 16 éves vagyok, és egy JÓ gépem van, (Merida Speed etc...) de mikor egy 12 éves sácot látom Kona Stab Primon.. ²ÿ¢²°ÿ¡¢^°`¢°²¢|]Ð[

#8
kiscsango

kiscsango

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 715 hozzászólás
Kb. 10 éve lehet kapni hazánkban aránylag jó technikát. De azelõtt is voltak bringások, sõt jó versenyzõk is. Emlékszem gyerekkorunkban a 16 kilós vas BMX-nek is örültünk. Persze nem volt biztonságos, de nem törõdtünk vele. Kinek nem volt annak idején kempingje? Az volt benne a jó, hogy nem kellett félteni. Engem inkább az akasztott ki, amikor egyszer láttam egy kb. 6 éves gyereket egy több százezres gyerekméretû Mongoose össztelóson. Szerintem ez már túlzás, nem fejlõdik tõle a gyerek. Persze nem mondom, hogy mindenki inkább Tesco-s bringát adjon a gyereknek, mer az tényleg sz*r, csak nem kell rögtön montit.

#9
vendég__*

vendég__*
  • vendég
:-/Hát igen, Cora sucks. (meg összes nagyáruház sucks:-)
A cikket nem fogom már azért se elolvasni. Az elõzõ hozzászólásomban leírtam miért. Nemtom ezekezt a corás meg metrós meg ósanos meg teszkós bringákat nem ellenörzi senki? Hát az összes (persze az olcsóbb kategóriák 40k alatt) full életveszélyes! Tisztára felhúzom magam ezeken, amikor ilyet kell javítanom pl. a kis 16"-os és a 20"-os gyerekbringán elõl-hátul patkófék. Szerencsétlen gyerek be se tudja húzni! Vagy azért mert messze van a kar vagy azért, mert olyan erõsen kell húzni, hogy egyáltalán lassuljon (blokkoljon a kerék? soha.) Jó, hogy a kontrafék drágább, de szerintem ennyit megérne. Szerencsétlen gyerekeknek elveszik teljesen a kedvüket a bringázástól. Már amikor tanulják akkor. (csírájában fojtják el bennük a kerékpározás örömét) Egy kicsi túlzással talán azt is mondhatom késõbb igencsak meg fog fogyatkozni a bringások száma emiatt. Vélemény?

#10
vendég__*

vendég__*
  • vendég
András,

Ha nem olvastad, akkor nem tudhatod, milyen hihetetlen gagyi szöveggel próbálták reklámozni azokat a bicikliket! Ha teheted, olvasd el. Magát a biciklit nem fikáznám a saját kategóriájában, de ezzel a szar dumával együtt már igen. Ráadásul egy biciklis újságban jönnek Cora-katalógusba illõ szöveggel???

#11
vendég__*

vendég__*
  • vendég
8)
Már bocsánat, hogy beleszólok,de én történetesen egy bringásboltban dolgozom és mi árulunk ilyen Jumpertrek DualSlalom kerékpárt. Nézzétek: én nem olvastam az említett cikket/hirdetést a BikeMagban (nem veszem az újságot, egy kritikán aluli valaminek tartom az összes magyar bringás újsággal együtt) de könyörgöm: A KERÉKPÁR 60 EZER FORINT!!! (legalábbis mi ennyiért adjuk) Mégis mit vártok ennyi pénzért?? Karbonos XTR-es össztelóst?? A másik dolog meg az: ezeket a kerékpárokat -mint általában a kb.80 ezer forint alatti bringákat (tisztelet a kivételnek)- 11, de max 14 éves gyerekeknek csinálják. Terhelhetõségük felsõ határa olyan 80 kg körül van. Nekik ez a bringa ennyi pénzért bõven jó.Úgyhogy szerintem ez egyáltalán nem röhejes. Elég szomorú, hogy ebben az országban erre van kereslet.
A másik dolog: "Az egyetlen értékelhetö alkatrész a bicikliken a Vueltától származik.... " már elnézést, de lenne még ott egy Grimeca tárcsafék ipari csapágyas aggyal...(legalábbis az általam forgalmazotton volt) Szóval mélységesen elítélem mindazokat, akik magyarosan mondva "leszólják" ezt a kerékpárt. Ez nem humor, hanem egy kis magyar valóság...

#12
vendég__*

vendég__*
  • vendég
Én is olvastam a Humor-rovatot a Bikemag-ban. Nagyon szórakoztató volt! :)))

#13
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás
Gyerekek!

Olvastátok ezt a cikket (fizetett hirdetés) a BikeMagban? Szerintem kész röhej! Eddig nem tudtam, hogy az Acera felsö középkategóriás váltó, (szerintem az LX az, az Acera az alsó középkategóriát sem üti, az az Alivio) hogy lehet duálszlalom biciklit csinálni noname acél vázra (a geometria talán stimmel, de csak mert 14"-os), noname (Chili CH 850?) telóval, meg egyéb gagyi cuccokkal, pl: C050 Rapid rise..... ;) És ez egy "közepes dh gép"-nek készült, csak idQközben, hogy hogynem "erös cc gép" lett belöle. Hmmm... Furcsa.... :)
Az pedig mindennek a teteje, hogy egy nulla össztelós valamit dh gépnek nevezzünk, Ballistic Le 161 telóval (60 mm rugó/elasztomer, full acél), és noname csillapítatlan rugóstaggal. Az egyetlen értékelhetö alkatrész a bicikliken a Vueltától származik....