Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Bringások Európában

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
3 hozzászólás a témában

#1
zsof

zsof

    vendég

  • fórumtag
  • 27 hozzászólás
itten jutott eszembe a 2 dolog:
::) Salzburg belvarosban tekeresztem (ök is eleg jol el vannak eresztve bicikliutilag) de bicajosok elegge panganak. asztan gyanus lett a dolog, mer biciklit nem sokat lattam lezarva, de vazat, elsökereket stb (na jo nincs satöbbi) annal többet. uhhogy az en kis dragamat nem is nagyon hagytam az uccan... monnyuk az ember kim1 a varosbol (Salz-kammerguti h1ecskek&tavacskak) 1böl szembejön a sereg bicos... ::)
::)a masik dolog + az 1ik holland haver, aki nem tanyabajkkal nyomja szerencsere... (Canondaleje van szeginyemnek) de hat furan is mutatna ha egy olyan nosztalgiagepen döngetne... (ezt csak azir meselem, hogy azir ott is van a jobbikbol...)::)
na puszi fiuk
zsof voltam  :) :) :)

#2
Zöld

Zöld

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 579 hozzászólás
Hey kiscsango!

Köszi szépen! Éppen ez volt az amit elfelejtettem (amit írtam is a levelem végén, márminthogy valamit elfelejtettem  ;D), hogy ilyen qrva vastag láncokat és ennyi lakatot életemben nem láttam még. Máshol ilyen láncokra az óceánjárok vasmacskáját akasztják. Egyébként legalább 30-40 bringát láttam lelakatolva vagy csak úgy rozsdásodni a járdán, néhányat pedig a csatornákban és elég szomorú látványt nyújtottak.

Zöldfülü

#3
kiscsango

kiscsango

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 715 hozzászólás
Azért van árnyoldala is a dolognak. Nem gondoltál bele, miért megy mindenki olyan eccerû bringával? Hollandiában évente a fél!! lakosságnak megfelelõ bringát lopnak. Szóval nem érdemes jó géppel menni bevásárolni, ha hazafele is bringázni akarsz.
A bukóviselésrõl meg annyit, hogy komoly vita volt odakinn, felmérések, tanulmányok meg minden, de végül a parlamentben úgy döntöttek, nem teszik kötelezõvé a fejvédõ viselését. Ezt furcsállottam, mert amugy nagyon sokat tesznek a biztonságos közlekedésért.

#4
Zöld

Zöld

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 579 hozzászólás
Üdv!

Múlt héten néhány napot Amszterdamban tölthettem és most van idõm kicsit hosszan gépelgessek néhány gondolatot: Milyen az odakint bringás szemmel.
Szal rengetegen nyomulnak bringával öltönyben és aktatáskával is. Mindenhol kiépített bringaút hegyek vannak nagyon jó minõségben. Ha gyalogosként az útjukba kerülsz az utolsó pillanatig eszükbe sem jut fékezni csak a csengõt "nyomják". Az autósok is odafigyelnek rájuk mivel tuti, hogy otthon nekik is van bringájuk és használják is, úgyhogy õk is kerülhetnek a "másik oldalra". Kevesebben viselnek sisakot, mint amire számítottam. A bringák nagyjából egyformák, a legtöbb fekete színû és a desing is inkább nosztalgikus mint modern. Nagyon sok bringán még váltó sincsen, de nagyon sok elsõ dobfékes (legalábbis én annak néztem). MTB-t talán 2-t,  össztelós bringát 1-t, trekkinget is csak pár darabot láttam. Mindenhol csak ezeket a fekete citybike-okat lehetett látni. Ismert gyártók bringáival nem igen találkoztam talán a Peugeot és a Giant (2 MTB). Egy dolog volt még érdekes (illetve rengeteg de az most nem tartozik ide), hogy akivel voltam nem bringázik és neki nagyon furcsa volt hogy  nemcsak az autósokra hanem bringásokra is figyelni kell. Ha nálunk is olyan mennyiségû kerékpár lesz nap mint nap az utakon mint ott akkor elõször ez is biztosan probléma lesz. Szóval Amszterdam és gondolom Hollandia is tényleg  bringás paradicsom ahol respektálják a kétkerekûeket. Az már más kérdés, hogy szegényeknek nincs se BM-juk se MM-juk mivel hegyeik se nagyon vannak.  ;D
Mielõtt nekiültem valami még az eszemben volt de sajna elfelejtettem!

Szal nem akartam senkit untatni csak kis reményt szerettem volna felcsillantani, hogy ez lesz/lehet nálunk is a jövõ! Az más kérdés, hogy kb. 2050-ben!

Zoldfulu aki puhány és nem tekert el odáig