Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj

Tervezés & Carpe Diem...

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
9 hozzászólás a témában

#1
baliba.

baliba.

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 624 hozzászólás
"Élj úgy, hogy ha lepereg elõtted életed filmje, ne tudd, hogy akció, vagy szexfilmet láttál!"  ;D ;D ;D

Na-de félretéve a tréfát,

Ahoz ez a rövid és tudatos emberöltõ oly kevés, hogy egy magamfajta nyitott gondolkodású ember minden szépséget, és csodálatot személyesen átéljen, de egész életünkben azért (küzdünk), cselekszünk, hogy a lehetõ legtöbbet összegyûjtsük. A pillanat öröme iszonyatosan felemelõ és tiszta érzés! Mindenkinél más, de ugyanakkor ugyanaz! Minél több ilyennel rendelkezik az ember, annál gazdagabb odabenn!!!
Azért tervezed meg a holnapot, hogy a tegnapihoz,  hasonló élményben lehessen részed, de ezért ne szaladj el a mai nap mellett! Nem csak a cél az emlék, nem csak az a pillanat, hiszen abban benne van az egész út, a elérés, a küzdelem, ami esetleg a mindennapokból tevõdik össze!


Ha hülyeségnek, és érthetetlennek tartod, ugorj tovább, és boccs, de ezt érzem belül! Lehet, hogy nem tudtam megfelelõen visszaadni.

Baliba

#2
burce

burce

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8.694 hozzászólás
Hey!

Nah szóval akkor megint jelentkeznék  :)

Én azt szeretném, ha vki pontosan (!) elmagyarázná, hogy mit kell érteni a Carpe Diem kifejezés alatt.
Merthogy sztem lehet többféle képpen is. Én ilyen téma elég tájékozatlan vagyok, de nekem azt tanították, hogy azt jelenti, hogy élj a mának.
Én ezt úgy értem (értettem), hogy csak a mával foglalkozz. Egy kerós hasonlatban:
Ha mész fel a hegyre, akkor nem az a célod, hogy felérj, hanem hogy abban a pillanatban mindent beleadj, így lehet, hogy a vége elõtt elfáradsz.
Erre mondtam azt, hogy fontos az elõre tervezés.
És Paraferee-vel teljesen egyetértek, ha valami szépet tapasztalok, akkor próbálom "magamba inni" azt, hogy késõbb nehogy a feledés homályába merüljön.

Remélem értettetek.

Üdv:
BRUCE

#3
vendég__*

vendég__*
  • vendég
ON

Dettó hepí!!

UFF
LiquidBugger
8)

#4
GerMan

GerMan

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 445 hozzászólás
szerintem hasonlithatnánk a valláshoz a (hegyi)kerékpározást.
garantáltan helyrerak, felvidit, képessé tesz a jó dolgok befogadására. legalábbis nálam igy mûködik :)
amúgy meg nem vagyok vallásos, de valahogy igy képzelem azt is.. :)

ami azt illeti, tekerés közben muszáj "carpe diem"-ben lenni, mert ha a jövõben vagy, akkor a jövõd egy kórházi ágy is lehet ;)

nagy általánosságban, szerintem az arany középút követendõ mindenhol.
carpe diem ? igen, tégy mindent úgy, hogy kedved leld benne! a felkinálkozó lehetõségeket pedig tudni kell kihasználni.
tervek ? mindent nem lehet egy pillanat alatt megkapni. aki csak az azonnali vágyait elégiti ki, annak asszem nem eléggé tartalmas az élete.

tökjó, hogy Ti is ilyen "bicajozásérzéssel fertõzöttek" vagytok :)
üdv,
Ger


#5
vendég__*

vendég__*
  • vendég
ON

Tamplar!

Mit is írhatnék erre....
Ez az....

És örülök, hogy nem vagyok egyedül....

OFF
LiquidBugger
8)


#6
templar

templar

    vendég

  • fórumtag
  • 129 hozzászólás
Egyszer mentem és az út melletti mezõn szénabálák voltak. Az egyiken ott ült mozdulatlanul egy ragadozómadár. Talán héja lehetett. Néma csönd volt (autók sehol), és megállt az idõ... Az a kép mindig megmarad.

szerintem ilyen

#7
vendég__*

vendég__*
  • vendég
ON

Nem voltál értetlen...sõttttt!

Örülök, hogy osztod a véleményem.... ;D
Nem hiába... ;)

UFF
LiquidBugger
8)

#8
Paraferee

Paraferee

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.001 hozzászólás
Üdv Néked folyékonyak legszilárdabbika!

Kíváncsi vagyol a véleményekre... hááát legyen...

Carpe Diem...
Mit is jelent Nekem ez...?
Talán (valyon miért?) a legjobban egy kerékpáros szituban tudnám kifejezni...

Szal van egy hegy... és Te, illetve most Én, de Te is lehetsz... ott vagy... Elkezdek tekerni felfele, hogy leküzdjem mind a hegyet, mind Magam határait...
Ahogy hajtok a természet körülvesz...
Minden nagyon szép...
Friss a levegõ... zöld minden... az enyhe szellõ bebújik a sisakom alá, és hûti a fejem...
Amikor felérek a hegyre, és kiállok a szirtre, lenézve az elterülõ összezsugorodott tájra, ahonnan felkapaszkodtam, próbálom beinni magamba ezt...
Amikor elindulok lefele úgy megyek, hogy ez az egész örökre megmaradjon bennem...

Mit is akartam ezzel itt leírni...?
Azt, hogy úgy tekerek, hogy az az alkalom megmaradjon örökre bennem...
Szerintem ez a Carpe Diem...
Úgy élni, hogy minden pillanat megmaradjon örörkre benned...

Bocs, ha érthetetlen voltam/vagyok...
Joghurt és Én...Pf



#9
vendég__*

vendég__*
  • vendég
ON

NA haj!

Drága fele- és egész barátim!

Lehet, hoyg ez a topic a megnyitás pillanatában halálra volt ítélve. De megér egy próbálkozást...

Célja?
Hát csak annyi, hogy bicós emberkék másik oldalát is megismerjük egy kicsit. Vagyis a nézeteit. Mert ez egy "szakmai" fórum, de ez meg a szabadonfutó...

Ígyhát és kis életfilozófia...

Ott tartottam, hogy fontos, vagy nem fontos az elõre tervezés. Természetesen nem lehet napról napra élni. De a Carpe Diem nem is ezt jelenti. (szerintem) Ahogy Keating tanár úr mondta a Holt Költõk Társaságában, az életet lehet úgy is falni, hogy a csont nem akad meg a torkunkon.

Kell tervezni és véghezvinni a dolgokat. Kell kitartás. De kérem! Akik itt vannak a fórumon, azok között nem nagyon van olyan aki nem kitartó. Hiszen tekerünk vagy mi?! És ha másban nem is tartod magad állhatatosnak ebben (megnyudoghatsz) az vagy! És ezért nagyszerû csapat ez!

És ez nem arról szól, hogy MOST minden legyen jó. Hanem arról, hoyg minden pillanat legyen olyan amilyennek szeretnénk. Legyen olyan amiylet szeretnénk. Persze vannak kompromisszumok. De azokat is lehet saját javunkra fordítani.

Az egyik topicban a bicó és a barátnõ szerves és szervetlen kapcsolatáról szólt a beszélgetés. Valaki azt mondta, hogy fontosabb az emberi kapcsolat mint a bicó. Akkor nem én vagyok az egyetlen "áruló"?  ;)

Nos egyenlõre ennyi. Ha lesznek reakciók majd folyt köv.

És én komolyan mondom, kíváncsi vagyok a véleményetekre.

Mindenkinek kívánok olyan pillanatokat, amik a késõbbiekben tudnak erõt adni!

UFF
anemantibicós LiquidBugger
8)


#10
vendég__*

vendég__*
  • vendég
ON

Szia Bruce!
És mindenki másnak is!

BRUCE írta
"hogy lehet ekkora kuki egy rencergazdi??    
Tudom, hogy marhára nem ebbe a topicba illik, de azt a pédzset te magáncélból, vagy megrendelésre csináltad?
Egyébként elõször a design fogott meg, aztán beleolvastam a lapba, de nem volt idõm (+ türelmem) végigolvasni.
A tartalommal kapcs.:
Ha a Carpe Diem alatt azt az életfelfogást értjük, hogy csakis a mának élj, hogy most minden jó legyen, akkor nem értek azzal egyet, sztem fontos az elõre tervezés, a jövõ tervezése stb... de ezt tényeg nem ebbe a topicba való. "


Életfelfogás és tervezés. Természetesen lehet tervezni, de az már elég kegyetlen dolog, ha a tervek élnek helyetted.

Tervezni kell. Én inkább szeretem ezt álmodozásnak nevezni. Álmok nélkül meghal az ember. Szerintem. De ezt majd kifejtem, ha délután rászabadulok a gépre. Addig ID OFF....

UFF
LiquidBugger
8)