Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

L. Armstrong - Dopping

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
76 hozzászólás a témában

#61
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19.996 hozzászólás
miért akarjátok megmondani, hogy tyúk vagy tojás?  ??? ??? ??? ??? ??? ??? ??? ???
Nagyon sokan próbálták már kideríteni, hogy az aki 9,79et futott (Green ? -nemtudom) az mit szedett, hogy Armstrong mitõl mászik úgy hegyet mint senki, (...sorolhatnánk) és nem tudták. Miért Ti akarjátok ezt most pikpakk megválaszolni?

tamash az értetlen

#62
vendég__*

vendég__*
  • vendég
Na akkor itt folytatjuk a témát! Andix köszi a topicot, legalább nem "szedjük" szét az Új szám topicját.....

Elhangoztak itt nagybölcsességek... lényeg minden sport ( ami népszerû és KOMOLY ) egyben egy ÜZLET... az üzletben pedig nincs barátság :-) .. sajnos ez így van, ezt bele kell venni.. GABOnak igaza van.. ez pénz... egy bizonyos futónknak voltak HETI 80ezres számlái egy bizonyos cégnél, ez a bizonyos cég VÉLETLENÜL testépítõszereket forgalmazott ....

ja multkori beírásomnál elcsesztem a magyar csúcs 10,08 100m-en... uff! ...


Amúgy szerintem nem igazán van olyan sport amiben ne lenne jelen a dopping... .. ez egy ilyen világ.. különösen az országútisok, de nézd meg a futókat ( tavaly Dobos Gabit tiltották el ) , súlyemelõket stb...



#63
burce

burce

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8.694 hozzászólás
Mondjuk az érdekelne, hogy ha Armstong a 0ról indult, akkor 1 év alatt hogy juthatott oda, oda, ahová/amiért mások több évtizedet edzenek?
Ez egy kicsit olyan érdekes.

Persze Armstong rulez, és respekt. (részemrõl)

#64
Ras

Ras

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.021 hozzászólás
speciel Armstrong most lett igazán jó és nem a betegsége elõtt... amúgy meg ha azt nézed mindenki doppingol...
vizsgaidõszakban töménytelen kávé fogy mert különben nem tudna az ember annyit tanulni amennyit kell...

#65
Ralph_Fiennes

Ralph_Fiennes

    vendég

  • fórumtag
  • 152 hozzászólás
1Stein:Akkor maradjunk a gyengén megalapozott és pesszimista véleményednél  >:( >:(

#66
Dr.Stein

Dr.Stein

    vendég

  • fórumtag
  • 161 hozzászólás
Magyar élsportolókról, sõt agyonajnározott olimpikonainkról is hallottam már rondaságokat doppingügyben. Személy szerint el is hiszem õket, bár nem áll szándékomban tovább adni. De meg vagyok róla gyõzõdve, hogy az profi élsportban mindenki doppingol. Ki okosan/szerencsésen, ki kevésbé.
Ez persze csak az én gyengén megalapozott és pesszimista véleményem.

#67
jackdaniel

jackdaniel

    vendég

  • fórumtag
  • 67 hozzászólás
A dopping tényleg mindig elõbb van egy lépéssel pl. a legtöbb táplálékkirgészítõben olyan prohormonok vannak amelyek nem számítanak szteroidnak ám a szervezetedben olyan átalakuláson mennek át mely során szteroid hatásúvá válnak. A legszomorúbb az egészben hogy úgy szeded õket hogy nem is tudsz róla.

#68
olaf

olaf

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 718 hozzászólás
Az emberek szemlélete az idõk során változik.Az hogy Armstrong a betegsége elõtt doppingolt-e az engem nem különösebben érdekel, hisz az a mostani eredményeire nem hiszem, hogy hatással van, hisz szinte a 0-ról kellet újra kezdenie.

#69
Zöld

Zöld

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 579 hozzászólás
Hey

Kerestem de sajnos nem találtam meg azt a topicot (lehet, hogy másnak sikerül) ahol a Tour után már egyszer elvitatkozgattunk a doppingról! Most nem konkrétan Armstrongról csak az élsportolókról valamit. Az USA-ban végeztek egy felmérést, ahol arról kérdeztek sportolókat, hogy ha kapnának egy szert amitõl biztosan olimpiai bajnokká válnának, de 5-6 év múlva meghallnának akkor beszednék e? Gondolom mondanom sem kell, hogy a többség simán beszedte volna (pontos %-ra nem emlékszem)! Csak ennyit akartam!

Zöldfülü

#70
Andix

Andix

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.380 hozzászólás
Lehet, hogy Gyaci meg én túl fafejûek vagyunk  ;D . De nyugodtan higgyétek el, hogy dopping nélkül szinte lehetetlen élre kerülni... Azt elhiszem, hogy mondjuk a hererák óta nem szed Lance semmit. A betegségbõl való felépülés, az esély az elétre, adhatott neki annyi lelki erõt, hogy õ legyen a legjobb. De hogy elõtte? Hát azt már senki nem fogja megtudni. És lehet, hogy ti most úgy gondoljátok, hogy nem szednétek semmit soha. De mondjuk ha ottvagy az elsõ 10ben!, ÉS semmi azaz semmi másra nem koncentráltál évek óta, se család, se gyerek, csak a tekerés, csak, hogy nyerj. Ezen a ponton szerintem nem sok ember mondja: "Ugyan má' max. nem nyerek, most mit számít, nem fogok én szert szedni. Alig szántam rá a fél életem, most ugyan má' tényleg csekélység az egész."

Elitélek minden fajta doppingot, de sajnos, az élsportolók mezõnyében dopping nélkül szinte lehetetlen nyerni. És nehogy azt higgyétek, hogy a dopping nem jár 3 lépéssel az sportorvosi mûszerek elõtt.

#71
burce

burce

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8.694 hozzászólás
templar: tök igazad van.
még az "új szám" alatt én is arra akartam rávilágítani, hogy doppingszerrel nem lehet végig a "toppon" lenni, de azt hiszem egyesek (esetleg gyaci ::) ) nem értették meg... sajnos...
valamint az is teljesen igaz, hogy nekem bármit adnak, én sem megyek úgy fel az alpe'd huez -n. ez tuti...

#72
Gabo

Gabo

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 255 hozzászólás
Ha valaki doppingolni kezd, akkor annak a számára a sport már rég elvesztette az értelmét.
Persze a dopping jelenség egyik legnagyobb indukálója a profi sportban jelenlévõ pénz. De ezt az új technológiák használatára és elérhetõségére is ki lehetne terjeszteni. Egy agyon támogatott versenyzõ mindig hozzáférhet a legújabb néha nem is elhanyagolható elõnyöket biztosító felszerelésekhez, míg a kis csapatok számára ezek szinte megfizethetetlenek. Lásd az úszok "cápabõr" ruháit, vagy a Forma1 élcsapatai és a kisebb csapatok közötti technikai különbségeket.

#73
templar

templar

    vendég

  • fórumtag
  • 129 hozzászólás
Na szóval... Nagyon sok mindenrõl volt már szó itt, de néhány dologra magam is szeretnék rámutatni.
1) mindig nézik azt aki az elsõ...tehát LA is meglehetõst gyakran kényszerül mindenféle vizsgálatra, eleddig ismert eredménnyel

2) Saját hozzá nem értõ véleményem szerint nem valsznû, hogy az aki "rendszeres" koxbajnok, az huzamos ideig ott tud lenni a topon. Emlékezzetek mindenféle ír és kínai úszónõkre stb. akik két idény között megtáltosodtak, oszt' eltûntek...

3) Nekem adhatnának akármit...még "szódavízzel" sem tudnék modjuk az alpdüin így felmenni...

4) Ullrich is asztmás... Gotti is... de nekik nem szurkolok... ;D

t




#74
olaf

olaf

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 718 hozzászólás
DOPPING
!FÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚJJ!!!!!

#75
vendég__*

vendég__*
  • vendég
Jaja, a koffein is doppingszernek minõsül, de annak van egy értékhatára.
Amúgy a bringások és triatlonosok is ilyen pörgetõket használnak (pl.effedrin), adrenalint, tesztoszteront, és EPO-t. Ez utóbbival szoktak sûrûn lebukni, mer a különös vörös vérsejt túltengést nem tudják megmagyarázni. Az adrenalint és a teszto-t még úgy ahogy ki lehet védeni, ha nem idõben hagyják abba ill. nem megfelelõ fedõszert szednek rája.
Valaki szójjon ha hüjeséget beszélek! Pl. van egy országúti élversenyzõ közöttünk?? ;D



#76
Andix

Andix

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.380 hozzászólás
Na még eszembe van > Haverom judózik, és súlycsoportjában mindig 2-3 helyzett Magyarországon. Õ mondta, hogy ahhoz, hogy kijusson az olimpiára (mondjuk), akkor van reális esélye, ha elkezd szerekkel gyúrni. Most is, szinte minden idejében edz, de ez nem elég! Ismerem õt eléggé, tudom, hogy nem fog szedni semmit. Õ mondta, hogy beletõrödött, hogy jobb eredményt egyszerûen nem érhet el "saját erõbõl". Ez van ma szinte minden sport élmezõnyében....  :-/

#77
Andix

Andix

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.380 hozzászólás
Nagyon felpörgött a téma az új szám alatt. úgyhogy most ide írok.

Ne délgessetek olyan álmot, hogy Lance koma soha nem nyomott doppingot. Kezdjük ott, mi a dopping. Csak hogy érzékeljétek, most mondjuk vegyük a koffeint. De elõbb nézzük meg a cigit. 1 cigi elszívásába az ember nem hal bele, de 1 cigarettában lévõ nikotinnal embert lehet ölni. Na most, attól, hogy iszol 1 bögre kávét meg nem leszel bringabajnok. Viszont lehet gyógyszertárban is kapni koffein tablettát, vény nélkül!. Haverok vettek egyszer, buliból, csakhogy megnézzék. Na kb 2 tabletta olyan szintû teljesítményt javulást értek el, hogy szószerint "felpörögtek" ( ;D ). Egyszerûen nem fáradsz, pontosabban nem érzed rendesen!! És ezt boltban megveheted!. Tételezzük fel, hogy versenyen ezt kimutatják. De nem! Mert a koffein viszonylag gyorsan ürül, és ha csak az edzéshez használod mondjuk, akkor is mondjuk 1,2x "sebességgel fejlõdsz". ...

Andix