Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

L. Armstrong - Dopping

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
76 hozzászólás a témában

#41
GerMan

GerMan

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 445 hozzászólás
szerintem arra gondol gyaci, hogy attól még doppingszer a szer hétköznapi értelemben, hogy még nincs a hivatalos listán.


#42
koga

koga

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 583 hozzászólás
a megfogalmazás helyes, a szakirányon belül. köznapi életben az is kox ami nem kox. na ezt ércse meg valaki most!!

Gyaci  ezt nem értem ???

#43
vendég__*

vendég__*
  • vendég

LA nem doppingol,mert csak az dopping ami tiltott,márpedig naponta fejlesztenek új vegyszereket.
Egyébként LA orvosa néhány éve az usa legnagyobb doppingbotrányának volt szereplõje.
Az us postal egyébként Actogevint használ,ez egy közforgalmú gyógyszer.
LA legutóbbi gyõzelmét már csak egy cinikus mosoly fogadta


a megfogalmazás helyes, a szakirányon belül. köznapi életben az is kox ami nem kox. na ezt ércse meg valaki most!! ;D

#44
vendég__*

vendég__*
  • vendég

Gyere ki haver játszuk le! ;D

Na de most komolyra fordítva a szót. Megmondom nektek õszintén hogy én anno azért ábrándultan ki a sportból mert el üzletiesedett (kis naiv) Én akkor döntöttem úgy hogy nem fogok egyetlen versenyen sem indulni, nert az már régem nem arról szól amirõl kellene hogy szóljon.
Mostanság el kezdtem maratonokra járni,de számomra itt is csak az a lényeg hogy teljesítsem a távot.
Naivka befejezte ::)


;D A rendes neved ezek xerint Olaf Pifpaf?? ;D

#45
vendég__*

vendég__*
  • vendég
Nem is doppingolok!

Basszus, hiszen én tudok magyarul?! De azért én vagyok az, higyjétek el! :)

#46
koga

koga

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 583 hozzászólás
LA nem doppingol,mert csak az dopping ami tiltott,márpedig naponta fejlesztenek új vegyszereket.
Egyébként LA orvosa néhány éve az usa legnagyobb doppingbotrányának volt szereplõje.
Az us postal egyébként Actogevint használ,ez egy közforgalmú gyógyszer.
LA legutóbbi gyõzelmét már csak egy cinikus mosoly fogadta

#47
olaf

olaf

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 718 hozzászólás

méé? mer akkó ütni fox?  :-/


Gyere ki haver játszuk le! ;D

Na de most komolyra fordítva a szót. Megmondom nektek õszintén hogy én anno azért ábrándultan ki a sportból mert el üzletiesedett (kis naiv) Én akkor döntöttem úgy hogy nem fogok egyetlen versenyen sem indulni, nert az már régem nem arról szól amirõl kellene hogy szóljon.
Mostanság el kezdtem maratonokra járni,de számomra itt is csak az a lényeg hogy teljesítsem a távot.
Naivka befejezte ::)

#48
vendég__*

vendég__*
  • vendég

azér' az érdekelne, hogy:
1) a negatívabb társaságból hányan láttátok a riportfilmet LA felkészülésérõl
2) ugyanebben a körben hányan olvastátok a könyvet
3) hányan vannak  köztetek szakorvosok...
(pl. szagértõ rákológus stb.)


még valami erre:
1.) szerinted van olyan hüje bárki, hogy egy riport filmben kamerák elõtt adja be magának a teszto injekciót????
2.) szerinted egy könyvbe beírja bárki, aki aktív versenyzõ, hogy mit szed és mikor????
3.) szerinted orvosnak kell ahhoz lenni, hogy rálássál az 1értelmû dolgokra???? olyan nincs hogy valaki majd félórán keresztül kiállva a nyeregbõl hajrázik hegymenetben!!! én láttam, és vigyorogtam hogy: persze...

#49
vendég__*

vendég__*
  • vendég

Én márpedig megmaradok naivnak... Beeee.... ;D ;D

Legfeljebb néhányan leanyáznak... Na bummm...
(Csak kár, hogy ide is begyûrûzik a KÖZÉLET, nem kéne...)

azér' az érdekelne, hogy:
1) a negatívabb társaságból hányan láttátok a riportfilmet LA felkészülésérõl
2) ugyanebben a körben hányan olvastátok a könyvet
3) hányan vannak  köztetek szakorvosok...
(pl. szagértõ rákológus stb.)

UFF én beszéltem
over and out (of topic)


tudom már mér nem hisz senki abban hogy egy híres kerékpáros nem koxol(t). Az ugye , hogy egy nagy db 2*3méteres testépítõ kijelenti hogy sosem koxolt az röhej. Ha egy gizda bringás ezt mondja mindeki elhiszi. És épp ez az amiért elhiszik, mer a képben mindenkinek az van, hogy ne bassz má nem is láccik rajta! Nem is kell, sõõt, nem is szabad. neki nem lehetnek súlyfeleslegei. De attól még szépen beszedi a maga kis tiltott szereit, még ha 1000 riport film készül róla, melyben azt mondja sosem és nem is fog.

#50
templar

templar

    vendég

  • fórumtag
  • 129 hozzászólás
Én márpedig megmaradok naivnak... Beeee.... ;D ;D

Legfeljebb néhányan leanyáznak... Na bummm...
(Csak kár, hogy ide is begyûrûzik a KÖZÉLET, nem kéne...)

azér' az érdekelne, hogy:
1) a negatívabb társaságból hányan láttátok a riportfilmet LA felkészülésérõl
2) ugyanebben a körben hányan olvastátok a könyvet
3) hányan vannak  köztetek szakorvosok...
(pl. szagértõ rákológus stb.)

UFF én beszéltem
over and out (of topic)

#51
vendég__*

vendég__*
  • vendég

Én Armstrong párti vagyok, sztem nyugodtan békén lehet õt hagyni!


méé? mer akkó ütni fox?  :-/

#52
vendég__*

vendég__*
  • vendég

Na látom szegény Lance kapott külön topicot.

Szerintem hülyeség azt feltételezni, hogy mindenki doppingol aki nyer, meg egyáltalán, mindenki doppingol aki profi, mert akkor szerintem már semmi értelme a sportnak. Akkor inkább szurkoljatok az orvosoknak és ne a versenyzõknek.

Konkrétan itt van Armstrong esete: vele kapcsolatban már szerintem elhangzott itt minden érv és ellenérv. Csak azt nem értem, hogy miért van ez az egész dolog Armstrongra kihegyezve. Folyton csak õt baszogatja mindenki, pedig nem hiszem, hogy ha õ doppingol, akkor pl. Ullrich vagy Beloki vagy bárki más nem.
Jimenez hogy ment már fel a hegyekre a Vueltán? Mint a rakéta. Õt senki se baszogatta, hogy biztos doppingolt, csak ajnározták, hogy hûdeügyessrác. Ezt egyszerûen nem tudom felfogni miért csak Armstrong doppingol az egész mezõnyben.


Armstrong azért merült fel, mert õ vele van cikk a Bikemagban. A többi is koxol, de most nem õk a téma.

#53
vendég__*

vendég__*
  • vendég

templar: tök igazad van.
még az "új szám" alatt én is arra akartam rávilágítani, hogy doppingszerrel nem lehet végig a "toppon" lenni, de azt hiszem egyesek (esetleg gyaci ::) ) nem értették meg... sajnos...
valamint az is teljesen igaz, hogy nekem bármit adnak, én sem megyek úgy fel az alpe'd huez -n. ez tuti...


Rossz következtetés. Toppon csak a koxxal lehet maradni. Eleinte az alsóbb szinteken megy anélkül is, majd késõbb a felsõbb szinten már folyamatosan nyomatni kell. Kérdezzél már meg egy szakértõt ebben, mielõtt ilyeneket mondasz. Ezeket a dolgokat egyébként honnan veszed?

#54
Dr.Stein

Dr.Stein

    vendég

  • fórumtag
  • 161 hozzászólás
Na, hát úgy látszik, hogy nem csak én tudom így. Ennyit az én pesszimizmusomról. Ami talán mégis  realizmus. Ettõl még persze oka van, hogy azok vannak ott, akik ott vannak és nem mi szedjük kanállal a d-t, de akkor is...

#55
Shaun_Palmer

Shaun_Palmer

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.323 hozzászólás
Aki gondolja nézzen be ide www.doppinglista.hu
itt minden kérdésére választ kaphat.
doppinglista + doppingszernek minõsülõ gyógyszerek stb.

Palmer

#56
Shaun_Palmer

Shaun_Palmer

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.323 hozzászólás
Bocs, ha olyt írtam ami már volt, de lusta voltam elolvasni az egészet.  ::)

Ja, ha valaki rákérdezne, hogy milyen teknika az amit bele rejthetnek 1 biciklibe?
Azt nem tudom, de ismét egy kajakos példa:
- Az amerikaiak a NASA-t vetették be a ... olimpián (nemtom melyiken). A kajakok méretei megvannak szabva (súly, max. hosz, min. szélesség, nem lehet benne konkáv ív). Ezen a bizonyos olinpián az amerikaiak olyan hajókkal indultak amit ma tulipán hajóként ismerhetünk. Ez a hajó a szárazon teljesen szabályos hajó, de amint vízre teszed a hajó aljának formája az eredeti parabola ívrõl tulipán ívre változik, vagyis ami eddig domború volt az humorú lett.
Naszóval az amerikaiak 10enévekkel ezelött képesek voltak ilyet csinálni (lebuktak), ma hol tarthat a technikai fejletségük és miket tesznek bele a versenyzõik felszerelésébe?

Palmer

#57
Shaun_Palmer

Shaun_Palmer

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.323 hozzászólás
Na szevasztok!
Olvastam a vitát az "új szám" alatt és gondoltam, hogy hozzászólok:
Én az élsportban eléggé benne vagyok (aktívan már sajnos nem), Élsportolói iskolába járok és a fél iskola versenyszerüen sportol, köztük az indultak még kategóriától a Világ és európa bajnokoon át az Olimpián indult versenyzõkig (Ifi, Junior). Én négy és fél évig kajakoztam, de a hátam sajnos nem bírta a heti >10 edzést. A kajak/kenu sportban ugyanúgy mint más sportágakban is ha az ember szeretne nemzetközi (egyes sportokban hazai) babérokra törni akkor "kénytelen" tiltott teljesítményfokozó szerekhez nyúlnia. A közhiedelem a táplálék kiegészítõket is doppingszernek nyílvánítja és elitéli azt (kreatin, HMB, Tirozin, ...), pedig mintazt tudjuk ezek nem doppingszerek, ezek csak hozzásegítenek a bennünk rejlõ lehetõségeket kiaknázni. Ezek a szerek nélkül egy sportoló ma nem is "élhet", mert a szervezete nem bírná az állandó terhelést, az izmok/sejtek nem tudnának a 2 edzés közt regenerálódni.
Az élsportban MINDENKI használ tiltott szereket (felnõtt) és ezeknek a szereknek az adagolását profi sportorvosok írják elõ, mindenkinek különbözõ módon kell ezeket szedni. Az, hogy a dopping vizsgálaton nem buknak le a tiltottszereket fogyasztók az a kúra idõben való befejezésének köszönhetõ, esetleg annak, hogy a vizsgálatok még nem tudják kimutatni ezeknek a szereknek a jelenlétét a szervezetben. Ez 1 olyan verseny a doppingszerek és a vizsgálatok közt ahol a d.szerek mindíg 1 lépéssel elõrébb járnak.
Aki teheti nyáron/tavasszal menjen ki egy kajak/kenú versenyre (elkisérem) és nézze meg a világbajnokainkat, hogy mekkora a háta/karja... és nézze meg a világbajnokságon, hogy az az ember akinek kedden "csak" 41néhánycentis karja és 110es háta volt annak vasárnap 45/120 lesznek az adatai, ne mondja senki, hogy olyan keményen edzettek 1hétig, hogy annyit fejlõdtek, mint más 1 év alatt sem.
Van 1 példám amirõl nem derült ki, hogy valamilyen szert fogyasztott-e az illetõ vagy sem:
Van egy kajakos (válogatott kerettag) aki egyik tavasszal elkapott valami vírusos fertõzést ami a lépére is átterjedt. 2hónapig nagyon szerul volt és majdnem kivették a lépét, de hírtelen elkezdett javulni az állappota, majd kigyógyult a beegségbõl. Kéthónap után kijött a kórházból és egy hónap alatt sikerült úgy felkészülnie az olimpiai válogatóra, hogy meg is nyerte azt, mivel az elõzõ válogatót nem õ nyerte és a "szétlövést sem sikerült megnyernie nem õ jutott ki a nagy eseményre. Namármost aki sportol(t) az tudhatja, hogy egy hét kihagyás is nagy következményekkel jár, nemhogy 2 hónap. Azt mondják a szakértõk, hogy 1hét betgség miatti kihagyást kb. 2-3hét kemény munkával lehet behozni, akkor 2hónap (majdnem meghaltam) betegséget, hogyan hozok be 1hónap alatt?? Ez örök rejtéj.
Mint azt megállapították az országúti kerékpár a legnagyobb melegágya a doppingszereknek, nemhiába tíltanak el évente több tucat bringást "feketelistás" szerek használata miatt. Amint Amstrong is lebukott, de õ nem kívánt megjelenni a mai tárgyaláson (vajon mér?). Aki figyelemmel kísérte az idei Tour-t az biztos látta azt a hegyi szakaszt amikor egy 3-4 fõs boj haladt az élen, benne Ulrich és Lance (lehet, hogy elfogultvagyok Ulrich iránt), Amstrong hátrapillant kiáll a nyeregbõl, megindítja a bringát és 10Mp alatt legalább 10métert vert Ulrichra. Amikor élõ/egyenes közvetítésben láttam a dolgot az ....sporton akkor azt mondtam, hogy ez nem ember és ezt nem lehet megcsinálni, azóta is azt vallom, hogy "nórmális" ember ilyet nem tud csinálni, ehez valami olyan dolog kell amit mi külsõ szemlélõk nem ismerhetünk. Olyan technikai külömbség a kerékpárok közt ami kívülrõl (sima ellenörzéssel) nem látható vagy a sportoló teljesítménye lett ember feletti.

Most ennyi, már ez is sok.

Palmer

#58
Szilaj

Szilaj

    vendég

  • fórumtag
  • 29 hozzászólás
Hey all!
Nemtom ti hogy vagytok vele, de asszem az élsport már régen felülnõtt ezen a gondon. Lehet, hogy mindenki doppingol, DE! L.A. akármilyen szer szedése nélkül is százmilliószor nagyobb teljesítménnyel rendelkezik, mint egy mezítlábos bringás.
Szerintem pölö ha a túron úgy versenyeztetnének, hogy a topikban hozzászóló emberek váltóban, L.A. meg egyedül kéne, hogy végignyomja, kétségem nincs, hogy ki nyerne (Még akkor is ha negyed annyi vizet kapna, nemhogy kávét :) ).
Eccóval rajta (és a többi élsportolón) kívül csak az orvosa, meg a csapatfõnöke tudja megmondani, hogy doppingol-e, de ha igen, akkor az vesse rá az elsõ követ, aki utána tudná csinálni.
Én biztos ha beszednék egy kiló teljesítménynövelõt, akkor se menne.
Éljenek a nagy sportolók, akár doppingolnak, akár nem.
Uff! Beszóltam. :) Na Bye!

#59
olaf

olaf

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 718 hozzászólás
Én Armstrong párti vagyok, sztem nyugodtan békén lehet õt hagyni!

#60
Em-Tee

Em-Tee

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 256 hozzászólás
Na látom szegény Lance kapott külön topicot.

Szerintem hülyeség azt feltételezni, hogy mindenki doppingol aki nyer, meg egyáltalán, mindenki doppingol aki profi, mert akkor szerintem már semmi értelme a sportnak. Akkor inkább szurkoljatok az orvosoknak és ne a versenyzõknek.

Konkrétan itt van Armstrong esete: vele kapcsolatban már szerintem elhangzott itt minden érv és ellenérv. Csak azt nem értem, hogy miért van ez az egész dolog Armstrongra kihegyezve. Folyton csak õt baszogatja mindenki, pedig nem hiszem, hogy ha õ doppingol, akkor pl. Ullrich vagy Beloki vagy bárki más nem.
Jimenez hogy ment már fel a hegyekre a Vueltán? Mint a rakéta. Õt senki se baszogatta, hogy biztos doppingolt, csak ajnározták, hogy hûdeügyessrác. Ezt egyszerûen nem tudom felfogni miért csak Armstrong doppingol az egész mezõnyben.