Jump to content

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Photo

L. Armstrong - Dopping

- - - - -

  • Please log in to reply
76 replies to this topic

#1
biktop

biktop

    újonc

  • fórumtag
  • 11 posts
  • LocationBudapest

Megkérdeztem a nagyobb fim forgalmazókat, hogy bemutatják-e a Program c. filmet kis hazánkban. Egy válaszolt, az is nem-el. Aztán megkérdeztem a port.hu-t is, ma jött a válasz: "Sajnos még felénk se jelezte egyik forgalmazó se, hogy bemutatná itthon a filmet." :(



#2
vendég__*

vendég__*
  • vendég
Bazze, még mindig folyik a vita??  ??? És mi lesz a végeredmény? Koxol vagy nem koxol?

#3
templar

templar

    vendég

  • fórumtag
  • 129 posts
A Velo olvasói szerinti arányok:
"How pervasive is drug use in cycling?  
Just psychos like VDB  9  (1.57%)  
A small part of the peloton  85  (14.78%)  
Not many, but they're winning  25  (4.35%)  
One-third of the peloton  138  (24.00%)  
Half of the peloton  110  (19.13%)  
Three-fourths of the peloton  118  (20.52%)  
All of 'em  90  (15.65%)  
total votes  575    "


#4
templar

templar

    vendég

  • fórumtag
  • 129 posts
http://www.velonews....fea/1849.0.html

no comment

#5
flyer

flyer

    vendég

  • fórumtag
  • 11 posts

Szevasztok:
Ama bizonyos tour-os L.A. sprinthez:
-Ha szerintetek mindenki doppingol,akkor miért nem eggyütt nyomták nyeregbõl kiállva?(Erre az okosabbja biztosan rávágja,hogy"de õ még többet szedett")Nem lehet,hogy esetleg jóval több melója van az eddzésekben?Vagy egyszerûen tényleg jobb?
-Lehet,hogy már Bodrogit is "tömik"?
-Saját szakágamnál maradva:az elmondottak alapján akkor a magyar triál válogatott "bekoxolt",hogy bronzérmesek lehessenek az EB-n?


Hello,

Abban igazad van, hogy vannak különbségek a versenyzők között.
Például Ulrich alig tud lefogyni a Tourig. A Giron még pocakja van. Armstrong viszont már a szezon elején sovány.
És az, hogy ki nyer nem a doppingoktól füg, mert mindenkinek ugyanazok a lehtőségei vannak, hasonló szereket használhat. Persze a csúcson lévőkre gondolok. Lance egyszerűen ennyivel jobb, mint a többiek. Az a teljesítménykülönbség nem a doppingtól van. nem tudom mitől, mindenhonnan mást hallani. Van a aki a technikára tippel. Nagyon nagy pedálfodulattal hajt a srác az tuti.

Bodrogit nem lehet tudni, hogy "tömik e". De a testalkatán meg fog látaszani, ha szedett vagy szed mondjuk növekedési hormont. Manapság ez a lebiztonságosabb és legjobb szer, csak kár, hogy nagyon drága!   :( ;D

Viszont a triálhoz nincs értelme kokszolni, mert ott döntő az ügyeség, a bátorság és a asok gyakorlás.
Nem az állóképesség a döntő. Szerintem.

Üdv.

#6
vendég_Charon_*

vendég_Charon_*
  • vendég
:-[ >:( :( :D ;) :) :-X

1stein kollega!
Átmegyek hozzátok, oszt' lerendezlek!  :P
Tessék elmenni tekerni! Hogy fox így utolérni? ;) ;D ;D ;D

#7
Dr.Stein

Dr.Stein

    vendég

  • fórumtag
  • 161 posts
Néha Charon kolléga is mondhat jót, még ha véletlenül is. Mármint ha jól értem a zagyvaságait.  :P
Szóval ha feltesszük (persze nem hisszük el senkirõl), hogy kokszol, akkor is õk egymással versenyeznek és messze felettünk állnak. És ha mind kokszol, akkor a csata kiegyenlített. Ha meg közûlük a legnagyobb mégsem, akkor õ aztán nagyon nagyon nagy.  ::)

#8
Zöld

Zöld

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 579 posts

Zöldi én meg gerinc és izületi problémákkal erõsítem a csapatot ;)


Hello Ras

Mit gondolsz a kedvünkért a Bükk Maraton mellett nem rendeznének nekünk egy Bükk ParaMaratont?  ;D



#9
vendég_Charon_*

vendég_Charon_*
  • vendég
HÉhéhéhéhéhé! Én NEM azt mondtam, hogy Bogár koxol! Arra akartam utalni, hogy iszonyatosan el vagyunk mi maradva azoktól, akik ezt a sportot - akár kis hazánkban - profin ûzik. A kox mellé is kell edzés (meg némi német brikett  ;D), és komoly eredményeknél a szerenycsítlen szervezetbõl sajnos ezekkel is ki lehet hozni a maximumot.
Sajnálom, hogy a sport (profi szinten) már rég nem arról szól, hogy kinek milyen adottsága van, és mennyire tudja magától (!) kihozni ezt.

off:
Bocs, ha kicsit kaotikusan írtam, de beg vagyuk fázvba. A fenének kell nekem éjjel is tekernem.  >:(
on:

#10
tizi2

tizi2

    vendég

  • fórumtag
  • 39 posts
Szóval kox meg teljesítmény...A szerencsés véletlen egyszer arra vetett Franciahonban, ahol a Tour egyik régebbi útvonala vezetett, történetesen a Monte Aubisque szakasz.Az eleje is alattomos, de a közepén elfogy a kraft, lelkileg meg totál leépít, hogy egy jó ideig nem látsz elõre, csak hajtû, száz meredek egyenes, hajtû, stb...sorban. Na itt ment el mellettem egy akkor kb. 55-60 éves õszes sportember, mosolyogva, csukott szájjal.Nekem akkor és ott éppen a kék karika-zöld karika effekt játszott már..( :P.)Na most hogy én kutya voltam, az OK.Az "öreg" gondoltam környékbeli, nyomja a pályát kétszer egy héten, erre van beállva...Nagy kaland, ha én is itt laknék...De hopp, egy késõbbi panoráma kiállónál az úr rakja ám a bringát fel egy cseh rendszámú lakóbusz hátuljára...Helybéli, mi? Hát szóval, ha most aki erõs az koxol, de tutira, meg már a Bodrogi Laci és a Bogár Gábor nevét is belekevertük a topicba, akkor csak meg kellett volna csapolni ezt a cseh emberkét is, mert ki tudja. :oVagy esetleg tényleg létezik ekkora különbség erõnlétben? Esetleg a versenysportban is? Vagy csak megvan mindenkinek a maga területe, specialitása?Armstrong és Pantani hegyikoxot nyom, Cipollini sprintkoxot? Ugyan már...Ullrich meg "örökmásodik" tablettát kapott az orvosától, ugye? A zürichi WC futamot sem elbaltázta, hanem ezt állította be a dokija... ??? ??? ??? ???
Hosszú lettem, bocs... ;D

#11
Em-Tee

Em-Tee

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 256 posts
Mondjuk szerintem a tiálhoz nem kell koxolni, mert attól nem lesz ügyesebb az ember. Az kb. olyan lenne, mint a Tony Hawk PS-ben, ahol pénzért kell venni a tudást :)

Bodrogi meg vb 3. és 5. lett, úgyhogy rá is lehetne mondani, hogy doppingol, de én remélem, hogy nem, és továbbra is úgy gondolom, hogy LA sem doppingol, csak jobb, mint a többiek.

#12
ruff

ruff

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 784 posts
szerintem akkor is jobb érzés tisztán csinálni ,és abban is igaza volt Pepének ,hogy aki gyõz az nem feltétlenül kokszol.

#13
Zöld

Zöld

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 579 posts

-Saját szakágamnál maradva:az elmondottak alapján akkor a magyar triál válogatott "bekoxolt",hogy bronzérmesek lehessenek az EB-n?


Csak én gondolom, hogy ez a hasonlat kicsit sántít? ???

Zöld

#14
Peppencs

Peppencs

    vendég

  • fórumtag
  • 103 posts
Szevasztok:
Ama bizonyos tour-os L.A. sprinthez:
-Ha szerintetek mindenki doppingol,akkor miért nem eggyütt nyomták nyeregbõl kiállva?(Erre az okosabbja biztosan rávágja,hogy"de õ még többet szedett")Nem lehet,hogy esetleg jóval több melója van az eddzésekben?Vagy egyszerûen tényleg jobb?
-Lehet,hogy már Bodrogit is "tömik"?
-Saját szakágamnál maradva:az elmondottak alapján akkor a magyar triál válogatott "bekoxolt",hogy bronzérmesek lehessenek az EB-n?
-Gizmó/Vajda Márti dopping nélkül nem tudott volna bekerülni a Meridához?
Egyesek szerint ezek csak így történhettek...
A dopping/kox létezik,és sokan használják is,ez nem kétséges,de mi honnan szedjük az információkat?Vagy orvosoktól,akik ezzel foglalkoznak,ebben az esetben õk is elõrébb vannak egy lépéssel mint mi,ezért nehogy már mi tudjuk jobban!
Vagy kételkedünk a teljesítményben,de ez csak feltételezés lehet,mert mindig jöhet/jönni fog!/ vki,aki jobb(ez már a rómaiaknál is így ment...)
Félreértések elkerülése végett,nem tagadom a koksz létezést,de nem kell minden kiemelkedõ teljesítmény mögött ezt látni.Kérném,hogy aki reagál erre,az mindenre válaszoljon,ne csak arra,amiben "csaknekiéssenkimásnak" van igaza.
így hirtelen ennyi.      
          Üdv.: Peti

#15
GerMan

GerMan

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 445 posts
ruff, dehogy gondolom, hogy a génmanipulálás ebben az esetben jó dolog. de lehet, hogy valaki majd ehhez folyamodik.
gondoljunk csak pl. a Polgár lányokra, akik a szüleik akaratából lettek sakkozók, ha jól tudom.
ez utóbbival nincs semmi baj szvsz, de lehetnek olyanok, akik még messzebb mennek a gyerekük sporteredményéért... vagy valami sportvezetés akaratára történne a dolog.
ha majd jönnek a két méteres kinai magasugrók...  ;D

mondjuk engem nem érint ez az egész kox és társai ügy, meg végül is a teljesitmény az igy is úgyis teljesitmény, csak a "fair play" szellem ezzel a múlté /mint ahogy ilyesmit már irtatok/.


#16
Ras

Ras

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4,021 posts
Zöldi én meg gerinc és izületi problémákkal erõsítem a csapatot ;)

#17
Zöld

Zöld

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 579 posts

Egyébként nemtom, lehet, hogy az én fantáziámmal van a baj, de én nemtom elképzelni, hogy hogyan lehet örülni egy koxolással megszerzett gyõzelemnek.


A gyõzelemmel mindíg együtt jár a dicsõség a pénz a népszerûség! Ezekért pedig sokan ennél durvább dolgokra is képesek voltak/lesznek (és vannak)!

Jó, hogy nem Gattaca-ban születtem! A kontaktlencséimmel a selejtek "csapatát"  erõsíteném!  ;D

Zöldfülü

#18
Ras

Ras

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4,021 posts
há szerintem ez nem olyan egyszerû ruff mint ahogyan gondolod..

mert:
esetleg, õ lebukott de más nem... és hidd el õk onnan belülrõl nagyon jól tudják, hogy mennyi kell a gyõzelemhez... sokszor egy egy század esetleg azon is múlhat (bár én nem feltételezek ilyesmit, de ettõl még lehet) hogy ki mennyit és mit szedett be, mert beszedni (nem csak doppingot!)

#19
ruff

ruff

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 784 posts
Azzal nem értek egyet ,amit mondtál ,hogy mi si csinálnánk. Én személy szerint nem. Sikeres bringás vagy és írnak rólad egy cikket , 3 cím lehetõséggel :
1. Ruff , akinek ( bár ki segítséggel ) sikerült
2. Ruff akinek anélkül is sikerült ...
3. Ruff akinek nem sikerült , de legaláb tisztességesen minden erejét belefektetve megpróbálta

Próbálj meg felállítani köztük egy sorrendet , hogy melyiket szeretnéd a legjobban ,vagy legalább csak annyit dönts el , hogy melyiket legkevésébé .

A másik dolog az , hogy nemrég volt az atlétika vb. Volt egy nagyon esélyes versenyzõ , és már a vb alatt kiderült ,hogy doppingolt. Természetesen mint ahogy azt azelõtt is várták , a mûfajában aranyérmes lett. Azonban amikor jött volna a taps...
Jött is a taps , de nem olyan igazi taps ,éljengés. Taps és taps között is lehet különbség. Képzeljétek a helyébe magatokat , hogy õ mit érezhetett ott , amikor az aranyérmet átvette.Akkor biztosan azt gondolta , hogy ezt nem kellett volna , ezt nagyon elcseszte. Én is ezt gondoltam volna , és szerintem többek között ti is.Én ehhez ott gondolatban még annyit is hozááfûztem volna , hogy ' 4 éve múlva tisztára msom a becsületem , megmutatom , hogy én nem csak így vagyok képes rá ' . És kitudja , lehet , hogy õ is ezt gondolta ,és meg is fogja csinálni.


#20
flyer

flyer

    vendég

  • fórumtag
  • 11 posts
Hello,

Igazából a dopping dologra akkor lehetne választ kapni ha belülrõl látnánk az egészet.
Egy biztos ezt amit a Touron csinálnak szódavízzel nem lehet csinálni. Az élsportolók minden sportágban használnak "segédanyagokat" azt, hogy milyen szintûeket a pénz dönti el. Nagy részük, persze aki meg tudja fizetni különféle szintetikus növekedési hormonokat használ. Ezt nem csak a kerékpárosok, hanem más sportágakban is használják. Ennek a használata a jelenleg használatos vizsgálattal eddig kimutathatalan, mivel a szervzet is termeli (ettõl növünk fel) csak felnõtt korban nem olyan mennyiségben, mint gyerekkorban. Ezt serkentik és a növekedés újra beindul, amivel nagyon sûrû és szálkás izmokat lehet "építeni". Én nem ítélem el õket azért amit csinálnak vagy ha tévedek, akkor nem csinálnak. Ha belegondoltok, hogy egész életen át az az állásod, hogy azt csinálhatod amit legjobban szertsz: kerékpározhatsz, akkor biztosan sokan belemennénk a bizonyos szerek használatába. Olyan fokú és szintû orvosi ellenörzés mellett amit Õk kapnak a rizikó sokkal kisebb, mint a hétköznapi bringásoknál. Ennek ellenére a dopping nem helyes dolog és amennyire lehet küzdeni kelle ellene, de nem a sport meghurcolása révén. Ezen az alapon minden sportban ezt lehetne csinálni, mint azon a bizonyos Touron néhány éve. :(