Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

köcsög gyalogosok/autósok?

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
46 hozzászólás a témában

#21
Biromarton

Biromarton

    újonc

  • fórumtag
  • 4 hozzászólás
Egy kis történetet szeretnék elmesélni. ;) A Moszkva tértõl mentem az unokatestvéremmel a Hármashatárhegy felé. Természetesen egy gyalogos, méghozzá egy vén tata megint ott parádézott a bringaút kellõs közepén. Éppen :)(jó) kedvem volt, és ezért megpróbáltam mellette elmenni. Akkor még nem tudtam, hogy mire vállalkozom. Balról akartam kerülni, de ez nem sikerült, végül épp hogy elcsúsztam mellette. Elkezdett szövegelni. Az unokatesóm megmutatta neki a járdát, és aztán elhúztunk. Remélem, többször nem találkozok ilyen ::) emberekkel.

#22
olaf

olaf

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 718 hozzászólás
Kellemes élményeim autósokkal:
Háááááááááááát nem sok de van:
-Bicajos út. Egy autós keresztezte és mivel nem tudutt ki hajtani az útra és LÁTTA  hogy én meg jövök HÁTRA TOLATOTT!!!!!!!!
- tekerek Debrecenbe, ugye ilyenkor többnire tudjátok mit kapunk (szamárfül, stb) De én nem!!!! Jön szembe egy kocsi és a sofõr hüvelyújját felfelé mutatta!! Meglepetésemre még inteni is elfelejtettem.

#23
Em-Tee

Em-Tee

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 256 hozzászólás
Nekem van ilyen kürtöm (maradt szilveszterrõl), de azt hogyan lehet felszerelni a bringára?  ;D
Elég gáz lenne mindig hátranyulni a mezembe érte, és úgy ilyesztgetni a gyalogosokat.
Esetleg kéne még megafont szerezni, hogy rendes hangerõvel lehessen gyalázni azokat a &@{}[³{# autósokat akik a lezárás ellenére közlekednek a jános-hegyi szerpentinen. Vagy esetleg úgy lehetne megoldani, hogy sisakra ilyen belógós mikrofon, és pár nagy hangszóró a brngára. Sufni tuning rulz  ;D


#24
IMRE

IMRE

    vendég

  • fórumtag
  • 201 hozzászólás
Mindenkinek ajánlom figyelmébe a sürített levegõs stadionkürtöt (tudod az ami úgy néz ki mint egy Neolux spray tölcsérrel)! Autósra,gyalogosra egyaránt alkalmazható,autónál extra satuféket idéz elõ,a kerékpárúton pitbullt sétáltató kopaszt súlyzóstól fújja le a betonról....kicsit bután néz ki biciklin de az eredmény 100% ;D ;D ;D

#25
emberke

emberke

    vendég

  • fórumtag
  • 26 hozzászólás
::)
Nos igen, sajna valóban meglepõ.
Lehet, hogy csak új volt a féke, és tesztelte... ;)
No igen vannak ilyen emberek is, lehet, hogy
szabadidejében neki sincs kinn a 4 kereke, és õ is elvárná a többi autóstól ugyanezt.Amilyen az agyonisten, olyan a fogagyisten. Ilyen driverbõl kéne több. Én majd ezt kérem karácsonyra a Jézuskától :P :P ;) ;D

#26
Em-Tee

Em-Tee

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 256 hozzászólás
Velem kivételesen ma egy pozitív eset történt meg autósokkal kapcsolatban:

Ilyet még sosem láttam/hallottam, ha más mesélné én se hinném el, viszont asszem nem halucináltam.
Szal éppen álldogálok a Szépjuhásznénél a Budakeszi út szélén, várva, hogy tünjenek már el a kocsik a francba, erre egyszer csak megáll egy kocsi és int a vezetõ, hogy menjek át. Voltak mögötte is, dudáltak is, de azért átengedett. Nem is hittem a szememnek, mindenesetre király arc a vezetõ, köszi ezúton is :)

#27
Morty_Mike

Morty_Mike

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 529 hozzászólás
A másik story "terepen" történt, azonban velem.
A lényeg, hogy sokan nem is tekintik komolyan a közlekedésben részt vevõ bicajosokat, de lehet, hogy csak vakok. Egy kispolskival sikerült összezörrennem, és nem adott elsõbbséget. Nem tudom, hogy ilyen helyzetekben a KRESZ milyen sorai érvényesülnek, mivel gyalogost még zavarni sem lehet, de egy másik sz.g.kocsit akár fékezésre is lehet szabálytalanul kényszeríteni. Mindegy, majdnem meghaltam, ugyanis elkaptam a kormányt (nem a mostani politikusokat  ;)), a járdaszegély meg hirtelen jött: el sem képzeltem volna, hogy kivág elém a baromarc.

Morty Mike voltam: UFF!

#28
Morty_Mike

Morty_Mike

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 529 hozzászólás
Hie Evribádi!

Most mesélnék 1 olyan sztorit amikor mind az autós, mind a bicós "megszivja". Hála Allahnak, nem velem történt: egy kedves bicajos rokonom volt részben az áldozat, ugyanis itt, Sátoraljaújhelyen is eléggé primitiv a köz-löködés, tehát sok a paraszt. Na ezek, mint ahogy GooRoo megmondta, nem hagynak egy méter oldaltávot se a parkoló autók mellett; rokonom, Zoli pedig bevállalósan megy városban is, 35-40 biztos, és simán ráqrták az ajtót: a köcsög autós hátra se néz, csak kiszáll. Tudom, hogy Zoli is hibás, de ez azért mégiscsak izé, nem? Az agyrázkódás mellé még a nyakába varrták a balhét is, a kárpitozást saját tárcája bánta...  :o :o :o

Morty Mike

#29
jackdaniel

jackdaniel

    vendég

  • fórumtag
  • 67 hozzászólás
Hali!
A történet: Tépek le az autóúton egyszercsak bevág elém egy kisbusz féleség majd tövig nyomja a féket. Én pedig elsöre emelkedve felkenödtem a hátuljára. Mire a csáko kiszállt én már tekertem is tova  8).
Tanulság: A peugeot kisbuszoknak könnyen horpad a karosszériája  ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D
Gondoltam legyen egy sztori ahol végre az autós szívja meg.


#30
emberke

emberke

    vendég

  • fórumtag
  • 26 hozzászólás
A gyalogosok még elmennek, ugyan rámennek
a brinyóútra, de csengésre menekülnek
(elvégre mi vagyunk az erõsebbek ;D)
Az autósokkal már baj van. A zebránál pölö
mindig rádudálnak az emberre! :o Átengedésrõl pedig
szó sem lehet. :(
(autóúton nem is nyomulok, mert a halálom öreg napjaimra tartogatom) Na de sebaj, 2050-re elfogy
a kõolaj, ;) addig meg járda, árkok, átkok. :'(

na de ahogy mondta valaki:
kerékpárosan szép az élet!

#31
Zöld

Zöld

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 579 hozzászólás
Üdv!

Szombaton tekerek a bringaúton a Lágymányosi és a Petõfi híd között amikor egy Peugeot lazán befordul elém. Fék, éppen kikerültem aztán megállás nélkül mentem tovább mert szorított az idõ. Csak visszanéztem és látom, hogy megáll. Amikor befordult elém éppen csak ki tudtam kerülni nagyon közel voltam, õ meg ráhatjtott egy mûanyag dobozra vagy "üvegre" ami elég nagy hangot adott. Az tuti, hogy a pasi órákig nézegette a vadiúj Peugeot-ját, hogy hol húztam le róla a festéket. Szerintem a sokk, hogy viheti festetni az autót nagyobb bünti volt minthogy elküldöm a ....ba.

Zöldfülü

#32
Paraferee

Paraferee

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.001 hozzászólás
Szega ping... vagy Laci... ;D

Te Hmvhelyi vagy?
KIRÁLY!

Én ott dolgoztam, a Fémtechnikánál, míg ezt a kib@!%ott katonaságot nem kezdtem el... (inkább nem panaszkodom, hosz nincs nagy gáz... csak az a baj hogy lóvé sem.. 8/ )

Amúgy Orosházi vóóóónék...
Eccer ha van kedved meg idõd tekeregjwetek át mihozzánk, megmutizom a pályánk! ;)

Csõváz és hátszél...
Joghurt és Én, Paraferee voltam

#33
ping4091

ping4091

    vendég

  • fórumtag
  • 16 hozzászólás
Greets to all!

Szóval én votam az a bicós, aki a 08.20-iki elütõsféle sztorit elregéltem..., eredmény: SEMMI. (egy pici azért mégis volt: új bukót kellett vennem :)) KERÁLY!

Maradok a bicózás feltétlen híve:
Laci

ui: UTÁLOM A TELET!!!

#34
Zöld

Zöld

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 579 hozzászólás
Hello

Érdekelne, hogy végülis a rendõrök vettek fel jegyzõkönyvet vagy feljelentetted az Astrást, esetleg a rendõröket amiért ilyen parasztok voltak? Ha van vagy lesz valami fejlemény légyszi vésd már be ide!
Egyébként Magyarországon a rendõrök semmi mást nem csinálnak csak büntetik a gyorshajtókat meg segítenek "elszállítani" a tilosban parkolókat!
Pici történet ami ugyan nem bringás de rendõr van benne! Krisztina körüton Erzsébet híd felé a teniszpályák után gyakran állnak rendõrök (nem mértek csak úgy a maguk szórakoztatására) aznap is ez történt. Sorban szólították ki az autókat (hónap vége volt valamivel ki kell egészíteni a "zsoldot"). Engem is kiintenek kérik a papírokat. Rendõr nézi a forgalmit, a személyit a jogosítványig nem jut el hanem hirtelen a kezembe nyomja annyit mond, hogy mehet és már szalad is az útra. Gyorsan elindulok úgyis siettem de azért a kíváncsiság nem hagy nyugodni, hogy mitõl lett ilyen sürgõs a rendõrnek! Visszanézek és látom, hogy egy régi (123) kicsit romos állapotú Mercedest int le ami egy nagy ponyvás utánfutót húz! Nagyon sajnáltam szegény szerencsétlent mert biztos, hogy nagyon levették.
Ti láttatok már olyan rendõrt aki sötétített üveges 600 SEL mercit intett le?

Zöldfülü

#35
vendég__*

vendég__*
  • vendég
Greets to all bikers!

Hát igen, elég szomorú a közlekedési morál az országban. Nem akarok elfogult lenni, de az autósok borzasztóak!!!
Azt már megszoktam, hogy szemben elõznek, mikor kb. annyit kellene tenniük, hogy 3 mp-re leveszik a lábukat a gázról...
De nem, a nagyon állatja jön, nyomja a gázt, nem foglalkozik azzal, hogya szegény biciklis(ek) bemmennek az árokba... (magassági kormányt még nem fejlesztettek ki biciglire... :-))

Egy eset ami velem történt 2001.08.20-án:

Haverommal Csongrádról (oda-vissza egy kb 90 km-es kis lazító tekerés, nagyrészt közepes forgalmú kétsávos jó minõségû országúton + egy kis töltés is van benne) tekertünk haza Hmvhely-re, kb 5 km-rel a Vhely tábla elõtt jött szembe egy kamion. Hátunk mögül jött egy bordó Opel Astra kombi, a rendszáma: GOD-... (a többit vérzõ tagokkal + enyhe agyrázkódással nem tudtam megfigyelni.) Szóval az istenbarma nem lassított egy picit se, inkább kicentizett... Éles fájdalmat éreztem a combomban hátul (gondolom a tükre volt) majd SPD kiakad, szegény Meridám az árokban én meg a sáv közepén találtam magam. Szabadon levõ testrészeimrõl (térd, könyök, alkar, stb...) máz le, a metbadboy2 bukóm bal oldala sz..rá tört a flaszteron...
Azt hiszitek megállt a brokija? "Temészetesen" nem! Szerintetek, a police kijött, hogy bármit is tegyen? ÁÁÁÁ, dehogy.... Azt monda az ügyeletes a telefonban, hogy "maga is csak egy hülye biciklis, aki a sáv közepén imbolyog, örüljön neki, hogy a gépjármûvezetõ nem szállt ki megabálni magát!"
Köszönöm szépen, szolgálunk és védünk, mi? Szóval, feltápászkodás után meglehtõsen zavart voltam, kb. fél óra pihengetés, meg egy kis sebkimosás után, fel a bicóra, be a rendõrségre. Ott ismételten én voltam a hülye, meg különben is "milyen ruha ez magán" jellegû társalgás után sommásan csak annyit mondtam a rend minõsíthetetlen stílusú õrének:
Ennyi adatból már igazán nem nehéz megtalálni egy autót, nem? Vagy csak akkor foglalkoznak majd a dologgal, ha ez a baromarcú olyat lök fel, akin nincs sisak és a metbadboy2 helyett a feje reccsen szét az aszfalton? Végül is igaza van, akkor biztis kint Lesz a TV is, maga meg mondhatja a kamerába, hogy "tényálladék, halott állapotban, az ügy folyománya," meg ilyesmi... Most meg már le is anyázott...

Utána áttekerés a kórházba (ilyen csinos ápolónõket..., egybõl rimánkodni kezdtem a dokinak, hogy egy pár napra vegyenek fel :-))), diagnózis: horzsolások, három öltés a lábszáron + egy kisebb agyrázkódás.

Magamról annyit, hogy 4 éve tekerek komolyabban, idén 5300 km-nél tatok, montizok, igaz itt felénk nincsenek hegyek, de azért a Tisza mellett vannak jó kis terepek...

A sztoriból az a tanulság, hogy hiába tekersz szabályosan az út jobb szélén, fütyi autósok mindig is voltak és mindig is lesznek...
Ja, meg bukó nélkül meg se mozdulj!
üdv: Laci

ui: én is vezetek autót minden nap, és a bicóst a legnagyobb ívben kerülöm (értsd átmegyek a szembejövõ sávba, ha ez nem megy LELASSÍTOK!), meg még integetni is szoktam nekik, feltartott hüvelykujjal, vagy "V" betût mutatok nekik....

greets: L.

#36
mexicano

mexicano

    vendég

  • fórumtag
  • 15 hozzászólás
Sziasztok!

Friss hús vagyok, kb. 3 hónapja van bringám, azelõtt 8-9 évig nem ültem ilyesmin. 3 hónap alatt viszont rengeteget lehet fejlõdni, pláne ha akarja az ember. Sztem nekem sikerült
(Már nem esek le azonnal, ha felülök rá...):-D

Szal, most így hirtelen, csak 1 rövid sztori pestieknek:
09/05én este (7-8) körül Dohány utca, sehol 1 kocsi, hiszen olyan jó kis tekerõidõ volt (zuhogó esõ, sötét utcák). Melóból kocsmába menet. Jobb oldalról 2 autó közül kilép 1 ürge, fején valami asztallal; lehet, az esõ miatt, és át akar grasszálni az úttesten. Én mentem feléje, fékezni nem nagyon tudtam (kicsit megázott a kicsike), meg nem is nagyon akartam. Mikor már 2 méterre megközelítettem, gondoltam balról megkerülöm, úgyis megáll, hiszem ki vagyok világítva, látja, hogy jövök. Meg ahogy én azt elképzelem...
A fószer rendületlenül menetel, én meg rendületlenül közelítek a bal oldalon parkoló autók jobb oldalához. Gondoltam, itt az ideje eldönteni, hogy ki fog gyõzni. 25rõl szép lassan lefékeztem, és a lába elõtt 20 centivel kifaroltam a hátsó kereket. Könnyen ment, hiszen igencsak csúszott az úttest. Sajnos vizet nem vertem fel rá, de így is halálra rémült. Látszott rajta, hogy most nem érti, mi van. Megpróbáltam meggyõzni arról, -" mi a faszt keresel az úttesten"- hogy
talán nem itt kéne közlekedni, és most jön a lényeg:
"Nem látod, hogy mi van a fejemen, mit cipelek?", vagy vmi ilyesmi. Rövid szópárbaj: "az anyádat!", "a tiédet!", miközben távolodik el, most már megszeppenve az utca másik oldalán.

Azaz neki állt feljebb, hiszen én, az alsóbbrendû létforma azon az úttesten mertem közlekedni, ahol ugye elvileg kéne.
Hibajegyzék:

1., 2 autó közül, takarásból kilép az úttestre. Súlyosbító körülmények: rossz látási viszonyok, zuhogó esõ.
2., Fején imbolyog vmi bútordarab, két kézzel azt fogja, hogy le ne essen.
3., Meg nem állna, hogy elférjek mellette, hanem tart úticélja felé.
4., Leugat, és én hüje nem pattantam le a cangáról, és nem fejeltem le, pedig a cratoni kupakot inkább így törném ketté.

U.i.: ja és a legszebb, hogy körülnézett, mielõtt lelépett az úttestre.
U.i. 2.: Sajnálom, hogy agresszív voltam, de Pesterzsébetrõl tekertem be megállás nélkül, és kicsit megdobbantotta a szívem ez az intermezzo.


#37
Anubis

Anubis

    új vendég

  • fórumtag
  • 9 hozzászólás
A múltkor én is akadájba ütköztem a bicikliúton, s mivel a gyalogosok teljes szélességben közlekedtek ( kerékpár út + járda - fullextrás akadály ) nem voltam képes kikerülni õket. Udvariasan megkértem õket, hogy ugyan már engedjenek el, de a bamba tekinteten kívül semmi eredményt nem értem el... Ezek után elkezdtem érdeklõdni: " Elnézést, meg tudnák nekem mondani hogy miért olyan jó a bicikliúton sétálgatni, ugyanis biciklizni nem nagy élmény, mivel állandóan a gyalogosokat kell kerülgetni " még bambább tekintet, majd lassan megnyílt a sor és továbbengedtek!!! Fantasztikus eredmény, kb 1 percembe került, de választ nem kaptam a kérdésre... Úgylátszik ez örök rejtély marad...
Ami a szembõl elõzõ autósokat illeti, sajnos elég gyakran találkozom ilyennel! Már ott tartok, hogy a szembõl érkezõ autósoktól jobban tartok, mint azoktól akik hátulról jönnek... Félelmetes! Sokszor az mentett meg a fejreállástól, hogy aránylag széles volt a padka, így a fûcsomók között bukdácsolva éltem túl a kalandot. Egyszer egy elõzõ kamion elõl kellet így menekülnöm, és még neki állt feljebb, mutogatott meg ordibált! És ez egy hivatásos sofõr, akinek a közlekedés a munkája!!! Hmm jó munkaerõ!

#38
Jorus

Jorus

    ALFAHÍM

  • globális moderátor
  • 11.799 hozzászólás
:D :D

Hyez!

Érdekes dolog a bicós vs. gyalogos meccs. Érdekes, mert a járdán a gyalogos joga a gorombáskodás, a bicóúton (ami hazánkban általában -sajnos- járdaként is funkcionál) a bringásé - is lehetne. Igeám, de mondjuk a Hármashatárhegyrõl lefelé, a kék jelzésen kinek, mihez van joga? Gyakran szoktam gyalog is túrázni és olyankor mindig figyelek a mögöttem/szemben haladó biciklisekre is. Szerintem nekem egyszerûbb félreállni. Én sem szeretnék egy békésen kiránduló család mögött learaszolni egy zúzósabb lejtõn...;-/.
Tegyük fel, hogy nem hallanak. (Ez persze elég valószínûtlen, mert fújtatok, fékezek -eközben jó esetben a levelek, gallyak távoznak a vázról- csörög a lánc, meg a váltó, stb.) De ha csengetek én vagyok a bunkó. A múltkor szóltak, hogy nem az enyém az erdõ. Érdekes, mert szerintem se, de ezt soha nem is állítottam...

Ennyi!

Byez!

#39
Kislust

Kislust

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.507 hozzászólás
Hi !

Sajna vannak ilyen emberek! :( Velem is többször megesett, hogy nagy lelkesedéssel(lehet, hogy túl naggyal) ráköszöntem egy kerósra, mire az megnézte a gépem, majd miután valószínû nem találta elég drágának, vágott egy pofát, hogy ilyennek én nem köszönök. Nem értem az ilyet!! >:(

kislust

#40
YOci

YOci

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 545 hozzászólás
Hi emberek!

Ezt nem hiszem el de sajnos igaz egy bringás "barátunk" ellenünk fordult, vasárnap gondoltunk eggyet a haverokkal hogy felmegyünk a fogassal odáig minden rendbe volt jött a bringa behelyezése, a barátom megkérdezte a f@sza gyereket,hogy oda támaszthatja-e a bicoját a válasz NEM mert nem vagyunk mi haverok.
De mégha valami szuper-hiper hi tec gépe lett volna azt inkább elnéztük volna neki, de a cora bájkra kellet neki fesziteni.Fogtuk mind jol kiröhögtük a hülye gyereket és a másik oldalra támasztottuk a többi bicónak.
Kérdem én ha nem õ jön elöször akkor neki-e támasztotta volna a bringáját a többinek.
Na mindeggy sajnos vannak ilyenek is!