Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

köcsög gyalogosok/autósok?

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
46 hozzászólás a témában

#1
the_BOSS

the_BOSS

    vendég

  • fórumtag
  • 59 hozzászólás
No, esztet hónap kipróbálom... ;D

#2
thommey

thommey

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.344 hozzászólás
Pedig eccerû,mert a régi Ikárosz ablaka alig van feljebb a fejednél,mint amikor felállsz a nyeregben.Csak sûrû legyen,mert annak röptéje van ;D ;D ;D ;D ;D

#3
the_BOSS

the_BOSS

    vendég

  • fórumtag
  • 59 hozzászólás
hö, taníccsá má meg höhö binyóról fölállva buszpilótát fejencsúúúlni!!! höhö

#4
thommey

thommey

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.344 hozzászólás
Sziasztok!
Csak,hogy én is gyarapítsam a buszos jól megszívja kategóriát:Kazincbarcika-Miskolc 26-os fõút.Bicikliút mellette full sáros,törött üveg stb.Talán érthetõen nem volt rajta kedvem menni...Mindenesetre lehúzódtam az út szélét jelzõ fehér csík,és a beton széle közötti,szerencsére elég széles részre,hogy a f*** autósokat még véletlenül se zavarjam.Busz jön mögöttem duda stb,integetés.Hátranéz sofõr röhög.Mutatom sajna bringaút nem használható,erre elõz,rámhúzza a csuklós részt,végig a karomon.Csak a sok évi tekerésnek köszönhetõen nem lett perec belõle.Szerencsére sûrûn van megálló,és az agyonmotorizált EURO másfeles szartalicskát beérem a köv.megállóban.Nyeregben feláll véletlenül sikerült a söfõrt az elõre gyûjtött nyállal fejenköpni.Na gondoltam erre fogja az adást.Naná.Megállóból elindul,megelõz,ekkor már óvatosságból bringaút,megáll jóval elõttem,és leszáll a buszról.Na mire odaértem már én is értettem a felállást,de bízva 4éves ThaiBoxos múltamban,bicajról pattan és meg nem áll addig,míg a sofõr 0fokos szöget be nem zár az úttal.Azért csak finoman,nehogy nagyon meglátszódjon rajta.A legnagyobb elégtétel az volt,hogy az utasok végig látták az egészet,és nekem adtak igazat,meg jól kiröhögték a sofõrt.Na ezután akart feljelenteni,de be lett neki ígérve,még néhány kellemes dolog......azóta is várom az idézést ;D ;DSzóval néha ilyen is megesik,de többször húztam én a rövidebbet:(Sajnos.
Hát ennyi volt röviden.
Tanulság:Amit nem lehet ésszel,azt sajnos csak az õ szintjükön lehet:(
Üdv:Thommey

#5
IMRE

IMRE

    vendég

  • fórumtag
  • 201 hozzászólás
Igen de néha a tulfejlett igazságérzet se jó,jobb ha hagyod az egészet a francba....
Egyszer pl. szombaton a Bosnyák tér felé mentem kocsival.Mindkét sávban teherutó kb. 35-tel.Nagy nehezen kielõztem õket és a tetõ felett mutatom a belsõnek,hogy a haszongépjármûvek helye a külsõ sávban van.Ezt a sofõr félreérthette,mert mikor a piacnál megálltam gyümiért,a csávó is beállt mögém.Én meg nem gondoltam rosszra,végül is szombaton az errefelé közlekedõ teherautók 99%-a a piacra jön....na húznám fel az ablakot amikor jól pofán vágnak.Még szerencse hogy jobbkezes volt,így lendület híján nem tört el az orrom...kiszállok,hát két olyan arc mintha a Magilla Gorillát keresztezték volna a Dalton Fivérekkel ;D.Na most ilyenkor mit tehetsz? Amit a németek az esõvel:hagyják esni...elhúzol megszégyenülten.Én tovább vitáztam,úgyhogy fogtam még egy padlót ;D,aztán feladtam.Végül megjelent két zsaru,bevitték õket,tettem feljelentést is,aztán ennyi...azóta se történt semmi...nem is fog...

Lassan nyitok egy saját sztori topicot ;D!

#6
Warhog_Goa

Warhog_Goa

    vendég

  • fórumtag
  • 194 hozzászólás
azt fejcse meg nekem vki hogy: mér kell a pesti rakparton lévö kerékpárutat KUTYASÉTÉLTATÁSRA használni? (azt emi a Lágymásosi hid fele megy) de csak arra ám! mer a gyalogosok az ö utjukon mennek de az összes nyomi kutyás fazon a rohatt bicikliuton járattya a dögöket! ez különösen akkor marha jó amikor a néni 20m-es madzog végén lógat valami tacskót keresztbe a mindenen és még KIKERÜLNI SEM LEHET!! nembaj ijenkor mindig igyexem nyugottan viselkedni hogy rám ne süthesse  a bunkó meg egyéb jelzöket, ugy hiszem ha ijenkor is udvarjas az ember akkor ök járattyák le magukat föleg.

#7
Andix

Andix

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.380 hozzászólás
Hát a kocsik visszapillantó tükrei könnyen törnek. A széles hajlított kormány meg könnyen beleakad...  ;) ;D

#8
IMRE

IMRE

    vendég

  • fórumtag
  • 201 hozzászólás
Ja,hát elõször én sem hittem a szememnek hátranézve.. ;D.Úgy latszik kifogtam a Falu Bikáját.Azt hittem a Mûjégnél feladja...küzdõ típus!

#9
Em-Tee

Em-Tee

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 256 hozzászólás
;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D
Ez komolyan megtörtént?
Nagyon durva  ;D ;D ;D

#10
IMRE

IMRE

    vendég

  • fórumtag
  • 201 hozzászólás
Én nem szoktam vitázni,rögtön leszedem ilyenkor a baloldali tükröt és széttaposom....aztán lehet beszélgetni.Csak mert ha elõbb beszélni kezdek,akkor felhúzzák az ablakot és elhajtanak.Mondjuk velünk nem nagyon szoktak agresszívkedni,szép nagyra nõttünk Tamóval ;D.Bár tavaly egy buszos,aki leszorított és még rám is dudált,miután utólértem és homlokon köptem(mert  a szép szó nem használt muszáj voltam lemenni a szintjére) végigkergetett a Városligeten egy rohadt nagy busszal,füvön parkon át. Végül a Vajdahunyad várba tekertem be a kis hátsó kõhídon,ott a csávó már nem fért be a busszal,tíz percig anyáztuk egymást a híd két oldalán....A zsaruk meg azt hitték hülyéskedek a telefonba.A külföldiek nem hittek a szemüknek....

#11
the_BOSS

the_BOSS

    vendég

  • fórumtag
  • 59 hozzászólás
A renszáma valami HAC, vagy HAY vagy mi a rák volt. Nem azt figyeltem.A feljelentésböl nem lett volna semmi, mert a sok au*ós csak az én jelenetemet látta, azt ne látták, hogy az árokból kezdtem üldözni a tetüt... Ha viszont az opelest meglátom, tutira olyan Continental keréknyomot hagyok rajta, hogy az élete végéig ott marad!!!

Csináljunk egy országos demonstrációt! Jót tenne most a választásoknak is, mert megtudnánk, hogy melyik párt állna mellénk. Most nem poénkodok! Ha 800 biciklis megindulna a Parlamen elé, közben az egész várost eltorlaszolnánk, biztos lenne valami pozitív kicsngése! (De nem úgy, mint az Európai Autómentes napon! Többen, több helyszínen!!!) Gondolkozzatok el rajta... szerintem érdemes!!!

#12
Gabo

Gabo

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 255 hozzászólás
Szerintem nem szabad megszokni!
Lehet, hogy nálunk is szüksége lenne néhány hasonló megmozdulásra, mint kint az USA-ban a Critical Mass összejövetelek.
Mindig másik nagyvárosban rendezik. Lényegében kiválasztják a várost. Szétkürtölik az összejövetel idõpontját és helyét, a többi pedig már spontán szervezõdik. Összeverõdik egy rakat bringás és elindulnak a városban. Teljesen kaotikusan, elõre el nem tervezett útvonalon haladnak és pusztán a tömegükkel megbénítják a forgalmat. A demonstráció célja, hogy bizonyítsák létezésüket a bringások, és a felvonulással kritizálják a város és a közlekedés többi résztvevõjének hozzáállását. Innét a név is Kritikus Tömeg.
Tudom, hogy voltak/vannak hasonló összejövetelek nálunk is, de sokkal többre lenne szükség ahhoz, hogy a bringások érdekei elõrébb mozduljanak. Ezeknek az összejöveteleknek sokkal nagyobb sajtóvisszhangot kellene kapniuk. Szép, hogy a kormányunk végre el kezdett foglalkozni a nemzetközi bringa útvonal itthoni szakaszának rendezésével. De nem akarom elhinni, hogy ehhez 5-10 évre lenne szükség. Így akarunk olimpiát is rendezni?
Rühelem kitenni magamat annak a veszélynek, hogy autók között kelljen tekernem, de ha nincs bringaút akkor mégis merre mehetnék? A kijelölt és kiépített monti pályákról nem is beszélve. Tõlünk nyugatabbra ez már majdnem természetes!
Ha lennének nem kellene a gyalogosok, túrázok, autósok között tekernünk, egybõl kevesebb lenne az összetûzés is velük. (Feltéve, hogy a gyalog nem a bico úton sétáltatja a kutyáját és tolja a babakocsit vagy tesz erdei kirándulást.)
Persze minderre alig lenne szükség, ha az emberek a minimális tiszteletet és odafigyelést megadnák egymásnak, ha lenne közlekedési kultúra. Azért be kell vallanunk, hogy néha mi kerosok is hibásak vagyunk.


#13
kiscsango

kiscsango

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 715 hozzászólás
Nem biztos, hogy érdemes feljelenteni. Ahhoz tanúk kellenek, de honnan? Az autós gondolom nem ismeri el a dolgot. Még ha sikerül is bizonyítani, az autós nem kap semmit, mivel nem volt regisztrált sérülés, és gondolom komoly anyagi kár sem.
Meg kell szokni, hogy idõnként fellöknek, én már emiatt nem spannolom magam.

#14
Gabo

Gabo

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 255 hozzászólás
Gondolom volt "tanu", a többi autos. Dehát összetartó fajta a sok benzin zabáló tulaj és gondlom végül a szegény bringásra verték volna a balhét.
Lehet, hogy el kellene hívni Spike Bike-ot egy vendégszereplésre?

#15
gogo

gogo

    vendég

  • fórumtag
  • 17 hozzászólás
Rendszám?

#16
Zöld

Zöld

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 579 hozzászólás
Egyetlen tanú sem volt senki nem látta? Ha igen akkor lehet, hogy okosabb lett volna feljelenteni cserbenhagyásért a suzukist! Bár nem tudom én mit csináltam volna!

Zöldfülü

#17
the_BOSS

the_BOSS

    vendég

  • fórumtag
  • 59 hozzászólás
Biromarton:
El ne mondd anyukámnak, mert megcibálom a füledet!!! ;)

#18
the_BOSS

the_BOSS

    vendég

  • fórumtag
  • 59 hozzászólás
Hát, emberkék halljátok mi történt velem a mai napon...
Tehát 1000-el tépek a Csömöri úton, mikor egyszer csak rámkanyarodik balról egy mellékutcából egy szuzuki típusú metálkék színû au*ó. (Tudjátok, ahogy szokták -> rádkanyarodnak, aztán elhúznak melletted.) No de a mi szõke pilótánk nem igazán tudott kanyarodni, nekemjött hátulról, és belökött az árokba. Felba*zott az ideg, kihúztam a binyómat az árokból, és (Isteni segédlettel) utolértem, mert megfogta a kis csírát a lámpa. Mellégurultam, és sz*rrá rugdostam az oldalát. A hölgyemény kiszáll, oszt elkezd kiabálni, hogy mi a f*szt csinálok. (Mésodik dühroham) Leszálltam a Caprine-emrõl, ököllel rázúztam a motorházára, és elordítottam neki, hogy kisiján megölt, és még meg sem állt. Közben váltott a lámpa, hátul dudáltak a kis tetük, kiszáll egy opelbõl egy balf*sz, oszt odajön õ is kötekedni. Sajnos õ volt az erõsebb, berakott az árokba a binyómmal együtt. Mikor újból kimásztam, már csak erra volt idõm/erõm, hogy lefikázzam az opelt. Ilyen bal*aszok mászkálnak az utcákon...Sírnom kell... Most szét van zúzva a térdem, fáj a könyököm meg a halántékom, ahol az a balf(ácán) megütött.
GYÛLÖLÖM AZ AUTÓKAT!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!  >:(

#19
emberke

emberke

    vendég

  • fórumtag
  • 26 hozzászólás
::) ::) ::) ::)
De azé' egy rosszul beállított fék is megteszi.
(Nekem bejött)
fék+esõ+felni=EXTRA KÜRT!!
Úgy röppentek szét, mint DH-sok után a bokor rovarvilága. ;D ;D ;D

#20
Gabo

Gabo

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 255 hozzászólás
Biromarton:
Ilyen esetekre kell egy jó hangos csengõ. Némelyik gyalog, ha rácsörömpölsz bámulatos gyorsasággal képes eltakarodni az útból.  ;D