Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Látni & látszani!

* * * * * 2 szavazat

  • Lépj be és szólj hozzá
8712 hozzászólás a témában

#8621
Lovas_Gabi

Lovas_Gabi

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.725 hozzászólás
Bombi!

Egyetértek.
Az elemes pilácsok mindamellett, hogy a LED-es verziók már határozottan jók, valóban csak országúti viszonylatban használhatókm igazán jól. Az 5 ledeset használtam már erdõben is, de aránylag lassú haladást tett csak lehetõvé. Viszont lehetett vele látni.

#8622
KillerTom

KillerTom

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.570 hozzászólás
hali ..

amiket belinkeltem oldalt szintem mind eso sar mentes /nem vizall ../ de jol birjak az ilyen jellegu idojarast is.. 4 ora egesi ido ..?.. kerdes milyen fenyeronel .. kepesek 6 orat is egni nem maximum teljesitmenyen , de 2 ora alatt is leszivjak maxon pl 15-30w tipustol fuggoen ..

olcsobb es hidegben jobban mukodo leadacid akkuk tovabb mukodnek ,de sokkal ,sokkal nehezebbek , es lassaban tolthetoekmint a NiMH akkuk .. valaztek van neked kell kivalasztani mi az ami a penztarcadhoz es igenyedhez megfelelo ..
ugorj vissza egy oldalt es nezegesd at ...

Az olcsobb elemes megoldasok is nagyszeruek , sajna csak orszagti kozlekedesre jok . Igazan ejszakai tekertesre erdoben, stb.. alkalmatlanok ..


#8623
Petak

Petak

    vendég

  • fórumtag
  • 90 hozzászólás
kérdésem lenne...érdemes-em és egyáltalán lehetséges-e felszerelnem a bringámat egy/két olyan világitoeszközzel ami kibirja a sárt, esöt, fejreállásogat, ugratokat...ágakat stb. ja és legalább 4 ora müködése legyen.?

#8624
KillerTom

KillerTom

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.570 hozzászólás

Hol lehet olvasni a kerékpárosokat érintõ KRESZ-szabályokról???
Arról is ,hogy mi a kötlessége, és mi a "mozgástere" a közlekedésen belül 1 kerékpárosnak??????


Ha jol ertelmezem , akkor... kozuton kozlekedo kerekparosra vonatkozik a nem motorizalt jarmuvekre kiszabott szabalyok , ..ezek szerintem szepen levannak irva egy kresz konyvben ..

#8625
tpresident

tpresident

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 898 hozzászólás
Ha nagyon szélsõséges akarok lenni, akkor az erõs fehéren villogó lámpa azért van, mert az autósok nem tartják be az oldaltávolságat, a kerékpárost nem tekintik szembejövõ forgalomnak, és még sorolhatnám...ezért fel kell hívni magunkra a figyelmet...ennyire.
Nekem egyenlõre nem volt balhém autóssal a lámpa miatt ,de ha lesz(ne adja az ég!) akkor valószínûleg pont 1 olyan autós fog balhézni, aki nem tekinti a közlekedés részének a kerékpárost.
Én pl. marhán utálom, amikor a szembejövõ nem kapcsolja le a "refit".
Azthiszem, az ilyen szituációk nagyjából ugyanolyan gyakoriak, mint az, hogy az én villogóm zavarja az autóst. És pont ugyanolyan veszélyes is.
Félre ne értsetek, nem vagyok fanatikus autógyûlölõ, és ez itt nem kemény kritika...csak 1 bringás vélemény.

Lenne kérdésem is:
Hol lehet olvasni a kerékpárosokat érintõ KRESZ-szabályokról???
Arról is ,hogy mi a kötlessége, és mi a "mozgástere" a közlekedésen belül 1 kerékpárosnak??????

Béke Veletek!


#8626
KillerTom

KillerTom

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.570 hozzászólás
lovas gabi

akkor kepzeld elegy ledes lampa utan egy 15W halogen-t 3-4 percen keresztul villogva ..


#8627
Ras

Ras

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.021 hozzászólás
nem örülnék neki én sem hidd el...
és tény hogy a villogó fény figyelemfelkeltõbb, ezáltal jobban el is vonja a figyelmet...

#8628
Lovas_Gabi

Lovas_Gabi

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.725 hozzászólás
RAS!

Képzeld el ezt a fényt villogva a visszapillantóban mondjuk 3-4 percen keresztül!

Jujjjjjj!

#8629
Ras

Ras

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.021 hozzászólás
hát igen... mivel a fehér led elég drágácska, és a legelterjedtebb ledek igen közel vannak az UV tartományhoz, így tényleg a Xenon fényéhez hasonlítanak leginkább...

#8630
Lovas_Gabi

Lovas_Gabi

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.725 hozzászólás
tpresident!

Én is vidéki (Miskolc) vagyok, nálunk sem jellemzõ a túl nagy forgalom, de Pest egy külön világ.
Ha kipróbáltad az 5 ledes verziót, várom a véleményedet!

Tõlem azt kérdezték: Xenon lámpa van a bicajodon?
Színre egy Audi A4-hez hasonlít! :D :D

#8631
tpresident

tpresident

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 898 hozzászólás
Lovas Gabi!

Igazad lehet...Pesten a forgalom sokszor lassaban halad, mint a bringás. És olyankor az autósnak tényleg zavaró tényezõ a villogó lámpás.
Én vidéken lakom, itt ritka, hogy városon belül a bringás odavágja az autóst, v. azonos tempóban haladnak.
Sokáig gondolkodtam az 5LED-es verzión, de csúfnak tartom...nagyon is. kb. 1 órája értem haza, Tatán át tatabányára...szinte végig hátszéllel. kb. 40km/h felett már nem nyújt elég fényt az EL-200-as. nem világít el elég messzore, és ha nem ismerném az utat, valószínûleg visszavettem volna a tempóból.
Kiváncsi lennék 1-szer az 5LED-es verzióra.

Béke Veletek!

#8632
Lovas_Gabi

Lovas_Gabi

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.725 hozzászólás
tpresident!

Mint mindkét oldal képviselõje, néhány saját vélemény a LED-es lámpákhoz:
Bringás szempontból nézva nekem az öt ledes változat virít elõl. Véleményem szerint jó, a fényereje egy átlagos tempóhoz elég. Biztos, hogy látsz és látszol is.

Autós szempontból viszont a három ledes verzió nekem nem jön be. Nem a fényerõ miatt, hanem a villogó üzem miatt.
Saját tapasztalat, hogy a mögöttem közlekedõ kerós villogó elsõ lámpája miatt sokkal többet néztem a tükörbe, mint eddíg. Szóval elvonja a figyelmet, ami akár veszélyes is lehet. A folyamatos fény nem annyira zavaró, mint a villogás.
A "látszani" szlogen itt már egy kicsit túlértelmezett.

Saját véleményem, várom a hozzászólásokat és ellenérveket!

#8633
KillerTom

KillerTom

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.570 hozzászólás
hasonlo az ar , talan meg dragabb mint a NiteRider (NR)
egyebkent a NR nel is van kormanyadapter , es sisak adapter kulon az arat is tudom $10 Us. es olyan gyors megoldasu /csak legyen hova felrakni ../

Riser kormany rulez :-\

egyebkent tenyleg killerek a BLT-k ,.. menj az 5 talalatert ;)

#8634
Ras

Ras

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.021 hozzászólás
a BLT-k tetszenek a legjobban, pláne hogy kapható hozzájuk külön sisak vagy kormányadapter...

és elég sokat tudnak... kb áruk milyen?, mert tudnom kéne hogy a 4esre vagy az 5ösre hajtsak ;D

#8635
tpresident

tpresident

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 898 hozzászólás
Eerie:

Nekem a HL-EL200-es Cateye-om van.
sajnos én a régebbi 100-as modellt nem tesztelhettem, de ezzel kiválóan meg vagyok elégedve.
Ennek a lámpának a kategóriája a 2-4 ceruza v. baby elemes lámpák. A hagyományos izzósnál többször jobb fényt ad, és a kékes árnyalatnak köszönhetõen "világosabb" is a fény, nem sárgás.
Az 1LED-es verziónál is 1.5-2szer nagyobb fényt ad, a villogó funkció pedig a óriási ötlet, mert sok helyen, ahol jó a közvilágítás vagy szürkület van, látsz mindent, tehát elég Látszani!!!
Ha viszont lakott területen kívül haladsz mattsötétbe, átkapcsolsz állandó fényre és biztonsággal haladsz.
SingleSpeed gépen használom csak országúton, így erdõs- terepes tapasztalataim nincsenek ! ! !




#8636
KillerTom

KillerTom

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.570 hozzászólás
jahh ertem ..

sajna elvannak az arakkal szalva rendesen , de hogy minnel kissebb es minnel hatekonyabb / fenyero/egesido / pilacsok legyenek ..ezt kel megfizetni ...hogy er e annyit vagy nem mindenki maga donti el .. szerintem nem (!)..digitalizalas remote , percben kiirt egesi ido, turbo charger ..doboz kartya meretu akku stb....

foleg ha elmeselem hogy mikor megvettem az elso lampam ..erintkezesi problemak voltak az akkutol ami jott jack dugoval.. vissza kellett volna kuldenem , de egy karapofogoval adtam neki , na azota alig lehetbedugni / legalabb mukodik.. es ennyi penzert az ember nem ezt varna el .. sajna a fenyerovel megetenek es kiszedik az emberbol a penzt ...

#8637
Ras

Ras

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.021 hozzászólás
eerie igazad lehet... mindenesetre ott volt a srácnál csak kipróbálni nem tudtam, mivel állatira tûzött a nap és a puszta közepén nehéz sötét helyet találni déltájt ;D

BombrideR az oldalak meg nagyon kúúlak... szorgalmasan töltögetem a lottószelvényeket ;D

#8638
Eerie

Eerie

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 514 hozzászólás

tpres én több helyrõl hallottam hogy az 5 ledes fénye elég gyér a 3 ledhez képest szóval nem éri meg


En pedig teszteltem egy 3 ledes EL-100-as Cateye-t (ez van a bicomon), es az 5 ledes EL-300-ast egymas mellett. Nos, az 5 ledes legalabb negyszer annyi fenyt ad, de inkabb hatszor. Sajnos mindezt egy viszonylag szuk teruletre koncentralva - kulonben mar megvettem volna, en birom ha egy lampa szelesen is szor. Az alap 3 ledes EL-100 viszont inkabb csak arra eleg, hogy lassanak, de arra nagyon jo az ilyen szempontbol eros kekes fenye. A javitott 3 ledes EL-200-at nem probalta valaki, kivancsi lennek a kulonbsegre?

#8639
KillerTom

KillerTom

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.570 hozzászólás
nem tudom Mo-n egyaltalan lehet-e .. de akit erdekel tudok segiteni ..

sot hogy fokozzam itt van meg egy par komolyabb vilagitas technika bringakra ..:

NiteRide es Night&Motion
http://www.bike-lights.com/

BLT Light Systems
http://www.norco.com/bltlights/

Jet
www.Jetlites.com

Marwi
http://www.marwiusa....w/lighting.html

NightSun
http://www.night-sun.com/






#8640
tpresident

tpresident

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 898 hozzászólás
Persze, hogy hangerõt.
Az én lámpám meg Lézersugarakt lökell magából, ha túl közel jön 1 autós. :-)))))