Jump to content

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Photo

Látni & látszani!

* * * * * 2 votes

  • Please log in to reply
8712 replies to this topic

#21
ny zoli

ny zoli

    fórumtag

  • fórumtag
  • 111 posts

marton!

A Lidl-s töltőnél olcsóbbat tudnál ajánlani,vagy ennél olcsóbbat nem érdemes venni?



#22
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,633 posts

negy darab AAA akku vagy elem megy bele, nem vennek eneloopot meg hasonlokat, jo az aldis vagy lidlos lassu kisulesu akku is, aszem 1400 vagy 1600 korul van negy darab, vegyel rogton kettot, mer eleg rossz, ha utkozben merul le. Kapni ott toltot is, nemtom hogy milyen, masfelet hasznalok, peldaul egy liitokala li-500-ast, mongyuk kicsit felesleges, mert csak beteszem az akkukat es ennyi, nem sokat nyomkodom, de legalabb a 21700-as akkuk es belefernek. Jo lesz egy olcsobb negy helyes tolto is.

Jó.

Akkor tegyünk rendet a fejekben.

1. Ne tanácsolj hülyeségeket - szépen kérlek.

2. "nem vennek eneloopot meg hasonlokat, jo az aldis vagy lidlos lassu kisulesu akku is,"

 Én meg csakis Eneloop-ot vennék!!!

Mivel nagyfelhasználó vagyok, merek véleményt mondani. Minden nap bringázom, azzal közlekedem és nappal is villogok. (mert hiszek a láthatóságban)

Eneloop aksijaim is vannak - kb 10 éve!! Nem érzem, hogy a minőségük nagyon romlana. És pont. És ennyi.

Az általad javasol Lidl, Aldi, Ikea szemetek is működnek jól - egy rövidebb ideig. És kuka. Az olcsó áron érzett öröm hamar elszáll, mert a teljesítményük elkezd romlani, gyengülnek, egyik másik jó marad de inkább nem. Tudom, mert én is vettem őket ...de nem. Nagyon nem ugyanazt kapod minőségben, tartósságban, mint az Eneloop-nál.

Azonkívül itt most elég kis összegekről beszélünk, nem egy Tesco bringa és egy csúcs KTM karbon közti az árkülönbség.

3. Töltők.

Volt nekem is az a Auchanos vagy Ikea "szerű" egyszerű töltő, Ezt ne ajánld már lécci, mikor neked is profi töltőd van. (Liitokala 500as - nekem is olyan van)

Na most a NiMh aksik fő haláloka a töltés. Azokat az aksikat full le KELL meríteni és csak utána szabad (KELL!!) fullra tölteni. (ezért jobb a Li-Ion aksi, bármikor rátölthetsz, bármennyit) Az ajánlott Lidl-s töltő szerintem jó vétel, az már jól kezeli az aksikat, csatornánként külön ellenőrzi a töltést és szerintem - és ez a nagyon fontos - ki is süti a NiMh aksikat töltés előtt. (de ennek nézz utána) Ezeket nem tudják az Ikea, Auchan ...egyszerű töltők. Ezek kivégzik az aksikat szép lassan.

 

Szóval ha javasolhatok valamit, a jó minőségbe itt érdemes befektetni. Az a néhány ezer Ft szerintem bőven visszahozza árát.

Mondom! Az Eneloop-jaim kb 10 éve hibátlanok, még úgyis, hogy évekig egy gagyi töltővel használtam őket.

A profi töltő meg az Aldis, Lidls aksikkal sem tudott csodát tenni, lassan elgyengültek, hibásak lettek.

(de érdekes módon, azok között is megmaradt nekem 2 db, ami már régen bírja hiba nélkül, mikor a társai már évekkel ezelőtt kipusztultak. Ott vmit elronthattak)


Edited by marton, 2022. June 03. - 13:01.

  • Rabbit likes this
Marci

#23
blash

blash

    vendég

  • jóváhagyásra váró
  • 875 posts

Ez lenne az a töltő. https://online.aucha...nelkul.p-115434
Az mit jelent hogy 18650 vagy 21700-as cella.

ilyet pont nem vennek, mert csak parosaval lehet tolteni benne, alig dragabb az ikeas tolto: ketezer ft ikea.com/hu/hu/p/stenkol-elemtoelto-90496954/

vagy talan ez a lidlbol, de ez mar hetezer, es epp kapni majus 30-tol:
offers.kd2.org/hu/hu/lidl/pksHo/

lidl.hu/p/barkacs-ajanlataink/akkumulator-tolto/p122842

peldaul itt irnak azokrol az akkukrol, de tok mindegy most, mert nem mennek bele a negy aaa-s lampaba: elemlampablog.hu/litium-ion-akkukrol-egyszeruen/

amugy roviden azok a szamok a cellak meretere utalnak, peldaul az 18650-es elvileg 18 mm atmerojuek es 65 mm hosszuak.

irkalnak ugyancsak ezen az oldalon a toltokrol es az akkukrol is, bar nem tul alaposan:

elemlampablog.hu/category/akku-akkumulator-elem-litium-akku/

elemlampablog.hu/category/akkutolto-akkumulator_tolto-teszt/

Edited by blash, 2022. June 03. - 06:26.


#24
ny zoli

ny zoli

    fórumtag

  • fórumtag
  • 111 posts

Ez lenne az a töltő.  https://online.aucha...nelkul.p-115434

Az mit jelent hogy 18650 vagy 21700-as cella.

 



#25
blash

blash

    vendég

  • jóváhagyásra váró
  • 875 posts

blash!
Az Auchanos töltő is jó lesz?
Mekkora mAh-s elemet érdemes bele venni?

nem ismeres azt a toltot, tudsz valami linket vagy infot arrol a toltorol? De ilyen aaa akkubol max 950 mAh kapacitasut tudsz venni, amire sokkal tobb van irva, az nem valoszinu, hogy valos. Amugy az ikeaban is vehetsz, ez is lassu kisulesu, es 1690 ft negy darab: ikea.com/hu/hu/p/ladda-toeltheto-elem-hr03-aaa-1-2v-90509819/

az ikeaban is, meg a lidlben is arulnak valami egyszeru toltot, de talan az aldiban is. Annyira nem tul lenyeges a kijelzo, eleg ha jelez valami led, ha feltoltott.

amugy lehet rogton vennek vagy ket csomaggal, de lehet harommal is, ha eleg az a lampa, mert nem sokaig birjak ezek a kis akkuk. Jobb lett volna abba a lampaba 18650-es vagy 21700-as cella, mongyuk rogton ketto.

Edited by blash, 2022. June 02. - 23:14.


#26
ny zoli

ny zoli

    fórumtag

  • fórumtag
  • 111 posts

blash!

Az Auchanos töltő is jó lesz? 

Mekkora mAh-s elemet érdemes bele venni?



#27
blash

blash

    vendég

  • jóváhagyásra váró
  • 875 posts

Sziasztok!

A segítségeteket kérném.
Ebbe az első lámpába

https://www.aktivspo...lotech-p1261747

milyen mAh teljesítményű újratölthető elemet vegyek?
Megéri drágább elemet venni? Mely márkák ajánlottak?


negy darab AAA akku vagy elem megy bele, nem vennek eneloopot meg hasonlokat, jo az aldis vagy lidlos lassu kisulesu akku is, aszem 1400 vagy 1600 korul van negy darab, vegyel rogton kettot, mer eleg rossz, ha utkozben merul le. Kapni ott toltot is, nemtom hogy milyen, masfelet hasznalok, peldaul egy liitokala li-500-ast, mongyuk kicsit felesleges, mert csak beteszem az akkukat es ennyi, nem sokat nyomkodom, de legalabb a 21700-as akkuk es belefernek. Jo lesz egy olcsobb negy helyes tolto is.
  • Kisherceg likes this

#28
ny zoli

ny zoli

    fórumtag

  • fórumtag
  • 111 posts

Sziasztok!

 

A segítségeteket kérném.

Ebbe az első lámpába

 

  https://www.aktivspo...lotech-p1261747

 

milyen mAh teljesítményű újratölthető elemet vegyek?

Megéri drágább elemet venni? Mely márkák ajánlottak?



#29
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7,836 posts

Biztosan régimódinak fogtok tartani, de bármikor lámpát kell vegyek (általában eltűnnek) rengeteg keresgélés után Cateye lesz a vége. Egyszerűbb lámákról van szó, tehát nem azokról melyek külső akkukról még egy offroad tetőlámpa csomagot vagy light bar-t is levilágítanak (mert tudom van aki ilyeneket használ) smile.png cool.png.   

Soha nem volt még bajom velük, a front lámpákat zseblámpának is használom és használtam mindig. 

Hátul ez van a megjelenése óta kb: https://www.cateye.c...ts/TL-LD710-R/ 

 

nekem egy ilyenem van meg a lentebb linkelt decathlonos villantók. ...és most már a moon is, mert ma megjött. azt kell mondanom, brutális a fénye. a cateye tartója szerintem jobb, a csavaros bilincs megnyugtatóbb mint ez a tudományos-gumigyűrűs, de maga a lámpa minőségi darabnak tűnik.


"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#30
karakoram

karakoram

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,540 posts

Biztosan régimódinak fogtok tartani, de bármikor lámpát kell vegyek (általában eltűnnek) rengeteg keresgélés után Cateye lesz a vége. Egyszerűbb lámákról van szó, tehát nem azokról melyek külső akkukról még egy offroad tetőlámpa csomagot vagy light bar-t is levilágítanak (mert tudom van aki ilyeneket használ) smile.png cool.png.   

Soha nem volt még bajom velük, a front lámpákat zseblámpának is használom és használtam mindig. 

Hátul ez van a megjelenése óta kb: https://www.cateye.c...ts/TL-LD710-R/ 



#31
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7,836 posts

Szerintem jó, most már átveheted a csomagot.


köszi, aranyom, megyek is érte! 😁😁😁
  • ZolkoW and embé like this

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#32
embé

embé

    fórumtag

  • fórumtag
  • 95 posts

moon nebula hátsó lámpával van itt valakinek tapasztalása, amit megosztana? hasonló (vagy olcsóbb :D) ) egyéb szemkiverő-villantó javaslatot is szívesen veszek! :)


Szerintem jó, most már átveheted a csomagot.
  • Kisherceg likes this

#33
ZolkoW

ZolkoW

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,681 posts

sajna drágább, de a másik fórumon ajánlották ezt, előtte nem találkoztam vele, de nem tudom, új típus-e: https://www.olightla...ycle-tail-light

Szimpi a féklámpa funkció, és ebben a kategóriában szerintem jónak számít a 800mAh-s akksi.

Eddig a Bontragerrel szemeztem, de ez duplaakkora kapacitás, és ugye a féklámpa, árban hasonló.

Az Olight elég prémium márka, szóval ahhoz képest az ár sincs elszállva.

 

Aztán majd jól ezt is az autóban felejtem :D


  • Kisherceg likes this

#34
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7,836 posts

köszi mindkettőtöknek! ez a knog jó drága, pedig papíron nem tűnik úgy, mintha többet tudna a nebulánál. :/ alapvetően a - viszonylag - rövid, mondjuk 2-3 órás max fényerő melletti üzemidő nem zavarna, mivel elsősorban országútra kellene, nappalra. a fényerő lenne igazán fontos. sötétben nem nagyon járok, csak ha rámesteledik, de ezekre az alkalmakra van villogóm.


"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#35
Balu1

Balu1

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,726 posts
Hátsó lámpából mindig legalább kettőt kapcsolok be sötétedés után.

Már többször előfordult, hogy a lítium akkus, erős fényű hátsó lámpa egyszer csak kikapcsolt magától és hátsó világítás nélkül maradtam volna, ha nem lenne egy másik, de inkább fő, biztonságosabb, bár gyengébb hátsó fénynek nevezhető lámpa is bekapcsolva mellette.

Az erősebb fényűt mostanában rácsatlakoztatom bekapcsolt powerbankra. Azóta már nem kapcsol ki véletlenszerűen az erősebb lámpa sem, és erős is a fénye, hogy jól látható legyen.

Sohasem az a fontos mit hogy szoktak, mert az a múlt és a jelen.

Egy a lényeg: mi hogyan mûködhet még jól, még jobban mert az a jövõ !

A találmányok már csak ilyenek..


#36
Sandman

Sandman

    vendég

  • fórumtag
  • 430 posts

moon nebula hátsó lámpával van itt valakinek tapasztalása, amit megosztana? hasonló (vagy olcsóbb biggrin.png) ) egyéb szemkiverő-villantó javaslatot is szívesen veszek! smile.png

 

Én a Knog Binder Mob hosszúkás változatás használom lassan három éve gyakorlatilag minden nap 2x1 órát (nappal is). Egy atomvillanás. Nem szívesen nézném hátulról... USB-ről tölthető.

 

https://mesterbike.h...34aAuIjEALw_wcB



#37
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7,836 posts

moon nebula hátsó lámpával van itt valakinek tapasztalása, amit megosztana? hasonló (vagy olcsóbb :D) ) egyéb szemkiverő-villantó javaslatot is szívesen veszek! :)


"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#38
ZolkoW

ZolkoW

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,681 posts

Végül más irányba mentem, maradt a pipalámpa vonal, és Black Friday-kor vettem egy ilyet: https://www.tme.eu/h...xtar/h3-warboy/

A vetítési képe lényegében egy S2+-é, de nyomtattam hozzá sisakra való tartót, így könnyedén forgathatom, hogy hová világítson.

De ha az S2 (egyébként S2-esem nem volt sosem, az S2+-nak úgy tudom, kicsit más a tükre) nem tetszett, akkor ez sem tetszene, én viszont épp ilyet kerestem. Valójában nagyon kevés fejlámpának van viszonylag irányított fénye, és ez azok közül való, olyan igazi fejlámpás feladatokra, amire a Skilhunt H2-esem van, nem is lenne olyan jó, mert kéz távolságban túl kicsi a fényes folt, ilyenekre sokkal jobb a hagyományos, nagyon szélesen terítős.

(ami nekem biciklire kb. használhatatlan)

 



#39
blash

blash

    vendég

  • jóváhagyásra váró
  • 875 posts

A képről nem én írtam, de amúgy nálam csak trükközéssel látszik még asztaliról is. Új ablakban kell megnyitnom jobb klikkel... Chrome...

más: https://lumenshop.hu...-hu60-fejlampa/

Ez szimpatikus lenne, de az USB-s táplálással kapcs. vegyesek az érzéseim. A saját power bankjukkal vajon vízálló? Jó, annyiban jó is lehet, hogy ezek lehetnek laposak, és zsebben elférnek, így télen melegen is maradnának. De ahhoz szerintem rövid a kábel.
A távirányító viszont nem rossz ennyi pénzért, persze nem olcsó, de máshol kétszer ennyi.

Érik gondolatban egy olyan projekt, hogy egy S2+, vagy valami FEJÉT felrögzítem a sisakra, és a tápját meg egy spirálkábelen juttatom oda hozzá mezzsebből, de azért nem vagyok még kellően elszánt.

csak parszor probaltam sisakon a convoy S2-t, de eleg nagy szenvedes volt, mert nem lehetett konnyen allitani, hogy hova vilagitson, meg a benne levo sima uveggel, ami lehet valami muanyag, azzal tul szuk szogben szorja a fenyt, lehet jonni azzal, hogy pont ez jo fejre, nekem nem volt az, inkabb oda is minel szelesebb szogu fenyt szeretnek, hogy ne kelljen annyit forgolodni.

rendeltem a skilhunt H03-hoz masik csovet (Astrolux BLF A6 Flashlight 18350 Non-anodized Body Extension Tube Flashlight Accessories Lantern Lamp LED Torch Accessory), hogy a hosszabb 18650-es akku helyett bele tudjam tenni a fele olyan hosszu 18350-es akkut, meg igy konnyebb is, es nem terheli annyira a fejvedot, vagy futas kozben is talan kevesbe mozog a fejpanttal. A menetemelkedes az jo, csak a le kell valamit me'g faragnom, hogy a gumigyuru is rendesen illeszkedjen.

helyedben inkabb oldalt levo lampat neznek, vagy olyan fejlampat, mint ami nitecore-t linkeltel. Vagy olyat, aminel oldalt kozepen van a led, peldaul:

jo kicsi, mert 18350-es: zeroair.org/2019/12/23/thrunite-th01-headlamp-testing/

vagy valamelyik YLP pandat a ruszkiktol: zeroair.org/2020/09/14/ylp-panda-2m-cri-flashlight-review/

ylplight.com/en/katalog/1/nalobnye-fonari/

zeroair_reviews_ylp_panda_2m_cri_69.png


tegnap elott rendeltem vegre lumintop B01-et, mert 30 dollarrol levittek 28-ra, plusz group buyinggal csak 26 plusz szallitas volt. Biztos legalabb egy honap mire ideer, remelem, hogy jobb lesz, mint a C01, mert az annyira nem tetszett. Tul keves a fenye, tok mindegy, hogy milyen faszan nem vakitja el a szembejovoket, de mikor probaltam, nem sokat lattam, a keskeny feny miatt. A masik az a huje pulzalo mod, valahogy sikerult bekapcsolni, kikapcsolni meg maig nem tudom, hogy tudtam. Es eloszor azt hittem, hogy lemerul a pislakolo feny miatt. Plusz a toltocsatlakozo gumifedelet is sikerult elhagyni, mar csak azt varom, hogy a kormanyon levo tartoja eltorjon. Hogy hany lampam lett mar emiatt hasznalhatatlan...

Edited by blash, 2021. April 24. - 11:56.


#40
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,633 posts

Aztán honnan tudjuk, mikor van 80%-on? Bedugom az aksit a töltőbe, kigyullad egy piros lámpa aztán majd valamikor átvált zöldre, konec. Ez nem mobiltelefon, ahol látom folyamatosan hány százalékon is áll a töltés.


Marci