Jump to content

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Photo

Látni & látszani!

* * * * * 2 votes

  • Please log in to reply
8712 replies to this topic

#1
madgab

madgab

    vendég

  • fórumtag
  • 125 posts

az is megoldás lehet a nappali tempóra, hogy a mopedről váltasz hagyományos bicajra, így a kevesebb lámpa is elég lehet. :P :D bocsi! ;)

😁 Ez magas labda volt.
Én is Konás (Kula Deluxe) voltam a két Speci Turbo előtt, mai napig megvan és szoktam tekerni vele.🙂
  • Kisherceg likes this

#2
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7,836 posts

Imádom a két Cateye-t tényleg.
Tudom erősen túlzás, de jó érzés, hogy nappali tempóban tudok menni. smile.png
Ismerős amit írsz a kocákról, velem is ezt csinálják, múltkor négy kicsi rohant át egy méterre előttem, de volt, hogy nagyok is, de a borzok amik még ennél is kamikázébbak, na azok mindig kb. direkt kiszaladnak az ember elé, az őz meg a vadnyulak csak párhuzamosan szaladnak velem, ha állatokat látok próbálom nem zavarni inkább őket, mert az erdő az övék, mi csak vendégek vagyunk. smile.png

 

 

az is megoldás lehet a nappali tempóra, hogy a mopedről  váltasz hagyományos bicajra, így a kevesebb lámpa is elég lehet. :P :D bocsi! ;)


  • madgab and talpfa like this

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#3
madgab

madgab

    vendég

  • fórumtag
  • 125 posts
Imádom a két Cateye-t tényleg.
Tudom erősen túlzás, de jó érzés, hogy nappali tempóban tudok menni. :)
Ismerős amit írsz a kocákról, velem is ezt csinálják, múltkor négy kicsi rohant át egy méterre előttem, de volt, hogy nagyok is, de a borzok amik még ennél is kamikázébbak, na azok mindig kb. direkt kiszaladnak az ember elé, az őz meg a vadnyulak csak párhuzamosan szaladnak velem, ha állatokat látok próbálom nem zavarni inkább őket, mert az erdő az övék, mi csak vendégek vagyunk. :)
  • Kisherceg and talpfa like this

#4
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,633 posts

Húúúúha!! Volt 1600 + 1700!!! Hát azok brutál jó lámpák (szerintem). Ha az nem elég, először is vedd le a napszemüveged. cool.pngbiggrin.png

Ha hosszú üzemidőre vágysz, a külső aksis kínaim 1. fokozatban 12 órát megy (már az a fény sem gyenge) de 2. fokozatban is 6 órát bír.

Ezt ha rázósabb részen kiegészíted az egyik Volt-al, szerintem tökéletes lehet. De majd te eldöntöd.

Érdekes módon, közülünk soha senki nem vágyott ennyi fényre mint ami a te kormányodon összegyűlt. De hát nem vagyunk egyformák.

 

Viszont erősen kiábrándítalak vaddisznó ügyben. Az egy nagyon agyatlan állat, az ha elindul nem érdekli a te lámpád, még ha 6x ekkora fényerőd is lenne. Mi egyszer éjjel a Petneházi lovasklub mellett gurultunk kb 8an szépen libasorban, jobbnál jobb lámpákkal. Egyszer csak oldalról berohant egy csapat malac. Az óriás volt az első, őt követte a többi. Szerencsém volt, nem a nagynak de egy olyan kisebb közepesnek sikerült nekimennem. Felborultunk mindketten, én a malac mellé borultam farkas(vadmalac)szemet néztem vele. Szerencsére nem támadott meg hanem elrohant. Viszont az első kerekemben lett egy laza 90 fokos kanyar, vissza kellett ugrálni hogy valahogy lejussak az erdőből, egyik haverhoz felmentem még éjjel és adott kölcsön egy kereket hogy hazajussak.

És tavaly rendeztünk egy sütögetést a Hármas határ hegyen. Jó sokáig ott voltunk és mikor elindultam haza egy őzike kirohant az erdőből, egy darabig futott mellettem és ezután leelőzött és az első kerekem előtt fél méterrel keresztülvágott. Itt most szerencsém volt és le tudtam fékezni.

De az is lehet hogy én vonzom az állatokat...smile.png

 


  • madgab likes this
Marci

#5
madgab

madgab

    vendég

  • fórumtag
  • 125 posts
Igazából nem lecserélni akartam őket csak valamit mellé, amivel az esti 3-4 órás veretéseknél ki tudom egészíteni, hogy kisebb fényerőn mehessenek, a Hozéval megoldottam, így, hogy sisakra téve be lehet látni a kanyarokba tökéletes. Egy Cateye Volt 1700 és egy Volt 1600-am van már évek óta, mindkettőt annak idején több, mint 50%-os kedvezménnyel lőttem Bike 24-ről.
Hülyeségnek hangzik ennyi fényerő tudom, de így nem ugrálnak ki elém a vaddisznók, csak néznek ki ez az elmebeteg. :) Nekem is volt egy Volt 300-am, szerettem én is.
  • Kisherceg likes this

#6
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,633 posts

Melyik típus pontosan a két Cateye, amit le akarsz cserélni?

Nekem a városimon egy ősrégi Volt300-as van, azzal is simán lejöttem amikor ránk sötétedett az erdő. Persze ami erősebb az még jobb, ez nem is kérdés.

Volt nekem is Hozé lámpám, imádtam. Az is egy jó példa, hogy milyen jó ledes lámpát lehet összerakni teljesen emberi áron és nem érdemes erre 100ezer körüli összeget költeni. És ezért jók a kínai cuccok.


Marci

#7
madgab

madgab

    vendég

  • fórumtag
  • 125 posts
Köszi. A képet tegnap lőttem egyébként a két Cateye-t maxra kapcsolva. Igen, horror ár ez egy lámpáért, igazából csak járt az agyam rajta, aztán ma előkapartam a régi Hozé-t, feltettem sisakra és működött kis töltés után tökéletesen, még visszafelé az ónos esőben is. :D
  • Kisherceg likes this

#8
eddie1978

eddie1978

    vendég

  • fórumtag
  • 492 posts

Nekem Convoy S2 és C8 lámpáim vannak. Illetve van 2db Lumintop B01 is (ez olyan tükrös mint a tompított fényszóró, így nem vakítja el a szemből jövőket). Simán elég. 10k környékén lehet őket venni kínából. Van még egy noname 5 ledes külső aksis mókusvakító is. Ebben szét kellett szednem az akkupakkot, mert a 2S kapcsolás miatt nem volt celafesz kiegyenlítés és a kapacitása eléggé harmatos volt. Kivezettem a közös pontot a cellákról, így a töltő szépen egyforma feszre tölti a cellákat. Jónéhány töltés merítés ciklus után sokat javult. Nekem ennél több nem kell. Hátsó lámpának vettem Concoy H1-et. Ebben majd kicserélem az üveget pirosra. Azért jók ezek a lámpák, mert teljesen szétszedhetők. Fém mindegyik. Mindene cserélhető vagy tuningolható. Ellenben a műanyag egybe vackokkal, ahol ha meghal az akksi akkor kis eséllyel lehet normálisan kicserélni bennük. Természetesen kellenek 18650 vagy 21700-as cellák és egy faxa töltő. Panasonic cellákat vettem és egy Skyrc MC3000 töltőt. Hibátlan.


  • Kisherceg likes this

#9
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,633 posts

Azt nem látom leírva az oldalukon, hogy az ő lámpájukra nem hat a -5 fok. tongue.png

Szerintem teljesen felesleges 90ezer Ft-ért lámpát venni de ha úgy állsz anyagilag, akkor a te dolgod. (viszont akkor nem fájna a vám/áfa/szállítás)

Véleményem szerint egy lámpa brutálisan egyszerű dolog, ezért nem kell ennyi pénzt kiadni. Kínai lámpával is pont olyan jól fogsz látni töredék áron. A ledek kb ugyanazok a kínaiban is, az aksik is jól bírják. (mentünk télen is, teljesen jól bírták)

Haverom egy 90es évekbeli Petzl fejlámpából kiszedte a halogén égőket és a helyükre ledeket rakott. (+minden elektronikát cserélt amit kellett) Annyit mondok, nagy csönd lett mikor bekapcsolta - és kb 10ezer Ft körüli összeg volt neki. Ok, ő ért hozzá, én sem tudok összerakni egy lámpát de hidd el felesleges ezért 100ezer Ft körüli összegben gondolkozni.

Merem ezt úgy mondani, hogy én már ezelőtt 10-15 évvel is jártam a haverokkal az éjszakai erdőt.Láttam számtalan lámpát, nagyrészt kínait persze. Adhatsz érte 4x v 6x annyi pénzt is de nagy csoda nem lesz.

Titkos tippem - ha nem akarsz hetekig várni a szállításra és Kínából rendelni - az itthoni kínálatból pl ez:

https://bringabutik....-elso-lampa-usb

Ha meg még több üzemidőre vágysz, akkor a külső aksis a jobb (nekem is hasonló van Kínából, kicsit olcsóbban):

https://bringabutik....-elso-lampa-usb

 


  • simon23 likes this
Marci

#10
madgab

madgab

    vendég

  • fórumtag
  • 125 posts

Outbound Lighting-tól rendelt már valaki lámpát? Drága de mivel általában este jutok ki még ilyenkor is montizni a -5 fokot már nem annyira szeretik a Cateye Voltjaim és jó lenne valami olyan amivel periférián is jól látni. A Trai Evo pont tökéletes lenne, csak félek még jön rá vám meg horror szállítási költség...

 

402IMG_20231204_182718.jpg


 



#11
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,633 posts

Akkor irány a Lidl!


Marci

#12
retrofan

retrofan

    fórumtag

  • fórumtag
  • 159 posts

Városi felhasználásra kellene,néhol kivilágítatlan helyeken.

 



#13
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,633 posts

Üdv!

Mi most a legjobb vétel USB-s első lámpában max.5-eft környékén?

A kérdés mindig úgy kezdődik, hogy "mire is akarod használni"?

Ha városi közlekedés és az a cél hogy legyen egy erős fényű villogód ami a sötét, közvilágítás nélküli részeken is átsegít, biztosan jó a Lidl-s is. (sajnos nem láttam a fényét de jókat hallottam róla)

Ha néha bemennél vaksötétben terepre is, akkor lehet hogy kicsit drágább lesz a projekt.
 


  • Kisherceg likes this
Marci

#14
retrofan

retrofan

    fórumtag

  • fórumtag
  • 159 posts

Esetleg ez a lámpa?  https://www.lidl.hu/...w/flyer/page/48



#15
retrofan

retrofan

    fórumtag

  • fórumtag
  • 159 posts

Üdv!

Mi most a legjobb vétel USB-s első lámpában max.5-eft környékén?



#16
ny zoli

ny zoli

    fórumtag

  • fórumtag
  • 111 posts

Köszönöm nektek a válaszokat.

Veszek egy USB-s tölthető lámpát és így lesz a legolcsóbb.


  • Kisherceg likes this

#17
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,633 posts

Igen, ezen is érdemes elgondolkozni. Annyiért mint az elemes lámpa + töltő + aksik, már nagyon jó usb-s lámpát kapni.


Marci

#18
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21,258 posts

biztos jó dolog az elemeket cserélgetni , meg egy fél számmal kisebb az öko talpnyomata de én pl ahelyett hogy vennék kb 4-5 k-ért elemet meg töltőt (ok tudom máshoz is jó) megvenném ennek a lámpának az usb változatát, amit csak rá kell dugni a telefon madzagjára pl.

http://biketrade97.h...lumen-usb-34506

 

s annyi idő alatt ami alatt ebben megdöglik az akku , annyi idő alatt az elemesben is meg fog dögleni a szerkezet az állandó baszkurálástól....

 

de ízlések....


  • Kisherceg likes this
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#19
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,633 posts

Na ez az! Valaki mondott tapasztalatra alapuló véleményt is. Tehát Ikea aksi jó. Oké, akkor már csak rendes töltő kell hozzá.

Nézd ny Zoli! Én néhány éve megvettem azt a Liitakola töltőt, én azóta nem követem az aksitöltők piacát. De szerintem nem kapsz annál olcsóbbat. A hét elején még láttam a Hungária körúti Lidlben töltőt. Valahol még biztosan találsz, nem olyan régen volt a kínálatukban.


Marci

#20
husevotelefonfulke

husevotelefonfulke

    visszatérő

  • fórumtag
  • 2,332 posts

Én csak annyit tennék hozzá, hogy ha eneloop minőséget akarsz - akarj - de nem szeretnél annyi fizetni érte, akkor sétálj be az ikeába és kb féláron megkapod. Fotósként, videósként mikrofonokba, vakukba használom őket, van kb 20 db, mindegyik tökéletesen üzemel évek óta. smile.png

Aldis az elején jó volt, aztán egy-két év után megmakkant.


Edited by husevotelefonfulke, 2022. June 03. - 21:33.