Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Mobiltelefon, PDA, mobilkommunikáció

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
4974 hozzászólás a témában

#41
trek8k

trek8k

    vendég

  • fórumtag
  • 145 hozzászólás

Android 4.3-mal lenne még egy megoldás: egy ANT+ -> Bluetooth 4.0 Low Energy bridge. Tudtommal ilyenből még csak egy fajta létezik:

http://4iiii.com/product-viiiiva/

Ez egy pulzusmérő, ami képes az egyéb ANT+ szenzorok adatait összegyűjteni, és Bluetooth-on továbbküldeni a telefonnak. Ha már van ANT+ pulzusmérőd, akkor nem annyira nagy üzlet lecserélni.

 

Azt is lehet, hogy veszel olcsón egy használt Xperia X8-at, vagy X10 minit SIM kártya nélkül, és a beépített ANT+ modult használva rögzíted az adatokat.



#42
trek8k

trek8k

    vendég

  • fórumtag
  • 145 hozzászólás

Elfelejtettem mondani hogy a stick + OTG kábel nekem nem jó mert a mobilom nem ad áramot az USB-n keresztül, de aztán leesett hogy ez persze azt is jelenti hogy egy iPhone féle dongle se fog működni, mert az se kap áramot, úgyhogy marad a tégla megoldás.

 

Android 4.3-mal lenne még egy megoldás: egy ANT+ -> Bluetooth 4.0 Low Energy bridge. Tudtommal ilyenből még csak egy fajta létezik:

http://4iiii.com/product-viiiiva/

Ez egy pulzusmérő, ami képes az egyéb ANT+ szenzorok adatait összegyűjteni, és Bluetooth-on továbbküldeni a telefonnak. Ha már van ANT+ pulzusmérőd, akkor nem annyira nagy üzlet lecserélni.



#43
Tekergek

Tekergek

    🚲

  • fórumtag
  • 1.257 hozzászólás

Elfelejtettem mondani hogy a stick + OTG kábel nekem nem jó mert a mobilom nem ad áramot az USB-n keresztül, de aztán leesett hogy ez persze azt is jelenti hogy egy iPhone féle dongle se fog működni, mert az se kap áramot, úgyhogy marad a tégla megoldás.



#44
Tekergek

Tekergek

    🚲

  • fórumtag
  • 1.257 hozzászólás

Létezik több megoldás is, ha a telefon nem tudja natívan az ANT+-t.

Android 4.0 előtt:

http://www.selfloops...ml#antaccessory

 

Android 4.0 után:

https://buy.garmin.c.../prod10997.html

de ehhez kell egy USB OTG kábel is.

 

Köszönöm a linkeket. Ha jól értettem az első 4 óráig tölt, aztán kikapcsol, ha ezzel a kapcsolat is megszakad akkor nincs sok értelme, bár gondolom hogy ha a mobil aksija tele van akkor hosszabb ideig tart. Az utóbbi gondolom görgőzéshez jó, a laptopot a hátizsákba cipelni kicsit sok lenne :) Gyakorlatilag olyat keresek mint az utóbbi, csak persze micro-USB csatlakozóval, a mobilra. Az iPhone-ra van ilyen, de nekem Android van.



#45
trek8k

trek8k

    vendég

  • fórumtag
  • 145 hozzászólás

Valaki tud olyasmit hogy ANT+ vevő kiegészítő Androidos mobilhoz? Konkrétan VDO Z3 pulzus és sebesség szenzorhoz kéne amit szeretnék kombinálni valami Google Maps féle térképpel. Ez evileg mind a kettő ANT+ szabvány, de mintha valami plusz kódolásról is olvastam volna a VDO-nál (de lehet hogy az már újabb modelleknél van).

 

Létezik több megoldás is, ha a telefon nem tudja natívan az ANT+-t.

Android 4.0 előtt:

http://www.selfloops...ml#antaccessory

 

Android 4.0 után:

https://buy.garmin.c.../prod10997.html

de ehhez kell egy USB OTG kábel is.



#46
Tekergek

Tekergek

    🚲

  • fórumtag
  • 1.257 hozzászólás

Valaki tud olyasmit hogy ANT+ vevő kiegészítő Androidos mobilhoz? Konkrétan VDO Z3 pulzus és sebesség szenzorhoz kéne amit szeretnék kombinálni valami Google Maps féle térképpel. Ez evileg mind a kettő ANT+ szabvány, de mintha valami plusz kódolásról is olvastam volna a VDO-nál (de lehet hogy az már újabb modelleknél van).



#47
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.068 hozzászólás

Zoli ! Most miért mondod ? Hát láttuk a 7végén. Az nem telefon, az valami űrszörny gép, csak valahogy leesett az ufóról. :D

Én imádom.

Pénteken levettem a töltöről vasárnap este már fel is tettem rá mert már 31% volt az akksija szerintem simán el lett volna hétfő estig. Pláne úgy hogy 15% alatt automatikusan energia takarékos módba vált. Végre egy telefon amit normálisan meg tudok fogni és nem akar kicsúszni a kezemből.


Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#48
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.633 hozzászólás

Zoli ! Most miért mondod ? Hát láttuk a 7végén. Az nem telefon, az valami űrszörny gép, csak valahogy leesett az ufóról. :D


marton módosította - 2014. március 31. - 22:29

  • zeezoltano kedveli ezt
Marci

#49
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.068 hozzászólás
Ez egy új teló amivel tökèletesen megvagyok elègedve. Úgyhogy minden marad a régiben. A segítségedet nagyon szépen köszönöm.
Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#50
Tekergek

Tekergek

    🚲

  • fórumtag
  • 1.257 hozzászólás

Ki lett kapcsolva a MAC filter elvileg még 13 wifi van amit a telóm lát úgyhogy bőséges a kínálat.

A dinamikus MAC cimet megtaláltam csak nem tudtam a statikusként elmenteni mert nem engedte, hiába no nem értek hozzá.

 

A kibővítés ami a dinamikus MAC számot csinálja valószínűleg mint root (=rendszergazda) fut, tehát csak root-ként tudod vlszg kikapcsolni. Azt nem tudom hogy nálad hogy kell, az üzletben vagy gyártónál kéne megérdeklődni. Van aki alapjában véve megadja a lehetőséget, van akinél (regisztráció után) le kell tölteni egy programot ami kikapcsolja a bootloader védelmét (és ezután lehet variálni, akár más rendszert telepíteni, pl. Cyanogenmod) és van aki mindent megtesz ellene, de sokszor vannak hekkerek is akik találnak hibát ebben a védelemben és csinálnak egy ugyn. 'jailbreak' programot amivel elérheted a root státuszt.



#51
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.068 hozzászólás

Ki lett kapcsolva a MAC filter elvileg még 13 wifi van amit a telóm lát úgyhogy bőséges a kínálat.

A dinamikus MAC cimet megtaláltam csak nem tudtam a statikusként elmenteni mert nem engedte, hiába no nem értek hozzá.


Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#52
Tekergek

Tekergek

    🚲

  • fórumtag
  • 1.257 hozzászólás

Viszont van egy gondom itthon a Wifi úgy van kódolva hogy csak megadott IP címmel lehet rá csatlakozni viszont ez a teló változtatja a MAC cimét.

 
Ez nem alap az Androidban, legfeljebb valami paranoid kibővítés lehet, okostelefonon elvileg a MAC fix. Ha ezt nem sikerül megtalálni/kiiktatni, akkor nem tudod kikerülni, ki kell kapcsolni a MAC filtert a routeren.
 
Hollandiában nemrég derült ki hogy egy csomó üzletlánc a MAC szám alapján adatbázist épít a vevőkről, de olyan szinten hogy ha, mint gyakorlatilag mindenki, sose kapcsolod ki a WiFi-t, vagy épp a környéken bekapcsolod mert ott a KFC akkor is regisztrálnak ha semmi közöd az üzlethez és sose voltál bent. Elvileg hogy megnézzék ki jön be, ki megy el az üzlet elött (pl. mekkora sikere van a kirakatnak), ha már bemész akkor hol és meddig tartozkodól az üzleten belül. Ezt összekötik azzal hogy mit vettél, de olyanban is gondolkodnak hogy személyre szabott reklámot fecskendeznek be a weboldalakra amit megnézel, vagy eladják ezeket az adatokat pl. a Googlenek, aki a ugyanezt csinálja a Doubleclick-kel (na meg mennek az adataid mindenféle tovább(el)adásra).
 
Ez ellen csináltak egy MAC szám generátor programot ami egyfolytában új MAC számokat termel: Pry-Fi. Ezt nézd meg hátha telepítve van. Kapásból rákeresve találtam olyat is ami gombnyomásra műkődik, pl. Mac Address Ghost a Play Store-ban, de biztos van még több ilyen, nézd át mi van telepítve.
 

A védelmet nem szeretném változtatni.

 
A MAC filter nem védelem, csak hamis biztonságérzetet nyújt. Akit kint tudsz tartani a MAC filterrel az úgyse tud többet kezdeni egy WPA2-vel titkosított hálózat ellen. Viszont aki ért hozzá az ellen semmit se ér, tui. a MAC számot triviális lehalgatni és lemásolni, minden kapcsolatnál a telód kódolatlanul hírdeti, tehát szabadon lehet fogni. Ezután Linuxon ilyen egyszerű lemásolni: "ifconfig wlan0 hw ether 01:23:45:67:89:AB".
 
Még egy ilyen téveszme: az SSID elrejtése szintén semmit se segít mert a telód/routered ugyanúgy kódolatlanul hírdeti amikor kapcsolatot keres, aztán rendszeres intervallumokban a kapcsolat megtartása miatt. Hozzáértőnek másodperceken belül megvan, nem hozzáértő meg ha látja akkor sem tud vele mit kezdeni.
 
Azt is jó tudni hogy amikor a WiFi be van kapcsolva a telódon, az összes megjegyzett SSID-t (tehát azokat a hálózatokat amire valaha sikeresen rákapcsolódtál és nem törölted, kódolatlanokkal együtt) sorban végighírdeti amíg nem válaszol az egyik amire rá tud kapcsolódni. Tehát ha valahol bekapcsolod vagy bekapcsolva hagyod a WiFi-t akkor egy lehallgató megkapja az egész SSID listádat, többek között kinosan rejtegetett "titkos" SSID hálozatneveket is..
 
<off>
Ezeket az adatokat is szépen összeszedik és megy a központi adatbázisokba. Eddig a Google-t büntették meg érte, de gondolhatod hogy milyen más szervezetek titokban le nem szarják a magánszférával kapcsolatos törvényeket. Amcsiknál minden privát cég tagadja hogy közreműködnek állami szervekkel, de a vicc az hogy a törvény kötelezi őket hogy hazudjanak, és a sajtó felé kiszivárogtatott papirokból már tudjuk hogy az összes nagy cég benne van a buliban (konkrétan Google, Yahoo, Microsoft, Skype, Hotmail).
 
Az is kiderült hogy amivel eddig hadonásztak ("csak a meta-adatokat tároljuk, nem a kommunikáció tartalmát magát, és az nem sérti a magánszférát") nem igaz, a meta adatokból egyrészt vissza lehet személyre vezetni, másrészt többet mond el rólad hogy kivel, mikor, hol voltál kapcsolatban mint hogy mit mondtál.
 
Konkrétan: ha bekapcsolva hagyod az okostelefonodon a WiFi-t, akkor abból kell kiiindulnod hogy bármikor elő tudják venni hogy kire szavazol, milyen betegségeid vannak, vallásos vagy e, mik a nézeteid, szexuális orientációd, kik a barátaid, kollegáid, szeretőid stb. stb. Ez nem vicc, ha követted az elmúlt év fejleményeit. Az is múlt héten derült pl. ki hogy 5 országon belül minden telefonbeszélgetést rögzítenek és 30 napra visszamenőleg vissza tudják hallgatni, ez idén bővül egy hatodikkal, és Moore törvénye szerint tíz éven belül időhatár nélkül minden a végtelenségig lesz rögzítve.
<on>
 

gépen nyomsz egy start -> cmd -> ipconfig parancsot, kiírod a hálózatod adatait (IP address, Gateway, Netmask), majd a telón a wifi beállításokon belül a menüben van további "haladó beállítások" menü, vagy valami ilyesmi lehet magyarul.
ott bekattintod a "statikus ip használata" boxot és a parancssorból kiiratott értékekekt megadod a telefonban.

elvileg ennyi lenne.


Ha azt javasolod hogy másolja le a PC IP számát és azt fixálja a telefonban akkor nem fog működni mert a kapcsolat a második rétegen jön létre (első réteg: fizikai (WiFi), második: MAC, harmadik: IP), tehát a teló sose ér oda, az eltérő MAC szám miatt rögtön kifilterezi a router, ami legkésőbb az első ARP beszélgetés során kiderül (amivel normális esetben minden kapcsolat létrejön).



#53
stp1

stp1

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.283 hozzászólás

gépen nyomsz egy start -> cmd -> ipconfig parancsot, kiírod a hálózatod adatait (IP address, Gateway, Netmask), majd a telón a wifi beállításokon belül a menüben van további "haladó beállítások" menü, vagy valami ilyesmi lehet magyarul.
ott bekattintod a "statikus ip használata" boxot és a parancssorból kiiratott értékekekt megadod a telefonban.

elvileg ennyi lenne.


stp1 módosította - 2014. március 28. - 22:20


#54
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.068 hozzászólás

Új telóm lett egy Evolveo StrongPhone Q4  http://www.evolveo.e.../strongphone-q4

 Egyszerűen imádom legjobban az tetszik hogy okos telefon létére van fizikai hívásfogadó és elutasító gombja.

Viszont van egy gondom itthon a Wifi úgy van kódolva hogy csak megadott IP címmel lehet rá csatlakozni viszont ez a teló változtatja a MAC cimét. A védelmet nem szeretném változtatni. Tudja valaki a megoldást?

 

 


Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#55
_A

_A

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 554 hozzászólás

Ha a sportstrackeren belül használod a fényképezőt csak akkor működik. Kisebb képet is készít hogy ne keljen annyi adatot töltenie.

A térkép jobb felső sarkában van a fényképező ikon. Így használtad?

Igen, így.


És Jézus szóla hozzájuk: - Mondjátok, ki vagyok én?
És õk felelék: - Te vagy létünk alapjának eszkatológiai manifesztációja, a kerigma, amiben interperszonális kapcsolataink legvégsõ értelme tárul fel elõttünk.
És Jézus ismét szóla: - Mi???

#56
Kánya

Kánya

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 846 hozzászólás
  • LocationMecsek

 

 

 

igen symbianon tudom hogy ment a funkció de most androidon gikszer van vele.

 

Ha a sportstrackeren belül használod a fényképezőt csak akkor működik. Kisebb képet is készít hogy ne keljen annyi adatot töltenie.

A térkép jobb felső sarkában van a fényképező ikon. Így használtad?



#57
_A

_A

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 554 hozzászólás

A sports-tracker tud ilyet.

Igen, nekem is az van fent most androidon, korábban pedig symbianon használtam, a gondom az, hogy nicns benne autosave funció és ha véletlen a back gombot nyomom meg, akkor nnicncs meg néha az edzésnaplóm. További érdekessége, hogy symbian esetén edidg ha ment a gps és fotóztam automatikusan ott volt a kép amappába, amit feltöltöttem, de most ilyen, mégha a progin belül is fotózom nem történik, s ez zavaró, írtam a sports-tracker fejlesztői forumába, hogy én vagyok mafla, vagy tényleg nincs autosave és crash esetén tényleg elvész a trackelt data... és valóban ez így van! míg symbiannal van autosave, lemerült aksi esetén is vissza tudod nyerni az adataidat, addig, ez nem érvényes android rendszer esetén, ami elég mérgesítő, a másik hogy nem tudom olyna gyorsan lezárni az appot mint korábban a save and sync hiába wifis hálózatba érek haza lassabb, nem látok folyamatábrát mint smybianon, hogy hol tart a feltöltés, egy kis gpx export is hasznos lenne, mint symbianon, ezt még nem találtam meg sajnos.

Hovatobább két évre visszamenőleg az edzésnaplóim is itt vannak, nem szeretnék alkalmazást váltani, de elég sokat szívok most ezzel...

 

Tud. Ahhol fotózol oda rőgzíti.

 

igen symbianon tudom hogy ment a funkció de most androidon gikszer van vele.

Bocs! Azt hittem kérdezed :)

Én kérdeztem:)


_A módosította - 2013. november 05. - 10:57

És Jézus szóla hozzájuk: - Mondjátok, ki vagyok én?
És õk felelék: - Te vagy létünk alapjának eszkatológiai manifesztációja, a kerigma, amiben interperszonális kapcsolataink legvégsõ értelme tárul fel elõttünk.
És Jézus ismét szóla: - Mi???

#58
Kánya

Kánya

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 846 hozzászólás
  • LocationMecsek

A sports-tracker tud ilyet.

Bocs! Azt hittem kérdezed :)



#59
Kánya

Kánya

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 846 hozzászólás
  • LocationMecsek

A sports-tracker tud ilyet.

Tud. Ahhol fotózol oda rőgzíti.

#60
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.633 hozzászólás

Sziasztok! Tudtok valami olyan mozgáskövető alkalmazást, amiben van autosave opció, képes menetközben készült képeket az edzéshez társítani, s kelően stabil is androidon?

A sports-tracker tud ilyet.


Marci