Jump to content

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Photo

Mobiltelefon, PDA, mobilkommunikáció

- - - - -

  • Please log in to reply
4974 replies to this topic

#21
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21,259 posts

Sportstrackert használ vki ?

 

mennyit csal szintben ?  (a cca 500-ra +200 at kicsit soknak tartom)


"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#22
Tekergek

Tekergek

    🚲

  • fórumtag
  • 1,257 posts

Igen emlékszem az apple-re, kérdés akkor mit lehet tenni? vegyek 6310est? :) Akkor milyen platformot lehet/érdemes használni? WP? BB?

Androidra biztoságtechnikai progit tudsz valamit ajánlani?

 

A Blackberry valamikor biztonságosabb volt, amíg különféle államok kényszerítették őket megadni a kulcsokat; bármi MS az alapjában véve nem biztonságos, ha csak nem azért mert rajta vannak a kitudódott partnerlistán.

 

De ezt nem lehet placeboval megoldani. Az hogy van rajta egy tűzfal, vagy antivirus csak bizonyos színtig és dolgok ellen véd, aztán mindenki magának kell hogy eldöntse hogy a továbbiakban lemond e bizonyos dolgokért bizonyos dolgokról, vagy akár ténylegesen tesz e valamit hogy alúlról/kívűlről/belűlről megváltoztassa a rendszert (ami se nem szavazásból, se nem tüntetésből áll). Pl. Richard Stallman egyáltalán nem hord mobilt pont ezért, aztán megint attól függ milyen szemszögből bírálod hogy ez aszkétizmus, megszállotság vagy ritka/példás következetesség. Egyébként a múlt héten az okostelefon nyerte meg a Belga "Nagy Testvér" díjat..



#23
_A

_A

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 554 posts

Az nem sokat mond, pl. egy jó pár éve már kiderült hogy bizonyos szolgáltatók a háttérben futtatnak egy programot ami pl. az összes (virtuális) billentyűt, tehát többek között minden SMS írást is rögzít, az Apple-nél a GPS koordinátákat stb. És ezt a hálózaton elküldi a szolgáltatónak persze. Abból kell kiindulni hogy ha magadnál hordasz egy készüléket amiben van mikrofon, két kamera, GPS, esetleg GLONASS, Galileo stb. + hálózati adók által pontosítható helyzetmérő és mindez egy ráadásul nem biztonságos hálozatra kapcsolódik akkor legjobb esetben csak a szolgáltatód mindent tud rólad. Az is persze kiderült közben hogy legalább két országot úgy ahogy van teljesen lehallgatnak (és ötöt elektronikusan, ami idén bővül hatra, tehát minden chat, mail, fb, stb.). Nem kell sokat gondolkodni hogy ez vajon csökkenni vagy bővülni fog. A németek nagy felháborodással vették tudomásul hogy Merkelt is lehallgatják a legfontosabb szövetségesük, de valahogy nem sikerült összeszedniük elég bizonyítékot hogy pert indítsanak a német lakosság jogtalan lehallgatása miatt, viszont az ottani titkosok 400 millio Eurót akarnak az adófizetőtől mert ha mások ezt tudják akkor nekünk is ki kell fejleszteni, lemaradunk!
 

 

Ez kb. olyan hogy a Stasinál két mappa van a Kovácsról, egyikben a házi telefon beszélgetéseivel, másikban a munkahelyiével, csak ugye néha megyeznek. Nehogy azt hidd hogy bármiféle biztonságban vagy mert külön profilt létesítettél, a meta adatokból már régen összekapcsoltak (milyen böngészőt, milyen Android verziót, mobil tipust, képernyőfelbontást, betűtipusokat stb. használsz, milyen frekvenciával ütögeted be az xy betűkombinációt egymás után (igen, élőben tudják követni pl. a Google keresőablakban beütött (és törölt)  billentyűket), milyen szavakat, rövidítéseket használsz (ezt pl. plágium ellen már használják amerikai egyetemek) stb. stb.

 

Egyetlen megoldás van, teljesen el kell kerülni, ami ez esetben azt jelenti hogy egyáltalán nem használod a fb-t. Több profil csak még több adatot nyújt be, tui. hogy neked mi a fontos privát dolog és mi az ami nem annyira érdekel, mikor akarsz rejtőzni stb.

Igen emlékszem az apple-re, kérdés akkor mit lehet tenni? vegyek 6310est?:) Akkor milyen platformot lehet/érdemes használni? WP? BB?

Androidra biztoságtechnikai progit tudsz valamit ajánlani?


És Jézus szóla hozzájuk: - Mondjátok, ki vagyok én?
És õk felelék: - Te vagy létünk alapjának eszkatológiai manifesztációja, a kerigma, amiben interperszonális kapcsolataink legvégsõ értelme tárul fel elõttünk.
És Jézus ismét szóla: - Mi???

#24
Tekergek

Tekergek

    🚲

  • fórumtag
  • 1,257 posts

Nekem egy Sony xperia zr van, lekorlátoztam elvileg, hogy ne legyen szinkronizálva se a telefonjegyzékem sem az SMS-eim


Az nem sokat mond, pl. egy jó pár éve már kiderült hogy bizonyos szolgáltatók a háttérben futtatnak egy programot ami pl. az összes (virtuális) billentyűt, tehát többek között minden SMS írást is rögzít, az Apple-nél a GPS koordinátákat stb. És ezt a hálózaton elküldi a szolgáltatónak persze. Abból kell kiindulni hogy ha magadnál hordasz egy készüléket amiben van mikrofon, két kamera, GPS, esetleg GLONASS, Galileo stb. + hálózati adók által pontosítható helyzetmérő és mindez egy ráadásul nem biztonságos hálozatra kapcsolódik akkor legjobb esetben csak a szolgáltatód mindent tud rólad. Az is persze kiderült közben hogy legalább két országot úgy ahogy van teljesen lehallgatnak (és ötöt elektronikusan, ami idén bővül hatra, tehát minden chat, mail, fb, stb.). Nem kell sokat gondolkodni hogy ez vajon csökkenni vagy bővülni fog. A németek nagy felháborodással vették tudomásul hogy Merkelt is lehallgatják a legfontosabb szövetségesük, de valahogy nem sikerült összeszedniük elég bizonyítékot hogy pert indítsanak a német lakosság jogtalan lehallgatása miatt, viszont az ottani titkosok 400 millio Eurót akarnak az adófizetőtől mert ha mások ezt tudják akkor nekünk is ki kell fejleszteni, lemaradunk!
 

csináltam egy üres fb profilt, amit hozzárendel a hírolvasáshoz:) és csak böngészőből léptem be eddig az online levelezésembe, ezen kívül biztonsági programot, kvázi tűzfalat tudnál javasolni android telefonra? De ettől még van rendes fb profilom is, nem fogok hazudni, csak nem a telefonhoz rendelt profillal.

 

Ez kb. olyan hogy a Stasinál két mappa van a Kovácsról, egyikben a házi telefon beszélgetéseivel, másikban a munkahelyiével, csak ugye néha megyeznek. Nehogy azt hidd hogy bármiféle biztonságban vagy mert külön profilt létesítettél, a meta adatokból már régen összekapcsoltak (milyen böngészőt, milyen Android verziót, mobil tipust, képernyőfelbontást, betűtipusokat stb. használsz, milyen frekvenciával ütögeted be az xy betűkombinációt egymás után (igen, élőben tudják követni pl. a Google keresőablakban beütött (és törölt)  billentyűket), milyen szavakat, rövidítéseket használsz (ezt pl. plágium ellen már használják amerikai egyetemek) stb. stb.

 

Egyetlen megoldás van, teljesen el kell kerülni, ami ez esetben azt jelenti hogy egyáltalán nem használod a fb-t. Több profil csak még több adatot nyújt be, tui. hogy neked mi a fontos privát dolog és mi az ami nem annyira érdekel, mikor akarsz rejtőzni stb.


  • _A likes this

#25
_A

_A

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 554 posts

Sziasztok!

Az hosszadalmas lenne mert nem csak arról van szó hogy mit használsz, hanem hogy hogy, hol, mikor és miért, és alapvető hozzáállás kérdése is. A legtöbb embert nem érdekli hogy mi van a motorháztető alatt, csak menjem amikor nyomja a gázt.

 

Nem hozzá értőnek a jéghegy csúcsa hogy egy szabad rendszert használjon (pl. Linux) és kérjen meg egy szakértőt hogy meséljen el egy két dolgot a biztonság, szabadság és kényelem háromszögéről.

Nekem egy Sony xperia zr van, lekorlátoztam elvileg, hogy ne legyen szinkronizálva se a telefonjegyzékem sem az SMS-eim, csináltam egy üres fb profilt, amit hozzárendel a hírolvasáshoz:) és csak böngészőből léptem be eddig az online levelezésembe, ezen kívül biztonsági programot, kvázi tűzfalat tudnál javasolni android telefonra? De ettől még van rendes fb profilom is, nem fogok hazudni, csak nem a telefonhoz rendelt profillal.

 

na szoval vegul HTC One 4G lett (M7), eddig bejon. 

Gratulálok, használd egészséggel.

 

Sziasztok,

Milyen okostelefonos alkalmazásokat használtok edzéshez, tekeréshez? Melyik jött be nektek és miért? Sokféle van, akár a fizetős verziót is megvenném de nem akarok rábaltázni

még: endomondo, sports-tracker; polar beat (utóbbi ha nem támogatott alapból a készüléked googlezés után kell apk-t leszedni és használni, egyébként kellően stabil alkalmazás), ezek rendre képesek párhuzamosan futni a háttérben, nekem a telefont nem szokták lehúzni, mármint nem merítik nagyon az akksit.

Tipp: kapcsold ki 3gs nyomkövetést az endomondoban, ha arra adnád a fejed:)

 

 

Saját kérdés:

Találkozott már valaki útvonalkövető alkalmazással okos telefonra? wp 8 vagy android 4.4 vagy a régi bb platformra érdekelne megoldási lehetőség

Olyan megoldást szeretnék, melynek révén a telefon el tudna navigálni kerékpározás közben, ha kérdezem, de ki tudjam kapcsolni a képernyőt, hogy ne egye meg feleslegesen az akksit, tehát pozitív lenne a hangvezérlés)


Edited by _A, 2014. June 03. - 14:25.

És Jézus szóla hozzájuk: - Mondjátok, ki vagyok én?
És õk felelék: - Te vagy létünk alapjának eszkatológiai manifesztációja, a kerigma, amiben interperszonális kapcsolataink legvégsõ értelme tárul fel elõttünk.
És Jézus ismét szóla: - Mi???

#26
Tekergek

Tekergek

    🚲

  • fórumtag
  • 1,257 posts

3.5-ös jack headsetet pl. egy ilyen http://orfeusz.unas....mm-sztereo-alj- egyszerű átalakítóval lehet 2.5-ös jack headset helyett használni? 

 

Hasonlítsd össze hány sáv van a headset-en és pontosan milyen szélesek, ez az adapter úgy néz ki mint egy sima sztereó fülhallgatóhoz való (fekete csíkok izolátorok, három fémsáv, tehát bal-jobb-föld). Ha a headset-en több sáv van vagy eltérnek a szélességek akkor nem fog rendesen működni, legrosszabb esetben a rövidzárlat tönkretesz valamit.



#27
kalaius

kalaius

    maximus

  • fórumtag
  • 11,904 posts

Kérdés hifi- és mobilszakértőkhöz:

 

3.5-ös jack headsetet pl. egy ilyen http://orfeusz.unas....mm-sztereo-alj- egyszerű átalakítóval lehet 2.5-ös jack headset helyett használni? 

 

Illetve: 

 

tud valaki jó VOX-os, androidos szoftvert, amivel bluetoothon keresztül kommunikálhat 2 headset-es mobil? 

 

motorra kellene valami a vezető és az utas közti kommunikációhoz

 

van 2 db topcom twintalk 1300 PMR-em, ez a megszokottnál kisebb jack-et (gondolom, 2.5) fogad, és ahogy nézem, vox-ot nem tud...

illetve 2 db androidos telefon, 2 db. headsettel. 

 

Motolky-t próbáltam, de vmi hiba miatt csak az egyik irányba vitte a hangot, bárhogy ügyeskedtem vele

 

most gondolkodom a PMR-en, de ha a telefonos headsettel és egy adapterrel működnek, akkor nem vennék még külön PMR headseteket is... 

 

Már nem tudom módosítani, de ilyesmit használt már valaki? 

 

http://dnd.hu/index....otoros_fejszett



#28
kalaius

kalaius

    maximus

  • fórumtag
  • 11,904 posts

Kérdés hifi- és mobilszakértőkhöz:

 

3.5-ös jack headsetet pl. egy ilyen http://orfeusz.unas....mm-sztereo-alj- egyszerű átalakítóval lehet 2.5-ös jack headset helyett használni? 

 

Illetve: 

 

tud valaki jó VOX-os, androidos szoftvert, amivel bluetoothon keresztül kommunikálhat 2 headset-es mobil? 

 

motorra kellene valami a vezető és az utas közti kommunikációhoz

 

van 2 db topcom twintalk 1300 PMR-em, ez a megszokottnál kisebb jack-et (gondolom, 2.5) fogad, és ahogy nézem, vox-ot nem tud...

illetve 2 db androidos telefon, 2 db. headsettel. 

 

Motolky-t próbáltam, de vmi hiba miatt csak az egyik irányba vitte a hangot, bárhogy ügyeskedtem vele

 

most gondolkodom a PMR-en, de ha a telefonos headsettel és egy adapterrel működnek, akkor nem vennék még külön PMR headseteket is... 



#29
rebikerbp

rebikerbp

    újonc

  • fórumtag
  • 5 posts

Köszönöm, kipróbálom!



#30
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6,068 posts

Pl : Strava


Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#31
rebikerbp

rebikerbp

    újonc

  • fórumtag
  • 5 posts

Sziasztok,

Milyen okostelefonos alkalmazásokat használtok edzéshez, tekeréshez? Melyik jött be nektek és miért? Sokféle van, akár a fizetős verziót is megvenném de nem akarok rábaltázni



#32
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19,996 posts

na szoval vegul HTC One 4G lett (M7), eddig bejon. 


YETI CYCLES - RIDE DRIVEN SINCE 1985. BEFORE MOUNTAIN BIKING WAS EVEN CONSIDERED AN INDUSTRY.

RAUH-Welt
B E G R I F F


#33
Tekergek

Tekergek

    🚲

  • fórumtag
  • 1,257 posts

Neked milyen mobilod és pc-d van ? Csak hogy lássam, miben bízol.

 

Az hosszadalmas lenne mert nem csak arról van szó hogy mit használsz, hanem hogy hogy, hol, mikor és miért, és alapvető hozzáállás kérdése is. A legtöbb embert nem érdekli hogy mi van a motorháztető alatt, csak menjem amikor nyomja a gázt.

 

Nem hozzá értőnek a jéghegy csúcsa hogy egy szabad rendszert használjon (pl. Linux) és kérjen meg egy szakértőt hogy meséljen el egy két dolgot a biztonság, szabadság és kényelem háromszögéről.



#34
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,636 posts

Neked milyen mobilod és pc-d van ? Csak hogy lássam, miben bízol.


Marci

#35
Tekergek

Tekergek

    🚲

  • fórumtag
  • 1,257 posts

Visszatérve a témára, van olyan mobil/rendszer ami nyitott, hardver és/vagy szoftver terén, pl. Openmoko. Csak ugye itt sokszor a választás a kényelmes/olcsó/stb. és a szabadság közt van, ahol általában a kényelem győz. Más téren ez a harc már részben a "világos oldal" javára eldőlt, pl. 2001-ben Steve Ballmer (Microsoft főnök) a Linuxot egy "rákbetegség"-nek nevezte, tízenévvel kesőbb viszont az okostelefonok 80%-a már arra alapszik (Android).



#36
Tekergek

Tekergek

    🚲

  • fórumtag
  • 1,257 posts

Állítólag a postagalamb sem jó, lelőhetik, ellenséges vadászsólyom elviszi és elolvassa a levelet.


Ezt úgy hívják hogy ad hominem támadás, a szavait nevetségesbe túlozásával nevetségessé tesszük a vita-ellenfelet, a tartalmi alapját kikerülve ezzel a vita formailag el van döntve.
 

Ilyen hozzáállással semmit sem lehetne megvenni, mindent meg tudnak támadni, számítógépet, mobilt, már az okostévék is adatokat gyűjtenek rólunk, mint tudjuk.


Tévedés, egyrészt ilyen hozzáállással lehet dolgokat venni, csak időbe és munkába kerül mert tájékozódni kell. Az tény hogy kényelmesebb nem tudni hogy mi történik a világban és alapjában véve a szabadsághoz hozzátartozik hogy azt csinálsz/hiszel amit akarsz, viszont azt be kéne látnod hogy egy egészséges társadalomban ennek vannak határai, pl. ha ezzel másnak ártasz akkor az szintén szabad téged erről legalább tájékoztatni. Másrészt itt nem arról kellene hogy szó legyen hogy mit szabad venni, hanem arról hogy miért van egyáltalán az hogy nem kéne valamit venni. Ha ez alapján rájön az ember hogy mi a helyzet akkor alapvetően tud változtatni, kezdve a hozzáállásával. De ez megint hosszadalmas off topic téma.



#37
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,636 posts

Állítólag a postagalamb sem jó, lelőhetik, ellenséges vadászsólyom elviszi és elolvassa a levelet.

Ilyen hozzáállással semmit sem lehetne megvenni, mindent meg tudnak támadni, számítógépet, mobilt, már az okostévék is adatokat gyűjtenek rólunk, mint tudjuk.


Marci

#38
Tekergek

Tekergek

    🚲

  • fórumtag
  • 1,257 posts

mit valasszak

 

Sony-ról írtam, Samsungról nem rég derült ki hogy "hátsó kapu" van a baseband modem firmware-ben (GSM rádió), tehát nem biztonságos, hozzá értő ki tudja olvasni a memóriát, bármilyen rendszert/védelmet raksz rá. Az persze nem garantált hogy a HTC-ben sincs hiba, ez csak ami eddig nyilvános.



#39
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19,996 posts

kerdes

 

mit valasszak

 

Sony Experia Z1 compact

Sony Experia Z

Samsung GS4

HTC One Mini

 

en az utolso fele hajlok, de ha a masik harom kozul valamelyik egyertelmuen jobb akkor meggyozheto vagyok. 

 

koszi


YETI CYCLES - RIDE DRIVEN SINCE 1985. BEFORE MOUNTAIN BIKING WAS EVEN CONSIDERED AN INDUSTRY.

RAUH-Welt
B E G R I F F


#40
Tekergek

Tekergek

    🚲

  • fórumtag
  • 1,257 posts

Android 4.3-mal lenne még egy megoldás: egy ANT+ -> Bluetooth 4.0 Low Energy bridge. Tudtommal ilyenből még csak egy fajta létezik:

http://4iiii.com/product-viiiiva/

Ez egy pulzusmérő, ami képes az egyéb ANT+ szenzorok adatait összegyűjteni, és Bluetooth-on továbbküldeni a telefonnak. Ha már van ANT+ pulzusmérőd, akkor nem annyira nagy üzlet lecserélni.

 

Ez ideális lenne, sajnos Cyanogen-nel is max 4.1-ig megy a mobilom, még egyet viszont nem akarok venni (főleg nem Sony-t), ami van az amúgy nagyon megfelel.